FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Manga
Autor Wiadomość
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-02-07, 21:33   Manga

Manga - komiks japoński. Ale to nie temat na dyskusje co to takiego :perv: Co czytacie ostatnio, czym się zachwycacie, co polecacie, za co lubicie swoje ulubione tytuły, jakich mangaków prace polecacie?
Pytań sporo :perv:


Z takich daaawno czytanych tytułów polecam "X" fabułą ciekawa, humor też jest, ale dozowany odpowiednio do dramatyzmu całości. Przyznam się, że przy jednym zeszycie się popłakałam jak rzadko. Pomysł może nie najbardziej rewolucyjny "walka dobra ze złem o los ludzkości", ale ma głębsze dno :D No i te walki <3 Bishów też można znaleźć, choćby dwaj główni bohaterowie, ale to nic nowego jeśli chodzi o dzieło spod łapek pań z Clamp'a.

"Tsubasa Reservoir Chronicles" również dzieło pań z Clamp'a. Mały miks postaci z poprzednich dzieł, co tworzy całkiem interesujący klimat. Ahh ta idea alternatywnych rzeczywistości <3 Dwójka głównych bohaterów to starsze wersje znanych z Cardcaptor Sakura postaci (nomen omen również głównych bohaterów) Sakury i Syaorana, a do tego dwóch nowych - Fya (czyt. Fay) D. Fluorite i Kurogane. Całkiem interesująca ekipa się nam tworzy po dorzuceniu Mokony (Magic Knight Rayearth, xxx Holic), która podróżuje między różnymi światami w poszukiwaniu piór (wspomnień) Sakury. Humor jest, dośc obfity szczególnie na początku, co dalej to wielka tajemnica :P Prócz wspomnianych dwóch bohaterów i Mokony spotykamy też Wiedźmę Wymiarów, Kamuii'ego, Yzuhirę... i kogo my tam jeszcze nie spotykamy. Osobiście wynalazłam postacie z "Cardcaptor Sakura" "xxx Holic" "Clamp School Detectives" "RG Veda" "Magiv Knight Rayearth" "X" "Tokyo Babilon" "Chobits" "Angelic Layer" innych tytułów nie rozróżniam niestety. Fabuła bardzo interesująca, ma swoją głębie, choć z początku tego nie widać. Zaskoczy nie raz, łzy wyciśnie nie raz.

To chwilowo moje typy, muszę przypomnieć sobie więcej ^^'

Do posiadających dostęp do magicznego panelku, jeśli chcecie mi to scalić z komiksami lepiej wywalcie, bo nie ma tu mowy o komiksach ogółem tylko o mandze. Konkretne info dotyczące tego rodzaju.
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-07, 23:28   

x jest straszny, nic z niego nie zrozumiałam XD Największy obciach był, jak nie zauważyłam, że jeden gość zginął... LOL. Ale trzeba przyznać, że kreska świetna.
xxxHolic - nie dałam rady zmęczyć O_o W ogóle mi nie przypadło do gustu.

Nie za wiele mogę powiedzieć o mandze, jako że a) rzadko czytam, b) jak czytam, to yaoi. ;)
Jedyną mangą, jaką posiadam w wersji papierowej, jest Devil May Cry =.= Przymierzam się do Hellsinga, ale jakoś nie podoba mi się polskie tłumaczenie... (Tak, jestem nienormalna i czytam mangę tylko po angielsku. :P )

Ostatnio czytałam Crimson Spell. ^^;
_________________
goodreads .
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-02-07, 23:42   

Masz Devil May Cry w wersji papierowej? :shock: Kogo mam zabić, zeby to dostac? :mrgreen:
"X" jest świetny, wiem, ze ciezki klimat i dołująca fabuła, ale cóż... Taki Sorata potrafi wszystko rozjaśnić xD Nie zauważyłas, kiedy ktos zginął? Hmm... mi 45 minut zajeło rozkminienie kiedy SPOILERSubaru stracił oko, zbyt sie zapatrzyłam na kreske xD I sceny walki.SPOILER.
Jak ci sie "X" niep odobał przez tą dołującą aure, a jakiegos bohatera polubiłaś to polecam Tsubase <3 Alternatywne światy i postacie z innych Clampowskich mang <3
"xxx Holic" będe dopiero maglować, ale już mnie interesuje jesli tylko Yuukio (Wiedźma Wymiarów) jest tak samo wredna jak w Tsubasie xD I jeśli Mokony maja takie jazdy jak w Tsubasie xD
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-08, 00:02   

