FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kółko Nieanonimowych Książkoholików
Autor Wiadomość
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-29, 15:07   Kółko Nieanonimowych Książkoholików

Uzależnienia, nałogi, czyli o natrętnym kupowaniu książek mowa. Ja czasem po prostu nie mogę się zatrzymać. Niech ten temat będzie miejscem, w którym będziemy się na bieżąco chwalić naszymi książkowymi zakupami i jednocześnie prosić o wsparcie w tym ciężkim dla naszych portfeli, regałów i półek uzależnieniu ;)

Uświadomiłem sobie właśnie, że tylko przez ostatni miesiąc nabyłem 17 książek, postanowiłem więc zainaugurować ten wątek właśnie spisem z ostatniego miesiąca, a później już będę leciał na gorąco.
Oto wspomniane pozycje:

"Non Stop" - Brian W. Aldiss
"Cieplarnia" - Brian W. Aldiss
"Siwobrody" - Brian W. Aldiss
"Mroczne lata świetlne" - Brian W. Aldiss
"Kryptozoik" - Brian W. Aldiss
"Blade Runner" - Philip K. Dick
"Zapłata" - Philip K. Dick
"Druciarz galaktyki" - Philip K. Dick
"Na terenie Miltona Lumky'ego" - Philip K. Dick
"Teraz czekaj na zeszły rok" - Philip K. Dick
"Możemy cię zbudować" - Philip K. Dick
"Atrament" - Hal Duncan
"Gobeliniarze" - Andreas Eschbach
"Dolina Muminków w listopadzie" - Tove Jansson
"Diabeł łańcucki" - Jacek Komuda
"Twarzą ku ziemi" - Maciej Parowski
"Listy Świętego Mikołaja" - J.R.R. Tolkien

Czyli... dzień dobry, mam na imię Rafał... i potrzebuję pomocy :oops:
;)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-29, 15:19   

Dzień dobry jestem Piotruś i mam problem... z kupowaniem książek... kiedyś był większy ale brak kasy mnie trochę z niego wyleczył... a raczej pokazał mi, że problem mam cholernie wielki. Czyli nie mając kasy kupuję ciągle i zbieram czasami po 1-2 zł i wrzucam sobie do szuflady aby później wyjąc i kupić książkę - czuję się trochę jakbym miał 12 lat. o_O Nie posiadając źródeł stałych dochodów to dużo kupuję, nawet bardzo - pracy nie mam, bo studiując i zaocznie i dziennie nie wiem kiedy miałby pracować i ustalać sobie grafik, a z drugiej strony nie wiem czy miałbym na to tyle siły. ;) Ostatni miesiąc? A proszę bardzo:

"Wicher Śmierci" tom I i II - Steven Erikson
"Olimp" tom I i II - Dan Simmons
"Zamieć" - Neal Stephenson
"Przez mgły i morza" - Fritz Leiber

Jeszcze tylko brakuje aby zaczął wynosić cenne rzeczy z domu, albo wziął kredyt... :P
Dabliu napisał/a:
i potrzebuję pomocy :oops:

Niech Wszechmogący broni przed szarlatanami, którzy by chcieli mnie uleczyć. //backoff
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-29, 15:32   

Zwykle kupuję ze 2-3 pozycje na miesiąc (o ile cuś mnie interesującego się ukazuje). A że robię to od dawna to mi się już ciut nazbierało (tak ponad 2K pozycji)
Ostatnio to były 3
Weber&White - Opcja Sziwy
Weber - Spadkobiercy cesarstwa
Dębski E. - Krucjata I
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-29, 17:26   

Mad napisał/a:
"Olimp" tom I i II - Dan Simmons

A Ilion gdzie?

Tak patrzę i widzę, że niedużo książek kupiłam w tym miesiącu... W październiku było piętnaście. Pewnie dlatego, że staram się przystopować. I moim problemem nie jest kupowanie (taaa, jasne), tylko to, kiedy te książki czytać.

