FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Import muzułmańskich donosicieli do Polski
Autor Wiadomość
pyton 

Posty: 15
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-01-19, 17:01   Import muzułmańskich donosicieli do Polski

http://www.europa21.pl/Topic57.html napisał/a:

Wraz z wycofaniem naszych wojsk z Iraku zabierzemy do Polski Irakijczyków, którzy pomagali nam podczas misji - zapowiada "Polska".

Jest obietnica prezydenta, że w uzasadnionych przypadkach przyzna im obywatelstwo polskie - potwierdza Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych

Według wstępnych szacunków Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, do Polski mogłoby trafić 20-30 Irakijczyków. To osoby, które pracowały na rzecz polskiego kontyngentu jako tłumacze, przewodnicy lub informatorzy służb wywiadowczych. Wraz z nimi przyjechaliby również członkowie ich rodzin - żony oraz dzieci.

Przeprowadzenie operacji jest konieczne głównie z powodu grożącego żołnierzom niebezpieczeństwa. Dla terrorystów to zdrajcy, których za kolaborację z okupantem należy karać śmiercią - tłumaczy Michał Fiszer, ekspert wojskowy. Są jednak też inne powody: zapewniając opiekę naszym współpracownikom z Iraku, pokazujemy, że dbamy o nich zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu misji. Taki gest ułatwi nam w przyszłości werbowanie współpracowników dla innych operacji zagranicznych - mówi inny ekspert, gen. Stanisław Koziej.

Sprawą przyjazdu Irakijczyków nad Wisłę zajmuje się specjalny zespół złożony z urzędników kilku resortów, m.in. obrony narodowej, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji, oraz przedstawicieli Sztabu Generalnego. Pierwsze spotkanie odbyło się przed świętami Bożego Narodzenia w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Według informacji "Polski", urzędnicy są zgodni, że Irakijczyków, którzy przyjadą do Polski, trzeba otoczyć kompleksową opieką - zapewnić im mieszkania, pracę i opiekę medyczną. To pierwsza tego typu operacja polskiego wojska. Jej koszty są jeszcze nieznane. Rząd dopiero szuka pieniędzy na ich pokrycie. (PAP)


Jak Wam się podoba ten pomysł importu, na nasz koszt, bandy wysoko kwalifikowanych muzułmańskich donosicieli? Wreszcie będzie miał kto palić nam samochody, wszak nie możemy być gorsi od Francji czy Holandii.
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-19, 17:44   

Bezzasadne marudzenie!
Bardzo dobrze że zabieramy stamtąd tych ludzi- inaczej czekała by ich pewna śmierć!
Pomogli nam- dzięki nim, wielu naszych rodaków służących w Iraku uniknęło śmierci.... i co? Teraz mieli byśmy ich zostawić bez najmniejszego wsparcia?
Zaufali nam- więc nawet jeśli tego nie było "w umowie" to bardzo honorowym z naszej strony jest działanie mające im zapewnić bezpieczeństwo.

Co do palenia samochodów etc- nie przesadzajmy. 30 rodzin to jeszcze nie cała chorda. Poza tym- skąd tak absurdalny wniosek że ci ludzie będą to robić?
Trochę wyrozumiałości- tu chodzi o ludzkie życie, a nie kilka złotych na bilet lotniczy i mieszkanie dla nich :shock:
 
 
pyton 

Posty: 15
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-01-19, 18:07   

Soulforged napisał/a:
Co do palenia samochodów etc- nie przesadzajmy. 30 rodzin to jeszcze nie cała chorda. Poza tym- skąd tak absurdalny wniosek że ci ludzie będą to robić?


1. Ta horda będzie gwałtownie zwiększać swą liczebność, ściągać tu swych "prześladowanych" pociotków i znajomych. Do tego dochodzi muzułmańska demografia - 5 do 10 dzieci na każdą z żon.
2. Skąd pomysł, że zaczną palić samochody? Ano stąd, że są to donosiciele, czyli ludzie pozbawieni jakichkolwiek kwalifikacji, za to moralni degeneraci.

Soulforged napisał/a:
Trochę wyrozumiałości- tu chodzi o ludzkie życie, a nie kilka złotych na bilet lotniczy i mieszkanie dla nich


W takim razie proponuję założyć dla nich fundację. Niech koszty ich utrzymania spadną tylko na chętnych do ich ponoszenia.
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-19, 18:16   

pyton napisał/a:
1. Ta horda będzie gwałtownie zwiększać swą liczebność, ściągać tu swych "prześladowanych" pociotków i znajomych. Do tego dochodzi muzułmańska demografia - 5 do 10 dzieci na każdą z żon.