Kasmira napisał/a:
Masz Devil May Cry w wersji papierowej? :shock: Kogo mam zabić, zeby to dostac? :mrgreen:

Nie mnie :mrgreen: Kupiłam w zagranicznym empiku ^^ Kreska jest piękna, bardzo lubię taką grę światła i cieni <3

Kasmira napisał/a:
Jak ci sie "X" niep odobał przez tą dołującą aure, a jakiegos bohatera polubiłaś to polecam Tsubase <3

Nie lubię x/1999, bo nic nie mogłam zrozumieć :P Niektóre fragmenty powtarzały się po kilka razy, tę przepowiednię czy co to tam było wciskali w kółko co kilka stron. Ogólnie cała fabuła była zamącona i niejasna :P Można by ją streścić do trzech tomów, jakby wywalić wszystkie powtórzenia. ;)

Kasmira napisał/a:
ale już mnie interesuje jesli tylko Yuukio (Wiedźma Wymiarów) jest tak samo wredna jak w Tsubasie xD

Ale zonk, ja zrezygnowałam właśnie przez Yuuko :P Nie mogłam ścierpieć baby. W takim razie TRC też nie jest dla mnie...
_________________
goodreads .
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-02-08, 00:11   

Dhuaine napisał/a:
Ale zonk, ja zrezygnowałam właśnie przez Yuuko :P Nie mogłam ścierpieć baby. W takim razie TRC też nie jest dla mnie...

Neeh, TRC - Yuuko pojawia sie sporadycznie... pokochasz Faya xDD Nie da siego nie kochać i nie chcieć go zabić jednocześnie XD

Dhuaine napisał/a:
Nie lubię x/1999, bo nic nie mogłam zrozumieć :P Niektóre fragmenty powtarzały się po kilka razy, tę przepowiednię czy co to tam było wciskali w kółko co kilka stron. Ogólnie cała fabuła była zamącona i niejasna :P Można by ją streścić do trzech tomów, jakby wywalić wszystkie powtórzenia. ;)

"X" czytałam 4 lata temu, rozumiałam wszystko doskonale :D Skrót wstępu mamy "wybrańca" (Kamuii) który musi sie opowiedzieć po jednej ze stron, a że w przepowiedni jest, ze ów wybraniec uratuje lub zniszczy ludzi... to mamy zonk bo pojawia sie ktoś kto jest Kamuiim tyle, ze ze strony przeciwnej. Dobrnełaś do śmierci Kotori? (I czy tylko mi grała na nerwach? Wydawąła sie taką płytką postacią, z daleka było widac, ze na odstrzał idzie o_O )
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-08, 00:20   

Kasmira napisał/a:
Neeh, TRC - Yuuko pojawia sie sporadycznie...

To już lepiej... Mi babsko skutecznie obrzydziło xxxHolic już w pierwszym rozdziale. =.=

Odnośnie x/1999 - przeczytałam wszystkie tomy, jakie tylko wyszły ;) I rozumiem fabulę tak ogólnie - czyli to, co powiedziałaś xD Tak dokładnie to nie mam pojęcia, kto z kim i co. O_o
Kotori mnie nie irytowała... Zbyt bardzo wnerwiała mnie ta gadka o przepowiedni :P
_________________
goodreads .
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-02-08, 00:33   

Dhuaine napisał/a:
I rozumiem fabulę tak ogólnie - czyli to, co powiedziałaś xD Tak dokładnie to nie mam pojęcia, kto z kim i co. O_o

