FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Monitory
Autor Wiadomość
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-02-13, 19:14   Monitory

Rozglądam się za nowym monitorem i mam problem. Bo zupełnie nie wiem, na co zwracać uwagę przy kupnie.

Chciałam jakąś dziewiętnastkę. Czy warto kupować panoramiczną? Do takiego zwykłego domowego zastosowania, żadnych profesjonalnych prac, trochę gier, trochę filmów itp.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2008-02-13, 19:23   

CRT polecam jednak. Lepsza jakośc obrazu, tańsze i najwyższe możliwe odświeżanie. Wady to pobieranie prądu i waga. LCD mają słabszy obraz (te super wydajne kosztują tyle, ze od razu odradzam) ale sa wygodniejsze. Jak masz meijsce na biurku - CRT.
Dobre monitory produkuje Dell i Nec... Osobiście uwielbiam firmę Dell.
Polecam: http://reviews.cnet.com/4520-7610_7-5084364-5.html
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2008-02-13, 21:57   

Ja tam przekonana do panoramicznych nie jestem. Ojciec sobie ostatnio kupił i wszystko wygląda dziiiiwnie :mrgreen:
Ja tam mam od kilku lat LCDki, robie profesjonalne prace graficzne i nie narzekam ;)
Ale fakt faktem- taki jak mam w pracy specjalnie do grafy komputerowej kosztuje ponad 2k. W domu mam "zwykłego" i złego słowa nie powiem. A od CRTków z niewiadomych powodów natychmiast boli mnie łeb :P
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-02-16, 19:56   

Dołączam się do opinii Oliego.
Od dwóch lat mam taki monitor (ten trzeci) i nie zamieniłbym go na LCD-ka.
Co śmieszniejsze, takie monitory można już dostać za 300 zł,
bo ludzie pozbywają się ich, kupując.. LCD-ki
Faktem jest, że trzeba mieć duże biurko.

Jeszcze jedna wadą monitorów LCD jest jedna fabryczna rozdzielczość,
w której obraz wygląda dobrze,
bo fizyczna plamka monitora musi się pokrywać z pikselem obrazu.
W CRT nie ma takiej konieczności:
nie pasuje mi 1600x1200, to się przełączam na 1280,
a do oglądania zdjęć mogę wrzucić 2048x1536.

makatka napisał/a:
A od CRTków z niewiadomych powodów natychmiast boli mnie łeb :P

Chyba przy odświeżaniu 60 Hz - jak w telewizorze.
Przy 100 Hz nie ma mowy, obraz jak z kamienia.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-02-16, 21:01   

Ja też od kilku lat mam bańkę - Samsunga SyncMaster 757dfx. Jeżeli chodzi o kolory, i generalnie jakość obrazu, zbieżność - nie mam mu nic do zarzucenia, obraz ma perfekcyjny w całym polu - używam standardowo rozdzielczość 1280x960/85Hz - co dla 17'' monitora to nie jest mało, jednak denerwują mnie powoli jego gabaryty i faktyczne solidne promieniowanie, które objawia się u mnie lekkim bólem głowy przy dłuższym używaniu (a używam go wiele godzin dziennie. Natomiast miałem przez pewien czas na testach LCDka (ale z trochę wyższej półki - nie najtańszego) Samsunga i muszę powiedzieć, że byłem baardzo pozytywnie rozczarowany, wszelkie moje obawy o ilość odzwierciedlanych kolorów, smużenia, wydajność mojej grafiki w dedykowanej rozdzielczości 1280x1024 okazały się płonne. Obraz był idealny. Przymierzam się do wymiany mojej banieczki na jakiegoś panoramicznego LCDka z wyższej półki. Najpewniej będzie to jakaś 22+ calowa iiyama. Najpewniej ten: http://www.iiyama.com/pl_...ory/2/product/3
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-02-16, 21:10   

Bardzo dobry wybór, Wredzie.
I bardzo dobra cena jak na full HD.

