FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ten film warto polecić
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-03-22, 13:45   

ASX76 napisał/a:
W obsadzie pojawia się również dawno przeze mnie nie oglądany R. Fiennes, chyba najbardziej znany z pamiętnej kreacji Amona Goetha, nazistowskiego komendanta obozu koncentracyjnego w "Liście Schindlera".

No bez przesady - "Wierny ogrodnik", nowiutki "Lektor"
ASX76 napisał/a:
- "Życie na podsłuchu" - O dziwo, Niemcy potrafią robić dobre, zapadające w pamięć "obrazy". Tematyka agentów, teczek i (z)łamanych ludzi podana w atrakcyjnej formie. Dramat psychologiczny.

Film ciekawy, ale dość naiwny - przede wszystkim nie przekonała mnie przemiana głównego bohatera - jakoś taka za szybka.
ASX76 napisał/a:
- "Hot Fuzz" - czarny (jak smoła) brytyjski humor w dobrym wydaniu.

Świetny film - uśmiałem się jak nigdy.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-03-22, 14:05   

Tiguś->
1. Owszem, jednak to rola Goetha spowodowała awans Fiennesa do najwyższej ligi.

2. Czy musisz mieć wszystko wyłożone łopatą na talerz? ;) Przemiana bohatera (bynajmniej nie jedynego) dokonywała się stopniowo... Gdyby był to serial możnaby to ukazać wolniej/dokładniej.
Uważam, że się czepiasz na siłę. :-P

3. Trzeba także przyznać, że ma sporo prawdziwie zaskakujących zwrotów akcji i jest wolny od poprawności politycznej. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2009-03-22, 14:17   

Tigana napisał/a:
ASX76 napisał/a:
W obsadzie pojawia się również dawno przeze mnie nie oglądany R. Fiennes, chyba najbardziej znany z pamiętnej kreacji Amona Goetha, nazistowskiego komendanta obozu koncentracyjnego w "Liście Schindlera".

No bez przesady - "Wierny ogrodnik", nowiutki "Lektor"


Akurat, nie oszukujmy się, panowie, najwięcej ludzi będzie go kojarzyć jako "tego od Voldemorta" :P A w "Lektorze" to on się aż tak dużo nie nagrał...
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-03-22, 15:37   

ASX76 napisał/a:
Czy musisz mieć wszystko wyłożone łopatą na talerz? ;) Przemiana bohatera (bynajmniej nie jedynego) dokonywała się stopniowo... Gdyby był to serial możnaby to ukazać wolniej/dokładniej.
Uważam, że się czepiasz na siłę. :-P

A ja uważam, ze akurat ten element filmowcom nie wyszedł - jakoś za szybko i za łatwo zatwardziały SB-ek (Stasi) przeszedł na jasną stronę mocy. I tyle. Nie licząc tego elementu ilm bardzo dobry i chciałoby się żeby u nas powstawały takie filmy rozliczeniowe. Niestety na "polskie" "Good bye Lenin" przyjdzie nam jeszcze długo zaczekać.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-03-22, 15:40   

Od Voldemorta? Raczej od Czerwonego Smoka!
Widziałem Breach (Ściśle Tajne) i wszystko wydawało się dobre, ale jednak brakło jakiegoś lepszego pomysłu. Film tylko poprawny, zobaczyć można.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-03-22, 16:38   

Tigana napisał/a:

A ja uważam, ze akurat ten element filmowcom nie wyszedł - jakoś za szybko i za łatwo zatwardziały SB-ek (Stasi) przeszedł na jasną stronę mocy.


Miłość do kobiety niejeden cud uczyniła - stała się "kamykiem", który ruszył "lawinę", a później już "samo" się... :-P Za łatwo? W sprzyjających okolicznościach człowiek potrafi/może się zmienić. Wystarczy umieć słuchać... ;)
Historia została oparta na faktach.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-03-30, 14:51   

To nie moja polecanka ale serwis Yahoo Movies sporządził listę 100 filmów które trzeba zobaczyć przed śmiercią. A tutaj link

Czego wam brakuje? A co byście z niej wywalili? ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2009-03-30, 18:27   

Brak "Króla Lwa" = jeden, wielki, gigantyczny FAIL.
Nie ma "Fight Club" ani "Se7en".
Ani "Leona Zawodowca".

... w ogóle, do dupy :P
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2009-03-31, 08:53   

I nic Sergio Leone, kicha
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-03-31, 09:02   

Niestety nie pomyśleli by "Ojca chrzestnego umieścić w jednym punkcie to więcej by się filmów zmieściło i faktycznie 'Toy story' wymienić na 'Króla Lwa' ^^

Szkoda, że nie umieścili "Good morning vietnam".