Ewa Białołęcka - Róża Selerbergu
Brian Aldiss - Cieplarnia
Neal Stephenson - Zamieć
Maja Lidia Kossakowska - Siewca wiatru
Neil Gaiman - Noce nieskończone
Kim Stanley Robinson- Lata ryżu i soli
Joanna Chmielewska - Rzeź bezkręgowców
Siergiej Łukjanienko - Imperatorzy iluzji
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2007-11-29, 17:43   

Oj też jestem uzależniony, zauważyłem nawet, że muszę unikać sklepów pokroju Empik bo zawsze wyjdę z jakąś książką (czy miałem zamiar coś kupić czy nie) - co ma czasami opłakane skutki dla moich finansów (zdarzyły mi się tam rachunki pokroju 400, 500 zł - choć fakt, że akurat zawsze po 3-4 miesięcznej nieobecności w kraju).
Niemniej jednak leczonym być nie chcę i jeżeli mnie finanse nie zmuszą to nie planuję tego zmieniać.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-29, 19:24   

Patrzę dzisiaj do portfela. Mam ostatnie grosze, które powinnam przeznaczyć na zakup karty MPK ... ale zbliżam się do Globusa, a moje nogi tak jakoś same z siebie, zwalniają i prowadzą mnie ku wejściu.
Wychodzę całkowicie ogołocona ^^ Tak już mam ... nic tego nie zmieni.
Nie potrafię żałować pieniędzy na książki, choć wydaje na nie prawdziwy majątek ...
Ostatnio piętrzy mi się stos książek nieprzeczytanych ... co nie przeszkadza mi kupować kolejnych nowości.

Esh... podaje jedynie te tytuły, które pamiętam abym kupowała w tym miesiącu O.o :

Anna Brzezińska - Żmijowa harfa , Letni deszcz. Kielich.
Robert Howard - Conan. Krwawy Monolit, Almuric
Artemis Fowl - Kod wieczności
Olga Gromyko - Zawód wiedźma
Trudi Conavan - Gildia Magów
Doris Lessing - Pamiętnik Przetrwania
Terry Pratchett - Straż! Straż!
Robert Howard - Tygrysy Morskie
David Eddings - Diamentowy tron, Rubinowy rycerz, Szafirowa róża
Brian Aldiss - Non Stop
Strugaccy - Przyjaciel z Piekła
Giulio Leoni - Klątwa Mozaiki
Tomasz Pacyński - Wrzesień
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-29, 19:49   

Gdyby nie Katedra to poszedłbym z torbami, a tak jeszcze jakoś ciągnę. Ostatnie nabytki:
N. Gaiman "Interświat" *
J. Piekara "Rycerz kielichów" *
M. Barber "Legendy miejskie" *
O. Gromyko "Zawód: wiedźma"
Kim Stanley Robinson- "Lata ryżu i soli"
A.D. XIII
"Kochali się, ze strach"


* zakupione za własne pieniążki. Tak wiem, że zarzekałem się, że nie kupię Gaimana.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-29, 22:28   

Staram się wybierać do księgarni raz w miesiącu, bo wtedy wydaje mi się, że mniej wydaję.
Gdy pojawiłam się po dwóch miesiącach to jakoś tak 300 złoty poszło sobie z portfela.
Nie chce mi się wypisywać ostatnio zakupionych książek, bo nie widzę w tym sensu. Jakiś czas temu Asu zrobił miejsce na półkach i już jakoś zniknęło O_o
_________________

 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-30, 00:32   

Użalajcie się, użalajcie, ile to wy nabywacie książek. A mi się serce ściska ;P temat przypomina mi trochę ten założony przez Jacha o ostatnio zakupionych. Ale ok, niech będzie.

Nie mam problemów z wchodzeniem do księgarni, bo w portfelu choduję grzybki i motylki. Rodzice sypną kasą sporadycznie - a jak już sypną, to kupuję po kosztach (od jedynego mojego dealera xD Toudiego).
Jasne, chciałabym wpadać bez celu do księgarni i wychodzić z naręczem knig. Ale kiedy ja bym to czytała? ;P

To forum jakieś marudne się robi. ;P
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-30, 00:40   

Tyraela napisał/a:
To forum jakieś marudne się robi. ;P

Bo my stare marudy jesteśmy.
Tyrcia, zobaczysz, jak to będzie, gdy zaczniesz mieć swoją kasę. Wchodzisz do księgarni i książki się do Ciebie uśmiechają, a Ty masz pieniądze. Czasami przeznaczone na coś innego, ale przecież musisz mieć tą książkę.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2007-11-30, 13:50   

