FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Własność? Intelektualna
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-04-08, 14:32   

Mamy już temat o ochronie danych tu:
http://www.zaginiona-bibl...p=156156#156156
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-04-12, 11:17   

Beata napisał/a:
Znowu? Mało im było?
Swoją drogą, ręki do akronimów to nie mają...

Chyba wzięli to sobie do serca bo teraz powstaje swojskie TPP
http://www.dobreprogramy....nosc,31392.html
Cytat:
Przy tej okazji przypomnę jeszcze o TPP (Trans Pacific Partnership) — międzynarodowej umowie podobnej do ACTA. Według analityków porozumienie to może być groźniejsze, niż ACTA, gdyż narzuca ono rozwiązania prawne tam, gdzie ACTA jeszcze pozostawia pewną dowolność. Niestety analiza TPP opierała się na propozycjach Stanów Zjednoczonych związanych z TPP, gdyż dokument i negocjacje są tajne. Wiadomo natomiast, że TPP narzuci państwom, które podpiszą porozumienie, prawne „zachęcanie” dostawców usług do współpracy z posiadaczami praw autorskich. I tak, w miejscu, gdzie ACTA zaledwie dopuszcza przekazanie danych osobowych domniemanego „pirata” wytwórni filmowej, TPP to działanie zwyczajnie narzuci. Informacje na temat tego aktu można znaleźć na InfoJustice, który przeprowadził analizę. Tymczasem Stany Zjednoczone znów starają się negocjować po cichu.


http://infojustice.org/archives/9393
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-04-12, 12:32   

Oni nigdy odpuszczą, bo za duża kasa za tym stoi. Będą próbować do pożądanego skutku.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2012-04-14, 21:42   

O domniemanym związku piractwa z malejącymi zyskami koncernów.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-04-19, 13:48   

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=67514

Co sądzicie ?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-04-19, 14:12   

Wszystko ok, gdyby nie bzdurne żądanie przekazania domeny. Jakim prawem?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2012-06-21, 20:46   

ACTA SRACTA - Parlament Europejski jest przeciw. :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-07-05, 13:31   

http://www.tvn24.pl/inter...gry,263042.html

Cytat:
Zgodnie z zapisami umowy (tak zwanego EULA, które przed każdą instalacją wszyscy machinalnie akceptują) nabytej w internecie gry nie mamy prawa nikomu odsprzedać i przekazać.

Takie rozwiązanie zostało zaskarżone do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który wydał wyrok nie po myśli koncernów.

W ocenie sędziów zakaz odsprzedawania nabytych cyfrowo gier jest bezprawny i wszelkie wprowadzające go EULA są nieważne. Trybunał orzekł, iż gracze mogą przekazać dalej swój program, pod warunkiem, że swoją kopię zdezaktywują i uczynią "nieużywalną".


Pewnie i tak nic sie nie zmieni :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-06, 14:59   

Gdyby tu chodziło TYLKO o piractwo ACTA bym przełknął - wkurwia mnie gdy ja uczciwie zarabiający człowiek kupuję oryginały, a jakiś szczyl ściąga "pirata" Mass effect bo go nie stać. A gówno mnie obchodzi że go nie stać! Na ferrari też go nie stać co nie oznacza że ma isć kraść samochody.

Ale że ACTA to też inne dziwne rzeczy a nie tylko piractwo to jestem przeciw.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-07-06, 18:39   

Polska postawa. Zamiast się cieszyć tym co masz ważniejsze dla ciebie żeby ten drugi nie miał tego co ty. Jakby ci przez to mieli skrócić czas grania w tego Mass effect.
Chociaż akurat jestem całkowicie przeciwko jakiemukolwiek ściąganiu nielegalnemu jakichkolwiek gier i programów.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-07-06, 21:45   

Wcale nie polska. Normalna :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-07-06, 23:04   

iselor napisał/a:
jakiś szczyl ściąga "pirata" Mass effect bo go nie stać.

Co prawda Mass Effecta 2 mam zakupionego, ale z chęcią orżnąłbym EA na każdego pensa.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-07-09, 07:01   

Ale ten wyrok oznacza tylko że gre kupiona przez Steam'a będziesz mógł legalnie odsprzedać a Steam MUSI ci to ułatwić (wyrejestrowanie gry i przekazanie kodu aktywującego innej osobie). Co to ma wspólnego z piratami?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-09, 07:37   

iselor napisał/a:
Gdyby tu chodziło TYLKO o piractwo ACTA bym przełknął - wkurwia mnie gdy ja uczciwie zarabiający człowiek kupuję oryginały, a jakiś szczyl ściąga "pirata" Mass effect bo go nie stać. A gówno mnie obchodzi że go nie stać! Na ferrari też go nie stać co nie oznacza że ma isć kraść samochody.

W tym wypadku nie jestem hipokrytą, bo sam jak nie zarabiałem, to kradłem gry (zwrot użyty celowo). Wyszedłem z założenia, że gdy zacznę zarabiać, to będę kupował oryginały i tak też robię już od kilku lat. Absolutnie nie czuję wyrzutów sumienia, bo jednak kradzież gry, to niska szkodliwość społeczna. Kradzież Ferrari już niekoniecznie.

Tomasz napisał/a:
Jakby ci przez to mieli skrócić czas grania w tego Mass effect

W ME3 zrobili fajny zabieg. Nie dotrzesz do "najfajniejszej" wersji zakończenia, jeżeli nie będziesz ciął w multi. Nie masz oryginału, nie masz multi. Kumpel na to strasznie narzekał, a ja mu powiedziałem "stary, przyzwoicie zarabiasz - kup sobie oryginał, co za problem?". On mi na to, że nie będzie wydawał kasy na pierdoły. Wniosek: ma czas by grać w "pierdoły", ale już za te same "pierdoły" nie zapłaci. Tomaszu, to dopiero jest polskie myślenie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-07-09, 09:53   

Spell napisał/a:
Kradzież Ferrari już niekoniecznie.

