FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w Kąciku Bajarza
Autor Wiadomość
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-09-16, 17:20   Zmiany w Kąciku Bajarza

Czy uważacie, że są potrzebne jakieś zmiany w tym dziale?
Może należałoby coś poprzesuwać, dodać system porządkowania czy zakładania nowych wątków? A może coś połączyć w bardziej ogólne tematy?


Czy też wszystko jest w porządku? I należy zostawić tak jak jest?


Czekam na sensowne propozycje.


Temat założyłam tutaj, bo dotyczy tylko działu literaturowo-fantastycznego. Ci, którzy go nie czytają, nie powinni być zainteresowani, a Warsztat jest zbyt ogólny.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-16, 19:26   

Na początek:
- zmiana moderatorów
- scalenie wszystkich tematów i działó w jeden wielki post
- zakazanie ostrzeganie przed spoilerem
- nakaz spamu i offtopicowania

Obawiam się jednak, że to nie przejdzie więc może coś mniej radykalnego :mrgreen:

- będę monotematyczny, ale niczym zdarta płyta wrócę do kwestii powstania osobnego działu dla horrorów, gdy widzę King w literaturze popularnej to cierpię
- likwidacja tematu "Nie recenzja - tylko rekomendacja" (post przenieść)
- wyodrębnienie działu "podSapkowskiego"
- Transformers do działu film
- podkleić temat o konkursach, bo mi się nie chce szukać
- scalić "Nagrody Zajdla" i "Nagrody fantastyczne"
- Antologie i zbiory opowiadań - nie wiem co z tym zrobić, ale do Czytelni tak średnio pasują, może do literatury popularnej?
- osobny dział dla komiksów? - znalazło by się tam z 4-5 tematów (jak powstanie to zgłaszam się na moderatora - i w horrorze też)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-09-16, 19:51   

Tigana napisał/a:
będę monotematyczny, ale niczym zdarta płyta wrócę do kwestii powstania osobnego działu dla horrorów, gdy widzę King w literaturze popularnej to cierpię

Za. ;)
Tigana napisał/a:
- wyodrębnienie działu "podSapkowskiego"

Oj nie wiem. Ale czemu nie może powstaną inni kandydaci na własne działy
Tigana napisał/a:
- Transformers do działu film

Już tak było i skończyło się awanturą i obrażaniem Modów przez twórcę tematu
Tigana napisał/a:
podkleić temat o konkursach, bo mi się nie chce szukać

Za
Tigana napisał/a:
scalić "Nagrody Zajdla" i "Nagrody fantastyczne"

Czy ja wiem. No moze ale po coś są osobne ;) będzie bałagan
Tigana napisał/a:
Antologie i zbiory opowiadań - nie wiem co z tym zrobić, ale do Czytelni tak średnio pasują, może do literatury popularnej?

Tylko tam w 99 % jest o fantastyce. Zostawić
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-16, 19:58   

Toudisław napisał/a:
Tylko tam w 99 % jest o fantastyce. Zostawić

To może zrobić 2 tematy - antologie polskie i zagraniczne, a aktualny temat zamknąć //mysli
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-16, 20:54   

Tigana napisał/a:
(...)
- nakaz spamu i offtopicowania

(...)


Gorąco popieram! Lejesz miód na mą spamerską duszę. :))

Czy wszystkich Murderatorów postulujesz wymienić, Tigana-san? :-P

Zgłaszam następujące propozycje:
- zamiast działu: "Literatura popularna", powinno być "Literatura piękna" (druga nazwa ładniej brzmi i bardziej pasuje)
- osobne, wyszczególnione działy dla: komiksu i horroru (bo horror lit. piękną nie jest :-P )
- popieram kandytaturę sensei Tiga na stanowisko Modera
- stworzenie działu: TEATR
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-09-16, 21:55   

Tigano, liczyłam na Twoją wypowiedź. :)

Tigana napisał/a:
- będę monotematyczny, ale niczym zdarta płyta wrócę do kwestii powstania osobnego działu dla horrorów, gdy widzę King w literaturze popularnej to cierpię

Które tematy oprócz tego o Kingu miałyby się tam znaleźć?