Zdarza mi się wydać 300zł za jednym razem, ale jest to wtedy bardzo przemyślany zakup i z jak największą oszczędnością.
Najwięcej kupowałem gdy zaczynałem w ogóle poważnie kupować i czytać fantastykę, jakieś trzy lata temu. Wyciągałem kasę ze skrytki, jechałem do Katowic i chodziłem po księgarniach z listą poleconych mi książek. W taki sposób ominąłem np. GRRMa, bo pytałem o Pieśń Lodu i Ognia, gdyż nie znałem konkretnych tytułów, a w miejscu gdzie kupowałem kobieta nie znała cyklu. Z tych pierwszych poważnych łowów wróciłem z Kearneyem, Eriksonem i Dukajem, zupełnie nie wiedząc w co się pakuję.
Teraz kupuję mniej, bo znam rynek fantastyczny lepiej, a wielką przyjemność sprawiało mi czytanie książek o których nic nie wiem. Lubiłem kupować książki w ciemno, teraz to już nie znam tylko zakończenia książki przed zakupem -.-
Obecnie próbuję zwiększyć swoje tempo czytania, więc kupuję jak najmniej mogę.
Pieniężnie jakoś nie mam problemów, trzymam się na mniej więcej stałym poziomie gotówkowym, nawet jak zdarza mi się wydać 200zł to po jakimś czasie dziura jest zastąpiona jakimiś darowiznami (bo nie pracujący jestem).
Tyraela - jesteś zbyt pragmatyczna ;)
Jak mam zły humor to biorę większy banknot i obskakuję okoliczne księgarnie. Ale jak napisałem nie mam już tej radości jaką miałem gdy rynku fantastycznego nie znałem jak dziś. Księcia Nicości dwa tomu kupiłem całkowicie w ciemno po okładce i wydawnictwie.
Umieszczanie nowych książek na półkach sprawia mi wielką przyjemność...
W taki oto sposób napisałem kilkunastolinijkowy post bez sensu.
Jestem Kubuś i mam delirium gdy nie mogę sobie kupić książki.
pozdrawiam
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-30, 23:33   

Dzisiaj:
"Miasteczko Castleview" - Gene Wolfe

A jeszcze mi się przypomniało, że w tym miesiącu zakupiłem "Poradnik hodowcy chochlików" (Kroniki Spiderwick) - Tony DiTerlizzi i Holly Black. Czyli wynik w tym miesiącu to jednak 19 książek :-)
 
 
Alrauna 
DON'T BLINK


Posty: 62
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-12-01, 20:49   

Gdymym stały dochód miała tobym się jak wy zachowywała.
A że nie mam to tak nie robię.
Książkę kupuję raz na ruski rok (albo i rzadziej), a jeśli kupuję to coś upatrzonego, lub kompletuję serię.

Książkoholikiem jestem trochę inaczej - uwielbiam gromadzić wokół siebie ksiązki, choćby z biblioteki, a potem lamentować nad brakiem czasu by je przeczytać. Później za czytanie się biorę i lamentuję, że na naukę czasu nie mam. Paradoks (trochę naciągany, ale co tam).
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2007-12-02, 12:29   

Tyraela napisał/a:
Użalajcie się, użalajcie, ile to wy nabywacie książek. A mi się serce ściska ;P

Tyraela napisał/a:
Nie mam problemów z wchodzeniem do księgarni, bo w portfelu choduję grzybki i motylki.
Jasne, chciałabym wpadać bez celu do księgarni i wychodzić z naręczem knig. Ale kiedy ja bym to czytała?


No, cóż, Tyr.. to mamy podobnie. Też bym chciala wejść do Empika i lekką ręką kupować sobie po 5 książek na raz (ale kasy nie ma i nie będzie w najblizszym czasie). I też jak tak czytam te wszystkie posty to jest mi źle :( . Ksiązki nie kupilam od jakiegoś... miesiąca? Dwóch? Nawet nie pamiętam tytulu ostatniego nabytku :/ .
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-02, 23:06   

Sunsin napisał/a:
Też bym chciala wejść do Empika i lekką ręką kupować sobie po 5 książek na raz (ale kasy nie ma i nie będzie w najblizszym czasie). I też jak tak czytam te wszystkie posty to jest mi źle :( .