No własnie o to chodzi! xD Znaczy kto z kim kręci to ja dalej pamiętam xDDDDD A kto z kim trzyma, o tutaj jest zawiłę, bo ci "źli" nie muszą być źli i w ogóle... no, ale trzeba mieć faze na takie rzeczy jak X... ja miałam i dalej mam :D
Dobrze, ze znasz pare Clampowskich mang, w TRC pojawiają się różne znane Clampowskie postacie, ale niektóre w zupełnien owych wydaniach. Chceszl inka do scanlacji? x]
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-08, 00:48   

Jasne, linki zawsze się przydają x) Byle to direct download, innego nie potrafię użyć xD
Jakie tam Clampowskie mangi... Tylko x/1999 i kawałek xxxHolic. Chciałam czytać MKR, ale chyba jestem za stara O.o Mam Tokyo Babylon... tylko zmusić się nie mogę. :P
_________________
goodreads .
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-02-08, 01:17   

MKR.... .... .... uhhh.... no comment xDD kiedys czytałam XD D
Tsubasa Reservoir Chronicles Miłego x]
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2008-02-08, 11:42   

Uaaa.... przerywam wasze romansowanie i wcinam się w rozmowę :mrgreen:
tak, tak... 'X' czytałam za życzliwym użyczeniem od kumpeli ^^ Kreska cudna, treść też w porządku... choć jak dla mnie za wolno to się działo. Więcej rysunku (cudaśnego *-*) nad treścią.

Co do innych mang... mam kilka serii kupionych na przełomie gimnazjum/liceum:
:arrow: Kamikaze Kaito Jeanne (skusiłam sie na kupno bo kiedyś anime na RTL2 ogladałam :P )
:arrow: Paradise Kiss (jedna z ulubionych mang, niecodzienna kreska i tryskajaca humorem treść - choć raczej bez drugiego dna^^')
:arrow: Wspomnienia Demona (ładnie rysowana z kochanym Eclipse na czele :P )
:arrow: .hack (to akurat trzytomówka brata)
:arrow: Wish (skuszona tematyką shonen ^^')
Oprócz tego dwa tomy 'Princes Ai', jeden DNA... i uwaga... angielski yaoi 'Love Mode', którego wyczaiłam w Empiku... tak tak... zawinęłam. szkoda, że trzeci tom ale już wszystkie mam na płytce :mrgreen: Ślicza kreska a humor czasami zbija z krzesła ^^'

Noo... ogólnie to lubię mangi :DD
Teraz jestem na serii 'Angel Sanctuary' - byłam cholernie szczęśliwa jak się dowiedziałam, że będą wydawać... uśmeich trochę spełzł z twarz kiedy dowiedziałam się, że JPF =_= Ale nie jest źle...
Kocham te kreskę *^________^* (patrz => avek)

Dhuaine, skarbie... masz DMC? :knuje:

Au revoir!
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-02-08, 13:57   

Tanit napisał/a:
Dhuaine, skarbie... masz DMC? :knuje:

Też knuje jak ja napaść xD
Ja mam DMC, ale tylko na kompiku i czemu do czorta mangaka zrezygnował z trzeciego tomu? ;( Akurat wtedy kiedy czytelnik nastawia się, ze pozna co sie kryje za poczynaniami Lady ;(

Tanit napisał/a:
Wish

Też Clampowskie :D Musze poszukać może znajdę w jakimś serwisie skanlacyjnym <3
Tanit napisał/a:
Paradise Kiss

A to nie jest przypadkiem tzw. Girls novel? Dlatego brak drugiego dna? :mrgreen: Chociaż niektóre girls novel to miła odskocznia od mang o cięższej tematyce :)
Tanit napisał/a:
Kreska cudna, treść też w porządku... choć jak dla mnie za wolno to się działo. Więcej rysunku (cudaśnego *-*) nad treścią.

