FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Reklama w TV
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-24, 11:33   Reklama w TV

Postanowiłem założyć ten temat, po tym jak wycięto mi posta w innym topicu (zły Moderator, zły) Pretekst - reklama Banku Zachodniego z Johnem Cleesem w roli głównej. Świetna.
A tak na serio - coraz więcej reklam w tv to prawdziwe arcydzieła, takie mini filmy np reklama Coca-Coli. Mnie ostatnio najbardziej przypadły do gustu reklamy samochodowe - chociażby najnowszego Forda - pomysłowa (orkiestra grająca na częściach) i świetnie nakręcona.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Anavrine


Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-24, 22:24   

Tigana napisał/a:
coraz więcej reklam w tv to prawdziwe arcydzieła, takie mini filmy

Osobiście raczej trzymam się z daleka od telewizora, ale też zauważyłam, że coraz więcej jest takich ciekawych/zabawnych, nakręconych pomysłowo/ze smakiem... Taka miła odmiana w porównaniu do tych wszystkich odmóżdżajacych reklam zachwalających proszki do prania czy inne medykamenty. Ba, nawet hasła reklamowe przyjmują czasem bardziej wyrafinowane formy. :mrgreen:

A co do reklam samochodowych, to bardzo mi się podobała ta Saaba, z piosenką "Release me" w tle - taka artystyczna wizja, obraz bardzo ładnie komponujący się z tekstem utworu... Miała coś w sobie. :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-04-25, 18:52   

GUTEN MORGEN ! ! ! :)

Ale dla mnie reklama to głównie niezłe wykopalisko fajnych piosenek. Ostatnio z reklamy Nescafe: Andy Williams "Music to watch girls by". Klimacik tak cudnie rozweselająco - rozleniwiający... Ale głównie smaczki te wynajduje moja ukochana bo ma ucho do fajnych piosenek.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Anavrine


Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-25, 20:15   

romulus napisał/a:
reklama to (...) niezłe wykopalisko fajnych piosenek


Dokładnie. :) W moim przypadku tak właśnie było z wyżej wspomnianą piosenką "Release me" czy z "Gabriel" Lamb (też z jakiejś reklamy samochodowej). Chociaż raczej nie nastawiam się świadomie na wyłapywanie tego - ot, czasem coś wpadnie mi w ucho i po obejrzeniu reklamy kilka razy z rzędu postanawiam się za tym rozejrzeć.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-16, 23:14   

Anavrine napisał/a:
romulus napisał/a:
reklama to (...) niezłe wykopalisko fajnych piosenek


Dokładnie. :)


Dokładnie :mrgreen: Ja najbardziej lubię piosenki z reklam sprzętu sportowego lub samochodowych - często lepsze od samego obrazu.
Ostatnio urzekła mnie reklama "Nałęczowianki" z animacja i piosenką. Słodkie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-05-17, 07:36   

Jak dobrze, że telewizję oglądam sporadycznie :mrgreen: najbardziej zdziwiła mnie świetna reklama, chciało by się rzec, społeczna - dużo dobrych frazesów, skłaniających do refleksji, natomiast okazuje się to być reklamą... Fiat Panda czy innego Fiata O.o ręce opadają ;P
I fajna jest reklama serialu Greek na MTV (tak, ostatnio oglądam tylko to, bo mój facet mnie do tego zmusza ;P).
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-05-18, 23:40   

Moim typem ostatnio zajebistej reklamy jest reklama jakiejś telefonii komórkowej, gdzie ta laska na końcu mówi "Do czech to ja mam za darmo". Bezbłedne :badgrin: :P

No i "Mumio" robi czasem fajne reklamy - ale tylko czasem, ta komercjalizacja nie wychodzi im na dobre. Jakkolwiek klub miłośniki prasłowian z niederlanden był niezły ;)

No i jeszcze te reklamy samochodów co "poruszają emocje" - wyczesaną muzykę operową do nich dali, naprawde wyczesaną.

