FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tanio, taniej, najtaniej
Autor Wiadomość
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-10-16, 22:35   

Jakbyś się jednak zdecydował to napisz na prywatny mail Jacka Rodka.
Pisałem Ci o tym dlatego, że w tym momencie akurat powinna być wciąż dostępna całość.
A na cóż ciekawego tym razem "polujesz"?
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-17, 11:15   

Himura napisał/a:
(...)
A na cóż ciekawego tym razem "polujesz"?


Raczej na kogóż... Damy lekkich obyczajów... ;) (to miał być żart)

Listy zdobycznych trofeów regularnie zamieszczam w wątku - "Kółko Nieanonimowych Książkoholików". Jeśli "rzucisz oczami", wnet się dowiesz. :-P
Bardzo lubię czytać i kolekcjonować również komiksy, a cykl Eriksona stoi w moim rankingu (doszłych i jeszcze nie doszłych) zakupów znacznie niżej niż np. pozycje "vertigowskie", Mistrzowie Komiksu czy Plansze Europy.

P.S. Dzięki za info.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-20, 08:52   

W Merlinie właśnie zaczęła się 25% promocja na książki z 20 wydawnictw. Warto przejrzeć ofertę, bo obniżka obejmuje niektóre całkiem nowe tytuły. :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-20, 10:44   

Rzeczywiście... :shock: Świetna okazja. :-)

Beata -> Wreszcie masz dobrą okazję na:
http://merlin.pl/Swieta-k...t/1,458305.html
http://merlin.pl/Empire-V...t/1,580998.html
http://merlin.pl/Zlo-okla...t/1,428852.html
http://merlin.pl/Hyperion...t/1,565513.html
http://merlin.pl/Balsam-d...t/1,489281.html
http://merlin.pl/Miasta-p...t/1,405488.html

Nie wspomnę już o inszych tytułach...
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-20, 11:14   

Dlaczego ja mam o wampirach czytać? Naprawdę muszę? ;)

"Zło" Guillou już wrzuciłam do koszyka i parę (a w zasadzie paręnaście - tak się jakoś samo zrobiło :oops: ) innych pozycji. Na szczęście Huberatha mam wszystko, Hyperiona też (poprzednia edycja), więc może uda mi się nie zbankrutować. ;) Żałuję tylko, że Solaris się nie podłączył do tej promocji...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-20, 14:01   

Beata napisał/a:
Dlaczego ja mam o wampirach czytać? Naprawdę muszę? ;)



Naprawdę musisz. :-) Jeśli wydaje Ci się że jest to jakiś horror czy coś w ten deseń, to jesteś w takim błędzie, że już bardziej się nie da. :-P Jeśli się skusisz, sama się przekonasz jak pozory potrafią mylić... Wampiry są w pewnym sensie "dekoracją". Czy naprawdę ma jakiekolwiek znaczenie jak nazywają się stworzenia? Przecież nie na tym "dowcip" polega...


Pochwalisz się co tam jeszcze masz w koszyczku? ;)


Szkoda, że nie ma książek z oferty Solaris, jednakowoż niedawno kupowałem pozycji z ich oferty i jeśliby teraz okazało się, że można je nabyć 25% taniej, mógłbym dostać apopleksji z wrażenia. ;)

P.S. Mam nadzieję, że przy wyborze korzystałaś również z listy osobnika będącego na tym forum symbolem spamerstwa. :-P
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-20, 14:19   

ASX76 napisał/a:
Pochwalisz się co tam jeszcze masz w koszyczku? ;)

A takie tam... różne różności: Eliota, nowego Griffina, Feynmana, nowego Webera, nowego Gaimana, Rushdiego, Eco, Pamuka, Wattsa (znowu!), McCarthy'ego...
Zastanawiam się, ile moja kieszeń wytrzyma, bo mam ochotę jeszcze dołożyć parę pozycji... takiego dla naprzykładu Irvinga...
Mówisz, że te wampiry i wilkołaki mam też dorzucić? Nie masz litości dla Czerwonego Kapturka... ;)

