FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tematyka forum
Autor Wiadomość
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-10-20, 14:37   Tematyka forum

A może by tak bardziej sprecyzować tematykę fora? Zamiast o wszystkim jak było na FiRze, skupić się bardziej na książkach, fantastyce ( w tym RPG, grach komputerowych, filmie, twórczości) zostawiając niewielki dział na pozostałe tematy.

Co wy na to?
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-20, 14:46   

Liv napisał/a:
Co wy na to?
Wg mnie należy to zostawić samym użytkownikom. Jak będą pisać głównie w literackich tematach - rozbudowywać literackie, a inne sukcesywnie zamykać. Jak będą pisać w tematach o RPGach... to analogicznie. I tak dalej i tak dalej. A na razie zostawić jak jest i patrzyć co się sprawdza a co nie. Ale nie robić "centralnego planowania" ;)
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-10-20, 14:59   

Popieram Wulfa. Poza tym raczej nie zmusimy użytkowników do pisania o książkach i kategorycznie zabronimy dyskusji o sporcie.
Swoją drogą, to tematyka forum wydawała mi się (jak dotąd) jasna.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-20, 15:21   

Po co kombinować? XD Userzy sami zdecydują. Po pewnym czasie w niektórych działach będzie więcej, a w niektórych mniej postów. Te mniejsze się połączy, a większe rozdzieli. Całe forum pozostanie przejrzyste, a tematyka sama się wyklaruje ;)
_________________
goodreads .
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-20, 16:33   

Narzucanie czegokolwiek z góry nie ma sensu. Tak ja pisali poprzednicy, wszystko wyjdzie w praniu. ;-)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-26, 21:01   

Poczepiam się - proszę tylko nie brać tego za bardzo do siebie. Mam prośbę o nie przenoszenie starych postów z innych for tutaj. Ja rozumiem , że taki post na początek tematu jest niezbędny, ale później?. Żeby nie było niedomówień - zainspirował mnie post Toudiego z jego recenzją "Osady. Sam tekst zacny, ale czy musi być zamieszczony w środku dyskusji o Łukjanience ? Jeszcze jakby ktoś pisał o Bułyczowie to rozumiem. Oczywiście to tylko sugestia, bo każdy może robić z własnymi postami co mu sie żywnie podoba i wara mi do tego.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-26, 21:25   

Zarzut, jeśli to w ogóle był zarzut nieuzasadniony ;) Ja jakoś nie zauważyłam, żeby ktoś tutaj masowo kopiował swoje posty z firu, bo pewnie głównie o to forum chodzi? A nawet jeśli ktoś tak zrobi, to ma do tego prawo - w myśl zasady mój post moja własność. Tak samo, jak ktoś by chciał z tego forum skopiować swój post gdzie indziej to nikt nie może mieć pretensji. A co do posta Toudiego - to była recenzja. A już niejednokrotnie widziałam jak kilka osób kopiowało swoje recenzje na różne fora, zdarzały się też twoje posty Tigano.

Ogólnie, nie wpadajmy w panikę ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-26, 21:36   

A ja rozumiem, o co chodzi. Nie mam w sumie prawie nic przeciwko kopiowaniu postów na bieżąco (typu: na trzech forach piszę to, o czym aktualnie czytam, albo recenzję ostatnio przeczytanej książki), z drugiej strony, jeśli już o tym dyskutowaliśmy, to po co powtarzać to jeszcze raz, dokładnie tak samo, tylko to będzie trochę dziwnie wyglądało. Zamiast rozmawiać, będziemy robić kopiuj-wklej. Tak mamy budować forum? ;)

Metz napisał/a:
Ogólnie, nie wpadajmy w panikę

To nie jest wpadanie w panikę, to jest dmuchanie na zimne. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-26, 21:48   

Elektra napisał/a:
A ja rozumiem, o co chodzi.