Tigana napisał/a:
- podkleić temat o konkursach, bo mi się nie chce szukać

Ten podkleić, zapowiedzi Solarisu podkleić, jakieś jeszcze zapowiedzi podkleić i zaraz pół strony będą zajmowały podklejone tematy... Nie podoba mi się taka droga, zawsze możesz sobie ten konkretny wątek dodać do ulubionych. ;P

Tiguś napisał/a:
- Transformers do działu film

Już był w tamtym dziale. Ale to się nie podobało ani autorowi ani modowi tamtego działu. ;)

Cytat:
- scalić "Nagrody Zajdla" i "Nagrody fantastyczne"

Do rozważenia.

Tigana napisał/a:
To może zrobić 2 tematy - antologie polskie i zagraniczne, a aktualny temat zamknąć

Hm... w tamtym wątku tylko ze trzy posty wspominają o zbiorach zagranicznych. Może go po prostu przeczyścić i zrobić z niego antologie polskie... //mysli

Tigana napisał/a:
osobny dział dla komiksów? - znalazło by się tam z 4-5 tematów (jak powstanie to zgłaszam się na moderatora - i w horrorze też)

Do rozważenia.

ASX76 napisał/a:
zamiast działu: "Literatura popularna", powinno być "Literatura piękna" (druga nazwa ładniej brzmi i bardziej pasuje)

Sensacja i kryminały, baśnie, romanse, no ja nie wiem, czy bardziej.

ASX76 napisał/a:
stworzenie działu: TEATR

I co by w nim było?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-16, 22:00   

Toudisław napisał/a:
Tigana napisał/a:
- Transformers do działu film

Już tak było i skończyło się awanturą i obrażaniem Modów przez twórcę tematu
Żadnej awantury ani obrażania modów nie było. Kłamco. Na drugi raz pisz prawdę Pinokio to nikt ci nie będzie zarzucał kłamstwa. Jeśli oczywiście potrafisz się wznieść poza zaślepiającą cię nienawiść do wszystkiego co jeszcze dobre, nieskalane i mądre zostało na tym świecie ;p

P.S. Nadal twierdzę, że temat Transformers nie pasuje do działu film, ponieważ zarówno film jaki seriale to zaledwie część uniwersum Transformers. Są komiksy, zabawki itp.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-16, 22:04   

Ad. działu "Teatr"

Np. recenzje spektakli teatru telewizji. Może nie tylko ja je oglądam i ktoś inny chciałby również o nich napisać, podyskutować...
Skoro filmy mają swój dział, dlaczego nie może mieć teatr?
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-16, 22:05   

Teatr to raczej niszowe tematyka. No bo ile jest wątków czy dyskusji z teatrem związanym? Jest choć jeden? o0 Bez sensu moim skromnym zdaniem.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-09-16, 22:09   

ASX76 napisał/a:
Np. recenzje spektakli teatru telewizji. Może nie tylko ja je oglądam i ktoś inny chciałby również o nich napisać, podyskutować...
Skoro filmy mają swój dział, dlaczego nie może mieć teatr?

Skoro to np. teatr telewizji, to czemu nie miałby pasować do działu filmowego? W końcu o telewizji też jest tam mowa. Przypuszczam, że nie byłoby wielkiego odzewu dla całego działu, nawet jeśli nie tylko Ty go oglądasz. Proponuję założyć taki wątek w tamtym dziale, zobaczysz, jak się będzie rozwijał.


P. S. BARDZO PROSZĘ O NIEURZĄDZANIE WYCIECZEK OSOBISTYCH.


Nabu Nezzar napisał/a:
P.S. Nadal twierdzę, że temat Transformers nie pasuje do działu film, ponieważ zarówno film jaki seriale to zaledwie część uniwersum Transformers. Są komiksy, zabawki itp.