ASX76 napisał/a:
Szkoda, że nie ma książek z oferty Solaris, jednakowoż niedawno kupowałem pozycji z ich oferty i jeśliby teraz okazało się, że można je nabyć 25% taniej, mógłbym dostać apopleksji z wrażenia. ;)

A mnie się to zdarza regularnie - mniej więcej tydzień lub dwa po zakupie, okazuje się, że właśnie promocja rusza... można powiedzieć, że przywykłam do takich wstrząsów... ;) Ale tym razem sobie obiecałam, że na promocję z Solaris się zaczaję... o ile wytrzymam...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-20, 14:49   

Beato :arrow: Kiedy mówię, to mówię, a kiedy mówię, to wiem. :-P

Proszę dorzucić, przeczytać, a później mi podziękować za cierpliwość w nachalnym namawianiu. ;)
Zdaję sobie sprawę z tego, że większość osób gdy widzi/słyszy słowo/wyraz "wampir" lub "wilkołak" natychmiast kojarzy to z durnym (jak but z lewej nogi) horrorem czy inszymi bzdetami do potęgi dziesiątej (co najmniej).
Książki Pielewina są bezlitosną, bardzo inteligentną i niesłychanie zabawną satyrą o... wielu sprawach/ludziach/stosunkach międzyludzkich, tudzież międzygatunkowych... No, w każdym razie boki można sobie zerwać a szczęki nieraz wywichnąć ze śmiechu przy okazji wzbogacając się intelektualnie.
Wiktor Pielewin jest godnym następcą Bułhakowa i Gogola - może to Cię przekona?

No i jak tam z "Atlasem chmur"? Doszedł już? ;)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-20, 15:26   

ASX76 napisał/a:
Książki Pielewina są bezlitosną, bardzo inteligentną i niesłychanie zabawną satyrą o... wielu sprawach/ludziach/stosunkach międzyludzkich, tudzież międzygatunkowych... No, w każdym razie boki można sobie zerwać a szczęki nieraz wywichnąć ze śmiechu przy okazji wzbogacając się intelektualnie.

No dobra... dam się namówić... w końcu po promocyjnej cenie mam szansę wzbogacić się intelektualnie. ;)

ASX76 napisał/a:
No i jak tam z "Atlasem chmur"? Doszedł już? ;)

Doszedł (przeca meldowałam o zakupie), ale jeszcze się nie przeczytał... ;) zaległości czytelnicze mnie dobijają...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
wob001 

Posty: 100
Wysłany: 2008-10-20, 18:39   

Beata napisał/a:
[...]Zastanawiam się, ile moja kieszeń wytrzyma, bo mam ochotę jeszcze dołożyć parę pozycji... [...]


Możesz rozłożyć na kilka zamówień z datą odbioru/wysyłki w ciągu najbliższych 3 m-cy, korzystając z cen promocyjnych.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-20, 19:07   

wob001 napisał/a:
Możesz rozłożyć na kilka zamówień z datą odbioru/wysyłki w ciągu najbliższych 3 m-cy, korzystając z cen promocyjnych.

No chyba będę musiała tak zrobić... to z jednej strony dobrze, ale z drugiej - chciałoby się mieć wszystkie książki od razu... :(
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2008-10-20, 19:23   

Asik, zamorduję cię, ty wstrętny, ty podstępny, ty...! jak możesz dawać linki do takich promocji ;( ja sobie właśnie przyrzekłam odkładać kasę na cyfrówkę i takie linki to próba łamania mi woli ;(
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-10-21, 07:44   

wob001 napisał/a:
Beata napisał/a:
[...]Zastanawiam się, ile moja kieszeń wytrzyma, bo mam ochotę jeszcze dołożyć parę pozycji... [...]


Możesz rozłożyć na kilka zamówień z datą odbioru/wysyłki w ciągu najbliższych 3 m-cy, korzystając z cen promocyjnych.

