FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam tytułu książki
Autor Wiadomość
astra39

Posty: 2
Wysłany: 2012-09-18, 06:41   Potrzebuję pomocy w poszukiwaniu książki...

Witam,
czy jest w stanie ktoś mi pomóc w odnalezieniu ksiązki, którą czytałam w latach 90tych???

Pożyczyłam ją od koleżanki ,która kupowała ją z jakiegoś wysyłkowego klubu z książkami.Akcja zaczyna się bodajże jak jakaś rodzina ma zamieszkać w domu, który zakupiła czy też chyba ojciec ma nadzorować remont jego? Później się okazuje ,że dom posiada poddasze,a w nim jest inny świat z jakimiś stworami??? Książka z rodzaju thrillerów,a może i nawet horrorów.
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2012-09-18, 08:36   

Moze Dukaj - Zanim noc. Tylko, ze to raczej opowiadanie.
 
 
astra39

Posty: 2
Wysłany: 2012-09-19, 20:48   

Nie to nie to :)
Ale juz wiem co to za książka :-P
Graham Masterton "Drapieżcy"
Ale jestem szczęśliwa ,że w końcu mi się udało ją odszukać.
Pozdrawiam //pisowcy
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2012-10-12, 16:30   

Było takie coś, wydaje mi się że czytane w Trójce, z motywem małżeństwa i córką która wędrowała w czasie - raz się pojawiała jako dziecko, raz jako nastolatka, raz jako dorosła kobieta. Ojciec chyba też to potrafił, tylko matka była 'zakotwiczona'. Ktokolwiek kojarzy?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-10-12, 17:31   

The Time Traveler's Wife - Audrey Niffenegger. Wydawane pod kilkoma tytułami Żona podróżnika w czasie lub Miłość ponad czasem: Historia inna niż wszystkie oraz Zaklęci w czasie. Był tez film z Rachel McAdams.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2012-10-12, 17:53   

Powstrzymam się przed odpowiedzeniem samą emotką. Dzięki, to chyba było to :*
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-10-12, 17:55   

W Carrefourach teraz można znaleźć za 7 zł wydanie Nowej Prozy.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Protagusus
Todor Protagusus


Posty: 1
Wysłany: 2013-01-02, 08:50   

Witam Państwa. Bardzo proszę o pomoc ze znalezieniem tytułu pewnej książki, której poszukuję ja i pewna osoba. Wujaszek google niezbyt chce ze mną współpracować, ciężko też dobrać słowa kluczowe, aby cokolwiek wyskoczyło.

Tutaj streszczenie książki napisane przez tą "pewną osobę":
"Chłopiec z rodzicami przeprowadza się do obcego miasta. Niesamowicie rysuje, jest bardzo wrażliwy. Na miejscu poznaję bardzo hermetyczną bandę, której przewodzi charyzmatyczny chłopak z wielkim talentem pisarskim, do opowiadani historii. Główny bohater przypada mu do gustu. Postanawia go wtajemniczyć. Inicjacja jest owiana mgiełką tajemnicy. Nowy, musi wczołgać się do dziury w ziemi, przeleżeć w niej kilka godzin, im więcej wytrzyma, tym lepiej, taki test na męskość, wytrzymałość, reszta czeka na niego na zewnątrz, kiedy wychodzi, opowiada o odbytym spotkaniu z duchami przodków, historia ta jest zmyślana. Jednak tym razem było inaczej, chłopak leżąc pod ziemią na prawdę rozmawiał z owymi duchami, wcześniej udało się to jedynie przywódcy, któremu oczywiście nikt ze zmyślających nie uwierzył. Od tego momentu zaczyna ich łączyć coś niewypowiedzianie silnego i intensywnego. Dwie zagubione dusze odnalazły się w tym wielkim, szarym, nieprzyjaznym świecie."

Jeszcze raz uniżenie proszę o pomoc.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-01-02, 10:07   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FkkXHjQSyEI&feature=player_detailpage#t=20s[/youtube]

Tak mi się skojarzyło...
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Ann

Posty: 2
Wysłany: 2013-01-04, 19:10   Potrzebuję tytułu książki! PILNE!!!