To ich sprawa. Czy to moja lub Twoja wina że Polki i Polacy dzieci "produkować" nie chcę?
Naszej ojczyźnie przyda się trochę różnorodności... a może się zasymilują?
pyton napisał/a:
2. Skąd pomysł, że zaczną palić samochody? Ano stąd, że są to donosiciele, czyli ludzie pozbawieni jakichkolwiek kwalifikacji, za to moralni degeneraci.

Co "pozbawieni jakichkolwiek kwalifikacji" to w większości tłumacze! Nie wszyscy donosili- niektórzy z nich to wykształceni ludzie którzy chcieli pomóc zaprowadzić pokój w swojej ojczyźnie. Tak ciężko zrozumieć, że może byli patriotami, którzy nie chcieli by w ich kraju władzę przejeli religijni fanatycy i dla tego pomagali siłom okupacyjnym, by utrzymać przy władzy obecny rząd?
Nie znasz ich- nie wypowiadaj tak skrajnych sądów. Wielu z nich może być ludźmi porządniejszymi od nas, którzy chcieli zrobić coś dobrego...
pyton napisał/a:
W takim razie proponuję założyć dla nich fundację. Niech koszty ich utrzymania spadną tylko na chętnych do ich ponoszenia.

Ja mam lepszą propozycję- niech nasze misje wojskowe będą finansowane z dobrowolnych datków.
Bo jak dla mnie, straszne jest to że z moich podatków finansuje się zakup broni i działania okupacyjne...
A teraz? Zdechł pies- narobiliśmy bałaganu, to teraz przyzwoitość karze po sobie posprzątać.
Jeszcze raz- pojechaliśmy do Iraku wbrew woli większości narodu, związaliśmy ze sobą kilkudziesięciu tamtejszych ludzi- to teraz jesteśmy za nich odpowiedzialni...
To jest nauczka na następny raz- a teraz trzeba zacisnąć zęby i zachować się jak człowiek (naród) z honorem a nie sępić grosza na tych, którym obiecaliśmy ochronę.
Bądź mężczyzną i zrozum że trzeba brać odpowiedzialność za to co się zrobiło!
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-01-19, 18:32   

Ja byłem zawsze przeciwny awanturowaniu się na drugim końcu świata i imię jankeskich imperialistycznych interesów gospodarczych i politycznych.
Więc ja nie wiem dlaczego ja mam niby bulić za konsekwencje czegoś czemu byłem przeciwny.

Uratowanie życia tym ludziom to szlachetna sprawa, ale niech k...a bulą za to te mendy które były zwolennikami najechania Iraku - Kwaśniewskie, Kaczyńskie, Tuski i cała ta reszta - w tym te 20 czy tam 25% społeczeństwa która tą okupację i awanturę popierała. Ja nie widzę przyczyny dla której ja mam teraz - za pieniądze z moich podatków płacić za cudzą głupotę.

I co to w ogóle za teksty w stylu: horda, banda itp. A ty na kogo głosowałeś mądralo? Bo jak na PiS, SLD, PO czy coś w tym rodzaju to sam pierwszy żeś się powinien dorzucić :P
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-01-19, 19:10   

Wybory dzięki Demokracji (nie d***kracji, jak niektórzy uważają) są tajne, więc nie ma żadnej odpowiedzialności wynikającej z tego na kogo i czy w ogóle się głosowało.
Kwestia wojny w Iraku to zupełnie inna sprawa - ale jeśli już wpakowaliśmy się w coś i wciągnęliśmy w to niewinne osoby, to powinniśmy wziąć za nie odpowiedzialność - w ramach budżetu Wojska Polskiego. Może kiedyś człowiek będzie decydował na co pójdą jego podatki, ale na to musielibyśmy jeszcze poczekać (i liczyć się z brakiem wojska, bo nikt nie będzie chciał ich utrzymywać).
A wojna w Iraku miała również zrealizować polskie partykularne interesy, to że nie mieliśmy szans z amerykańskimi firmami to inna sprawa ;)
Aha, gratuluję bezuprzedzeniowego podejścia do Muzułmanów. Rzeczywiście, oni nie mają co robić tylko palić samochody. Poza tym wtedy więcej osób będzie kupować samochody, będzie większa koniunktura, kop dla gospodarki. Co w tym złego? ;) Sam spalę parę aut...
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-01-19, 19:43   

Jander napisał/a:
Sam spalę parę aut...


Rozp......y parę samochodów, by zagwarantować stabilny poziom wzrostu gospodarczego ;-) :P :mrgreen:

Jander napisał/a:
Wybory dzięki Demokracji (nie d***kracji, jak niektórzy uważają) są tajne, więc nie ma żadnej odpowiedzialności wynikającej z tego na kogo i czy w ogóle się głosowało.


