FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rafał W. Orkan
Autor Wiadomość
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-28, 02:01   

Można pobrać tapety i przeczytać premierową recenzję.
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-12-02, 20:03   

Jak dużo czasu zajęło Panu napisanie "Głową w mur", oraz jak długo tworzył Pan "Dzikiego Mesjasza"?
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-05, 01:56   

To dość skomplikowane. "Głową w mur" to mój książkowy debiut, więc w pewnym sensie tworzył się latami... Pierwsza wersja jednego z apologów powstała już w 2001 roku, dwa inne apologi ukazały się drukiem (jedno na papierze i jedno w sieci) w 2007 (napisane między grudniem 2006 a marcem 2007), a resztę pisałem z przerwami gdzieś między lipcem 2007 a lutym 2008 roku.
Z "Dzikim Mesjaszem" jest już trochę inaczej. Pracowałem nad nim między kwietniem 2008 a majem 2009 roku, ale miałem w tym czasie kilka dłuższych przerw, spowodowanych m.in. różnymi przeciwnościami losu. No i należy pamiętać, że w tzw. międzyczasie powstało też kilka opowiadań (niektóre z nich jeszcze nie opublikowane).

P.S. Na przyszłość, jestem po prostu Dabliu. Nie trzeba mi "panować" ;)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-05, 10:36   

Cytat:
P.S. Na przyszłość, jestem po prostu Dabliu. Nie trzeba mi "panować" ;)

Panie Orkanie *
Dabliu, a Kiedy te opowiadanie ujrzą światło dzienne ? no i co dalej po Oblężonym mieście














* kto był na Lufie wie o co chodzi :D
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-12-05, 13:25   

Dabliu napisał/a:
P.S. Na przyszłość, jestem po prostu Dabliu. Nie trzeba mi "panować"


Dobrze. Już nie będę "panować". ;)
I bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Dabliu.
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-07, 01:30   

Toudisław napisał/a:
Dabliu, a Kiedy te opowiadanie ujrzą światło dzienne ? no i co dalej po Oblężonym mieście


Masz na myśli opowiadania już napisane, ale jeszcze nie opublikowane? W styczniu, w pierwszym tomie antologii "Jeszcze nie zginęła", ukaże się dość oszczędne w środkach wyrazu opowiadanko pt. "Wystawa okrucieństw". Jest to dość proste social fiction, z lekkim przymrużeniem oka ekstrapolujące pewne społeczno-obyczajowe trendy, jakie wokół siebie zauważam.
Inny tekst, to "Bogom wśród gwiazd, ludziom wśród ludzi" - też niezbyt długa historyjka, też nie do końca poważna, ale w zupełnie innych klimatach. To opowiadanie załapało się do antologii "Mistrzowie i adepci", ale nie wiem kiedy się pojawi.
A teraz piszę jedno opowiadanie do SFFiH (w konwencji, powiedzmy, planetary romance) oraz tekst (też inno-planetarny) do kolejnej fabrycznej antologii, ale nie mogę powiedzieć, jakiej.

A po "Oblężonym mieście" będzie "Rok Łagodnego Światła", w zamierzeniu powieść z dreszczykiem i mroczną tajemnicą. Językiem nerdo-fantastycznym - dark/horror urban fantasy ;)

Zielony Paw napisał/a:
I bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Dabliu.


Do usług :-)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-14, 12:00   

Dabliu napisał/a:
tekst (też inno-planetarny) do kolejnej fabrycznej antologii, ale nie mogę powiedzieć, jakiej.

Będzie Hard S-F od FS? :P

A gdzie pytanie i odpowiedź na nie kiedy "Oblężone miasto"?

Co do "Dzikiego Mesjasza" dla mnie jest zdecydowanie lepszy od "Głową w mur". W pierwszej części jednak zgrzyta "łatanie" między opowiadaniami. No ale "Miód z moich żył" to opowiadanie pierwsza klasa ;) Drugi tom to już więcej płynnej opowieści i mnie zaskakującej w paru momentach. Tylko to otwarte zakończenie, chce się dostać ostatnią książkę i skończyć z PV. Moim zdaniem ten świat trochę Cię zniewala. Więcej możemy mieć czytelniczych przeżyć jak wydasz coś spoza niego ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-12-14, 19:25   

Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi odczuciami po "Dzikim Mesjaszu"?
Ja niestety z powodu braku środków finansowych odświeżam sobie aktualnie "Głową w mur". Ale "Dziki Mesjasz" na pewno prędzej czy później wyląduje na mojej półce. ;)
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2009-12-14, 22:18   

Nie wiedzieć czemu mi się bardziej podobał, w sumie statyczny portret miasta niż akcja - wartka i pełna zwrotów. Może to dlatego, że ja spokojna kobieta jestem i mi pasowała wycieczka krajoznawcza, a tu nagle zostałam wciągnięta w wir wydarzeń.
Urzeka, że Dabliu nie przywiązuje się do sposobu narracji. Niby cykl, stanowiący jedną całość, a tu zupełnie inny sposób opowiadania. I co mi się podobało - jak się rebelię przedstawia z punktu wodzenia poszczególnych uczestników - nie mamy ogólnego obrazu rewolucji, ale raczej wrażenie, jakbyśmy w niej bezpośrednio uczestniczyli i to po każdej ze stron. Chaos rewolty + chaos narracji układa się w jedną spójną, i nawet wiarygodną całość. Aż ciekawość bierze, czym nas "Oblężone miasto" zaskoczy.
I tylko nie wiem, dlaczego Dabliu znęca się nad bohaterami, a i czasami tym samym nad czytelnikiem. Już się człowiek przekona do jakiejś postaci, już jest ciekaw, jaką ona rolę odegra w dalszej części, a tu nagle rzeczona postać w jakiś głupi sposób rozstaje się z życiem, a głównym (przynajmniej na chwilę) bohaterem staje się ktoś, kto wcześniej zdawał się stanowić ładną dekorację w tle
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-12-22, 18:10   

Świeżutka (dzisiejsza) recenzja "Dzikiego Mesjasza".
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
  
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-26, 17:01   

MadMill napisał/a:
Dabliu napisał/a:
tekst (też inno-planetarny) do kolejnej fabrycznej antologii, ale nie mogę powiedzieć, jakiej.