Witam wszystkich,

Chciałabym od razu uświadomić , że nie jestem tutaj stałą użytkowniczką forum, a zarejestrowałam się dosłownie przed chwilą, by uzyskać pomoc. Dlatego z góry przepraszam, jeśli temat jest w niewłaściwym miejscu, czy coś, ale nie miałam czasu, by dokładnie pozwiedzać i zapoznać się z forum. Sprawa jest zbyt pilna.

Nie przedłużając, poszukuję tytułu pewnego utworu literackiego dla dzieci. Niestety, nie pamiętam czy jest to wiersz czy proza, pamiętam tylko treść. Była to bajka dla dzieci o różnych ptakach, między innymi o kawce. Kawka podkradała ptakom piórka i sama się w nie stroiła. Nikt o tym nie wiedział, dlatego kawka uchodziła za piękność. Na końcu, wszystko wyszło na jaw, ptaki dowiedziały się, że kawka wcale nie jest taka piękna, tylko nosi na sobie ich piórka.

Poszukuję autora i tytułu tej bajki. Jestem studentką pedagogiki, za zadanie mamy ułożyć scenariusz i stworzyć przedstawienie z dziećmi na temat wybranego dzieła literackiego. Mam już w głowię pomysły na ten teatrzyk, nie chcę brać innej bajki. Oczywiście, będę musiała zmienić swój pomył na coś innego, jeśli nie odnajdę bajki o kawce. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś pamięta? Dodam, że kojarzy mi się tytuł "O kawce, która została królową" czy coś w tym stylu, jednak w Internecie nic nie ma na temat istnienia takiej książki. ;( Bardzo proszę o pomoc!!! ;(
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2013-01-04, 19:55   

Bosz, niech ktoś połaczy z właściwym tematem, bo mnie wszystko boli
Mod mode on:
Es ju sobie łisz maj lort
YHWH
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ard


Posty: 190
Wysłany: 2013-01-04, 22:59   

@Ann
Jest to albo bajka Ezopa, albo Fedrusowska wariacja na temat bajki Ezopa. Jeśli zajrzysz do zbiorczych wydań bajek jednego i drugiego, to na pewno znajdziesz.
_________________
Teraz rozchodzi się po wszystkich salach, przeganiając zastałą woń dymu, alkoholu i potu, delikatny, mdławy aromat Śniadania: kwiatowy, przenikliwy, zaskakujący bardziej niż barwa zimowego słońca, przejmuje przestrzeń we władanie nie tyle za sprawą swej zwierzęcej ostrości czy natężenia, ile wskutek nader zawiłego wiazania molekuł, współuczestnicząc w sekretnej magii, dzięki której - co nieczęsto się zdarza - Śmierci tak wyraźnie daje się do zrozumienia, żeby się odpierdoliła - T. Pynchon
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-01-04, 23:41   

Ard napisał/a:
Jest to albo bajka Ezopa, albo Fedrusowska wariacja na temat bajki Ezopa.

To samo miałem napisać --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ann

Posty: 2
Wysłany: 2013-01-05, 12:59   

MrSpellu napisał/a:
Ard napisał/a:
Jest to albo bajka Ezopa, albo Fedrusowska wariacja na temat bajki Ezopa.

To samo miałem napisać --_-


Dziękuję wam bardzo za pomoc!!! :-P Rzeczywiście jest to bajka Ezopa, spolszczona przez Annę Świderkówną w 1953 r. :-P Raz jeszcze wielkie dzięki, pozdrawiam serdecznie!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2013-01-05, 13:02   

I tyle ją widzieliśmy na forum :mrgreen: Ech, te dobre uczynki :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
kanios27

Posty: 2
Wysłany: 2013-01-14, 09:03   

Witam.
Chciałabym zrobić mężowi prezent. Opowiadał mi że czytał książkę i bardzo mu się podobała. Nie znam tytułu ani autora. Wiem tylko że na początku wybierało się jakiś przedmiot (zapałki, konia lub podkowę ) i podążało się za ich śladem. Np. jeżeli miałeś zapałki to przeskakiwałeś na stronę np 120 jak miałeś inny przedmiot to na inną stronę. I tak czytało się cała książkę. Jeżeli ktoś wie jaki to tytuł to będę bardzo wdzięczna.
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-01-14, 09:43   

