FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze zbiory
Autor Wiadomość
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-03-26, 20:22   

No, no!! Pogratulować!!!
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-28, 20:09   

No dobra, ja też się pochwalę. Ale uwaga - porażająco beznadziejna jakość zdjęć! Niestety, nie stać mnie na lepszą...
Brakuje tu jeszcze części książek i czasopism (dużo Fenixów), które od paru lat leżą u teściowej w Bieszczadach. Nie robiłem też zdjęć czasopism przechowywanych w kilku kartonach.

























:DD
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-03-29, 20:03   

Czas na kolejne zdjątka fragmentów książkowych zbiorów:



Na fotce w górnym rządku, stoją książki Vonneguta (te szarawe, przedzielone czarną), a obok nich reportaże Kapuścińskiego.


A tutaj prawie wszystkie książki P. Dicka, które się ukazały w Polsce, oczywiście w nowych wydaniach (z kilku pozycji zrezygnowałem). Obok stoją książki: K. Wilhelm i A. Bestera.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-29, 20:17   

Za takie ułożenie książek jak na pierwszym zdjęciu, to na miejscu książek bym Ci nakopał. :P Podobno jak książka długo leży to sie krzywi, w szczególności HC. Nie mówiąc już o tym, że jak książki są ładnie ustawione to o wiele ładniej się półka prezentuje. ;)

Temu nie wkleja zdjęcia swojej półki. xD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-03-29, 20:26   

Może zanim mnie tak brutalnie osądzisz, pierwej wyjaśnienia wysłuchasz :?: :-P
Książki zostały ustawione w ten sposób TYLKO na czas wykonania zdjątka... Półka jest za niska i inaczej za bardzo się nie dało, a poza tym nie miałem zbyt wiele czasu na "ustawki". Zaraz po "pstryknięciu" fotki, knigi z powrotem zostały ułożone na swoich "normalnych" miejscach, więc "włos im z głowy nie spadł". :))
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-29, 20:51   

Hmmm... te same książki co na poprzednich zdjęciach, tyle że inaczej ułożone... :P
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-03-29, 21:49   

Dabliu napisał/a:
Hmmm... te same książki co na poprzednich zdjęciach, tyle że inaczej ułożone... :P


Część z nich była wcześniej słabo wyeksponowana, a poza tym chciałem pokazać je w jednej "kupie", nie porozdzielane książkami z innych gatunków. Bądź co bądź to chyba tytuły z fantastyki interesują Was najbardziej... Tak to już jest, gdy ktoś za bardzo chce komuś zrobić dobrze... ;) :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-29, 22:01   

No, już dobrze, już dobrze //przytul
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-03-30, 15:11   

Do zdjęć książek jeszcze wrócę (w zależności od tego kiedy i jak się uda postaram się uwiecznić dalsze części zbiorów), a tymczasem zapodaję obiecane wcześniej fotki komiksów. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu, tzn. kolekcja przedstawia wszystkie posiadane pozycje.


Od lewej strony: cały cykl "Sandman", nastepnie: "Morderstwa i tajemnice", "Śmierć", "Czarna Orchidea", "Księgi magii", Nigdziebądź" (to wszystko jeśli chodzi o Gaimana; wkrótce pojawią się tam również "Dni pośród nocy") i inne. Tiganę pewnie zainteresuje obecność m. in.: trylogia "Strażnicy", "Top Ten" (dwie części), "Liga Niezwykłych Dżentelmenów" (dwie części), dylogia "Maus"... Niestety, "V jak Vendetta" mam tylko drugą część (pierwsza jest za droga).


Od lewej: nowe wydanie "Thorgala" w HC (jeszcze niekompletne, bo poszczególne części wciąż wychodzą), "Zemsta hrabiego Skarbka (chyba najładniejszy album Rosińskiego), cykl "W poszukiwaniu Ptaka Czasu", trylogia Nikopola + tetralogia (brakuje mi jednej części) potwora Enki Bilala, 4 części "Jeża Jerzego" w HC, następnie nowe, kompletne wydanko "Kajka i Kokosza", kilka części "Gastona", kilka "Tintina", cykl "Rork" Andreasa, dalej to mniej więcej widać, później: 4 albumy "Kajtka i Koka" w HC (te grube czarne knigi), seria "Lucky Luke", cykl "Calvin i Hobbes", trzy części "Blacksada" i inne (opisuję tylko te najmniej widoczne na zdjątkach).
Oczywiście całość kolekcji jest w idealnym stanie: nowa, czysta i pachnąca. :))
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-30, 15:35   

Bardzo ładna kolekcja - powinszować. Inna sprawa że co najmniej połowa nie jest w moim guście - ewentualnie nie chciałoby mi się wydawać pieniędzy na HC ("Thorgal") W sumie jedyną rzeczą, którą chętnie był nabył jest "V jak Vendetta" - z tym, że jak pomyślę o tym koślawym tłumaczeniu i brzydkim wydaniu to ochota mi z miejsca odchodzi.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2008-04-06, 01:17   

Wreszcie zdobyłam się na nieludzki wysiłek, jakim było sfotografowanie moich knig.
Skoncentrowałam się na tych mniej więcej fantastycznych, na reszcie regału nie ma nic interesującego. xP

Tutaj się mieści większość. Mam wrażenie, że ta półeczka podwoiła swoją objętość od Bożego Narodzenia. :badgrin: Gościnnie występują Szekspir i Bedier.