Będzie Hard S-F od FS? :P


Jakie tam hard s-f? Nic z tych rzeczy :P Raczej stary dobry planetary romance (taki braciszek space opery, jakby ktoś nie wiedział).
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-28, 19:07   

Tak mi się przypomniało... Tesska zrobiła mi kolejny prezent, tym razem lepiąc plastelinowego Gebneha :)








 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-28, 21:04   

Wow :mrgreen: Ma dziewczyna zacięcie, chyba lepsze od poprzedniego.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2009-12-29, 10:45   

fajne. Patrząc na detale jestem pod wrażeniem.
Może jeszcze Sześcioręką boginię przy pracy ulepi :mrgreen:
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-12-29, 13:04   

Carmilla napisał/a:
Patrząc na detale jestem pod wrażeniem.


Nic dodać, nic ująć.
Najbardziej podobają mi się spodnie - pasek, fałdy z przodu, guziki. Brawa!
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-12-29, 20:47   

Ten Gebneh jest świetny!

Metzli napisał/a:
Wow :mrgreen: Ma dziewczyna zacięcie, chyba lepsze od poprzedniego.


A jakie było poprzednie jeśli można wiedzieć? :P

Carmilla napisał/a:
Może jeszcze Sześcioręką boginię przy pracy ulepi :mrgreen:


Hardkor! :shock: :P
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2009-12-29, 22:46   

Zielony Paw napisał/a:
A jakie było poprzednie jeśli można wiedzieć? :P

Byhtra - to z inspiracji twórczością Dabliu, a z innych to Loki, Ciemność płonie z inspiracji Kubą Ćwiekiem. A jak chcesz zobaczyć więcej, to kliknij w nick Tesski w poście Dabliu, tam jest jej galeria
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-12-31, 14:04   

Rzeczywiście. Nawet Jakub Wędrowycz jest! //browar
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-03, 21:11   

Recenzja Dzikiego Mesjasza pojawiła się na książkach, autorem jest MadMill. Miłej lektury :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-04, 19:58   

Dziękuję MadMillowi i Zaginionej Bibliotece :mrgreen:

A na deser kolejne dwie rencenzje:
DarkPlanet
QFant
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-01-17, 09:14   

Ja przeczytałem i uważam lekturę za bardzo udaną. Jakaś recka się smaży.

Dabliu, Napakowałeś tam ukrytych odniesień w holere i troszkę sporo zlazłem ( tak myślę ) Ale chyba to tylko mała część
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-18, 01:56   

Bardzo mnie to cieszy :mrgreen:

A z innej beczki - kilka tapet od Piotrka:

Byhtra 1024x768
Byhtra 1280x800
Dziki Mesjasz 1024x768
Dziki Mesjasz 1280x800
Byhtra z kalendarzem 1024x768
Byhtra z kalendarzem 1280x800
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2010-01-19, 23:59   

Projekt z kalendarzem jest bardzo ciekawy. ;) Szkoda, że tylko na trzy miesiące.
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-01-20, 00:58   

A u mnie juz Byhtra na lapku wyladowal :)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-02-18, 17:18   

Właśnie jestem świeżo po lekturze "Głową w mur", na którą trafiłem przypadkowo w szczecińskiej Książnicy Pomorskiej. Idąc za ciosem wziąłem też "Dzikiego Mesjasza", w czasie lektury którego jestem obecnie. Cóż mogę powiedzieć? Ano w sumie tylko tyle, że pierwszy tom nie rzucił mną o mur, ale szczerze mówiąc - wgniótł mnie w fotel. Kapitalny język, którym Orkan operuje sprawia, że książkę czyta się z ogromną przyjemnością. Świetna kreacja świata, niebagatelni bohaterowie i kapitalne dialogi... Pozostaje mi tylko zapytać - kiedy kolejna książka? Bo już się nie mogę doczekać :)

P.S. Sorki, że tak ogólnie piszę, ale specjalnie nie mam czasu, aby przysiąść i dzielić się wrażeniami :)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-02-22, 02:06   

Bardzo mi miło :mrgreen:
Kolejna książka albo pod koniec tego roku, albo w przyszłym.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-03, 20:49   

W najnowszym numerze Grabarza Polskiego, poza recenzjami moich książek, znajdziecie dość obszerny wywiad, którego udzieliłem w grudniu zeszłego roku.
Zapraszam do lektury :-)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-03-03, 20:51   

Czytałem Czytałem :P I w wywiedzie jest pierwszy Literacki tekst Rafał zacytowany. I do tego dwie fajne Recenzje.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-13, 17:40   

Spełnienie pewnego zobowiązania, czyli recenzja Spella książki Głową w mur :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-03-13, 20:10   

Moja Recenzja " Dzikiego mesjasza" tutauj Podobało się ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13