Ano właśnie. Twórzmy nową jakość, a nie powtarzajmy starej historii. Zgadza się - ja też kopiuje swoje posty i wklejam na inne fora, ale staram sie żeby były one na bieżąco.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-26, 21:51   

Spokojnie, tylko spokojnie. xD No ja się z Wami zgadzam... najlepiej byłoby aby Ci co zakładali tematy gdzieś tam, nie robili tego tutaj, a żeby inne osoby założyły ten temat. Nawet poprosić drugą osobę o to. Wtedy mamy inne spojrzenie i może inny tor dyskusji. Taka wolna propozycja.

No i ogólnie się z Wami zgadzam. ;P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-13, 21:18   

Spaczenie zawodowe - czyli pouczepiam się znów troszeczkę.
Fajnie, ze forum rośnie w siłe i przybywa nowych userów. Niemniej mam zastrzeżenia co do niektórych tematów - chodzi mi konkretnie o przenoszenie identycznych tematów z FiRu. Zgadza się ja też tak robiłem, ale tylko w kwestii literatury- ale akurat w tym wypadku ma to chyba sens, bo wciąż powstają nowe utwory danego autora. Kochani moi to jest nowe forum i nowa historia - jeśli będzie potrzeba założenia danego tematu to OK, ale przenoszenie wszystkiego nie ma moim zdaniem sensu. Jeśli wyjdzie jakiś offtopic to proszę bardzo wydzielić, ale tak? Nie chcę żeby forum powstawało na zasadzie kopiuj wklej co słusznie zauważyła Elektra czy grubshy. Może czas wymyślić nowe tematy?
Pewnie głupio piszę i zaraz usłyszę argument, że nowi userzy to nowe poglądy itp, no i że się czepiam - cóż taką mam naturę.

p.s
NN - bardzo fajny temat z komiksów - żeby nie było, że tylko narzekam.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-13, 21:22   

Obiecuję, że posprzątam Kącik w piątek. Poscalam tematy, głupie pousuwam itd.

Też jestem przeciwny kopiowaniu tematów, ale nie zabroni sie tego nikomu. o.o
Tigana napisał/a:
Kochani moi to jest nowe forum i nowa historia

To mogłoby podsumować cały temat. Zgadzam się z Tiganą.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-13, 21:23   

Mi to też nie do końca podchodzi - nie rozumiem tego trochę. Sam staram się zakładać nowe tematy, szukać nowych dróg rozwoju... a tu nagle przychodzę i widzę to samo co gdzieś indziej. I o ile rozumiem jak to jest np jeden temat, o tyle w zasadzie przenoszenia całego działu zupełnie nie rozumiem i wg mnie jest to nieporozumienie trochę.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-11-13, 21:31   

Z jednej strony macie racje kopiowanie tematów to zło, już gdzieś pisałem o tym. To samo tyczy się kopiowania swoich postów.
Ale z drugiej strony, im więcej osób spoza FiRu, tym mniejsza szansa, że unikniemy nie kopiowania ale powtórzenia się tematów. Na siłę się tego nie zatrzyma i nic złego jak taki powtórzony temat założy ktoś inny (a najlepiej ktoś kto na FiRze nie był).
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-13, 21:39   

Tak czy inaczej tematy będą kopiowane. Czy to z FiRu czy też z innego forum. Po prostu tego nie da się uniknąć. Pewne rzeczy są niezmienne i ponadczasowe. Tak jest np. z dyskusją o karze śmierci, o homoseksualiźmie czy np. o hobby, ale też o wielu innych rzeczach. Prędzej czy później ktoś taki temat założy bo zwróci uwagę, że na tym forum akurat go brakuje i warto o tym pogadać, albo np. na innym forum wywiązała się w takim albo podobnym temacie ciekawa dyskusja i warto o tym pogadać na ZB. To po prostu nieuniknione. Ale czy to źle? Dla forum dobrze, nawet bardzo dobrze. Więcej tematów = więcej zainteresowanych użytkowników = więcej postów... i tak dalej. Oczywiście jeśli ktoś kopiuje bądź przenosi cudzy temat należy takie coś napiętnować. Mam tu na myśli totalne zerżnięcie a nie na zasadzie: "zauważyłem na forum X interesujący watek, to na forum Y też poruszę ten temat".
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-13, 21:41   