Też przyznam, w anime tępo akcji było podkręcone dwukrotnie :D Ale też parę wątków było pominiętych, jednak i tak uzupełniało się wszystko w boski sposób. Ciekawostka, anime "X" zostało już dawno ukończone, manga wciaż w trakcie pisania :mrgreen: O filmie nie mówię, bo to porażka i to przez fanów uważana za ogromną o_O
AAa Tanit, a jak tam z sympatią do poszczególnych postaci? :mrgreen: (Fuuma pewnie ulubiony? x] Albo Subaru, czy Seishirou. Sorata i Arashi? xD Yzuhira i Inuki <3)

Tanit napisał/a:
Kocham te kreskę *^________^* (patrz => avek)

O tak "Angel Santuary" ma genialną kreskę i ciekawą fabułę, muszę sie dorwać do całości i poczytać <3

Z innych mang to czytałam jeszcze "Oh! My Godness!" i "Slayers" xD Obie jak wiadomo świetne, choć niekoniecznie głębokie xD Ważny jest humor! :D
Tanit napisał/a:
Ślicza kreska a humor czasami zbija z krzesła ^^'

Ah, ah to tak jak w Tsubasie. Ja wiem, przepraszam, ze sie tak zachwycam tym tytułem, ale nie mogę się doczekać skanlacji nowego chaptera *-* Co dalej, co dalej?! Włąściwie to już w tym momencie kiedy czytam manga zmienia nazwę na "Tsubasa: Tokyo Revelations" i już rozkminiłam czemu x]
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-08, 16:02   

Jesteście straszne o.o To moje jedyna manga i będę jej bronić jak niepodległości! <3
Kupcie sobie własne egzemplarze. :mrgreen:
A trzeciego tomu nie wybaczę >.> Jak dla mnie ta manga jest bardzo dobra. Nie mam pojęcia, czemu zrezygnowali =.= To jakieś fatum, komiks DMC też nie dożył do końca...

Dzięki za link, Kas ;) Przejrzę xD
I może w końcu wezmę się za Wild Adapter...
_________________
goodreads .
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2008-02-08, 16:45   

Kasmira napisał/a:
A to nie jest przypadkiem tzw. Girls novel? Dlatego brak drugiego dna? :mrgreen: Chociaż niektóre girls novel to miła odskocznia od mang o cięższej tematyce :)

a bo ja to wiem xD
tematyka - świat mody i projektantów (czyli to co kocham) + oryginalna kreska + spora dawka humoru... No czegóż chcieć więcej *^__^*?
Kasmira napisał/a:
Też knuje jak ja napaść xD

Ja mam bliżej :))

Tak mi się przypomniało... z czytanych interesującą pozycją jest 'Wulf Rain'

Au revoir!
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-02-08, 17:19   

Tanit napisał/a:
Wulf Rain'

"Wolf's Rain" *-* Oooo tak <3 Kocham to, ale też sie pod cięższą tematyke zalicza. Jednak, tak reska <3

Tanit napisał/a:
A trzeciego tomu nie wybaczę >.> Jak dla mnie ta manga jest bardzo dobra. Nie mam pojęcia, czemu zrezygnowali =.= To jakieś fatum, komiks DMC też nie dożył do końca...

A ja to wybacze? >< Jak się wpieniłam jak przeczytałam, ze nie będzie trzeciego tomu >< Pf.. jak mangaka jeden zrezygnował, mogli skołować drugiego... Fatum w rzeczy samej. W końcu DMC 4.... Już wiesz co mam na myśli ;)

Tanit napisał/a:
tematyka - świat mody i projektantów (czyli to co kocham) + oryginalna kreska + spora dawka humoru... No czegóż chcieć więcej *^__^*?

