FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Andrzej Sapkowski - Saga o wiedźminie
Autor Wiadomość
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-23, 05:36   

Jak nigdy teraz się z Fidelem zgodzę w 100 procentach. Może by dotarło. Sapkowski wydaje się robić wielką łaskę organizatorom ze raczy przybyć, a jeszcze większą uczestnikom spotkań, że w ogóle odpowiada na ich pytania. Na drugi raz zaproście Kresa (najlepiej z żoną), też łodzianie, a w porównaniu do Sapkowskiego to jak dzień do nocy.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-23, 08:49   

Kiedyś Asu - to jakieś 20 lat temu. Kresa też gościliśmy.
Od lat nie bawię się w konwenty :)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2017-12-23, 11:25   

Nigdy nie rozumiałem tej bogobojnej czołobitności w stosunku do autorów. Człek jak człek, a że książkę napisał? Też mi mecyje. Jeśli burak to niech spieprza. Kiedyś Pilipiuka, prymitywa jebanego, wypędziłem z forum SFFH. (inna sprawa, że potem on, do spółki z Fabryką S., wypędził całe forum (od tej pory przestałem kupować książki Fabryki S., jak coś potrzebuję to kradnę, chociaż nie zdarza się to często)) Co mnie cieszy do dzisiaj. Na konwentach buraka omijam.

A jak zacząłem krytykować prelekcję Jęczmyka, to mnie chcieli pobić. Fakt, że krytykowałem niemal co drugie zdanie. 8) :mrgreen: No ale ciężko było spokojnie wysiedzieć, takie idiotyzmy wygadywał. Takie pomieszanie pisowskiej retoryki, jaszczurów z Oriona i spisków żydomasonerii, korporacji farmaceutycznych i chińskich cyklistów.

Samodzielne, asertywne myślenie to nie jest cecha powszechna w fandomie. :badgrin:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Vector4 


Posty: 24
Wysłany: 2017-12-23, 15:22   

dworkin napisał/a:
Sapkowski był dobrze znany w Czechach i na Słowacji i nie najgorzej w Rosji jeszcze przed grami.

A faktycznie, zapomniałem że był tłumaczony w wyszechradzie i na wschodzie, ale żeby zyskać sławę światową, to bez translacji na angielski się nie obejdzie.
Trojan napisał/a:
Tłumaczyli go na angielski przed grami.

Tyle że te tłumaczenia były o kant dupy rozbić, poza tym przetłumaczono tylko pierwsze 2 lub 3 tomy. Może na dzień dzisiejszy coś się w tej kwestii zmieniło.
dworkin napisał/a:
Już przed grami był milionerem

Z tym "milionerem" to chyba lekkie przegięcie :-/
dworkin napisał/a:
Rowling 30 mln kopii to sprzedała jeszcze przed rokiem 2000

Nie mówię, że przed filmami jej książki w ogóle były nieznane, ale bez filmów Harry Potter nie byłby tak znany na świecie jak teraz. Tak to już jest, że filmy i gry mają większe przebicie niż książki.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-23, 16:09   

Fidel-F2 napisał/a:


Samodzielne, asertywne myślenie to nie jest cecha powszechna w fandomie. :badgrin:


Może bardziej adekwatnym określeniem byłoby --> czołojebnym kondomie :-P
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-12-23, 17:23   

Vector4 napisał/a:
dworkin napisał/a:
Już przed grami był milionerem

Z tym "milionerem" to chyba lekkie przegięcie :-/

Przed grami sprzedał już siedmiocyfrową liczbę książek i przed grami miał z tego miliony złotych na koncie. Podpowiem też, że choćby z milionem jest się milionerem //spell

Vector4 napisał/a:
dworkin napisał/a:
Rowling 30 mln kopii to sprzedała jeszcze przed rokiem 2000

Nie mówię, że przed filmami jej książki w ogóle były nieznane, ale bez filmów Harry Potter nie byłby tak znany na świecie jak teraz. Tak to już jest, że filmy i gry mają większe przebicie niż książki.

Mowiłeś, że przed filmami nie miała "wielkiej" (cokolwiek to znaczy) sławy. No więc jeśli miała 30 milionów czytelnikow i fanów, to wg dowolnej klasyfikacji jej sława była wielka. Zaś samo stwierdzenie, że film zwiększył jej popularność to truizm. Tak, zwiększył, z wielkiej do ogromnej //spell
  
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-23, 17:31   

Co do Rowling to szał na pkt. HP był przed filmem.
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2017-12-23, 19:07   

Sapkowski, jeszcze przed pierwszym Wiedźminem CD Projektu, był w całości, albo prawie w całości przetłumaczony oprócz "wschodnich" języków (czyli rosyjskiego, czeskiego, litewskiego) między innymi na hiszpański, francuski i niemiecki. Pierwsza gra sprzedała się najlepiej właśnie na tych rynkach, gdzie były obecne jego książki. W pierwszym roku bodajże połowa wszystkich sprzedanych egzemplarzy gry pochodziła z Rosji i Polski.