Kopiowanie całego tematu lub postu, bo nie chce się nam napisać od nowa to zwykłe lenistwo //bicz2
Każdy z nas jest na kilku forach i wszędzie są podobne tematy, ale zawsze się da napisać posta, który jakoś się różni od napisanego gdzieś indziej, to samo tyczy się tematów. Nie mówię tutaj o reckach książek lub filmów...
Jeśli chcemy jakiś temat założony przez nas gdzieś indziej to możemy kogoś pomęczyć, żeby założył taki tutaj i już będzie inaczej.
_________________

 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-13, 21:42   

Po prostu Nabu wyruszył z tajną misją przekształcenia ZB w FiR ;P

A na poważnie to faktycznie, przesada z tymi kopiowanymi tematami. Sama z FiRu skopiowałam może 2 swoje tematy, resztę zakładałam sama w miarę, jakie miałam zapotrzebowanie XD
I nie chce mi się milion razy wypowiadać w tych samych tematach, serio ręce opadają ;P
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-13, 21:50   

Mnie się zdaje, że jesteśmy istotami inteligentnymi założenie takie - więc myślimy i co pewien czas zmieniamy punkt postrzegania, czy to ze względu na kształcenie się czy olśnienie w metrze - mam takie coś czasami. xD Więc nasze poglądy na wiele spraw się zmieniają, no chyba że ktoś totalnie przez parę lat się nie zmienił i ciągle myśli liniowo to niech posty kopiuje. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-13, 21:51   

Władza se przemyślcie jeszcze raz tematykę i strukture co w zasadzie z tego wynika. A dalej to już będzie z górki. Kotzur tu się wcinać nie zamierza bo przecie to Wasze forum. A jak zostaniecie w ukladzie z FiR to wybaczcie, ale ja zrezygnuję (niektorzy się pewnie ucieszą).
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-13, 21:54   

Tyraela napisał/a:
Po prostu Nabu wyruszył z tajną misją przekształcenia ZB w FiR ;P
Bo ja jestem jak pasożyt z kosmosu i przekształcam wszystko w moje środowisko :-P

Oj tam od razu kopiowanie. Jakby się tam przyjrzeć dokładniej to można zauważyć różnice. I to naprawdę spore. Owszem, część wątków ma zmiany symboliczne, ale... tylko część:) Sporo rzeczy jest dodanych na nowo, napisanych od siebie.
Mad napisał/a:
Mnie się zdaje, że jesteśmy istotami inteligentnymi założenie takie - więc myślimy i co pewien czas zmieniamy punkt postrzegania, czy to ze względu na kształcenie się czy olśnienie w metrze - mam takie coś czasami. xD Więc nasze poglądy na wiele spraw się zmieniają, no chyba że ktoś totalnie przez parę lat się nie zmienił i ciągle myśli liniowo to niech posty kopiuje.
Widzisz, błąd w twoim rozumowaniu, polega na tym, że zakładasz iż osoba pisząca/kopiująca nowy-stary temat kopiuje jednocześnie swoją opinie na temat tego tematu. Wtedy jest to rzeczywiście błędne postępowanie. Ale jeżeli watek zawiera jedynie wprowadzenie do tematu, a nie wyrażenie własnej opini, to już co innego.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-13, 21:55   

Nabu Nezzar napisał/a:
Prędzej czy później ktoś taki temat założy bo zwróci uwagę, że na tym forum akurat go brakuje i warto o tym pogadać

To ja wolę żeby później. Niech to wypływa z prawdziwej potrzeby, a nie bezmyślnego kopiowania swoich czy czyiś tematów. A tego w wypadku np Bernarda nie widzę.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-13, 21:57   

andy napisał/a:
Władza se przemyślcie jeszcze raz tematykę i strukture co w zasadzie z tego wynika.

Przemyśleliśmy, od jutra będzie to forum z gołymi facetami.
Nabu Nezzar napisał/a:
Ale jeżeli watek zawiera jedynie wprowadzenie do tematu, a nie wyrażeniem własnej opinie, to już co innego.