I nie traci się przy tym cen promocyjnych? Warte przemyślenia...
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-21, 08:31   

Beato :arrow: Miło mi to widzieć. :-) Trzymam za słowo. :-P

Meldunek został przyjęty. Pytałem w znaczeniu czy "Atlas chmur" "doszedł" już do pierwszej próby "konsumpcji". ;)
Zaległości zaległościami, lecz priorytety priorytetami...

Sun :arrow: I kto to mówi? ;) Pierwej samaś podddawała mnie zdrożnym psychomanipulacjom na tle cielesnym i wtedy było w porządku, natomiast gdy ASX zaczął zabawiać się w kuszenie (dla odmiany, książkowe) od razu uderzasz w dramatyczne tony: zniewagi, potoki łez, groźby... Czyżbyś również była podatna...? :-P

Wrzuciłem kilka interesujących linków (może ktoś się zainteresuje):
- http://merlin.pl/Czasami-...t/1,293914.html
- http://merlin.pl/Akwarium...t/1,512332.html (świetna książka!)
- http://merlin.pl/Uchodzcy...t/1,603117.html
- http://merlin.pl/O-jeden-...t/1,527365.html
- http://merlin.pl/Wspomnie...t/1,558881.html
- http://merlin.pl/Rzym/browse/product/1,597402.html
- http://merlin.pl/Pierwsza...t/1,458162.html
 
 
wob001 

Posty: 100
Wysłany: 2008-10-21, 10:08   

Procella napisał/a:
I nie traci się przy tym cen promocyjnych? Warte przemyślenia...


Nie traci się cen promocyjnych bo ceny są naliczane w momencie składania zamówienia, niezależnie od ilości zamówień i czasu realizacji.
Sam wypróbowałem do 6 "równoległych" zamówień, realizowanych w przeciągu 3 m-cy, z wykorzystaniem cen promocyjnych.
Dodatkowo, nie było problemu z ewentualnym usunięciem poszczególnych pozycji, w czasie tych 3 m-cy, np. w przypadku zakupienia w innym źródle.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-21, 10:09   

ASX :arrow: ja bardzo, bardzo uprzejmie proszę o niewrzucanie żadnych więcej linków promocyjnych - w kieszeni pokazało się dno, a nie zniosłabym świadomości, że jakaś wstrząsająca okazja mnie ominęła... zatem z litości dla mnie, błagam, zamilknij proszę... ;)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-21, 10:43   

Beato :arrow: Zawsze można podjąć heroiczną próbę dokonania przetasowań w koszyku i niektóre pozycje wymienić na inne... Co jak co, ale "Akwarium" Suworowa czytałem i jest to fest kniga!

Ty piszesz, że masz pusto w sakwie? Nie wierzę... ;) Uzależniony/uzależniona znajdzie środki. Choćby spod ziemi wyciągnie. :-P
 
 
Shadowmage 


Posty: 3204
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-21, 10:50   

Ja tam bym na polecanki ASXa uważał: nie raz i nie dwa okazywało się, że się wypowiada o książkach, których nie czytał :P
_________________
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-10-21, 10:53   

ASX76 napisał/a:
Uzależniony/uzależniona znajdzie środki. Choćby spod ziemi wyciągnie. :-P

No to zacznij uważać... teraz wszyscy mogą być w zagrożeniu... ;)

Shadow :arrow: ale ASX ma rację w odniesieniu np. do Suworowa... sprawdziłam w niezależnym źródełku, które to źródełko wydało mi nakaz zakupu "Akwarium"... :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-21, 10:59   

Shadowmage napisał/a:
Ja tam bym na polecanki ASXa uważał: nie raz i nie dwa okazywało się, że się wypowiada o książkach, których nie czytał :P


Proszę wreszcie nauczyć się tych dwóch prostych "przykazań":
1. ASX poleca tylko te książki, które przeczytał w całości.
2. ASX zniechęca do tych książek, na które szkoda kasy. Większości z nich nie doczytał (z oczywistych względów), bądź "pobrał próbkę" w postaci fragmentów (w przypadku gdy ktoś pisać nie umie - to w zupełności wystarczy).