Tak będzie tylko do czasu ;) Ja do pewnego momentu żerowałam na Złej i jej ksiażkach :perv: Ale teraz jest czas na uzupełnianie swojej biblioteczki, półki powoli sie zapełniają. Ostatni zakup to "Wicher śmierci - Ekspedycja" Eriksona i "Hyperion" Simmonsa. Ostatnio trochę ograniczyłam tą manię kupowania, wypadałoby trochę nadrobić zaległości, przynajmniej do pewnego stopnia :P Aha, zapomniałabym ostatnio nabyta przez allegro "Przygoda z owcą" Murakamiego.

Zła napisał/a:
Gdy pojawiłam się po dwóch miesiącach to jakoś tak 300 złoty poszło sobie z portfela.


Pamiętam ten piękny stosik, który się uzbierał... :perv:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2007-12-05, 13:22   

<wstaje z krzesła, mętnym wzrokiem oczyma ukrytymi za szkłami okularów wodzi po zebranych>
Ehm... nazywam się Olimp. Jestem uzależniony.
<chór zgromadzonych mówi "witaj Olimp">

Znowu, miałem się trzymać z dala od księgarni, znowu bym wydał całą kasę jaką miałem... osobiście nawet nie próbuję ze sobą walczyć jak się znajdę w księgarni bo nie mam szans. Muszę walczyć żeby nie wejść do księgarni. Dziś się nie udało i tak pozbyłem się całej gotówki. Dzisiejsze zakupy:
Cień Kata, Pazur Łagodziciela Wolfe'a
Zimistrz, Kolor Magi, Pomniejsze Bóstwa Pratchetta (uzupełniam kolekcję wreszcie :P )
Wezwanie, Ostatni Sędzia, oba Grishama

Lepiej żeby to było uleczalne :P
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2007-12-05, 15:19   

a po śmierci masz wieczność na przeczytanie wszystkich ksiązek,których sie nie udało Tobie przeczytać za życia ;)

Ja chciałem sie przyznać wysoki sądzie do popełnienia zakupu "Gra o Tron" i "Starcie Królów" Martina i z antykwariatu za skandalicznie okazyjną cene "Magiczną pożoge" Greena (świat warhammera)
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-12-05, 23:00   

<mega puak>
Załamujecie mnie liczbą nabywanych tytułów ;( A mnie nie stać ;(
Ja sobie w ramach Mikołaja zafundowałam Pana Lodowego Ogrodu 2 i czekam na gwiazdkowy wysyp ksiązek, ktorego mam przyjemnośc doświadczać tylko raz do roku ;(
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-12-06, 19:12   

Byłam dziś w antykwariacie w poszukiwaniu niektórych tomów o Hornblowerze. Niestety nie było żadnych. :( Ale oczywiście byłabym nieszczęśliwa wychodząc bez niczego, więc nabyłam Trylogię Thrawna i Trylogię Hana Solo (chyba ktoś się pozbył swojej gwiezdnowojennej biblioteczki, bo było tych książek kilkadziesiąt, ale inne mnie nie interesowały) i na dokładkę jeszcze Gateway - bramę do gwiazd F. Pohla. A to dopiero szósty grudnia...

Promocyjne zamówienie z Merlina jeszcze nie przyszła, więc jej nie liczę, tak samo jak promocji w MAG-u... Cholera, a myślałam, że już w tym roku nie kupię zbyt wielu książek... //mur

No i jeszcze Lód w planach. Kto mi kupi Lód na Gwiazdkę? :))
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-12-06, 19:54   

Wpadłam do Empiku po Lód. Nie było - oczywista, oczywistość :-x
Musiałam sobie poprawić humor, zrobić własnego Mikołaja ^^ Kupiłam Czarne oceany, Dukaja, Nierządnice jakiegoś niemieckiego duetu, Dzieci nocy Jabłońskiego, Złoty kompas Pullmana, gdyż brakowało mi pierwszego tomu, PLO i Krzyk Czapli- jak na złość nie mieli miękkiej okładki -.-
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2007-12-06, 20:15   

Ja wracając z uczelni zahaczyłem jak zwykle o antykwariat we Wrzeszczu,niestety leżący na tak uczęszczanej trasie nie miał mi za wiele do zaoferowania. Ale bywam tam 4x w tygodniu i czasami sie uda coś kupić fajnego. :roll:

Elektra a mieli coś jeszcze Zahna ?... bo jutro mam wolne to zajde zobacze co rzucili na pólki :) a i jak czegoś szukasz to moge przy okazji w Gdańsku sprawdzić czy mają. ;)

Elektra napisał/a:
Kto mi kupi Lód na Gwiazdkę?