Może głosy są tajne - ale kto z polityków popierał awanturę to dobrze wiadomo. Niech oni bulą, niech wezmą odpowiedzialność za własną głupotę. Wiem że prawo tego nie gwarantuje ale ja, jakby się dało to bym ich przed trybunał stanu za to postawił i w ramach kary obciążył kosztami :P A poza tym - z drugiej strony - utworzenie pozapaństwowej funadacji w tym celu to pomysł nie głupi - lepszy niż wydawanie kasy publicznej. Ja tam co prawda o 20 rodzin awantury robić nie będę, jak mają dostać polskie obywatelstwo to nawet przyklasnę, no ale jakbyśmy mieli już 200, albo 2000 rodzin sprowadzać, no to sorry - ale na coś takiego to bym już zgody nie dał. Niech bulą za to ci co zawinili.
Pieniądze mają pochodzić z budżetu MON? OK, niech będzie - ale nie na zasadzie że na to się przyzna dodatkową kasę, tylko niech j...ą po pensji paru generałów albo ograniczą zakupy broni :P
Jander napisał/a:

A wojna w Iraku miała również zrealizować polskie partykularne interesy, to że nie mieliśmy szans z amerykańskimi firmami to inna sprawa ;)

Ale ty chyba nie uwierzyłeś w to że my w ogóle byliśmy na serio brani pod uwagę, przecież to tylko przykrywka była...
Chyba że za interes polski uznać utratę dobrych stosunków z państwami arabskimi :roll:

Jander napisał/a:
Aha, gratuluję bezuprzedzeniowego podejścia do Muzułmanów. Rzeczywiście, oni nie mają co robić tylko palić samochody.

Nie ma się czemu dziwić. Dla większości prawicowej swołoczy (mam na myśli ekstreme z pod znaku Oriany Faliaci, Ziemkiewicza, Wildsteina, pisiorów, lprowców, onrrowców - i całej reszty tego ścieku mentalnego) inne kultury, rasy, cywilizacje to: "brudasy", "hifiarze", "hołota", "śmieci", "wszy", "karaluchy" - stąd też słowa tego mądrali niczym nowym mnie tu nie zaskakują. Tylko potwierdzają opinię. A potem się jeszcze dziwią i mają pretensje jak pod ich adresem lecą wyzwiska i oskarżenia o nazizm, rasizm, faszyzm :P

Allah Akbar i do przodu ;)
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-19, 21:30   

Soulforged napisał/a:
Co "pozbawieni jakichkolwiek kwalifikacji" to w większości tłumacze!

To niech pracują w Polsce na swe utrzymanie, tak jak przeciętny Kowalski czy Nowak. O ile nie mam nic przeciwko sprowadzeniu ich do Polski, przyznania im naszego obywatelstwa, czy zapewnienia mieszkań, o tyle ich "objęcie kompleksową opieką" budzi we mnie dość mieszane uczucia...
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-20, 11:45   

Ciekami mnie czy amerykanie robią to samo. Czy przywożą do USA każdego Irakijczyka który im pomagał? Jakoś śmiem wątpić. Nie rozumiem o co biega. Przecież ci ludzie pracując jako tłumacze wiedzieli co robią. Dostawali za to pieniądze i to pewnie nie małe. Nie nazwał bym tego robieniem bałaganu. Gdyby tak działał każdy kraj który miał interesy w Iraku to nie było by komu zostać XD . wszyscy by wyjechali z rodzinami. Nie wiem czy zagrożenie dla ich życia jest realne. Przecież tysiące Irakijczyków pracowało w podobny sposób dla wielu krajów i organizacje. Teraz będziemy płacić na ich mieszkania utzrymanie itp ??
Jest jeszcze kwestia agentury. Przecież oni mogą być Agentami talibów czy innych służb specjalnych. A my tak beztrosko sprowadzamy ich sobie na głowę. Dać im polskie wizy i tyle. Pozwolenie na pobyt i niech sobie radzą jak każdy kowalski.
Jander napisał/a:
Aha, gratuluję bezuprzedzeniowego podejścia do Muzułmanów. Rzeczywiście, oni nie mają co robić tylko palić samochody

Czasem lepiej dmuchać na zimne niż w imię poprawności politycznej dać sobie palić samochody.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-01-20, 13:51   

Z tego co mi wiadomo, to nie jesteśmy pierwszym krajem, który miał zamiar wziąć ze sobą współpracujących z nim ludzi, kilka państw europejskich przy okazji wycofywania się wzięło ze sobą kilkadziesiąt rodzin w ramach wdzięczności i ochrony. Takie działania dobrze wpływają na PR państw i ich agencji wywiadowczych.
Po pierwsze w Iraku nie ma Talibów(oni walczą w Afganistanie), zabijają się nawzajem sunnici i szyici. Jedyna groźba to groźba Al Kaidy - ale wydaje mi się, że rodziny zostaną bądź już zostały sprawdzone przez polski wywiad.
Wg. mnie jeśli wszystko będzie odgrywać się w ramach budżetu MONu to nie jest w tym nic złego - ot, koszty wojny.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-20, 14:01   

