FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w Kąciku Bajarza
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-17, 15:42   

Beata napisał/a:
Dobre! Podoba mi się. :) Czy do tego działu poszłaby też literatura klasyczna, zwana potocznie piękną? Znaczy, wątki o tych autorach, których ASX z nazwiska wymieniał?

Wedle uznania - ja tylko daje propozycje. Niemniej np temat Poezja mógłby się tam znaleźć
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maria 

Posty: 22
Wysłany: 2008-09-17, 17:34   

Lubię zmiany jeżeli dzięki nim ku lepszemu...
Ba, powiem więcej, aktualnie jestem w stanie radykalnych zmian i potężnego remontu - w związku z czym moje uwagi budowlane konotacje będą miały ;) .

Z racji wspomnianego wyżej racjonalizowania mego życia rzeczywistego, zdecydowanie brakuje mi czasu na aktywne udzielanie się w świecie trochę mniej rzeczywistym. Co wcale nie znaczy, że w jakiejkolwiek wolnej chwili nie zaglądam do netu, w tym - na mniej czy bardziej ulubione fora, a szczególnie na te gdzie jestem zarejestrowana. A że z czasem kiepsko - więc pisanie postów odpada - to sobie podczytuję jako gość (regularnie). Dzisiaj, ku mojemu zdumieniu - odkryłam, że mój wiszący od paru tygodni wątek znikł. Myślę sobie - poszłam na cenzurowane - ktoś doczytał, że nie po myśli lubo wbrew założeniom - i znikł owego. To poskutkowało tym, że się jednakowoż zalogowałam i, ku mojemu zdziwieniu, znalazłam mój tekst wklejony do innego wątku. Pomyślałam - widocznie ktoś (mod, admin) dopiero teraz zauważył, że coś nie tak - ale dlaczego po takim czasie od publikacji? To zupełnie tak, cholera (tu sorry za słowo), jak moi robotnicy, którzy mimo mojego projektu i planów inwestycyjno-wykonawczych, zatwierdzonych zarówno przez firmę, jak i przez inwestora - czyli mnie - zrobili coś w poprzek, bo im bardziej "pasi". Nota bene - właśnie to zrobili i będą całą nową ścianę kuć, bo nie tylko mnie nie "pasi" ale też z wymiarami poszaleli i ni pies ni wydra a nawet nie na kształt świdra...
<tu mi się czas skończył i poszłam pilnować robotników>
Kolejna odsłona (logowanie), to już z czystej ciekawości - i co widzę, że postu już nie ma tam gdzie był - i znowu "na piechotę" przyszło mi go szukać (a pw znowu puste). Odnalazłam, mało tego, poczytałam SB, dlatego mój post w tym - świeżo przeze mnie odkrytym - wątku.
Otóż, absolutnie nie mam żadnych pretensji - to admini i mody kształtują forum (sama jestem właścicielem takiego tworu i coś o tym wiem) - ale na Boga! - po miesięcznym wiszeniu wątku w miejscu ściśle określonym przenoszenie go w różne inne miejsca, i to bez powiadomienia autora, to lekka niezręczność.
Nie kruszę kopii o to - czy mój post w oddzielnym wątku, czy jako kolejny post w jakimkolwiek innym... Zanim go umieściłam, to przeszukałam forum... i uznałam, że nie ma takiego tematu, do którego pasuje. Stąd i nowy wątek. Powiem więcej - pomyślałam, że o wielu innych autorach (którzy na tym forum nie zaistnieli jeszcze, bo za autorów s-f czy fantasy nie są uznawani) mogę Wam opowiedzieć, z czasem, pod hasłem - rekomendacja, czyli w dopiskach do pierwszego postu. Bardzo doceniam, że wątek o M.A. uzyskał status samodzielnego (na nowo czy może ab ovo :P ), ale to nasuwa pytanie - czy o innych autorach, których w szeroki nurt s-f czy fantasy zaliczyć nie sposób, można będzie zakładać nowe wątki pod hasłem imienia i nazwiska owegoż? - i w jakim dziale? bowiem doprawdy różnicę pomiędzy "Czytelnią" a "Literaturą popularną" widzę niewielką.


A na koniec - za, za i jeszcze raz za...!!! odrębnym tematem "Teatr". Bowiem teatr, to niekoniecznie spektakl na żywo oglądany, w pluszowym fotelu w kolorze bordo czy burgunda. To też nie tylko teatr telewizyjny, obojętnie "dawany na żywo" czy wyreżyserowany i "skręcony". To także, a raczej przede wszystkim, wielka literatura, z której wszyscy autorzy, w tym także ci, których do wąskiego nurtu s-f i fantasy można zaliczyć, czerpią nieustające natchnienie.