Nie wiem ile masz lat Vectorze 4, ale w latach 90-tych, kiedy jeszcze rynek książki w Polsce jakoś żył i zdarzały się książki wydawane w nakładach ponad stu tysięcy egzemplarzy, które się sprzedawały, to Andrzej Sapkowski przez wiele lat okupował pierwsze miejsca na listach bestselerów. Jego książki czytali wszyscy - od młodzieży szkolnej po ich nawet nie rodziców, a babcie i dziadków. Jeśli miał choćby złotówkę od każdej sprzedanej książki - to tak - został milionerem.

Potem, jeszcze przed grami, nakręcono na podstawie jego książek film i serial. Kosztowało to wówczas 30 mln zł - olbrzymi budżet jak na tamte warunki. Efektem był gniot kinematograficzny, ale mimo swego niskiego poziomu dodatkowo spopularyzował markę Wiedźmina i dał zarobić autorowi.

Mogę śmiało zaryzykować twierdzenie, że to czytelnicy książek Sapkowskiego przyczynili się do sukcesu finansowego Wiedźmina 1 i w znacznej mierze Wiedźmina 2. Dopiero później dobili do nich gracze lubiący RPGi, często kupując gry kilka lat po premierze za ułamek ceny jaką za grę płacili fani twórczości Sapkowskiego. Tak więc Sapkowski twierdzący że to jego książki wypromowały gry ma w zupełności rację. Dopiero Wiedźmin 3 był zmianą tej sytuacji.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-23, 19:33   

tr napisał/a:

Potem, jeszcze przed grami, nakręcono na podstawie jego książek film i serial. Kosztowało to wówczas 30 mln zł - olbrzymi budżet jak na tamte warunki. Efektem był gniot kinematograficzny, ale mimo swego niskiego poziomu dodatkowo spopularyzował markę Wiedźmina i dał zarobić autorowi.



Żenująco dennego poziomu, o ile w ogóle może być tu mowa o jakimkolwiek poziomie :-P
Spopularyzował markę, powiadasz Pan... Nie no, gdybym przykładowo obaczył tę produkcję, to od książek trzymałbym się z daleka - trauma na cały żywot (nie)poczciwy ;)
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2017-12-23, 20:57   

Muzyka Ciechowskiego do filmu/serialu była całkiem dobra. Żebrowskiego też dało się w miarę oglądać, a co niektórzy chcieli sobie obejrzeć nagą Wolszczak... No chyba, że to goła Wolszczak była źródłem traumy :badgrin:
 
 
Vector4 


Posty: 24
Wysłany: 2017-12-24, 07:16   

Chyba nie rozumiecie co mam na myśli. Nie zaprzeczam, że autorzy mieli sporą popularność przed filmami/grami, tyle że ich popularność po grach/filmach jest teraz o wiele większa. Książki same w sobie nie zdobyły by aż tak wielkiej sławy jaką mają obecnie z prostej i zarazem smutnej przyczyny. Większość ludzi woli pograć, czy obejrzeć film, niż przeczytać książkę (mówię ogólnie, nie o konkretnych tytułach).
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-24, 07:40   

Najwyraźniej pod tym względem jesteśmy mniejszością.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2017-12-24, 09:28   

Elita, kurwa!
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-24, 12:06   

Vector4 napisał/a:
Chyba nie rozumiecie co mam na myśli. Nie zaprzeczam, że autorzy mieli sporą popularność przed filmami/grami, tyle że ich popularność po grach/filmach jest teraz o wiele większa.


Rozumiemy doskonale co masz na myśli, niemniej została ona sformułowana tak niefortunnie, że nie sposób było się do niej nie odnieść... ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2017-12-29, 21:03   

Się dzieje z serialem: https://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzmin-znamy-miejsca-akcji-serialu-netflix-zobacz-oficjalne-logo-2749973?gal-0-img=0
Oby to był początek fajnej serii. I może za rok o tej porze będziemy się spierać, czy wyszło dobrze, czy źle.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-12-30, 10:02   

Aż boli, gdy pomyślę, że hamerykańska ekipa pozna Wiedźmina z badziewnego przekładu. Nadzieja, że Bagiński im to lepiej wyjaśni.
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-30, 15:41   

No toż Bagiński nie jest tam po to, aby robić za paprotkę przy oknie ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-30, 15:52   

CiekawE co pójdzie na opening? Mniejsze zło Byłoby doskonałe - niejednoznaczne, nie czarnobiale, z problematycznym zakończeniem.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2018-01-28, 09:10   

Zacząłem czytać "Szpony i kły". Pierwsze opowiadanie bez szału, ale i bez tragedii. Drugie zapowiada się spokojnie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-01-28, 14:24   

Romulus napisał/a:

I może za rok o tej porze będziemy się spierać, czy wyszło dobrze, czy źle.