Ale tak w ogóle to nie nie lubię reklam. Wk....ją mnie. Dlatego zamiast TV częściej oglądam TV-e-mule ;) Tam mi nikt nie przydupcy reklamy w samym środku Battlestara :-P
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Jegred 


Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-07-30, 22:28   

Shadowrunner napisał/a:
Ale tak w ogóle to nie nie lubię reklam. Wk....ją mnie.


Nie tylko ciebie :/ . Choć tak, macie racje niektóre reklamy są znośne, a nawet ładne ^^ Ale i tak nadal większość z nich wypacza mózg
_________________
"People used to think that when someone dies, a crow carries their soul to the land of the dead. But sometimes something so bad happens that a terrible sadness is carried with it, and the soul can't rest. Then sometimes, just sometimes, the crow brings that soul back to set the wrong things right"

Sara, The Crow
 
 
Subgard
Pan Mróz

Posty: 30
Wysłany: 2008-08-21, 17:55   

Reklamy...jeżeli spojrzy się na zagraniczne stacje, szczególnie amerykańskie, to odnajdujemy tam istne arcydzieła, mini filmy, które zachwycają lub bawią do rozpuku i przy okazji reklamują prosdukt. U nas jest tragicznie. Zdecydowana większość reklam powoduje wymioty, wzmaża agresje, podwyższa ciśnienie czy usypia(bywa dobre, zalecane osobom cierpiącym na bezsenność). Niemniej od czasu do czasu pojawiają się perełki. rzadko bo rzadko, ale są. Na przykład reklama pewnego piwa, którego nazwy nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć. To reklama z tymi wielkimi beczkami i ludźmi przechodzącymi między nimi. Poza tym niektóre, głównie pierwsze, reklamy z munio, reklamy forda, coca-coli czy pepsi. To naprawde są Reklamy. Niemniej częsciej spotykamy się z reklamami przez małe r, które wywołują wspomniane przeze mnie wcześniej reakcje. Mistrzostwo osiągnęli producenci proszków i szamponów...
_________________
Nie ma nic wspanialszego od lodowca otulonego szczelnie śniegowym płaszczem...
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-22, 15:11   

Jedyne reklamy, które potrafią mnie naprawdę zachwycić i nie wkurzyć to niektóre ze sportowcami, głownie gwiazdami piłki nożnej. I tak, w ostatnich miesiącach, zdecydowanie na pierwszym miejscu jest dla mnie klip bodajże Nike. Ten w reżyserii Guya Ritchiego w którym obserwujemy karierę od zera do milionera pewnego młodego piłkarza. Choć główny bohater jest anonimowy to w filmie występuje cała masa największych gwiazd futbolu począwszy od Fabregasa a kończąc na Cristiano Ronaldo. W ogóle reklama jako całość prezentuje się genialnie i ogląda sie nią niczym świetny film. I do tego ta muzyka...
Drugą z reklam, które w ostatnim czasie zapadły mi w pamięc to ta olimpijska reklamówka. Ta z fragmentem utworu The Killers, którym tak ostatnio zachwyciła się Liv. Też niezła, ale mi się podoba głównie z uwagi na sam podkład muzyczny.
Z wcześniejszych wyróznię jedynie klip Sony Bravia, ten z plastelinowymi króliczkami:P Bardzo fajny pomysł i, oczywiście, podkłąd muzyczny. Tym razem świetny utwór Stonesów.

Jak widać muzyka w reklamie odgrywa dla mnie bardzo dużą rolę.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-08-22, 18:45   

Są jeszcze reklamy społeczne.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-08-23, 16:59   

Nabu Nezzar napisał/a:
Jak widać muzyka w reklamie odgrywa dla mnie bardzo dużą rolę.