Jak na razie ten temat nie jest zbyt aktywny, może przeniesienie do działu film dodałoby mu życia? A poza tym w większości rozmowa w nim jest jednak o filmie. O komiksach i zabawkach rozmówcy ledwo wspominają.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-16, 22:20   

...ponieważ teatr tv to nie jest film, lecz sztuka teatralna.
Mniejsza z tym. Przekonaliście mnie, że nie warto "rzucać się z motyką na księżyc". :-P
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-16, 22:21   

Elektra ma jednak rację, że możesz taki temat założyć. Jak się rozwinie i będzie miał powodzenie to wtedy możesz snuć dalsze plamy... plany!. A jak nie... To pozostanie ci życie w hańbie i wstydzie :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-16, 22:26   

Nabu Nezzar napisał/a:
Elektra ma jednak rację, że możesz taki temat założyć. Jak się rozwinie i będzie miał powodzenie to wtedy możesz snuć dalsze plamy... plany!. A jak nie... To pozostanie ci życie w hańbie i wstydzie :-P


To ja już wolę od razu sromotę... :-P
Poczekam (do usr... śmierci zapewne) aż pojawi się jakować dobra dusz(k)a, która lubi pooglądać (czasem) cuś sensownego, a nie te amerykańskie durne filmidła robione na jedno kopyto.
Na co mi zakładać wątek, w którym będą "bawił się w Zosię-samosię"? ;)
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-16, 22:44   

Elektra napisał/a:
Jak na razie ten temat nie jest zbyt aktywny, może przeniesienie do działu film dodałoby mu życia? A poza tym w większości rozmowa w nim jest jednak o filmie. O komiksach i zabawkach rozmówcy ledwo wspominają.
Ok, rób co chcesz :-P Zaszkodzić nie zaszkodzi, a może pomoże :-P
ASX76 napisał/a:
Na co mi zakładać wątek, w którym będą "bawił się w Zosię-samosię"? ;)
Bez ryzyka nie ma zabawy;)
Ja np. mogę tam spłodzić posta w którym napiszę, że kompletnie nie interesuje mnie tematyka teatru i z tego też powodu nie oglądam teatru telewizji. No dobra, z jednym małym wyjątkiem... Ale o tym może napiszę w nowym wątku być może założonym przez Ciebie;p
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-09-17, 07:41   

ASX76 napisał/a:
Na co mi zakładać wątek, w którym będą "bawił się w Zosię-samosię"?
Jam Ci gotow dopomoc i postem poratowac bowiem cenie sztuke teatralna ponad wszelkie ekstraordynaryjne efekta.
Dwu to juz kompania (no moze napisane bylo inaczej, o trzech, doesn't matter).
Zaczynaj Waszmosc!
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-09-17, 08:08   

Ad. działu o teatrze oraz innych nowych działów. Jestem za. Nie dlatego, że wielką znawczynią teatru jestem, ale dlatego, że - jeśli chcemy być poważnym (nie mam na myśli stetryczałym :P , tylko poważnie traktującym wszystkie dziedziny sztuki) forum - powinna być taka możliwość. Jeśli możliwość pozostanie niewykorzystana - zawsze można dział zamknąć. I jeszcze jedno - czasem w takich działach niewiele się dzieje przez jakiś czas - ale to nie znaczy, że są całkiem niepotrzebne. I wcale bym się nie zdziwiła, gdyby kiedyś w przyszłości np. dział o poezji okazał się pożądany...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-09-17, 08:38   

Elektra napisał/a:
Tigano, liczyłam na Twoją wypowiedź. :)

Tigana napisał/a:
- będę monotematyczny, ale niczym zdarta płyta wrócę do kwestii powstania osobnego działu dla horrorów, gdy widzę King w literaturze popularnej to cierpię

Które tematy oprócz tego o Kingu miałyby się tam znaleźć?

Będzie dział, tematy też się znajdą z czasem ;)

Elektra napisał/a:
Tigana napisał/a:
To może zrobić 2 tematy - antologie polskie i zagraniczne, a aktualny temat zamknąć

Hm... w tamtym wątku tylko ze trzy posty wspominają o zbiorach zagranicznych. Może go po prostu przeczyścić i zrobić z niego antologie polskie... //mysli

Takie czyszczenie to nie jest chyba dobry pomysł - dlaczego usuwać posty, które w momencie napisania nie były nie na temat ani niezgodne z regulaminem, a być może są ciekawe?

Elektra napisał/a:
ASX76 napisał/a:
zamiast działu: "Literatura popularna", powinno być "Literatura piękna" (druga nazwa ładniej brzmi i bardziej pasuje)

Sensacja i kryminały, baśnie, romanse, no ja nie wiem, czy bardziej.