Tutaj widać, czym Zir się parała, nim sięgnęła po knigi dla trochę starszych dzieci- niekompletny Potter i niekompletna SNZ.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-06, 16:43   

To teraz moja kolej :-P

Adin
Dwa
Tri

EDIT

Kubeczek i piłeczka Barcy to tylko pamiątki siostry z wizyty na Camp Nou! :-P Ale zarówno ja jak i ona jesteśmy fanami Realu Madryt!
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-06, 16:45   

Kubeczek i piłeczka Barcy? o_O xDDD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-04-06, 16:54   

MadMill napisał/a:
Kubeczek i piłeczka Barcy? o_O xDDD

Dobrze, ze nie realu M. Mnie bardziej zaintrygowała ta karteczka zwisająca z półki - cennik?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-06, 16:56   

Weź się odczep! Karteczkę trzymają Gandalf i Legolas! xDDD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2008-04-06, 17:00   

Tigana napisał/a:
karteczka zwisająca z półki - cennik?


No wiesz ignorancie Ty... to są ćwiczenia!
Przecież Naboo musi ćwiczyć, bez tego jest się bezwartościowym człowiekiem o.o
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-04-06, 17:00   

MadMill napisał/a:
Weź się odczep! Karteczkę trzymają Gandalf i Legolas! xDDD

Olśnienie - robiłem zbliżenie i proszę - toć to zestaw ćwiczeń Nabu. Szacuneczek.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-08, 16:59   

A cyknąłem sobie zdjątka książek. ;)

Główna część
Część boczna
Część honorowa :mrgreen:
Zbliżenie 1
2
3
4
5
6
7
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-04-08, 17:06   

No Mad, a skarżyłeś się, że masz tak słabo wyposażoną biblioteczkę ;P
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-08, 17:08   

W porównaniu z innymi to u mnie jest co najwyżej zbiorek, a tak w ogóle książek nigdy za wiele. o.o ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-04-24, 22:23   

1
2

3 4
5 6
7
8
9 10 11

12
13
14
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-25, 00:13   

Jaki Ty masz bajzel na tych półkach! x.x Kobieca ręka by Ci się przydała i nie na pewno nie do sprzątania, a do tego aby pogonić Cię do poukładania tych książek. o.o
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-25, 10:10   

To mało powiedziane... Może w ułożeniu książek na półkach tkwi klucz do poprawnego pisania przez imć Toudisława? ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Lean 


Posty: 117
Wysłany: 2008-04-25, 11:12   

Ja też się pochwalę, a co! :-P (niestety zdjęcia robione na szybko fonem, więc nie są zbyt wyraźne)

DSC01288.JPG
A to regał z książkami o tematyce nieco odbiegającej od fantasy, ale takie też tam są.
Plik ściągnięto 2478 raz(y) 10,06 KB

DSC01287.JPG
Inna pólka.
Plik ściągnięto 2480 raz(y) 10,14 KB

DSC01286.JPG
Ta sama, część dalsza.
Plik ściągnięto 2480 raz(y) 9,24 KB

DSC01277.JPG
Regał nr. 2
Plik ściągnięto 2480 raz(y) 10,51 KB

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2008-04-28, 23:20   

O w mołdę! Sama zbierałaś? Ja musze moją kolekcję najpierw scalić tj. przywieźć od rodziców moje klasyki, w większości w opłakanym stanie. A Jordana chyba wywalę na przemiał jak mnie wkurzą jego spadkobiercy :) A ty, widze dobrze stoisz ze Smokiem i spółką :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Lean 


Posty: 117
Wysłany: 2008-04-28, 23:32   

Nawet, nawet. :-) Część należy do mojej siostry, która obkupuje się w większość serii wydawanych przez gazety. Ja kupuję różnie. Zależy na co mnie najdzie. Generalnie mój majątek stoi na półkach. Regał który widać na pierwszym zdjątku już jest za mały - tylko tyle nadmienię. :mrgreen:
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2008-05-01, 18:51   

stan z wczoraj, juz po Toudikowej czystce:

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Ot. kolekcja mala, ale powolutku będzie się powiększać. Na maj musze zawiesić kupowanie jakichkolwiek książek, bo czeka mnie reaktywacja mojego trupa (czyli nowy twardziel, graficzna, nagrywarka i RAM, czyli sześć stów z mojego konta pójdzie się kochać)
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-05-01, 18:58   

W oczy rzuca się dużo wolnego miejsca :D
Uaktualniona wersja moich zbiorów:

1
2
3
4
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-05-10, 14:08   

Ehhh... widzę, że przy pewnych osobach moja półka wygląda marnie - jak stary, poczciwy "Maluch" przy eleganckim nowym typie Lamborginhi Diablo :mrgreen:

1
2
3
4
5
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-10, 15:11   

Patrząc na co poniektóre kolekcje można popaść w kompleksy :-? Toudi - niechluju - żeby mieć taki bałagan na półkach wstyd //bicz No i ta data na zdjeciach - niby 2006 a książki z 2008 :shock: Wehikuł czasu czy cuś :roll:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 19