Ze starszych jeszcze reklama także chyba Nike (??) z tą drugą stroną sportu. Reklama, w któerej Johny Cash śpiewający "swój" chicior Hurt jako tło dla rzygających ze zmęczenia, padających na twarz a mimo to walczących o wynik sportowców zrobiła na mnie chyba największe wrażenie.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-26, 10:50   

A co powiecie na to? - chłopcy z PiS-u już się pienią i o odrazie prezydenta mówią.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-08-26, 10:53   

Reklama jest cudna, ale ona może równie dobrze przypominać Lecha jak i Jaruzelskiego, który równie sztywno na swoim siedzisku siedział. :P

Ja nie wie, na pewno mam inny system wartości niż chłopaczki z PiSu... nie wiedzę obrazy, do czego tu się można przyczepić? Chociaż mógłby trochę pomlaskać jeszcze. xDDD

Ach te łapki... xDDD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-08-26, 13:01   

Cudna? Musiałem w gazecie przeczytać, że to niby - parodia El Presidente. Sam bym nie wpadł na to. Może przez wąsy, a może dlatego że ostatnio mój umysł przeżywa zawieszenie, a ja nie wiem jak go zrestartować...

Fajną "zajawkę", a może reklamę olimpiady widziałem ostatnio. Taki pan, pompatycznym niemożebnie tonem wygłasza gadkę motywującą dla olimpijczyków :mrgreen: Ale zrobione fajnie muszę przyznać. Nie widziałbym, gdyby mnie żona nie zmusiła. Choć raz się postarała, aby zakrzewić we mnie samczy pociąg do sportu. Udało się jej na 1 minutę. A potem patrzyłem tylko wzrokiem debila w ekran...

Ubóstwiam reklamy proszków do prania. Jakaż agresja we mnie wzmaga wówczas na widok jakichś przerażających bachorów, które bym najchętniej w mikrofalówce upiekł za celowe poplamienie pomidorem koszulki. I te wymanikiurowane kobieciny, których misją dziejową jest upranie tego: nie pośpi w nocy, nie zje kolacji, nie pociupcia z mężem - ale wypierze. A pomoże jej w tym wychodząca ze ściany kolejna idiotka z proszkiem do prania pod ręką. I wszyscy są szczęśliwi. Jaki jest cel tej reklamy? Bo takie jednoznaczne robienie z kobiet automatów do prania to zbyt prosta odpowiedź. A może są one kierowane do jakichś przygłupich gospodyń domowych, urobionych, zamkniętych w domach, dla których oknem na świat jest Moda Na Sukces albo Klan. A te manikiury i nienaganne fryzury? To jakiś bodziec w podświadomość? Nieodmienna fascynacja mnie ogarnia za każdym razem, kiedy je oglądam.

Ale tak naprawdę to kocham jedną reklamę od paru lat. Minus to występ Madonny - królowej gejów, cekiniarstwa i braku umiejętności wokalnych. Plus to Guy Ritchie i Clive Owen i cała reszta. Kto widział, ten wie...:
http://pl.youtube.com/watch?v=LVTVYpZ9ivA
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-08-26, 14:25   

Jak na reklamę, to trochę za długa jest, ale filmik bezbłędny :mrgreen:
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-26, 15:47   

romulus napisał/a:
. Kto widział, ten wie...:http://pl.youtube.com/watch?v=LVTVYpZ9ivA


Owen to w ogóle lubi jeździć szybkimi brykami z piosenkarzami.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-08-26, 17:29   

Tiaaa......... To żeby był komplet:
Te filmiki także pochodzą z kampanii BMW. Wszystkie reżyserowane przez słynnych reżyserów, w ich stylu. I, oczywiście, z panem Owenem.