Plus rozterki miłosne jakieś dziewczyny? :D To girls novel wypisz wymaluj xD
Tanit napisał/a:
Ja mam bliżej :))

O żesz ty xD Napadniemy wspólnie :perv: Ja biore tomik z Vergilem :))

Niech no dotrwam do feriowego tygodnia, będe czytać, czytać czytać mangi, wyniucham więcej ciekawych tematów. Hmmm "Bleach" jest w skanlacji :mrgreen: Coś sie jeszcze ciekawego znajdzie ;) Podziele sie wrażeniami z przeczytanych tytułów :->
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-24, 09:43   

Zdjęcia i plakaty z aktorskiej wersji "Dragon Balls" - ciekawe, które odcinki serialu znajdą się w filmie. Ja najbardziej lubiłem te z Vegetą - bo to zły człowiek (kosmita) był //kas . Patrząc na fotki i bohaterów (gdzie jest Krilan //pisowcy ) to raczej pierwszy turniej wchodzi w gry.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Filipinkaa 


Posty: 10
Wysłany: 2008-07-13, 13:57   

To może i ja się wypowiem?

Moją najukochańszą mangą jest Chrno Crusade, które serdecznie polecam. W końcu pojawiła się jakaś historia, gdzie zwykły śmiertelnik bez żadnych pseudosupermocy bierze się do roboty :mrgreen: To co że w towarzystwie kilku demonów, i tak się liczy ;-)

Czytałam też trochę z CLAMPa. xxxHolic wymiata, a przede wszystkim Yuuko. Najwspanialsza postać jaką kiedykolwiek wykreowano. Poza tym TCR (świetne), MKR (tfu!), Angelic Layer (podwójne tfu!) i Cardcaptor Sakura (całkiem niezłe), a na dysku czeka jeszcze X, Chobbits i RG Veda.

Oczywiście z sentymentu do czasów pięknego dzieciństwa wciąż nie mogę się rozstać z serią Sailor Moon, a trzeba przyznać, że jeśli idzie o mangę to nie ma żadnego porównania z anime.

Czytam też Claymore i Fullmetal Alchemist choć w obu utknęłam gdzieś na połowie i z braku czasu nie mogę ruszyć z miejsca.

Co do dragonballa, tak dla zainteresowanych, chciałabym zwrócić uwagę, że jeden film już powstał
ZOBACZ

Poza tym polecam stronę gdzie można znaleźć niemal każdą serię (po angielsku)
MangaTraders
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2008-11-08, 21:27   

yaaaayyy zakupiłam 6 tom Angel Sanctuary <czaleje z radości> //jump

W zasadzie jest to jedyna manga jaką obecnie zbieram. Zachwycam się zarówno kreską... jak i zapachem tuszu @___@
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-11-14, 21:00   

Tan sie sztacha tuszem xD

A tak na poważnie, polecasz tą mange? O_o W sumie ja juzczytam 3 plust aktualne chaptery 3 innych xD Ehh... no nic, musze wiedzieć co moge czytać jak mi sie sesja zacznie i będe potrzebowała odstresowywacza ^^
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2008-11-14, 22:16   

Polecić mogę... w połowie (albo i 3/4) zachwycam się kreską *.* Ale nie martw się jak cie pierwsze 2-3 tomy nie za bardzo zachęcą... w 4tym pojawia się Rafał (xD) i Michaś xDDD), ehh... cudnie ^^'

Przyznam, że z mang znowu przeniosłam się na anime o.o jakoś lepsza dostępność, a obecnie na polskim rynku nie ma nic ciekawego, a inne języki są zbyt drogie (chyba, że jakieś cudeńko się na konwencie wyrwie)
Kasmira napisał/a:
Tan sie sztacha tuszem xD

a ty nie o_O ? myślałam, że każdy xP
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Neave Quare 
Podwójny Alchemik


Posty: 18
Skąd: Centrala
Wysłany: 2008-12-24, 23:20   

Kasmira napisał/a:
Tan sie sztacha tuszem xD

też sie sztacham tuszem, jak kupiłam Harry'ego Pottera i Insygnia Śmierci to wąchałam książkę prze dobrą minute albo i dłużej zanim zaczęłam czytać :P uwielbiam wąchać nowe książki, jak i te stare (baaardzo stare), np. ostatnio w szkolnej bibliotece znalazłam Pana Tadeusza z 1954 roku O.o


A z mangi to ostatnio czytam oczywiście FMA. i sie już nie moge doczekać aż wyjdzie 14 tom
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-12-25, 16:29   

Neave Quare napisał/a:
A z mangi to ostatnio czytam oczywiście FMA. i sie już nie moge doczekać aż wyjdzie 14 tom

O to tak jak ja... znaczy plus minus na bierzaco czytam (statnio czasu nie miałam) FMA i Bleach, ktoś mnie namówił jeszcze na KHR. Gdzieś tam kiedyszatrzymałam sie na czytaniu Ouran (czasu nie mam ;_;). Plus doczytuje nowe chaptery TRC, xxxHolic i Naruto jak sietylko na OneManga pojawią.