Jakaś zmiana by się przydała - np. teraz nie wiadomo, gdzie - i czy w ogóle - można porozmawiać o ambitniejszej literaturze niefantastycznej. W "literaturze popularnej" jakoś nie wypada ;) ta nazwa kojarzy mi się właśnie z romansami, kryminałami i ogólnie "czytadłami" (nie żebym miała coś przeciwko fajnym czytadłom ;) ).
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-09-17, 09:01   

Co do utworzenia działu Horror - znowu będzie problem z klasyfikacją autorów czy maja być oni w tym dziale czy innym. Ok, King pasuje do horrorów, Barker może też, ale ten drugi jest twórcą komiksów też. Dlatego podzieliliśmy na początku fantastykę na Polska/Zagranica żeby nie mieć problemów z klasyfikacją fantasy/s-f.

Druga sprawa: mało osób czyta horrory na forum, tak samo jak komiksy nad czym ubolewam strasznie... więc nie wiem czy nie jest za wcześnie.

Co do teatru, jak ktoś się tego chce podjąć to może lepiej utworzyć nowy dział w Varii?

Działa dla Sapkowskiego - trochę nie wiem czemu właśnie dla ASa jak np. Martin ma większe "wzięcie" na forum, jego wątek jest o wiele bardziej aktywny.

---

Ten post nie znaczy, ze się z tym nie zgadzam, ale potrzebujemy trochę dyskusji aby to wyszło dobrze i miało ręce i nogi. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-09-17, 09:03   

Tigana napisał/a:
- likwidacja tematu "Nie recenzja - tylko rekomendacja" (post przenieść)

A ja jestem przeciw. To temat o twórczości Margaret Atwood - nie dam sobie wmówić, że jej pisarstwo elementów fantastycznych jest pozbawione! Właśnie pożyczyłam sobie jej książkę - specjalnie po to, żeby dać głos w tym wątku. Być może warto skontaktować się z Autorką na pw i zasugerować zmianę tytułu tak, aby uwzględniał nazwisko... np.: "Margaret Atwood. Nie recenzja - tylko rekomendacja".

Edit. A w ogóle - ze zmianami trzeba być bardzo ostrożnym - tak łatwo coś zgubić w ferworze porządkowania...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-09-17, 09:11   

ASX76 napisał/a:
- zamiast działu: "Literatura popularna", powinno być "Literatura piękna" (druga nazwa ładniej brzmi i bardziej pasuje)

Zapomniałem o tym jeszcze. Czyli w Literaturze pięknej kryminały i romanse nie będą gryźć w oczy? Tak tylko pytam, bo dla mnie osobiście to różnicy nie ma. O Marquezie mogę gadać jak to będzie nawet Popularna a nie piękna, nie mam zahamowań. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-17, 09:50   

1. Jest poparcie Maga i Beaty (co trzy głowy to nie jedna), co ośmiela mnie do energicznego wystąpienia z wnioskiem o utworzenie działu: TEATR. Jako uciskany członek mniejszości domagam się traktowania teatru na równych prawach. :-P
Uzasadnienie: scenariusze sztuk teatralnych mają przeważnie bogatą fabułę, są dobrą i nader ciekawą rozrywką intelektualną w przeciwieństwie do większości filmów. Bez urazy, filmomaniacy. :-P

2. Dział Horror uważam za niezbędny. Choćby po to, że wtedy normalny człowiek nie będzie musiał tam "wchodzić". ;) A nie, że klika na "Literaturę popularną" i jego wzrok potyka się o nazwisko Kinga czy inne szkaradzieństwo... :-P
Mad(ku), żaden problem. W dziale o Barkerze jako twórcy horrorów można pisać o jego książkach, a w dziale o komiksach o komiksach...