Jander napisał/a:
Po pierwsze w Iraku nie ma Talibów(oni walczą w Afganistanie)

Wiem :) co nie zima faktu że mogli tam wytknąć agnenta poprzez Al Kaide. zresztą nie wiem czy wiesz ale siatki talibów sa i w Ameryce południowej wiec co za problem dać takiego do Iraku. No i jak zrobimy precedens z każdej misji zagranicznej przywieziemy kilkadziesiąt rodzin tubylców.
Jander napisał/a:
że rodziny zostaną bądź już zostały sprawdzone przez polski wywiad.

Dzięki PiS polska nie ma wywiadu wojskowego. Po za tym nie był by to pierwszy przypadek gdy agent się przez taką sieć przecisnął. Przecież potencjalni mocodawcy agenta wiedzieli że będzie prześwietlany mogli wiec dobrze ukryć fakt jego współpracy
Jander napisał/a:
Wg. mnie jeśli wszystko będzie odgrywać się w ramach budżetu MONu to nie jest w tym nic złego - ot, koszty wojny.

Ale co masz na myśli ? Wieczne ich utrzymanie ? Dajmy kasę na która odmawiamy własnym żołnierzom ?
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-20, 18:09   

Toudisławie, pozwól że zwrócę uwagę na jedną rzecz- myślisz że ci groźni terroryści z Al-Kaidy nie mają lepszych państw do atakowania niż nasza poczciwa Rzeczpospolita?
Wiesz... ogólnie wątpię żeby nasza poczciwa Warszawka znalazła się w towarzystwie Londynu, Nowego Jorku, Madrytu i tym podobnych.
Uważaj, bo nam pałac kultury wysadzą :mrgreen:

Nie bądźmy paranoikami... zabierzemy kilku ludzi- nawet jak będzie wśród nich jeden czy dwóch agentów, to myślisz że w Polsce nie działa z 20 albo 200 ?
Tych kilku więcej nie zrobi specjalnej różnicy.
Toudisław napisał/a:
Wieczne ich utrzymanie ? Dajmy kasę na która odmawiamy własnym żołnierzom ?

Skąd pomysł że będą wiecznie ich utrzymywać?
Jak pisze o kompleksowej opiece, to znaczy najprawdopodobniej że dostaną mieszkanie, jakieś meble i opłacą im na rok składkę zdrowotną- a potem niech już sobie radzą.
Zresztą- przecież w tym przytoczonym na samym początku tekście pisze wprost że dostaną pracę- czyli będą utrzymywać się sami, tyle że na początku trza im pomóc i tyle.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2008-01-20, 22:22   

Myślę, że nasze służby mimo starań Antka Policmajstra, jednak czuwają.

Na muzułmanów trzeba patrzeć podejrzliwie - sorry jeśli smierdzi to uprzedzeniem. Sami sobie winni.

Kiedy przeczytałem, jak gdzieś w Europie zatłukli jakąś muzułmankę bo "honor" rodziny splamiła - budzi się we mnie wredny nacjonalista, kóry by ich pogonił tam skąd przyszli. I wcale się nie wstydzę tych uczuć.

Myslę jednak, ze ci którzy wracają do Polski z naszymi żołnierzami są na tyle pewni (sprawdzeni), że nie trzeba ich traktowac z podejrzliwością. W końcu pomagając nam sami pewnie ryzykowali. Więc i szacunek im się należy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-20, 22:28   

Soulforged napisał/a:
Toudisławie, pozwól że zwrócę uwagę na jedną rzecz- myślisz że ci groźni terroryści z Al-Kaidy nie mają lepszych państw do atakowania niż nasza poczciwa Rzeczpospolita?
Wiesz... ogólnie wątpię żeby nasza poczciwa Warszawka znalazła się w towarzystwie Londynu, Nowego Jorku, Madrytu i tym podobnych.
Uważaj, bo nam pałac kultury wysadzą :mrgreen:

A zbierają na materiały wybuchowe ? podaj numer konta doł9że się XD
Ale nie chodzi o samą alkaide. Chodzi o to ze tacy ludzie są potencjalnymi agentami tego czy innego państwa jesteśmy w NATO i nie trzeba planować zamachu na PKiN żeby chcieć mieć u nas agenta.
Soulforged napisał/a:
Nie bądźmy paranoikami... zabierzemy kilku ludzi- nawet jak będzie wśród nich jeden czy dwóch agentów, to myślisz że w Polsce nie działa z 20 albo 200 ?

