FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Grafika na potrzeby forum ;)
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-21, 16:04   

Fajnie wyszło Dhu. ;) Proste, ale proste rzeczy są najlepsze. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-21, 17:08   

Dzięki ^^
Brujka - a gdzie ja takie stworki znajdę? o.o Najłatwiej byłoby wlepić tam motyle (można ich dostać na pęczki xD), ale one średnio pasują do tych mhrocznych znaków ;)

Całość wygląda tak - klik - i ma wymiary 2200 x 2720 px, więc o jakość raczej nie trzeba się obawiać. Tak teraz patrzę, że ten baner jest kompletnie niestandardowy >.> Ktoś ma pomysły na inne kadrowanie tej książki? Z tłem nie będzie problemu, ale boję się, że tomiszcze okaże się za małe w wersji 480 x 60 (standardowy długi baner reklamowy, o ile się nie mylę).
_________________
goodreads .
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2007-10-21, 17:14   

Dhua, nie mam bladego pojęcia, tak tylko rzuciłam ;) W razie dgyby kiedyś komuś się rzucił w oczy jakiś smoczek czy inna zmora...

Motyle to do ASXa :-PP
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2007-10-21, 17:15   

Wcale nie musi być standardowy rozmiar, styl możemy dowolnie zmienić i dopasować do loga -> vide Brama Światów - nawet może być na całą szerokość strony a knefelki pod spodem.

Bardzo fajne Dhu :)
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-21, 17:26   

Knefelki? O.o
Chodziło mi o baner reklamowy, taki, jaki się wciska partnerom w zbrodni ;) Te długie to 400 x 50 i 480 x 60, ale zdaje się, że od pewnego czasu coś się pozmieniało...
OK, sprawdziłam na kilku stronach i wygląda na to, że wszyscy leją na rozmiar banerów :P To w porządku xD

Jak wszystko można dowolnie skonfigurować, to super :D Tak teraz przyszło mi jeszcze do głowy, ze jak już będziemy mieć grafę, to ktoś obeznany ze stylami phpBB może zrobić nam własny biblioteczny styl :mrgreen:
_________________
goodreads .
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2007-10-21, 17:31   

heh, ja myślałem, że to w formie topa na forum :) - a styl biblioteczny jak najbardziej, ale musiałby być stary i zakurzony :D, wymarzone zajęcie dla maniaków szopa :D
 
 
Retiarius 


Posty: 158
Wysłany: 2007-10-22, 16:19   




Może coś z tym obrazkiem albo innym podobnym? Musze przekopac kompa, miałem trochę fajnych grafik.
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-10-22, 22:13   

Ten drugi całkiem fajny. Tylko ten witraż należałoby wyciąć i coś podłożyć, jako "rozwinięcie".
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-23, 11:14   

Hmm... Pomysł Dhu jest niezły, a jak patrzyłam na całość obrazka, to może by tak z tego dymu uformować dymnego smoka, który by tak skrzydłami tę książkę otaczał? (nie umiem tego prościej wyrazić...).
A druga fotka Reta też mogłaby być, ale zamiast witraża dałabym właśnie takie wyłażące z książki stwory różne (jak na Błędnym kole albo Melancholii Malczewskiego).
Albo jeszcze lepiej, Błędne koło we wnętrzu bibliotecznym (jakaś stara biblioteka albo antykwariat), a na drabinie może być ten chłopiec trzymający otwartą starą księgę. Co Wy na to? Może tylko postaci przerobić na bardziej fantastyczne niż patriotyczne...
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 17:00   

Regissa napisał/a:
może by tak z tego dymu uformować dymnego smoka, który by tak skrzydłami tę książkę otaczał?