Więc moje rozumowanie i założenia były dobre, bo pisałem o kopiowaniu postów, a nie zakładaniu tematów. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-13, 21:59   

Tigana napisał/a:
To ja wolę żeby później. Niech to wypływa z prawdziwej potrzeby, a nie bezmyślnego kopiowania swoich czy czyiś tematów. A tego w wypadku np Bernarda nie widzę.
Ale skąd właśnie wiesz, że to nie prawdziwa potrzeba a "bezmyślne kopiowanie"? Może komuś takiej tematyki rzeczywiście brakuje na forum?
MadMill napisał/a:
Więc moje rozumowanie i założenia były dobre, bo pisałem o kopiowaniu postów, a nie zakładaniu tematów. :P
Spadaj mądralo :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Retiarius 


Posty: 158
Wysłany: 2007-11-13, 22:07   

Zaginiona Biblioteka- nazwa mówi sama za siebie. Książki (nie skupiajmy się głównie na fantastyce), opowiadania, komiksy.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-13, 22:08   

Nabu Nezzar napisał/a:
Ale skąd właśnie wiesz, że to nie prawdziwa potrzeba a "bezmyślne kopiowanie"? Może komuś takiej tematyki rzeczywiście brakuje na forum?

Nie wiem - zdaje sie na mój belferski nos. Szczególnie, gdy widzę, jak powstaje 15 tematów na raz i bardzo mi się z czymś kojarzą.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-13, 22:13   

Mad to se poczekam do jutra, a jak tak będzie jak piszesz to może dzisiaj już kotzura konto wywal (o ile możesz)
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-13, 22:16   

Nabu Nezzar napisał/a:
Oczywiście jeśli ktoś kopiuje bądź przenosi cudzy temat należy takie coś napiętnować.

Hahaha... a jak określisz, ze temat jest skopiowany, a nie założony w dobrej wierze? Chociaż w sumie... to jest myśl. Według Twojego rozumowania powinnam Cię napiętnować, bo bezczelnie skopiowałeś temat Metzli o Bakkerze. A także temat Martin vs. Erikson. To już podwójny plagiat... I pewnie znacznie więcej by się znalazło...

Muszę się zastanowić nad karą.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-13, 22:16   

Retiarius napisał/a:
Zaginiona Biblioteka- nazwa mówi sama za siebie. Książki (nie skupiajmy się głównie na fantastyce), opowiadania, komiksy.

Ret zostaniesz rzecznikiem prasowym i wytłumaczysz wszystkim którzy nie załapali. ;)

No a na poważnie popatrzcie jakie wątki i działy są najaktywniejsze, już widać, ze cały Kącik Bajarza - czyli wszystko z książkami - się wybija i to znacznie nad resztę. To jest prawie 40% całego forum - ale z 1000 postów jest w tematach organizacyjnych - co przy nowym forum jest rzeczą normalną. Rzeczy totalnie poza książkowe to nawet nie 1000 postów, ale coś koło tego, więc już widać w jakąś stronę ZB zmierza. ;)

andy napisał/a:
Mad to se poczekam do jutra, a jak tak będzie jak piszesz to może dzisiaj już kotzura konto wywal (o ile możesz)

Zobaczę co da się zrobić. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-13, 22:17   

Istnieje coś takiego jak ironia :P

Generalnie nie jestem za tym, żeby kopiować swoje tematy czy posty - bo Zaginiona Biblioteka miała być czymś nowym, a nie powieleniem. Ale oczywiście jest tak, że na różnych powstają mniej więcej te same tematy. Trzeba się zdać na wyczucie i rozsądek ;) Chociaż ostatnio jak na mój gust powstawało zbyt wiele tematów, które wcześniej były na firze, ale przecież nikomu nie można zakazać żeby stworzył takowy czy podobny tutaj.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-13, 22:22   

Metzli napisał/a:
Chociaż ostatnio jak na mój gust powstawało zbyt wiele tematów, które wcześniej były na firze, ale przecież nikomu nie można zakazać żeby stworzył takowy czy podobny tutaj.

Najbardziej mi zależy żeby nie robić powtórki z rozrywki. To nie ma być FiR bis. A przynajmniej nie po to się zapisywałem żeby się powielać z innych for.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13