A po co więcej ?
Soulforged napisał/a:
Zresztą- przecież w tym przytoczonym na samym początku tekście pisze wprost że dostaną pracę- czyli będą utrzymywać się sami, tyle że na początku trza im pomóc i tyle.

A czemu dostaną ? Czyli będzie ciepła wymuszona posadka inna forma zasiłku powiększająca bezrobocie ukryte
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-20, 22:41   

Toudisław napisał/a:
A czemu dostaną ?

Wiesz czemu?
Bo w Polsce żyją ludzie którzy myślą:
pyton napisał/a:
Wreszcie będzie miał kto palić nam samochody

pyton napisał/a:
Ta horda będzie gwałtownie zwiększać swą liczebność, ściągać tu swych "prześladowanych" pociotków i znajomych.
Toudisław napisał/a:
jak zrobimy precedens z każdej misji zagranicznej przywieziemy kilkadziesiąt rodzin tubylców.
romulus napisał/a:
Na muzułmanów trzeba patrzeć podejrzliwie


A teraz odpowiedz sobie, kto ich zatrudni "od ręki" ? :shock:
Na poczatek, jak tylko przyjadą muszą mieć pracę, nauczyć się języka, przyzwyczaić do nowej sytuacji, zaadaptować.
Potem- będą mogli samo sobie znaleźć pracę, ale teraz? Jaki pracodawca zatrudni ich, skoro widzimy w nich tylko potencjalnych agentów Al-kaidy, podpalaczy samochodów itd.
Toudisław napisał/a:
Czyli będzie ciepła wymuszona posadka inna forma zasiłku powiększająca bezrobocie ukryte

Lepsze to niżby cała rodzina miała zostać np. spalona żywcem jak to miało już miejsce w przypadku kilku innych tłumaczy w Iraku :-x
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-20, 22:44   

Soulforged napisał/a:

A teraz odpowiedz sobie, kto ich zatrudni "od ręki" ? :shock:

Pewnie się ktoś taki znajdzie. Jeżeli znają język polski ? albo jako tłumacze. Mnie przeszkadza forma DAĆ
Soulforged napisał/a:
Na poczatek, jak tylko przyjadą muszą mieć pracę, nauczyć się języka, przyzwyczaić do nowej sytuacji, zaadaptować.

Tłumacz nie zna polskiego ? :shock:
Cytat:
Lepsze to niżby cała rodzina miała zostać np. spalona żywcem jak to miało już miejsce w przypadku kilku innych tłumaczy w Iraku :-x

źródło po proszę //faja
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-20, 22:52   

Toudisław napisał/a:
Tłumacz nie zna polskiego ? :shock:
Cytat:

A przyszło do głowy, że może znać angielski?
Zresztą- język to nie tylko słowa, ale także forma komunikowania się. To, że jesteś tłumaczem nie znaczy że znasz język na tyle perfekcyjnie żeby prowadzić rozbudowane dysputy z rodowitymi Polakami.
Toudisław napisał/a:
źródło po proszę //faja

Jakiś czas temu, był o tym spory reportaż na TVN 24 - jak po raz pierwszy pojawiła się ta sprawa z zabraniem ich do Polski... bo ja wiem... 2 tygodnie temu?
Z tego co pamiętam, mówili że średnio co tydzień ginie kilku tłumaczy, zwykle z całymi rodzinami.
Czytałem też o tym jakiś artykuł gdzie była mowa o tłumaczach, jak go znajdę to tradycyjnie wrzucę linka.
(przy okazji- czy ja wylądam na chodzacy katalog biblioteczny? Czytam masę rzeczy, nie wszystkie źródła pamiętam "z głowy").

EDIT:
Znalezienie "czegoś" na ten temat nie było takie ciężkie --_-
Poczytaj sobie Nie ma tu wprawdzie chyba tego przypadku o którym mówiłem, ale naświetla jakoś sytuację.
  
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-20, 23:03   

romulus napisał/a:
Na muzułmanów trzeba patrzeć podejrzliwie - sorry jeśli smierdzi to uprzedzeniem. Sami sobie winni.

Za bardzo generalizujesz moim zdaniem. Od wieków mamy u siebie Muzułmanów - polskich Tatarów. Co oni takiego zrobili, by traktować ich podejrzliwie :?: :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-21, 12:42   

Soulforged napisał/a:
A przyszło do głowy, że może znać angielski?