Sztachanie tuszem, no ok, ale wole sztachać sie starymi ksiażkami, nowe smierdzą X_x
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Neave Quare 
Podwójny Alchemik


Posty: 18
Skąd: Centrala
Wysłany: 2008-12-26, 19:48   

a ja też czytałam ostatnio Chobits. zarąbiste ^^
 
 
hari 
forty six&2


Posty: 32
Skąd: other side /pń
Wysłany: 2008-12-27, 10:29   

ja już jakoś mangą nie umiem się zachwycać, tzn nadal mam sentyment i do niektórych tytułów z chęcią czasem wrócę, ale już mi chyba się z tego wyrosło. największe zainteresowanie mangą i anime miałam w gimnazjum i na początku liceum, czyli w wieku 12-15 lat. może teraz jakbym się rozejrzała, to znalazłabym pozycje dla siebie.
_________________
/ jak dobrze mi byłoby opaść z daleka od domu, od okna
na drzewa, na drogę
na lipiec... /
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-12-27, 10:51   

Jest na Polskim rynku kilka interesujących mang dla starszego czytelnika.
Przeczytaj przede wszystkim EDEN Hirokiego Endo - wspaniała 18 tomowa (w Polsce wydano do tej pory 16 tomów) seria. Polecam
Warto zapoznać się także z takimi seriami jak "Miecz nieśmiertelnego" czy "Samotny Wilk i Szczenię"

Ja lubię także GTO
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2008-12-27, 14:07   

GTO jest świetny, anime jest mocne, ale manga wcale nie gorsza.
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-12-28, 12:02   

IMO to manga jest znacznie lepsza, ale tak czy tak Onizuka to wyjątkowa postać :mrgreen:
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-03-15, 14:48   

Czy mieliście do czynienia z:
- Tu detektyw Jeż
- Crying Freeman
- Heat
- Hiroszima 1945 Bosonogi Gen
- Bleach
- Duds Hunt
- Dziennik z zaginięcia
- Neon Genesis Evangelion
:?:

Jeśli tak, co o nich sądzicie?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-03-15, 15:34   

Miałem do czynienia z "Tu detektyw Jeż" i NGE. Pierwsze jest nawet ciekawe, drugiego widziałem dwa tomy i jakoś nie ciągnie mnie do większej ilości.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-15, 15:48   

Bleach - odpuść sobie. Na początku podobno było dobrze (podobno, bo ludziom z reguły się podobało, a dla mnie było nudne), a potem zrobiło się bezsensowne, nielogiczne i rozciągnięte jak gumowy tasiemiec. Walki są zawsze jeden na jednego i potrafią się ciągnąć przez 7-8 rozdziałów. W tej chwili manga dobija do 400 rozdziałów - od stu z hakiem się ciągle biją. W realu minęły dwa lata, a w mandze jeden dzień. Ciekawe tempo, nie? ;)
_________________
goodreads .
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2010-03-15, 17:54   

Popieram Dhu, Bleacha czytałam . Na jakimś 100-num rozdziale stanełam. Wyjątkowo musze powiedzieć że anime jest lepsze od tej mangi, więcej gagów. Byłam zawiedziona, że nie było Kona w sukience. Fakt, faktem jedno i drugie ciągnie się jak smród na łańcuchu kilometrami. Ja rozumiem długa seria, ale Naruto chyba ma wiecej sensu, przynajmniej z rekawa nie wyciągaja nowych przeciwków by tylko serie podtrzymać.
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14