Fajny jest jeszcze filmik Wong-Kar-Waia:
http://pl.youtube.com/watch?v=rIHGT8vWleQ
z Mickeyem Rourke i słodziutką modelką, Adrianną Lima

- filmik Johna Woo
http://pl.youtube.com/watch?v=Dcmn32s6ZSQ

- filmik Joe Carnahana:
http://pl.youtube.com/watch?v=zBdOaIiz60I

- Johna Frankenheimera:
http://pl.youtube.com/watch?v=PKYUtUw-8ig

- Alejandro Gonzales Innaritu
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

- i dla porządku jeszcze Ang Lee (taki sobie)
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

Takich reklam nie robi się dla telewizji...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-08-27, 12:47   

Tigana napisał/a:
A co powiecie na to? - chłopcy z PiS-u już się pienią i o odrazie prezydenta mówią.

MadMill napisał/a:
Reklama jest cudna, ale ona może równie dobrze przypominać Lecha jak i Jaruzelskiego, który równie sztywno na swoim siedzisku siedział. :P

romulus napisał/a:
Cudna? Musiałem w gazecie przeczytać, że to niby - parodia El Presidente. Sam bym nie wpadł na to. Może przez wąsy, a może dlatego że ostatnio mój umysł przeżywa zawieszenie, a ja nie wiem jak go zrestartować...


Ja chciałbym szczerze pogratulować wszystkim którzy zarówno protestują przeciwko parodii orędzie prezydenta jak i tym którzy się z niego śmieją. Ponieważ... to nie jest parodia orędzia prezydenta tylko premiera z pamiętnej jesieni 2006 http://pl.youtube.com/watch?v=SLF-zpmD0g0 : ]
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-08-27, 19:11   

Znowu masz rację, panie Ł, z prawdziwą przykrością przyznaję - powoli staje się to nieznośne! :P

Wysłuchałam wczoraj nawet dyskusji na tę okoliczność w TVN24, gdzie pan Ogórek twierdził, że ta reklama to parodia wszystkich orędzi polityków do ludu. Owszem, pod względem treści mogę się z nim zgodzić - politycy na ogół same takie bajki o tosterach i kiełbasie opowiadają... A jednak Twoja opinia przemawia do mnie bardziej - zbyt wiele szczegółów się zgadza - nawet kolorystyka kwiatuszków jest taka sama.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-08-27, 21:57   

Ł napisał/a:
Ponieważ... to nie jest parodia orędzia prezydenta tylko premiera z pamiętnej jesieni 2006

Masz rację, to nie jest parodia, a Kondrat jest śmiertelnie poważny i mówi serio...

Łaku są rzeczy których mówić nie trzeba, bo one są widoczne od razu... może tylko mnie się tak zdaje,co? o.O
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-08-27, 22:27   

Co tu dodać: pisowczycy nie potrafią śmiać się z samych siebie. Tylko w ten sposób byliby w stanie rozbroić tą "bombę". Zwłaszcza że ta "parodia" nie ma w sobie krztyny humoru - w moich oczach. Ale ci nadęci idioci nie są w stanie się wznieść na takie wyżyny. Wyłączam z tej zgraji kilku tamtejszych polityków, w tym Tadeusza Cymańskiego - więcej takich a poprę tą bandę skostniałych socjaluchów.

Śmiać się z PiS - to łatwizna, jak kopanie leżącego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-08-28, 14:52   

MadMill napisał/a:
Ł napisał/a:
Ponieważ... to nie jest parodia orędzia prezydenta tylko premiera z pamiętnej jesieni 2006

Masz rację, to nie jest parodia, a Kondrat jest śmiertelnie poważny i mówi serio...

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi - przecież nie napisałem że to nie jest parodia, napisałem że to nie jest parodia wystąpienia prezydenta (TYLKO WYSTĄPIENIA PREMIERA). Mad...