Uwaga końcowa - uczepiłeś się niczym rzep psiego ogona i powtarzasz tę kwestię niczym mantrę. :-P
Proponuję, abyś umieścił ją sobie w podpisie, co pozwoli na uniknięcie zbędnego spamu. ;)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3204
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-21, 11:43   

Sygnaturka powiadasz? Dobry pomysł. Trzeba przestrzegać przed złym :badgrin: Nie zmienia to faktu, że akurat w moich oczach niektórymi swoimi postami straciłeś na wiarygodności.

A wracając do tematu - w Wawie w taniej książce na Koszykowej rzucili jakiś czas temu trochę pocketów z Książnicy. Co prawda przecena jest raczej rzędu 3-4 zł, ale zawsze. Inna sprawa, że akurat to, co mnie interesuje z ich oferty, nie trafiło.
_________________
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-10-21, 12:33   

Cytat:
A wracając do tematu - w Wawie w taniej książce na Koszykowej rzucili jakiś czas temu trochę pocketów z Książnicy.


A wiesz może czy Księgę Nowego Słońca może rzucili? Nabyłem bym sobie trzy ostatnie tomy.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Shadowmage 


Posty: 3204
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-21, 12:35   

No właśnie nie rzucili... Tak samo jak "Wydziedziczonych". Jest na pewno "Lewa ręka ciemności" i Eddings.
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-21, 18:48   

Dużo Dolnośląskiego jest, i Wolfe z Maga Księga Długiego Słońca... ale bez pierwszego tomu, szlag. Donaldson Skoki też bez pierwszej nowelki, szlag. W ogóle sporo starego Maga, ale np. Williamsa nie ma... nie Teda. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-10-23, 10:50   

W Szczecinie, w Centrum Handlowym "Galaxy", w hipermarkecie Real - jest stoisko z przecenionymi książkami. Są m.in. Hobb (Skrytobójca), Stephenson (Zamieć, 2 tomy), Straub (Zaginiony zaginiona), Connely, kilka książek SuperNowy z gatunku sensacja, trochę historycznych i inne fantasy oraz kryminały. Ceny z reguły około 10-15 zł poniżej ceny okładkowej.

MadMill napisał/a:
Williamsa nie ma... nie Teda. :P
A w łeb byś nie chciał? :P
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-23, 10:54   

Tad? xD Sorki. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3204
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-23, 11:18   

jachu napisał/a:
W Szczecinie, w Centrum Handlowym "Galaxy", w hipermarkecie Real - jest stoisko z przecenionymi książkami. Są m.in. Hobb (Skrytobójca), Stephenson (Zamieć, 2 tomy) [CIACH]
A nie "Zamęt" przypadkiem?
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-10-23, 11:22   

Shadowmage napisał/a:
A nie "Zamęt" przypadkiem?
Tak, zgadza się. Pomyliłem tytuły, bo jakaś książka leżąca obok miała tytuł "Zamięć". I jakoś tak mi się ubzdurało :P
Dzięki za skorygowanie.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Madlenita 

Posty: 19
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2008-10-23, 11:23   

Trochę taniej książki widziałam w Krakowie na dworcu, ale właśniej taniej o 2-3 zł, chyba że coś starego, a ja w Krakowie bywam raz na parę miesięcy, więc mało z tegp korzystam...
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-10-23, 13:07   

Madlenita napisał/a:
Trochę taniej książki widziałam w Krakowie na dworcu, ale właśniej taniej o 2-3 zł, chyba że coś starego, a ja w Krakowie bywam raz na parę miesięcy, więc mało z tegp korzystam...

Są i tańsze i więcej nawet. Wiem bo tam pracuje
jachu napisał/a:
Ceny z reguły około 10-15 zł poniżej ceny okładkowej.

Będę tam dopiero za ponad miesiąc ;(
Shadowmage napisał/a:
No właśnie nie rzucili... Tak samo jak "Wydziedziczonych". Jest na pewno "Lewa ręka ciemności" i Eddings.

U mnie w hurtowni jest ten wolf 3-4 zł taniej niż metkowy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14