To już redystrybucja dóbr, jak najbardziej pozytywna. //spell
Spell napisał/a:
Wniosek: ma czas by grać w "pierdoły", ale już za te same "pierdoły" nie zapłaci.

Ta, doskonale to rozumiem. Na takie Team Fortress 2, mimo że gra jest free 2 play, to wydałem sporo kasy. I nie żałuję, bo mam już spędzone przy grze ponad pół tysiąca godzin i dalej świetnie się bawię.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-07-09, 10:00   

Jander napisał/a:
Ta, doskonale to rozumiem. Na takie Team Fortress 2, mimo że gra jest free 2 play, to wydałem sporo kasy. I nie żałuję, bo mam już spędzone przy grze ponad pół tysiąca godzin i dalej świetnie się bawię.
No tak, ale na przykład ja nie wiem, czy w ogóle zaczęłabym grać w TF2, gdyby na wstępie trzeba było coś płacić, wykupywać abonament albo coś. Chociaż i tak mam wrażenie, że wydałam więcej na klucze do skrzynek niż na wszystkie inne gry kupione na Steamie razem wzięte, ale skoro wykupywanie tych kluczy nie jest obowiązkowe, to jakoś tak kieszeń nie boli. //spell
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-07-09, 10:21   

Ta, wydawanie kasy na czapki w grach zamiast na gry. :mrgreen:
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-07-09, 11:08   

Jander napisał/a:
To już redystrybucja dóbr, jak najbardziej pozytywna.
Jak Kali redystrybuuje to oki, ale jak dobra Kalego redystrybuują to już mniej oki, nie :>
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-07-09, 11:09   

Ofc. Zawsze lepiej stać przodem niż odwrotnie.
  
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-09-10, 20:14   

Kolejna paranoja

Apple przegina...

Cytat:
Producent popularnych na całym świecie komputerów i tabletów - Apple - domaga się unieważnienia znaku towarowego A.PL - jednego z największych polskich internetowych sklepów spożywczych.

W tej sprawie wystąpił już do Urzędu Patentowego RP. Amerykański koncern uważa, że obie nazwy są zbyt podobne, a polska firma żeruje na renomie znaków Apple. O sprawie poinformował portal Telepolis.pl.




Nienormalni :)


a żeby było śmieszniej :

http://komorkomania.pl/20...rzez-chinczykow

Kto mieczem wojuje :D
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-09-11, 12:03   

Apple apl - brzmi podobnie, sprytnie wykorzystują polską domenę ;)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2012-09-11, 12:22   

Za kilka lat okaże się, że Ewa podawała Adamowi iJablko (TM) --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-09-11, 12:24   

Pomóżcie mi napisać wniosek patentowy Chcę opatentować literkę "i".
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-09-11, 12:28   

A tak dla rozluźnienia atmosfery:

Cytat:
Podprowadzone z Joe Monstera:

"Mam firmę, która produkuje męskie pozłacane kulki analne, dildo i wibratory. W zeszłym tygodniu dostaliśmy list od prawników Apple.
Okazało się, że zdążyli wcześniej opatentować drogie zabawki dla pedałów. "
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-09-11, 12:47   

Cytat:
Microsoft has successfully patented using short, long or double clicks to launch different applications on "limited resource computing devices" - presumably PDAs and mobile phones. The US patent was granted on 27 April 2004.

Cytat:
In 1999 the online store Amazon patented the ability to make payments online with a single click of the mouse.

To tylko kolejny level.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2012-09-12, 07:23   

Do Polski to też dociera - jakieś pół roku temu prwanicy Wedla (czy jak tam się to teraz nazywa) ciągali do odpowiedzialności blogerkę, która zamieściła przepis na ptasie mleczko. A jak wiadomo Ptasie Mleczko jest znakiem towarowym zastrzeżonym Wedla (iChuj, że w Hiszpanii, o ile pamiętam, bo w Polsce to by nie przeszło - ale, zdaje się, na terenie Unii obowiązują umowy o wzajemnej ochronie znaków towarowych i tym podobnych faramuszek, jeśli dobrze rozumiem //mysli ) . Na ile jest to kwestia polityki danej firmy, a na ile nadgorliwość prawników z kancelarii daną firmę obsługującej, czort wie. iWaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagh //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-09-12, 07:59   

Nadgorliwość. Czytałem ten sam artykuł w Polityce. Później główny PRowiec Wedla starał się zlokalizować ową blogerkę i ją przeprosić. Niestety zniknęła //sneaky
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2012-09-12, 08:04   

MrSpellu napisał/a:
Później główny PRowiec Wedla starał się


Yup, kryzysowy PR, kiedy już gówno się rozlało i ludzie zaczęli używać wyrażeń w stylu "Kutasie Mleczko (TM)" i generalnie jechać Wedlowi po rajtach. Gdyby nie było sporego w sumie odzewu, pies z kulawą pytą w Wedlu by się nie odezwał //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-09-12, 08:17   

Stary Ork napisał/a:
Yup, kryzysowy PR, kiedy już gówno się rozlało i ludzie zaczęli używać wyrażeń w stylu "Kutasie Mleczko (TM)" i generalnie jechać Wedlowi po rajtach

Nigga, nie wspominam o intencjach, bo to oczywista oczywistość. Ale pamiętam, że tłumaczyli to nadgorliwością kancelarii.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2012-09-12, 08:19   

No bo car jest dobry, tylko ma złych ministrów //spell .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14