P.S.
Z rozkoszą dodam bibliografię Margaret Atwood. I obiecuję na przyszłość od razu takąż zamieszczać dla wszystkich innych autorów, których z czasem i czasem chciałabym Wam przedstawić.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2008-09-17, 18:16   

Tigana napisał/a:

Samego działu Teatr imo nie warto - zbyt hermetyczny - może jakaś Akademia Sztuk Pięknych, gdzie byłoby miejsce na teatr, operę, malarstwo, muzykę poważną?

No właśnie coś takiego miałam na myśli, choć ASP to ciekawsza nazwa ^_^
Beata napisał/a:
Czy do tego działu poszłaby też literatura klasyczna, zwana potocznie piękną?

Nie chciałabym :-? Jak dla mnie zrobiło by się za bardzo naćkane. Niech literatura zostanie w Kąciku, a Teatr opanuje Varię ;)
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-17, 18:19   

--> Maria
Obawiam się, że jestem w dużej mierze odpowiedzialny za zamieszanie z twoim tematem. Chciałbym żeby było jasne - nie jestem wrogiem wysokiej literatury, chociaż sam koncentruje sie w stanach środkowych (lub jak ASX by powiedział bardzo niskich czy też sięgających DNA). Po prostu nie widzę sensu w mnożeniu zbliżonych tematów a za taki miałem twój. Piszesz, że nie znalazłaś nic dla siebie - jak dla mnie temat Książki, które warto przeczytać lub nie jest mocno zbliżony tematycznie. Co więcej nie zostawiłaś żadnej notki, że jest to pierwszy z zamierzonej serii postów. Przemknęłaś jak meteor przez forum i trudno było stwierdzić czy jeszcze się pojawisz czy tez znikłaś w czeluściach Sieci.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maria 

Posty: 22
Wysłany: 2008-09-17, 19:24   

up Tigana
po primo - na ........... czemu mnie zmuszasz bym w zawiłościach moich prac destrukcyjno-jakichśtam musiała się co chwilę logować?

Ale do adremu.
Ot, i tu jakby dylemat lekutki... bo ja nie o książce, ja a o autorze... i akurat to było moim celem - pokazać nowego autora (choć leciwego), do którego może młode pokolenie, szczególnie zafascynowane pewnym rodzajem literatury, sięgnąć by nie potrafiło bez wskazania...? Może się mylę - ale - jeżeli nawet tak, to mój post nikogo nie skrzywdzi/skrzywdził, a może otworzy/otworzył nową furtkę?
(Uwierz mi na słowo, że staram się "wpasować" w każde forum, i szukam po całym forum (sorry za powtórzenie słowa :-( ) zanim głupotę palnę, taki mam odruch - Pawłowa ani chybi.

I przecież na własną pierś biorę wszystkie moje niedociągnięcia, niedousłyszenia, niedowidzenia... Wlazłam tu - jakgdybynigynic - i tyle mnie było. Ale uwierz - czytam. Czasem mam na to pięć minut - czasem więcej, jeszcze częściej mniej... I mam "sto tysięcy" pomysłów na pisanie, cóż z tego, że niekoniecznie o - choćby Prachett'cie czy Dukaju?
Dacie szansę?

<tu emotka lub emotek (jak kto woli), domyślna/ślny, a treść owej/owego - też jak co komu..., byle pozytywnie dla większości... !!!!>

Dzięki za..., mam nadzieję, że to nie koniec (w różnych - obecnych i przyszłych wątkach) twórczego pogadania, choćby na temat pietruszki (a może Pietruszki)... ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-17, 19:43   

Tiguś, sameś, w jednej z propozycji, napisał o (cytuję): "nakaz spamu i offtopicowania" (koniec cycatu). :-P

Skoro tak stawiacie sprawę (na ostrzu brzytwy ;) ), wobec tego postuluję "wycięcie" z działu "Literatura popularna" słowa "popularna". Może być czy mam dalej kombinować jak łysy koń pod górę? ;)


Powstanie działu: TEATR i SZTUKA jest do przyjęcia?

Jeśli będzie AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH, wówczas nie widzę wskazań do przesuwania doń tematyki związanej z literaturą.