Hmm... Trzeba by to wyrenderować jako fraktal. Ma ktoś jakieś doświadczenia z Apophysis i spółką? ;)

Mam już legalne info odnośnie tej książki:
- w tej chwili do zastosowania niekomercyjnego z kredytem dla exchanged-stock i Fractured Sanity (resztę można olać xD)
- do zastosowania komercyjnego - czyli kiedy by nam się zachciało reklam Googla albo patronatu nad jakąś nowością - trzeba by wyrzucić Fractured Sanity, bo licencja nie obejmuje :/
Kredyt mógłby wisieć na dole forum pod kredytem dla phpBB i przema, ale i tak sporo z tym zachodu.
Exchanged-stock to tekstura tła, spróbuję wykombinować coś nowego z sxc.hu. Z Fractured Sanity są fraktale - i tu jest problem. Najwygodniej byłoby wyrenderować je samemu... lub wyciąć z ostatecznej wersji :P

Kobita z exchanged-stock chyba niezupełnie mnie zrozumiała, ale tak czy inaczej jest pozwolenie na używanie tego na forum, także komercyjnie, z kredytem w stopce. ;)

Ściągnęłam już sobie Apophysis, ale jak dla mnie wygląda to kosmicznie >.>

Tyle ode mnie xD To wszystkie ustalenia dotyczące owej książki, nic więcej nie powinno wyskoczyć ^^
_________________
goodreads .
  
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-23, 18:23   

To po kolei - to co wstawił Wulf jest dobre tylko bez tych promieni, a ta ciemniejsza wersja jest za ciemna.

Drugi obrazek Reta - też nie jest najgorszy tylko ten witraż w środku zupełnie nie pasuje O.o

Chyba najlepsze jest to co wrzuciła Dhu. A pomysł, żeby coś tam wyłaziło z tej książki jak najbardziej popieram :))
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 18:45   

- czy o tego typu (oczywiście lepszej jakości i bardziej dokładną) animację wam by np chodziło? :D Znaczy np taki napis wyłażący z książki? :D
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-23, 18:47   

Nie lubię mrygających obrazków xD Ale sam napis jest w porządku, mógłby zostać //mysli

Wiem, że marudzę... //panda
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 18:50   

Napis nie jest w porządku, bo jest nieczytelny ;P I ta niby mgiełka wygląda koszmarnie...
_________________

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-23, 18:50   

Zgadzam się z Metz w dobie gdy wszystko mryga, wyskakuje, skacze do oczu. Zauważony może być statyczny banner, a ten napis ładnie się komponuje z bannerem. Ale chciałbym zaapelować, mógłby ktoś zaprojektować sam napis Zaginiona Biblioteka? Takie logo które będzie używane w każdym stylu, na bannerach i gdzie tylko sobie zapragniemy.

Edit: Podkreślę: same logo bez tła! Najlepiej jakby było przezroczyste.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-23, 18:50   

W prawo go trochę, w prawo. ;P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 18:54   

Zła napisał/a:
Napis nie jest w porządku, bo jest nieczytelny ;P I ta niby mgiełka wygląda koszmarnie...
Zła mówiłem, że tu chodzi wyłącznie o to czy koncepcja czegoś "wyłażącego" z książki jest czymś takim - sama mgiełka i sam napis są do zmian - ja tą animację robiłem z jakieś 10 minut ;) A jakby trzeba zrobić porządną, już taką ostateczną, to pewnie z parę godzin bym siedział :)

Maeg napisał/a:
Ale chciałbym zaapelować, mógłby ktoś zaprojektować sam napis Zaginiona Biblioteka? Takie logo które będzie używane w każdym stylu, na bannerach i gdzie tylko sobie zapragniemy.
ja jak zwykle spróbuję :)
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 19:11   

Mnie ten napis się podoba o.o Znaczy, czcionka ^^
Imho nie potrzebujemy migoczącego baneru. Nie lubię takich. ;) Może zamiast znikającego napisu zrobić jakąś poświatę ślizgającą się po literach? O.o

Z naszą nazwą jest mały kłopot, mianowicie jest ona strasznie długa XD Imho nie ma sensu projektować jednego loga z całą nazwą, bo nie zmieści się wszędzie. Lepiej byłoby zrobić oddzielne napisy "Zaginiona" i "Biblioteka" i potem je ustawiać w zależności od dostępnego miejsca //mysli
_________________
goodreads .
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-10-23, 19:12   