Update: ale u dystrybutorów nie znalazłem taniej niż za 1699
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-02-17, 22:25   

http://www.proline.pl/sho...CD+PLB2403WS-B1 jeżeli mówisz o tym to ten ma obracany ekran (na stronie iiyamy też tyle kosztuje - 1699, a ja myślałem o modelu bez tego wodotrysku :P )
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2008-02-20, 23:37   

Taka drobna uwaga: jeśli komuś zależy na oszczędności energii elektrycznej, a co za tym idzie niższych rachunkach za prund- to jednak LCD ;)
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-02-22, 18:03   

To prawda.
Ale mi pralka z lodówką tyle żrą, że dodatkowych 100 wat już mi nie robi różnicy.
Z resztą za przyjemności trzeba płacić ;)

Poza tym monitor na noc wyłączam.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2009-08-19, 18:46   

Ostatnimi czasy mój monitorek odmówił współpracy (poszedł z niego dymek :P ) i wylądował na zasłużonym śmietniku, zatem zakupiłem sobie takowy za jedyne 799 zł w promocji :) i kilka uwag.

Zalety:
- Gwarancja 0 pixeli - jakikolwiek i wymiana od ręki
- W proline za 50 zł przedłużona do pełnej gwarancji - 3 lata - atut dodatkowy.
- RGB i DVI
- ładny obraz, przyzwoite kąty i subiektywnie sporo ładnych kolorków
- 3 razy więcej miejsca na biurku :)
- potencjalne oszczędności w elektryce
- design 'wystarczający'. ładniejsze monitorki widziałem Samsunga ale jakoś iiyama do mnie bardziej przemawia.
- 2 razy niższa cena niż przed rokiem :D

Wady:
- niewygodne menu, regulacja głosu czy wybór złącza ukryty głęboko i trzeba się naklikać
- automatyczne przestawianie na DVI przy podłączeniu 2 komputerów naraz w momencie zmiany rozdzielczości na złączu analogowym (następuje kilka razy podczas ładowania Windy), mocno irytujące ;p

Teraz na ostudzenie zapałów :)
- Kupowanie monitorów pracujących z tak wysokomi rozdziałkami wymaga naprawdę przyzwoitego komputera i wydajnej karty graficznej (monitorki LCD zadowalająco pracują tylko w dedykowanych rozdzielczościach). W przeciwnym razie
przesiadając się z przyzwoitego 17'' CRTka na takie coś na słabszym komputerku doznamy baaardzo niemiłego rozczarowania :D. System subiektywnie może nam zwolnić o 30% :) .
- Zwykłe filmy (divxy ;p) lepiej wyglądają mi na 1280x800 laptopie niż na tej kobyłce :))
- monitorek może zmobilizować do inwestycji w komputer :) - kolejny zakup to przyzwoitsza grafika a potem zestaw płyta+procek

Generalnie chyba jestem zadowolony :)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-10-27, 14:46   

Ja mam takie coś:



BENQ FP51G

Ma on dwie niebanalne zalety. Jest to malutka 15" i zabiera tyle miejsca co kot napłakał (mi taki rozmiar w zupełności wystarcza) oraz dostałem go za darmo (w sensie sprezentowano mi go). Dlatego jestem z niego bardziej niż zadowolony. Ładnie wszystko na nim wygląda, nie psuje się i ogólnie jest fajny :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2016-10-02, 08:30   

Zna się ktoś na monitorach? Szukam i się zastanawiam, czy może mi ktoś doradzić coś, co spełnia moje wymagania:
- rozmiar: ~24'',
- rozdzielczość: wystarczy full hd,
- matryca: matowa,
- cena: < 1000 zł
- przeznaczenie: czytanie z ekranu, zero gier, okazjonalnie jakiś filmik na youtube/vimeo,
- waga: im mniejsza, tym lepiej.

W oko wpadł mi Dell P2417H: http://www.x-kom.pl/p/305...ll-p2417h.html.
Możecie polecić coś z konkurencji?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13