To raczej komplikuje sprawę. Ale w Iraku znajomość polskiego zdarza się stosunkowo często. Zresztą ci ludzie wiedzieli na co się szykują.
zastanówmy sie nad ich postawą przeciez Poslsa i USA to okupanci dopuszczający się mordów na ludności cywilnej i Bezczelnie okupujacych i okradających Irak. Trudno się dziwić że ludność Iraku patrzy krzywo na współpracę z okupantem. Polacy patrzyli krzywo na polaków współpracujących z Niemcami ( wielu z tych kolaborantów było agentami AK co powoduje że Irakijczykom parcujacym dla polaków warto się dokładnie przyjrzeć ).
Za zdradę karą jest śmierć i tyle
Soulforged napisał/a:
Poczytaj sobie Nie ma tu wprawdzie chyba tego przypadku o którym mówiłem, ale naświetla jakoś sytuację.

Przeczytałem i wniosek jest jeden. Kolaboranci nie boją sie "terrorystów" tylko samej ludności Iraku bo ta uważa ich za zdrajców.
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-01-21, 15:51   

Asuryan napisał/a:
Od wieków mamy u siebie Muzułmanów - polskich Tatarów. Co oni takiego zrobili, by traktować ich podejrzliwie :?: :mrgreen:


Służyli zbrojnie Jagiellonom - to wystarczająca wina - wszak wiadomo że to klan podstępnych litwusów był, co Polskę do upadku doprowadził. Sieg heil - Wielka Polska Katolicka - tylko dla Polaków!!!. :badgrin:

;)

Problemu by nie było jakby nie było wojny. A ja jestem ciekaw ile z osób które popierały ten bandycki najazd na Irak teraz jest przeciwna ochronie dla tych tłumaczy. Ja o mordach na współpracownikach cywilnych armii słyszałem już dawno temu, w Przeglądzie był z 1,5 roku temu duży artykuł o tym, więc to jest poważna sprawa...
To prawda że Polacy nienawidzili Volksdojczów, ale z drugiej strony szkopy o swoich volksdojczów dbali, widocznie każdy naród ma swoich volksdojczów i tyle :P
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-01-21, 16:01   

Toudisław napisał/a:
Za zdradę karą jest śmierć i tyle

To dlaczego płk Kukliński został zrehabilitowany, mimo że jego działanie nie da się inaczej określić jako zdradę?
Jeśli ktoś tam - świadomie - morduje ludność cywilną, to są to sami cywile. W dzisiejszych czasach państwa nie mogą sobie pozwolić na bezkarność i grabież - oczywiście pojawiają się takie przypadki, ale nie stanowią one większości i są raczej surowo karane.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-01-21, 16:07   

Jander napisał/a:
To dlaczego płk Kukliński został zrehabilitowany, mimo że jego działanie nie da się inaczej określić jako zdradę?


Oooo - i to jest bardzo dobre pytanie... czy legendę solidarnościowego oporu też w takim razie należałoby rozstrzelać? Pytam się tych co tak chętnie chcą zabijać za zdradę :P
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-21, 17:07   

Toudisław napisał/a:
Trudno się dziwić że ludność Iraku patrzy krzywo na współpracę z okupantem. Polacy patrzyli krzywo na polaków współpracujących z Niemcami


Toudisław napisał/a:
Za zdradę karą jest śmierć i tyle

Już to napisałem na początku tej dyskusji, ale chyba nie dotarło więc się powtórzę...

Co rozumiesz przez zdradę?
Bo jeśli wg Ciebie, pragnienie by w Twojej ojczyźnie nareszcie zapanował względny porządek, by władzy nie przejęli religijni fanatycy i terroryści, oraz aby władza była na tyle silna że można wyjść z domu bez narażania się na śmierć w zamachu bombowym/ostrzale z broni palnej/ w wyniku wejścia na minę itd- to obawiam się że takich zdrajców na świecie powinno być jak najwięcej.
Dostrzegam tutaj źle pojmowany patriotyzm w stylu "rób cokolwiek byle zaszkodzić wrogowi, nawet jeśli zaszkodzisz przy tym swoim rodakom".
Prawda jest taka- że Amerykanie narobili burdel, a Polacy postanowili posłusznie pójść za nimi w to bagno.
Teraz, albo w Iraku przejmie władzę obecny rząd, albo przez następne x-dziesiąt lat będzie tam panowała permanentna wojna domowa w której ostatecznie zwycięży banda świrów spod sztandaru "Wysadzić USA".
A teraz odpowiedz sobie, czy zdrajcą jest człowiek, który wspomaga m.in polskich żołnierzy, po to- by Ci stopniowo przywrócili ład, porządek, oraz władzę dla mniej-więcej demokratycznie wybranej irackiej władzy.
Świat nie jest czarno-biały, a "zdrada" nie zawsze jest pojęciem jasnym, więc nie rzucaj tak ludzkim życiem, bo ciekawe jaki z Ciebie był by "kozak" w trudnej sytuacji dziejowej, i czy nadal byś krzyczał :
Toudisław napisał/a:
Za zdradę karą jest śmierć i tyle

Gdyby ktoś z Twojej rodziny/przyjaciół znalazł się w tak niejednoznacznym położeniu.

