FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
księga życzeń
Autor Wiadomość
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-05, 19:59   

Jeśli chodzi o taki podział jak na superbii - czyli uporządkowanie alfabetyczne - to jestem przeciwna, bo na razie nie ma tyle tematów. A po co tworzyć jakieś nowe kategorie jak będzie tam po 1 temacie ;)

Ja bym była bardziej za podziałam na autorów polskich i zagranicznych o.o
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-05, 20:00   

andy napisał/a:
Jak na literaturę to proponuje skorzystać ze sprawdzonych wzorców,

To znaczy? Konkretnie?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-05, 20:05   

Podział na polskich i zagranicznych to wcale nie taki głupi pomysł. Przynajmniej do tej pory, póki jest mało tematów.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-05, 20:12   

Nie musicie kopiować struktury z superbii, chociaż te fora na ktorych piszę późnie w pewnym sensie poszły podobną drogą. Każda jest racjonalna o ile ma uzasadnienie w tematyce forum. Na superbii, było to tak, że od początku było to ustawione na literature czyli zapowiedzi, nowości notki bbliograficzne i recenzje userow. No, że trochę innych tematów przybyło? To raczej nieuniknione, ale struktura główna od ponad 2 latek się nie zmieniła, a na innych ciut zapożyczeń z tej widziałem.
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2007-11-05, 20:22   

Nie jestem do końca przekonana do tego podziału na polskich i zagranicznych, ale myślę, że warto dać mu szansę ;)
Fantasy/s-f/horror nie do końca się sprawdził ;)
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-05, 20:26   

Bruja napisał/a:
Fantasy/s-f/horror nie do końca się sprawdził ;)

Temu winni są autorzy, którzy nie mogą się zdecydować co chcą pisać. xD Mnie też jakoś bardziej zagraniczni/polscy odpowiada. Potem można porobić działy dla autorów w tych kategoriach i nie będzie znowu dyskusji ala "Achaja to s-f czy fantasy?". No i np. jak zakwalifikować podgatunki takie jak New Weird? Albo inne wariacje. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-05, 20:29   

Yo może jak na MAgu - osobny autorzy, osobny zagadnienia około książkowe/fantastyczne.
FiRu btm nie kopiował -tamtejszy system ma swoje plusy, ale i minusy.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-05, 20:32   

Tigano na MAGu się sprawdza bo każdy autor wydawany tam ma swój dział. Tutaj chcesz robić osobny dział dla każdego autora? Samobójstwo.
Nadal jestem za podziałem na narodowość //buu xD
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-05, 20:34   

To Władza, a widziałem co niektórych na kilku forach niech obaczy, przemyśli i zrobi kompilację.
Ja co prawda bym optował nad tym co w kwestiach literaturowych na superbii i paru forach zaprzyjaźnionych jest. No ale to chyba na rezie kwestia pobożnych życzeń i przezwyczajeń wyleniałego czarnego kotzura. Ale może kiedy się jaka współpraca pojawi - np przez wymianę recenzji czy opinni o przeczytanych pozycjach to i te sprawy w zasadzie techniczne jakoś się dogra
  
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-05, 20:34   

Tyraela napisał/a:
Tigano na MAGu się sprawdza bo każdy autor wydawany tam ma swój dział. Tutaj chcesz robić osobny dział dla każdego autora?

Ale są też 2 duże działy Autorzy i Fantastyka. Bądźmy zresztą szczerzy wcześniej czy później taki Erikson czy Martin rozwiną się w duże, osobne działy.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-05, 20:38   

Tigana napisał/a:
Bądźmy zresztą szczerzy wcześniej czy później taki Erikson czy Martin rozwiną się w duże, osobne działy.

To wtedy zrobi się rozwiązanie podobne do FiRowego - osobny poddział i problem rozwiązany. Naprawdę nie widzę sensu zaśmiecania strony głównej kolejnymi dużymi folderami.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-05, 20:47   

Z ciężkim sercem skłaniam się do wypowiedzi Tyr. xDDD :P No mi się wydaje że to same z siebie wyjdzie, który autor będzie cieszył się dużym zainteresowaniem to będzie miał oddzielny dział wydzielony w odpowiedniej kategorii i tyle ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-05, 20:49   

Tigana napisał/a:
Ale są też 2 duże działy Autorzy i Fantastyka

To może tutaj zrobić trzy działy: autorzy polscy / autorzy zagraniczni / reszta fantastyki?

Potem ewentualnie można zrobić tak, jak Tyr prawi.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-05, 20:53   

Elektra napisał/a:
autorzy polscy / autorzy zagraniczni / reszta fantastyki?

Chcesz wrzucić sf, fantasy, horror i resztę do jednego wora? To się nie godzi ;P
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-05, 20:56   

Tyraela napisał/a:
Chcesz wrzucić sf, fantasy, horror i resztę do jednego wora? To się nie godzi ;P

Ehe. ;P Szczególnie, gdy są autorzy, którzy piszą we wszystkich tych gatunkach. Taki Martin na przykład. Trochę by mnie trafiał szlag, gdybym każdej jego książki musiała szukać gdzie indziej.