A byłaś grzeczną Dziewczynką ?? //santa
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-06, 20:18   

Ja omijam księgarnie, EMPiKi i antykwariaty szerokim łukiem - od razu lepiej. Zamówiłem sobie tylko Simmonsa i "Brudną robotę" z MAGa, no i Komudę pod choinkę. Mam nadzieję, ze do końca oku żadnej książki już nie kupię.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-12-06, 20:27   

KreoL napisał/a:
Elektra a mieli coś jeszcze Zahna ?

Chyba nie, ale dokładnie nie pamiętam. Były i książki z serii Nowa Era Jedi i X-wingi i parę starszych. Oczywiście, jeśli pytasz o książki SW. To było w antykwariacie w Sopocie przy kolejce.

KreoL napisał/a:
jak czegoś szukasz to moge przy okazji w Gdańsku sprawdzić czy mają.

To sprawdź, czy nie mają Hornblowera (napisał to C.S. Forester). ;)

KreoL napisał/a:
A byłaś grzeczną Dziewczynką ??

Oczywiście. :))
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2007-12-06, 21:09   

Elektra napisał/a:

Oczywiście.


szkoda :) grzeczne dostają od Mikołaja a ktoś musi dbać o te niegrzeczne ;) ... no ale kto wie :mrgreen:
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-12-06, 22:30   

Dzisiaj wpadłam do Elfa i kupiłam tylko 3 książki. Byłam twarda i nieugięta, bo oczywiście były mi zachwalane dwie książki więcej. I na 100% mogę powiedzieć, że to nie ostatnie zakupy książkowe w tym roku :P
Kupiłam Zimistrza, Galeony wojny oraz mikołajkowo 2586 kroków :))
_________________

 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2007-12-07, 20:41   

Elektra napisał/a:
więc nabyłam Trylogię Thrawna

Moje ulubione czytadło ze świata Gwiezdnych Wojen.
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2007-12-08, 16:16   

Dzisiaj pierwszy raz od bardzo długiego czasu udałam się do Empiku po to by coś kupić. Moją ofiarą padł pierwszy tom "Galeonów Wojny" Komudy (dla taty, bo on lubi tego typu powieści), a dla siebie kupiłam "Żywe srebro", ot dla spróbowania i sprawdzenia, czemu ludzie się tak tym Stephensonem zachwycają.
Mogłam kupić tylko jedną książkę, a najchętniej kupiłabym z pięć... :oops:
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-12-08, 16:29   

Lady_Aribeth napisał/a:
Mogłam kupić tylko jedną książkę, a najchętniej kupiłabym z pięć... :oops:


Ta choroba ma zasięg wręcz epidemiologiczny. Kasy brak
Normalnie jedną książkę w tygodniu kupuje a ostatnio mało kasy niestety. Ale odrobię to sobie na promocji z MAGa fajnie że jest 40 % a nie 30 jak w tamtym roku :)
Ostatnio to chyba rycerza kielichów kupiłem. a pojawiło się klika dobrych rzeczy
Himura napisał/a:
Moje ulubione czytadło ze świata Gwiezdnych Wojen.

Oj tak
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-08, 16:38   

Lady_Aribeth napisał/a:
Moją ofiarą padł pierwszy tom "Galeonów Wojny" Komudy (dla taty, bo on lubi tego typu powieści)

Skąd wiesz jaki jest to typ powieści jeśli jej nie czytałaś :?: :shock: Skąd wiesz, że tylko Twojemu Tacie będzie się podobała, a Tobie już nie :?: //mur Normalnie na takie teksty nie pozostaje nic innego, niż przełożyć Cię przez kolano i //bicz2
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-12-08, 16:42   

Asuryan napisał/a:
Skąd wiesz jaki jest to typ powieści jeśli jej nie czytałaś :?: :shock:

Bo jej tata interesuje się marynistyką ? bo o tej książce słyszał i chciał ja mieć ?
Asuryan napisał/a:
Skąd wiesz, że tylko Twojemu Tacie będzie się podobała, a Tobie już nie :?: //mur

A kto powiedział ze się nie będzie podobać :>
Asuryan napisał/a:
Normalnie na takie teksty nie pozostaje nic innego, niż przełożyć Cię przez kolano i //bicz2

Czytaj uważnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 15