Poza tym, zapominasz oczywiście o tym- że ratujemy też rodziny tych ludzi.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-21, 19:58   

Jander napisał/a:
To dlaczego płk Kukliński został zrehabilitowany, mimo że jego działanie nie da się inaczej określić jako zdradę?

A czy ja go zrehabilitowałem ? To ze nie uznaje się go za zdrajce nie zmienia faktu że niem jest. Zdradził ale zwycięzcy go ochronili. poniósł karę bo zginęli jego synowie
Soulforged napisał/a:
Bo jeśli wg Ciebie, pragnienie by w Twojej ojczyźnie nareszcie zapanował względny porządek, by władzy nie przejęli religijni fanatycy i terroryści,

W Iraku nigdy tacy nie rządzili. Bez demagogi prodszę bo mijasz się z prawdę. A na dowód tego masz choćby to że w rządzie IRACKIM BYLI KATOLICY. Definicja Terrorysta tez nie jest prosta bo rząd USA nie raz wspierał grupy terrorystyczne i na pewno na większą skale niż Saddam ciągnąc twoje rozumowanie można bu powiedzieć że w 39 Niemcy wyzwolili Polskę z pod dyktatury "Piłsudczyków" A wszelkiej maści kanalie i zdrajców nazwać Bohaterami tam przecież też byli tłumaczę
Soulforged napisał/a:
Świat nie jest czarno-biały, a "zdrada" nie zawsze jest pojęciem jasnym, więc nie rzucaj tak ludzkim życiem, bo ciekawe jaki z Ciebie był by "kozak" w trudnej sytuacji dziejowej, i czy nadal byś krzyczał :

No waśnienie nie jest czarno biały. Nie ma Złego Sadama i Dobrego USA. Czy nie może robić nic innego ? Musi pomagać okupantom ?
Soulforged napisał/a:
Gdyby ktoś z Twojej rodziny/przyjaciół znalazł się w tak niejednoznacznym położeniu.

To nie ma znaczenia. To rozpatrywał bym osobiście. Trudno było by mi się nie zgodzić
z zarzutami ale to nie ma znaczenia bo rodzinę bym ratował
  
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-21, 21:49   

Toudisław napisał/a:
W Iraku nigdy tacy nie rządzili.

A czy ja napisałem że "rządzili"?
Napisałem że jeśli zostawi się sprawy samym sobie, to tak się to może skończyć. To chyba dość prosta różnica?
Toudisław napisał/a:
Musi pomagać okupantom ?

A jaki znasz lepszy sposób, dla człowieka którego jedynym talentem jest np. to że w całej wiosce tylko on zna angielski?
Pomagając Polakom, Amerykanom etc może przynajmniej jakoś ich chronić.
Toudisław napisał/a:
Zaczytuj gdzie to napisałem albo przeproś

Nie mam zamiaru Cię za to przepraszać- ponieważ jest to logiczną konsekwencją tego co napisałeś, choć może sam nie zwróciłeś na to uwagi.
Nie wierzysz?
Podobno przeczytałeś ten artykuł który zamieściłem... poczytaj jeszcze inne. Kiedy ci ludzie sa zabijani, to nie sami- ale z najbliższą rodziną.
Pisząc:
Toudisław napisał/a:
Za zdradę karą jest śmierć i tyle

I używając tych słów jako argumentu aby nie zabierać tych ludzi, po prostu musisz zrozumieć, że oznacza to wyrok śmierci nie tylko na nich, ale też na ich bliskich.
Tak trudno to zrozumieć? My nie zabieramy stamtąd tylko tych "zdrajców" ale też ich żony i dzieci, więc nie wykręcaj kota ogonem.
Wszak, ważne jest nie tylko to co powiedziane wprost, ale też to co wynika z Twojej wypowiedzi w jej całokształcie- chyba nie zaprzeczysz?
No... chyba że miałeś na myśli coś innego? ... ja tam nie wiem, ale z tego co napisałeś wynika wprost właśnie taki wniosek. Nie mam pojęcia, co myślałeś pisząc to, ale za napisane Twoje słowa przeprosić nie mogę....
Oczywiście- można by powiedzieć że to co innego, bo powinniśmy chronić rodziny, a nie "zdrajców" ale nas tam już nie będzie! Nie będzie ani jednego bohaterskiego wojownika RP który będzie mógł im zapewnić bezpieczeństwo. Jedyny sposób, by jakoś ich uratować, to właśnie zabrać ich do naszej ojczyzny....