MadMill napisał/a:
Łaku są rzeczy których mówić nie trzeba, bo one są widoczne od razu... może tylko mnie się tak zdaje,co? o.O

Nie pisałbym o tym gdyby nie to że większośc komentujących tą reklame poprostu nie wie co ona parodiuje. Ty sam pisałeś o LECHU Kaczyńskim, i w takim tonie jest utrzymana większośc komentarzy na YT czy Onecie. Sami Pisowczycy zaczynają bronić prezydenta jak pisał Tigana. Eskperyci też się różnie wypowiadają jak pisała Beata. Więc chyba jednak nie wszystko jest widoczne odrazu, co? : ]
  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-08-28, 15:00   

Dobra, źle zrozumiałem, bo wywnioskowałem, ze Ty tego w ogóle za parodie nie uznajesz. Moje wina, moja wina, moja wina. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-09-16, 12:36   

http://studio.wp.pl/i,wyc...1602,wideo.html

< okazuje się że reklamy-parodie premierów są do wyemitowania tylko jeśli są to byli premierzy. Ta reklama parodiująca żeby nie było wątpliwości - premiera Donalda (genialenie! te rozchodzone oczka i nerwowe uśmieszki) ostatecznie decyzją zamawiającego reklamae nie została wyemitowana. Imo, moja teoria jest taka że bank najpierw ostentacyjnie wycofał się reklamy i odcioł od niej, a później pokątem wpuścił do sieci. Zrobił reklame reklamy, nie narażając się oficjalnie rządzącym i robiąc kontre dla reklamy konkutrencji. Genialnie w swojej prostocie.
 
 
nastka 
Fire!


Posty: 46
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: 2008-10-11, 14:28   

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ta reklama jest wspaniała ;) Nie mogłam się jej naoglądać.

A poza tym jeszcze ta: http://www.youtube.com/watch?v=ZN69LhOoEtc
To reklama jesiennej ramówki TVN. Do tego jeszcze ta piosenka w tle. Wszystko doskonale do siebie pasuje.

I ta: http://www.youtube.com/watch?v=2j2f5ONDU4c
Naprawdę przyjemnie się je ogląda ;)
_________________
"Puść go i nie trzymaj
Nie skręcaj, nie naginaj
Capniesz go za łachy, będzie wierzgał, fikał
Przez palce wyciekał

Bo ten który minął, do ciebie nie należał
I ten który nadejdzie, także twój nie będzie (...)"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-10-11, 22:12   

Pani, która śpiewa utwór wykorzystany w reklamie ramówki TVN, Imogen Heap, należała kiedyś do fajnego duetu Frou Frou. Jeden z ich utworów, Let Go, został wykorzystany w cudnym filmie "Garden State" z Zachem Braffem i Natalie Portman:
http://pl.youtube.com/watch?v=xgcIpKL86Jk
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cookie 
Szeolitka


Posty: 7
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-11-21, 12:21   

Według mnie, nowa reklama Orange jest całkiem spoko ^.^ Nie mogłam się naśmiać z tych karpii w wannie xD
Ale co zauważyłam po polskich reklamach, to że Polska zaczyna się upodabniać do Anglii. W Anglii już w połowie października zaczynają sprzedawać kartki świąteczne i bombki na choinki, co prawda w Polsce pojawia się to trochę później, ale tak czy owak, wcześniej niż kiedyś.
_________________
Baseball bat, maybe some darts,
Just to brake those little hearts.
Just to make them forget to beat.
To make their bodies lse their heat.
C'mon let's show them, who's better in here.
But remember to wait until there's no one in near...
"Thoughts through my head" Star Struck
 
 
Aexalven 
Prawa Racica Sarenki


Posty: 226
Skąd: Świątynia
Wysłany: 2008-11-21, 12:33   

Nowa reklama Kasi mnie rozwaliła jak leci:

"Dzieci nie doczekają świąt, bo upiekłaś pierniczki z Kasią" czy jakoś tak :D:D
Złoczynienie.
_________________
Jam jest Aexalven Fendadra, prawa Racica Pięknej Sarenki.
Wstąp do Kościoła Sareńskiego, sprzymierz się z Sarenką i pokonaj złego Swinetana i jego miniony.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-11-27, 14:22   

Może nie reklama z TV ale świetna reklama Guinessa - Spoken word
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13