Jak komuś chce się dorobić tło i napis, to miłej zabawy, mogę przesłać w .psd, albo .ai. W domu niestety stan zepsowania myszki wyklucza wszelkie zabawy grafą, a w pracy mnie zabiją, jak ktoś się zorientuje, że znów grzebię nie wiadomo przy czym, jak mnie terminy gonią i mam od cholery projektów do porobienia "na już, a w zasadzie na wczoraj" ;)




_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-23, 19:17   

Dhuaine napisał/a:
Z naszą nazwą jest mały kłopot, mianowicie jest ona strasznie długa XD Imho nie ma sensu projektować jednego loga z całą nazwą, bo nie zmieści się wszędzie. Lepiej byłoby zrobić oddzielne napisy "Zaginiona" i "Biblioteka" i potem je ustawiać w zależności od dostępnego miejsca


Jasne Dhua, ale mimo wszystko przygotować takie logo nawet w dwóch częściach trzeba. Będziemy mieli logo, wtedy można zacząć zabawę ze stylami, bannerami itd. :)

Aki: to mogło by wylądować w stylu UnholyDark :)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-10-23, 19:23   

Maeg napisał/a:
Aki: to mogło by wylądować w stylu UnholyDark

Ale to jak mówię musi się ktos tym dalej zająć ;) ja prawie nic dziś w robocie nie zrobiłam, bo dłubałam przy tym ;)
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-23, 19:24   

Dhuaine napisał/a:
Może zamiast znikającego napisu zrobić jakąś poświatę ślizgającą się po literach? O.o
jasne, spróbuję coś takiego zrobić :)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-23, 19:47   

W ogóle to co Dhua przedstawiła wcześniej, jakby to zmniejszyć to by na bannerem się przydało... bo teraz jest troszkę za duże.

Najlepiej nie poświatę a mgłę, albo imitację kurzu lub coś w ten deseń. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-10-23, 19:48   

Wulf napisał/a:
czy o tego typu (oczywiście lepszej jakości i bardziej dokładną) animację wam by np chodziło? Znaczy np taki napis wyłażący z książki?

Znaczy dymek jest o kant d. rozbić, a w ogóle to nie przepadam za migaczami :P wolę zwykłą grafę, tylko, że mająca "ten pazur" przykuwający wzrok :P
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-24, 09:34   

Hmm... Ja myślałam, że słowo "wyłażąca paskuda" znaczy, że będzie powiedzmy jakaś kikimora, która "wychodzi" (w sensie tak jest narysowana) z książki. A nie, że baner się cały rusza... Popieram statykę w całej rozciągłości!
A czcionka mi się podoba :)
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-25, 12:29   

Ma ktoś już jakiś wstępny szkic logo :)) ?
Jakby co, to ja się będę zajmował przystosowaniem styli to można się do mnie zwracać :) .
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-28, 00:22   

I jak tam się posuwają prace? ;) Sprawę domeny już niedługo będziemy mieć dopiętą do końca, przydałby się jakiś mały bannerek do wymiany z innymi forami. Nie musi być jakiś strasznie wymyślny, po prostu żeby coś było. Później zawsze można zmienić. :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-28, 09:55   

- usunąłem witrażyk i wstawiłem inny obrazek - Beksińskiego bodajże... kojarzy mi się zawsze z biblioteką, śmiercią i fantasy ;) Jakby trzeba było coś zmienić to mówić ;) Jakby ktoś chciał obrazki źródłowe z których korzystam, albo pliki psd gdzie warstwy są jeszcze nie złączone etc - na GG niech się odezwie ;)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-28, 10:03   

- ten łobrazek, zmniejszyć nie migać i przesunąć ten napis trochę w prawo... co Wy na to...

Wulf dziwny ten "witraż"...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-28, 10:08   

MadMill napisał/a:
en łobrazek, zmniejszyć nie migać i przesunąć ten napis trochę w prawo... co Wy na to..
mi się podoba ;) Do tego dodać czcionkę ładnie "zrobioną" i tyle ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13