Na dowód:
Cytat:
Wszyscy tłumacze mają pseudonimy i zakrywają twarze w obawie przed prześladowaniami. – Jeśli ktokolwiek dowie się, kim jestem, zginę nie tylko ja, ale i moja rodzina...

Fragment z tego tekstu jakbyś nie wierzył...
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-01-22, 01:09   

A swoją drogą co nas ma obchodzić moralność ludzi z Iraku i to za kogo są uważani? Realizowaliśmy nasze partykularne interesy to realizujmy je od początku do końca - kolaborantów w obawie przed zemstą weźmy ze sobą. Wszyscy poza ludźmi żądnymi krwi(tak, krwi nie zemsty - powinni się mścić na właściwych wrogach, a więc na tych, którzy organizują na nich zamachy) będą zadowoleni, włącznie z Bogiem(wszak Nie zabijaj).
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-22, 14:36   

Jander napisał/a:
Wszyscy poza ludźmi żądnymi krwi(tak, krwi nie zemsty - powinni się mścić na właściwych wrogach, a więc na tych, którzy organizują na nich zamachy) będą zadowoleni, włącznie z Bogiem(wszak Nie zabijaj).

Kto organizował zamachy na Polaków, że musieliśmy wysłać tam własne wojska :?:

Jander napisał/a:
(wszak Nie zabijaj).

Wojsko wysyła się na wojnę po to by zabijało wroga, nawet jeśli nazywa się tą wojnę eufemistycznie "operacją".
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-22, 14:52   

Asuryan napisał/a:
O ile nie mam nic przeciwko sprowadzeniu ich do Polski, przyznania im naszego obywatelstwa, czy zapewnienia mieszkań, o tyle ich "objęcie kompleksową opieką" budzi we mnie dość mieszane uczucia...

Popieram. Jeśli chcą tu zamieszkać, to na równych prawach z innymi imigrantami, którzy takich udogodnień, jak samolot do Polski czy mieszkanie zaraz po przyjeździe nie mogą sobie pozwolić. Wiem, to ma być forma rekompensaty za pracę, ale czyż oni dla nas pracowali za darmo? A zatem niech przyjeżdżają, tylko nie róbmy z nich znowu świętych krów!
A przy okazji: czy ktoś ich zapytał, czy w ogóle mają ochotę do Polski się przenieść? Jakoś nie zdziwiłoby mnie to, gdyby o takim szczególe zapomniano...
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-01-22, 15:16   

Asuryan napisał/a:
Kto organizował zamachy na Polaków, że musieliśmy wysłać tam własne wojska :?:


Zapewne talibowie, co w Klewkach wylądowali :mrgreen:
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-24, 15:51   

Soulforged napisał/a:
Napisałem że jeśli zostawi się sprawy samym sobie, to tak się to może skończyć. To chyba dość prosta różnica?

Ok. Ale to pewien paradoks demokracji. "demokracja narzucona siłą nie jest demokracją. Irak to kraj od nas na tyle oddalony by leżeć w innej strefie kulturowej. Inny sposób myślenia i rządów. Dajmy im spokój sami dojdą do takiego sytemu który dla nich będzie najlepszy. Nie musimy go rozumieć. Irak to tak naparwdę nie jest jeden kraj. Tam podziały etniczne i religijne są wyraźne i mają odzwierciedlenie w geograficznym rozmieszczeniu ludnosci. Może podział terytorium na 3 państwa jest jakimś wyjściem
Soulforged napisał/a:
A jaki znasz lepszy sposób, dla człowieka którego jedynym talentem jest np. to że w całej wiosce tylko on zna angielski?

Inna praca. Przecież nie jest ubezwłasnowolniony. Czy uważasz że kilka dolarów to wystarczający powód żeby współpracować z okupantem który morduje w Iraku kobiety i dzidzi ?
Soulforged napisał/a:
I używając tych słów jako argumentu aby nie zabierać tych ludzi, po prostu musisz zrozumieć, że oznacza to wyrok śmierci nie tylko na nich, ale też na ich bliskich.

To jest niesprawiedliwe ja to wiem. Ale to spadnie na głowę tego tłumacza bo to konsekwencję jego decyzji. A znając świat Islamu to pewnie on podoił decyzję jako pań życia i śmierci swojej rodziny
Regissa napisał/a:
A przy okazji: czy ktoś ich zapytał, czy w ogóle mają ochotę do Polski się przenieść? Jakoś nie zdziwiłoby mnie to, gdyby o takim szczególe zapomniano...

Myślę że nie. A już na pewno nie ich rodziny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,8 sekundy. Zapytań do SQL: 14