3. Nie znajduję żadnego powodu dla którego specjalnie dla pana Sapkowskiego mianoby zrobić oddzielny dział. Tę propozycję uważam za bezzasadną i proponuję wykreślić z obrad. :-P Aha, a pomysłodawcę tegoż absurdu obić kijaszkami po grzbiecie. ;)

4. Co do kwestii Literatury popularnej i pięknej...
Sprawę można(by) rozstrzygnąć na (co najmniej) dwa warianty:
- pozostawić dział "Lit. pop.", a w nim krym., romanse... etc., i wyodrębnić nowy - "Lit. piękna", gdzie swoje miejsce znajdą tacy Autorzy jak np. Dostojewski, Remarque, Myśliwski, Murakami, Mitchell..., coby "oddzielić ziarno od (literackich) plew". Owo rozwiązanie sprawi(łoby), że, przynajmniej jeśli o mnie chodzi, chętniej popisał(bym)/podysputował (pokłócił się) na temat, rzecz oczywista, bo ile razy chcę założyć wątek o nowym, bardzo zdolnym pisarzu, to "krew mnie zalewa" na samą myśl, że jego nazwisko będzie widnieć w "Lit. popularnej" obok takich "dziwów" jak np. autorzy horrorów i insze romanse. Bez urazy. :-P Owo rozwiązanie jest według mnie najlepsze, dlatego (tymczasowo?) pominę drugie. ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2008-09-17, 10:10   

Też jestem za działem TEATR. Bynajmniej nie z miłości, ale z faktu, że czasami zawlokę się tam i nie zasnę :mrgreen: A poważnie: pisałem kiedyś o Upiorze w Operze. Może to nie "czysty" teatr a musical sceniczny, ale posty na jego temat pasują tam bardziej niż do "Co gały widziały" w Filmie. A i noszę się z pomysłem założenia tematu dla twórczości Andrew L. Webbera (elTadziko na pewno tam skrobnie słówek kilka ;) ).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-09-17, 10:36   

Tylko kto bylby tym sprawiedliwym od wydzielania pop-ow od pieknych??
A co do teatru to automatycznie wyladowaliby tam dramatopisarze.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-09-17, 10:42   

ASX76 napisał/a:
pozostawić dział "Lit. pop.", a w nim krym., romanse... etc., i wyodrębnić nowy - "Lit. piękna", gdzie swoje miejsce znajdą tacy Autorzy jak np. Dostojewski, Remarque, Myśliwski, Murakami, Mitchell..., coby "oddzielić ziarno od (literackich) plew".

Ty to chyba chcesz nowy ład świata ustanawiać. Spójrz tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Beletrystyka
A swoją drogą Dostojewski jest dużo bardziej popularny od wielu autorów fantastycznych toteż dużo bardziej pasuje do lit. popularnej ;) To że coś jest ambitne nie znaczy, że nie może być literaturą popularną, no zlituj się. :P
Co do teatru - proponuję zrobić mały dział "Sztuka inna", gdzie oprócz teatru będzie właśnie poezja, również obrazy i inne formy wyrazu, które nie mają jeszcze swojego miejsca na forum (czyli też komiksy w sumie). A dział wyłącznie o teatrze będzie świecił pustkami.
Co do horroru jestem przeciwny, bo taki King w Mrocznej Wieży pisał coś w rodzaju fantasy raczej. Jeden temat na horrory wystarczy, ma tylko trzy strony + cztery o samym Kingu, więc widać, że ewentualny dział też nie byłby zbyt popularny A King to też literatura popularna, dużo bardziej od np. Martina. ;)
Chyba na wszystkie pomysły odpowiedziałem.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
  
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-09-17, 10:44   

Mag_Droon napisał/a:
Tylko kto bylby tym sprawiedliwym od wydzielania pop-ow od pieknych??

No właśnie - od rana kombinuję... najpierw myślałam, żeby "Klasyka" nazwać, ale taki Mitchell to jeszcze nie klasyk... potem przez moment mi się naiwnie wydawało, że samo "Literatura" (bez przymiotnika) wystarczy...