Ale teraz czytał? Bo to, co mi przychodzi na myśl, to stareńkie paragrafówki z przełomu lat 80. i 90. XX wieku. Tu masz listę i okładki http://www.paragrafy.ehost.pl/lista/wehikul.htm
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-01-14, 09:48   

To nie była książka tylko gra RPG ale tytuł mi jakoś wyleciał z głowy (Dreszcz ?), ogólnie nazywa się to chyba gry paragrafowe.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-01-14, 10:56   

Cykl Wehikuł czasu.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-01-14, 11:04   

Tylko Wehikuł czasu przychodzi mi do głowy, bo to miało postać circa about książki, a nie pierdyliarda paragrafów jak w Dreszczu (nawiasem, podobna, ale ciekawsza rozgrywka była w Odkrywcach Nowych Światów ). Niejasno kojarzą mi się jakieś nowsze wydawnictwa, ale nie chcę dezinformować - a Wehikuł czasu to przecież prehistoria //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
kanios27

Posty: 2
Wysłany: 2013-01-14, 18:06   

Witam.
książka była czytana z 15 lat temu i bardziej podchodzi mi pod tematykę westernową. będę szukać wytrwale
 
 
anes21

Posty: 1
Wysłany: 2013-01-26, 21:54   poszukuje ksiązki

Witam
Czy mógłby mi ktoś pomóc w ustaleniu tytułu książk? Czytałam kiedyś książkę (dawno) - nie pamiętam tytułu, fabuły całej też nie. Książka nie jest może jakoś mądra, o tak zwykła ksiązką. Fabuła: są 3 lub 4 przyjaciółki, jedna z nich ginie (pamiętam że jedna z tych przyajciólek przyszła na pogrzeb w czerownej sukience). Okazuje się po pewnym czasie ginie następna przyjacióła. Jedna z kobiet zakochuje się w policjancie który prowadzi to śledztwo. Na koniec okazuje się że morderczynią jest jedna z przyjaciołek która tak naprawdę jest facetem. Wiem fabuła nie jest porywająca ale gdyby ktoś czytał kiedyś taką książkę proszę podać mi tytuł lub autora.Chyba nie jest to polskiego autora.
 
 
Amarel

Posty: 1
Wysłany: 2013-03-19, 21:38   

Szukam książki, którą pamiętam z dzieciństwa. Nie znam tytułu ani autora, pamiętam, że była w dużym formacie, z obrazkami, okładka była szara. Tematyka była raczej dla dorosłych, ponieważ stryj usilnie ja przede mną chował:) Zawierała dużo obrazków, często były to diabły, butelki, nagie postacie. Książka nie posiadała jednej fabuły, raczej były to opowiastki, krótkie historyjki. Pamiętam tylko strzępki 2. Jedna była o kobiecie, której ksiądz dał za pokute chodzenie z gołą dupą, czy coś w tym stylu, a druga opowiadała historię chłopa, który miał w butelce gorzałki diabła. Z góry jestem wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
 
 
:)

Posty: 1
Wysłany: 2013-03-26, 18:32   

Proszę o pomoc,
Od dwóch dni myślę nad tytułem książki, którą czytałam rok temu, pamiętam tylko małe fragmenty fabuły, ale mam nadzieję, że to wystarczy, bardzo mi zależy...
Bohaterem książki jest mężczyzna dojrzały ok.40, który zostawił żonę i dziecko lub dzieci dla innej, młodszej. Ci wiedli sobie spokojne życie, jak się okazuje nie do końca, ponieważ była żona nękała ich telefonami itp. pod pretekstem spraw związanych z dziećmi. Mężczyzna zapewniał swoją obecną kobietę o swojej miłości... Utrzymywała ona dobry kontakt z jego matką. O ile dobrze pamiętam pisała książkę i ten oto mężczyzna zatrudnił, piękną, młodą kobietę aby ta przepisywała tą książkę czy coś takiego i oczywiście zdradził z nią swoją obecną kobietę, ta się załamała, ale stwierdziła, że będzie na niego czekać, dopiero na koniec zrozumiała i wystawiła mu walizki za drzwi. Dodam, że chciała mieć z nim dzieci, ale on twierdził, że już ma dzieci i więcej mieć nie chce, kiedy spotykał się z tą druga kobietą mówił, że wychodzi pograć w squash'a.
Błagam pomóżcie :)
 