Jeśli wyjdzie dobrze, to nie będzie się o co spierać ;)
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2018-01-28, 19:06   

Romulus napisał/a:
Zacząłem czytać "Szpony i kły". Pierwsze opowiadanie bez szału, ale i bez tragedii. Drugie zapowiada się spokojnie.

Przeczytałam właśnie ostatnio. Jedne opowiadania lepsze, inne gorsze. Jedno bardzo kiepskie. Tytułowe było interesujące. Ogólnie było nieźle. Może bez szału, ale nie uważam, czasu poświęconego na przeczytanie tej książki za stracony.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-01-28, 22:42   

Elektra napisał/a:
Może bez szału, ale nie uważam, czasu poświęconego na przeczytanie tej książki za stracony.
A wydanej kasy? //mysli
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2018-01-29, 18:31   

Kupiłam ebooka za około 20 zł w jakiejś promocji, więc tak bardzo nie bolało. 3 dych bym nie dała. Nie mówiąc o tym, że nie kupiłabym wersji papierowej, bo co potem z nią zrobię. ;) Poza tym, jak widzę, jest już u nas w bibliotece... //mysli w sumie mogłam pożyczyć, byłoby 20 zł na coś innego.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2018-01-29, 18:40   

Zgadzam się, że cena - okładkowa - nieadekwatna do zawartości. Opowiadania nie są złe, zresztą nie znam się, bo na ogół unikam, ale z bólem tego nie czytałem. Ale letnio je przyjmuję wszystkie. Winy na nikogo nie zrzucam, pewnie inaczej się nie dało.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2018-02-14, 07:48   

Dziś ma premierę - wreszcie! - "Chrzest ognia". W pliku .mp3 do kupienia bezpośrednio na stronie Fonopolis. Całe nagranie trwa tylko 14 godzin z haczykiem. I to jedyna jego wada. Ale, z drugiej strony, jakie miłe 14 godzin to będzie... :)

Ech, byle tylko nie czekać tak długo na "Wieżę Jaskółki".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-02-14, 17:31   

Szkoda, że cyklu Wiedźmińskiego, poza opowiadaniami w zbójeckiej cenie, nie ma w Audiotece. W fonopolis trochę drogo wychodzi.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2018-02-28, 17:04   

No proszę: https://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzmin-wiemy-jacy-bohaterowie-pojawia-sie-w-serialu-netflixa-2979679
Cytat:
Teraz producentka zebrała te informacje w jednym wątku na Twitterze. Tam też potwierdziła, że wszystkie te postacie znajdą się w serialu. Oto wymienieni przez nią bohaterowie:

Geralt
Yennefer
Ciri
Jaskier
Płotka
Triss Merigold
Cahir
Vilgefortz
Regis
Emhyr var Emreis
Milva
Leo Bonhart
Borch Trzy Kawki aka Villentretenmerth

He, czyżby szykowały się duże zmiany? Miks opowiadań i wątków z pięcioksięgu?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-02-28, 20:12   

Raczej wplotą opowiadania w main theme.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-02-28, 21:23   

Przypuszczam, że stacja liczy na więcej niż sezon serialu, więc nie ma co się czaić z wprowadzaniem bohaterów... :-P
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2018-02-28, 21:24   

Media trochę to przekręcają - czasami patrzę na twittera Lauren Hissrich - producentki serialu i to co ostatnio przedstawiała to nie było "kto znajdzie się w sezonie pierwszym serialu" czy ogólnie "kto będzie w serialu", ale wrażenia które zebrała po przeczytaniu książek Sapkowskiego - jak widzi poszczególne ważne (ale także i poboczne) postacie serii, jakie mają cechy charakterologiczne, co nimi kieruje. Taka interakcja z fanami z jej twittera, którzy to komentują oraz wtrącają swoje własne uwagi i przemyślenia odnośnie postaci ze świata Geralta.

A zresztą jej ostatni dzisiejszy twit ma następującą treść:

Cytat:
I think the only two thing I've ever, ever confirmed are: 1.) Geralt will be a man. 2.) The show won't be watered down.


https://twitter.com/lhissrich
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13