Wydaje sie, że niektóre filmy zostały wrzucone za to, że są legendarne i zdobyły ileś tam Oskarów swego czasu. Mnie np. "Szczęki" i "Rocky" się nie podobały ale są klasyką swego rodzaju w niektórych kręgach i stanowią odbicie epoki w której powstały.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-03-31, 13:02   

Trzeba pamiętać, że to lista stworzona z myślą o Amerykanach, to może w pewnym stopniu tłumaczyć niektóre tytuły czy brak innych. Mi brakuje choćby "Ostatniego Mohikanina", "W pogoni za Amy", czy "Tańczącego z Wilkami". No cóż zestawienie dość dziwaczne jak dla mnie, ot tak ciekawosta.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
dream92 
The Bohemian

Posty: 127
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2009-06-30, 07:33   

Polecam:
Cube - http://pl.wikipedia.org/wiki/Cube_(film)
Efekt motyla - http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_motyla_(film)
K-Pax - http://pl.wikipedia.org/wiki/K-PAX
Rok 1612 - http://pl.wikipedia.org/wiki/1612_(film)

Myślę, że te filmy są dość znane. Z polskich - "Dzień świra", IMO najlepszy polski film.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2009-06-30, 22:28   

dream92 napisał/a:
Polecam:
dream92 napisał/a:
Rok 1612
zdecydowanie odradzam. Mizeria, głupot na pęczki, fabuła nieporadna, polskie głosy z tła to jakaś straszliwa tragedia. Tu i ównie szło się uśmiechnąć. W zasadzie, jedyne co wyszło im jak należy to efekty z odrywaniem głowy od tułowia. Marny Ogniem i Mieczem o wiele lepszy.

najlepsza scena, gdy atak przez bramę załamuje się bo zginęło czterech towarzyszy z czoła, rotfl, jacy głupi Ci Rosjanie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dream92 
The Bohemian

Posty: 127
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2009-07-01, 07:09   

Fidel-F2 napisał/a:
Rok 1612 zdecydowanie odradzam. Mizeria, głupot na pęczki, fabuła nieporadna, polskie głosy z tła to jakaś straszliwa tragedia. Tu i ówdzie szło się uśmiechnąć

Elementy baśniowe w fabule tylko mnie wkurzały. Ten jednorożec i pustelnik zostali wciśnięci nie wiadomo po co. Założę się, że dla Rosjan ten film pełni rolę taką, jak "Trylogia" Hofmanna dla Polaków.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2009-07-01, 13:14   

dream92 napisał/a:
Ten jednorożec i pustelnik zostali wciśnięci nie wiadomo po co.
prawda, mam takie samo wrażenie, poza tym sami uparli się twierdzić, że bez magicznych cudaków Polaczkom nie dali by rady :mrgreen:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-10-22, 14:18   

Śmy w Esensji siedli i zrobili ranking 100 najlepszych filmów science fiction wszech czasów: http://esensja.stopklatka...t.html?id=17282
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2013-10-22, 21:28   

Pfyf, wcale nie 100, tylko 19. :P Ładnie to tak podpuszczać? "Ciąg dalszy naszej listy już jutro."
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-10-23, 09:07   

Wcale nie 19, tylko 100. Wy po prostu jeszcze nie widzicie wszystkich :P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-10-23, 09:10   

Czytam regularnie :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-10-23, 20:55   

To ja poczekam, aż będzie wszystko widać ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-10-23, 21:14   

No właśnie nosiwoda, napisz jak będzie wszystko, przecież nie będziemy wchodzić na Esensję codziennie, żeby poznać kolejne dwadzieścia. --_-
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-10-24, 06:51   

Kolejne 10 bo tyle pojawia się dziennie. Nie narzekam bo w trzeciej dziesiątce znalazłem 3 filmy godne obejrzenia, gdyby pojawiło się więcej typów nie nadążyłbym z oglądaniem.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-10-25, 11:59   

Miałem właśnie rozdrapy, czy wrzucać po zakończeniu, czy na początku. Wrzuciłem na początku, bo a) niektórzy tak lubią, b) świeższe reakcje i podgrzewanie atmosfery, c) kliki.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-12-08, 21:35   

Film wyszedł na dvd w Polsce. Wcześniej był na HBO, teraz emitowany jest na Cinemaxie (jako "Podróż powrotna").
"Taking Chance" - oparta na prawdziwej historii opowieść o ostatniej drodze zabitego w Iraku starszego szeregowca marines. To historia oficera, który eskortuje jego ciało do domu, na pogrzeb. I to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o fabułę. Skromny, oszczędny film, ale bardzo poruszający. Mnie poruszyło w nim to, że opowiada o patriotyzmie takim, jaki wydaje się być niedościgniony w naszym kraju jako wzór do naśladowania. Bez wielkich fanfar, machania flagami, bez wielkich słów, gestów, nadymania się i wytykania, kto bardziej kocha Polskę a kto jej nie kocha. Wyrażający się w prostych gestach zwykłych ludzi, których droga przetnie się z ostatnią drogą zabitego szeregowca. Obejrzałem sobie drugi raz ten film i ma taką samą siłę poruszania, jak za pierwszym razem.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rgoWMkJw11c[/youtube]
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13