 
asiunia2803

Posty: 1
Wysłany: 2013-04-05, 21:36   

Zapomniałam tytułu pewnej książki, ale fabułę znam dość dobrze.
Wiem, że na 100% główna bohaterka miała w mieście, w którym kiedyś mieszkała dwóch przyjaciół, a właściwie przyjaciółkę i chłopaka - Mię i Jacksona. Oni ukradli nauczycielce kartę kredytową i kupili przez nią aparat cyfrowy. Później cała wina została zrzucona na nią no i ona pojechała do jakiegoś małego miasteczka do cioci. Poznała chłopaka, chyba miał na imię Gabriel i on był na coś chory. Czytałam tę książkę, ale chciałabym jeszcze raz. Może ktoś wie jak ona się nazywa?
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-04-21, 10:00   

Szukam tytułu i autora:
Space opera, akcja zawiązuje się na ststku kosmicznym Nomad, jest związana z zasadą entropii.

Zna ktoś?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
onceuponatime


Posty: 47
Wysłany: 2013-04-21, 10:11   

"Gwiazdy moim przeznaczeniem"?
 
 
stedd 

Posty: 1
Wysłany: 2013-06-27, 15:30   

cześć, szukam książki, którą czytałam w dzieciństwie. wydaje mi się, że pochodzi z lat 80/90. jest bardzo mało znana, bo szukałam jej także w internecie i nic nie mogłam znaleźć. opowiada o trójce dzieci (chyba) : dwóch chłopcach i dziewczynce (tak mi się wydaje) oraz o ich psie. pojechali na wakacje i tam spotkali jakąś czarownicę. to wszystko co pamiętam z fabuły. czytałam ją bardzo dawno temu, znalazłam ją gdzieś w domu, ale ona zaginęła. bardzo proszę o pomoc, może ktoś kojarzy tytuł. okładka była w kolorze zgniłej zieleni, w książce były obrazki (dziwaczne, co prawda). jeśli ktoś wie o jakiej książce mówię to proooooooszę o pomoc, bardzo mi zależy :)
 
 
Czesli

Posty: 1
Wysłany: 2013-07-29, 19:40   

Witam, poszukuję książki która wpadła mi w ręce jakoś w latach 80. Nie pamiętam ani autora ani tytułu. Z fabuły tylko początek. Statek rozbija się na planecie, załoga ginie, lekarz pokładowy zapisuje swoją pamięć na komputerze. Ten komputer ma eksterminować zwierzęta zbliżające się do statku, ale bardziej inteligentne formy wpuszczać na pokład. Nie jest to dużo informacji, ale może komuś coś ten opis mówi. Dzięki za pomoc :)
 
 
Gabriela_2008

Posty: 1
Wysłany: 2013-08-13, 10:38   niestety nie pamietam

Niestety nie pamietam tytułu ksiązki, którą czytałam już jakiś czas temu. //mur
Jest to ksiązka z serii podróżniczo - przygodowych.

Gdzieś (chyba w dżungli) wyrocznia (wieszczka, wróżka, jakaś strażniczka - nie pamiętam) rodzi dziecko, które posiada wyjątkowe zdolności. Grupa złych ludzi zabija ją i zabiera chłopca, którego jak dorośnie chce wykorzystać. Grupa odchodzi. Ale wyrocznie tuż przed smiercią wydaje na świat drugie dziecko - dziewczynkę, którą zaopiekuje się druga grupa - grupa dobrych. (nie pamietam jak nazywały się te dwie grupy, ale rywalizowały ze sobą). Dzieci dorastają (mają chyba 11 lat). Są one obdarzone wyjatkowymi zdolnościami. Mogą odczytać starozytny język który zaprowadzi ich do... (chyba jakiegoś skarbu). Dwie grupy niezależnie od sieby wyruszają na jego poszukiwanie. Obie grupy dysponują wyjątkowo nowoczesnym sprzętem. Trafiają m.in. do wiszących ogrodów semiramidy. Akcja kończy się chyba przy piramidach. :-?
Opis zapewne dość chaotyczny, ale własnie to zapamiętałam.
//mur //mur //mur

Bardzo, bardzo proszę o pomoc. bardzo zależy mi na tej książce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13