Albo ulubiony bohater. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2007-11-05, 20:58   

Wspólnie będzie im całkiem przyjemnie w jednym worku :perv:
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-05, 21:01   

Elektra napisał/a:
To może tutaj zrobić trzy działy: autorzy polscy / autorzy zagraniczni / reszta fantastyki?

To jest pomysł.
Jak jakiś autor będzie popularny to po prostu dostanie własny dział
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-05, 21:04   

A co w tej reszcie fantastyki miałoby się znaleźć? Tematy takie ogólne, jak np. temacik "sf vs fantasy"? o.o
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-05, 21:05   

Metzli napisał/a:
A co w tej reszcie fantastyki miałoby się znaleźć?

No przecież jest dużo takich tematów: "seks w fantastyce", "dlaczego nie lubię sf", "zło w fantasy", "kobiety w fantasy", "smoki w fantasy", "masło orzechowe w fantasy" etc...
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2007-11-05, 21:06   

Chrsyte... nie podzilicie gatunkowo choćby nie wiem co. Podział na Polskich/Zagranicznych to jedyny sensowny --_-
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-05, 21:06   

Metzli napisał/a:
A co w tej reszcie fantastyki miałoby się znaleźć? Tematy takie ogólne, jak np. temacik "sf vs fantasy"? o.o

Niom, tak samo jak "najulubieńsi", jakieś rozprawki, dyskusje dotyczące ogółu fantastyki nierozgraniczając na autorów. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-05, 21:08   

Cytat:
autorzy polscy / autorzy zagraniczni / reszta fantastyki?


Popieram.

Tyr napisał/a:
No przecież jest dużo takich tematów: "seks w fantastyce", "dlaczego nie lubię sf", "zło w fantasy", "kobiety w fantasy", "smoki w fantasy", "masło orzechowe w fantasy" etc...


Dokładnie.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2007-11-05, 21:30   

imo podział nie powinien być sztuczny i na zapas, jak tematów zrobi się na 2-3 strony to i tak mało komu będzie się chciało przez to przedzierać, Wtedy lepiej jakoś to podzielić,

Tematycznie nie jest dobrze, bo bardzo często są kłopoty z kwalifikacją (vide Achaja, sporo książek Zelaznego itd), podział polscy/zagraniczni jest dosyć ostrożnym i sensownym podziałem na początek, kolejnym krokiem może być podział autorski, za 2 lata jak będziemy mieli 1 000 000 postów w fantastycznych jedynym sensownym będzie podział a'la Superbia - indeksowy literowy -> autorowy ;P
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-11-05, 21:32   

Mi ten na polskich/zagranicznych też się nie podoba, nawet po dodaniu tego dodatkowego działu. Ale co ja mogę biedny żuczek ;) Nic lepszego chyba się nie da wymyślić. Póki co cieszmy się z połączonej fantastyki, daje sobie ona jeszcze rade.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-05, 21:35   

To wstrzymujemy się na razie z podziałem? W sumie tematów "autorowych" nie ma aż tak wiele, ale będzie ich przybywać ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-05, 21:37   

Nie lepiej od razu wszystko uporządkować, żeby dla osób nowych wszystko było czyste i przejrzyste?
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-05, 21:37   

Maeg napisał/a:
Mi ten na polskich/zagranicznych też się nie podoba, nawet po dodaniu tego dodatkowego działu.

Inaczej chyba Magielku się nie da. Może nie jest to super hiper dobre, ale najlepsze z możliwych. ;)
wred napisał/a:
za 2 lata jak będziemy mieli 1 000 000 postów w fantastycznych jedynym sensownym będzie podział a'la Superbia - indeksowy literowy -> autorowy ;P

Wtedy to trzeba będzie szukać wszystkiego przez wyszukiwarkę. ;P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-05, 21:39   

To se obaczysz jak ta wyszukiwarka działa Mad. Cholera już mnie bierze na superbii a tam na razie 1M postow ni ma
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-11-05, 21:44   

Liv napisał/a:
Nie lepiej od razu wszystko uporządkować, żeby dla osób nowych wszystko było czyste i przejrzyste?


Ja wiem że posty i tematy przybywają w tempie ekspresowym ale chyba możemy poczekać, jak tych tematów zrobi się z 70 wtedy można pokombinować z podziałem.

MadMill napisał/a:
Inaczej chyba Magielku się nie da. Może nie jest to super hiper dobre, ale najlepsze z możliwych.


A co napisałem na końcu :P Że nic lepszego chyba nie wymyślimy. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-05, 22:36   

Metzli napisał/a:
To wstrzymujemy się na razie z podziałem? W sumie tematów "autorowych" nie ma aż tak wiele, ale będzie ich przybywać ;)

Na razie ale będą. Ten podział Try mi się podoba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13