Bo wszak rzecz cała w dobrej nazwie...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-17, 11:19   

Jand & Co -> W moim ujęciu określenie "Literatura piękna" jest nadrzędne w stosunku do "popularnej".
Tak jak pisałem wcześniej - należy za wszelką cenę rozgraniczyć/oddzielić pisarzy przez duże "P" od literackich wyrobników!!!
P.S. Pewnie przegram i zginę jak mucha, ale będę walczył jak lew. :-P

Mag - Jam Ci jest owym sprawiedliwym, którzy wyłapie "ziarno, a plewy odsieje".
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-09-17, 11:38   

ASX76 napisał/a:
Mag - Jam Ci jest owym sprawiedliwym, którzy wyłapie "ziarno, a plewy odsieje".
Tyran, Satrapa, Uzurpator, Czlowiek-ktory-sypia-z-Kubusiem-Puchatkiem //@#$ :P
Moze jednak pozostawic to (a)d(o)minom.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2008-09-17, 12:39   

1. Literatura popularna jak dla mnie może zostać... Inaczej wypadało by zrobić kolejne 5 działów o każdej tematyce, a niekoniecznie bardzo okupowanych. Wg mnie niepotrzebne rozszerzanie się w szerz.

2. Teatr - jak najbardziej tak! Ale proponuję wydzielić ten temat istotnie w Varii np 'Teatr i Sztuka'. Wiele współczesnych spektaklów porusza problemy społeczne i bardzo aktualne. Są spektakle realizowane na podstawie książek albo nimi inspirowane. O dramatach już nie wspomnę ;)
Dlaczego dołożyć jeszcze sztukę? Bo nie sądzę by był wieeeelki odzew by miała ona własny dział, ale kilka ciekawych wątków mogło by się znaleźć. Ilustracje do książek, graficy, albo dzieła sztuki inspirowane literaturą ;)

To tylko mój skromny głos ^_^
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-17, 14:30   

Elektra napisał/a:
Tigano, liczyłam na Twoją wypowiedź. :)

I nie zawiodę Cię.
Elektra napisał/a:
Które tematy oprócz tego o Kingu miałyby się tam znaleźć?

King. Barker, Lovecraft, Kathe Koja, ogólny, seks. Przymierzam się jeszcze do założenia tematu o Mastertonie :P Co do argumentu Mada - i tak o horrorach Kuby piszemy w jego temacie
Elektra napisał/a:
Nie podoba mi się taka droga, zawsze możesz sobie ten konkretny wątek dodać do ulubionych. ;P

OK - może przyzwyczaiłem się do MAGa
Elektra napisał/a:
Już był w tamtym dziale. Ale to się nie podobało ani autorowi ani modowi tamtego działu. ;)

To nich zostanie - nie ma o co włosy rwać z głowy.
Elektra napisał/a:
Do rozważenia.

Takich tematów by się kilka zebrało - ogólny, Thorgal, manga, czarne charaktery, ewentualnie jeszcze o ekranizacjach
Elektra napisał/a:
Hm... w tamtym wątku tylko ze trzy posty wspominają o zbiorach zagranicznych. Może go po prostu przeczyścić i zrobić z niego antologie polskie... //mysli

W Polsce na dobrą sprawę wychodzi jedna antologia opowiadań zagranicznych "Krok(i) w nieznane", zbiory pojedynczych autorów można podpiąć pod inne tematy.
Elektra napisał/a:
Do rozważenia.

Ja bym połączył - o "Zajdlu" rozmawiamy przy okazji nominacji czy POLCONu, a tak temat odłogiem stoi.
ASX76 napisał/a:
zamiast działu: "Literatura popularna", powinno być "Literatura piękna" (druga nazwa ładniej brzmi i bardziej pasuje)

Nie ma się o co spierać- chyba, ze ktoś lubi spamować i paprać się w detalach.
ASX76 napisał/a:
stworzenie działu: TEATR

Samego działu Teatr imo nie warto - zbyt hermetyczny - może jakaś Akademia Sztuk Pięknych, gdzie byłoby miejsce na teatr, operę, malarstwo, muzykę poważną?

Na zakończenie
Sam nie jestem aniołkiem, ale jak czytam niektóre jednowersowe posty to aż się prosi żeby je usunąć. A przede wszystkim prosi się o ich nie pisanie - z całym szacunkiem ale ASX i Jander w paru miejscach przeginają.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2008-09-17, 14:35   

Tigana napisał/a:
Akademia Sztuk Pięknych, gdzie byłoby miejsce na teatr, operę, malarstwo, muzykę poważną?

Dobre! Podoba mi się. :) Czy do tego działu poszłaby też literatura klasyczna, zwana potocznie piękną? Znaczy, wątki o tych autorach, których ASX z nazwiska wymieniał?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13