APEL: dajcie nam wydzielony dział dla naprawdę dobrych pisarzy. Skoro jedyny problem polega na określeniu nazwy dla takowego, można cuś wymyśleć. Da się?
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-17, 20:55   

Maria napisał/a:
Dzięki za..., mam nadzieję, że to nie koniec (w różnych - obecnych i przyszłych wątkach) twórczego pogadania, choćby na temat pietruszki (a może Pietruszki)... ;)


Wierze z nami zostaniesz i stworzysz mnóstwo inspirujących postów i tematów, dzięki którym poznamy nowych (albo starych, zapomnianych) pisarzy. A o pietruszce chętnie pogawędzę.

ASX76 napisał/a:
Skoro tak stawiacie sprawę (na ostrzu brzytwy ;) ), wobec tego postuluję "wycięcie" z działu "Literatura popularna" słowa "popularna". Może być czy mam dalej kombinować jak łysy koń pod górę? ;)

Dla mnie jest to czepianie się słówek. A samo określenie "popularna" świetnie oddaje sens działu. Jeśli wprowadzimy dział literatura to trzeba by albo zaznaczyć, ze nie wchodzi doń cała fantastyka lub całą ją tam włączyć.

ASX76 napisał/a:
Jeśli będzie AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH, wówczas nie widzę wskazań do przesuwania doń tematyki związanej z literaturą.

W sumie po dłuższym zastanowieniu też wolałbym, że o ile powstanie nowy dział to już tak literatury nie włączać.
ASX76 napisał/a:
APEL: dajcie nam wydzielony dział dla naprawdę dobrych pisarzy. Skoro jedyny problem polega na określeniu nazwy dla takowego, można cuś wymyśleć. Da się?

A który autor jest naprawdę dobry? Można stworzyć dział - "Książki z górnej półki" - tylko czy zaraz nie dopadną nas kłótnie kogo powinno się tam zamieścić?Może wystarczy osobny temat? I kto to jest MY? :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-17, 22:32   

Tigana-san ->
1. Podałem przykłady pisarzy naprawdę dobrych.
2. My - czyli ja. Czasami piszę o sobie w liczbie mnogiej (żartuję). My - ci, którzy czytają nie tylko fantastykę. Vide pkt. 1. Najkrócej rzecz ujmując.
3. Może być "Literatura niefantastyczna" czy cuś w ten deseń?
4. Piszesz, że (cytuję): "A o pietruszce chętnie pogawędzę" (koniec cycatu)
Proponuję stworzenie działu: "PIETRUSZKA - powstanie, rozwój, rozmnażanie, z czym to sie je". ;)
5. Nazwa: "Książki z górnej półki" jest godna uwagi. Jeśli przejdzie, to oczekuję, że w obrębie tegoż działu możnaby zakładać wątki o poszczególnych autorach, a nie pisać wszystko w jednym wielkim temacie.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-17, 22:50   

ASX76 napisał/a:
1. Podałem przykłady pisarzy naprawdę dobrych.

Murakami - dla części osób to pisarz popularny nie ambitny. Dla innnych taki Wharton czy Caroll to Nobliści. Ostrożnie z tymi podziałami.

ASX76 napisał/a:
2. My - czyli ja. Czasami piszę o sobie w liczbie mnogiej (żartuję). My - ci, którzy czytają nie tylko fantastykę. Vide pkt. 1. Najkrócej rzecz ujmując.

Królewskie MY. To rozumiem ;)
ASX76 napisał/a:
3. Może być "Literatura niefantastyczna" czy cuś w ten deseń?

Moze i może - ja tu tylko sprzątam.
ASX76 napisał/a:
Proponuję stworzenie działu: "PIETRUSZKA - powstanie, rozwój, rozmnażanie, z czym to się je". ;)

Primo tego się je. Secundo - tego się nie je. Tertio - tego się nie je.
ASX76 napisał/a:
5. Nazwa: "Książki z górnej półki" jest godna uwagi. Jeśli przejdzie, to oczekuję, że w obrębie tegoż działu można by zakładać wątki o poszczególnych autorach, a nie pisać wszystko w jednym wielkim temacie.

Pisz do Elektry - jak ładnie poprosisz to kto wie :))
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-09-18, 09:39   

ASX76 napisał/a:
Może być "Literatura niefantastyczna" czy cuś w ten deseń?
Takie coś byłoby najlepsze. Natomiast podział na "popularne" i "z górnej półki" to sprawa śliska i darowałabym to sobie.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-09-18, 11:19   

Srenio podoba mi się Dział teatr ale jak jest tylu chętnych to ja nie widzę problemu.

Tylko kto był by tam Modem ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-18, 13:47   

Toudisław napisał/a:
Srenio podoba mi się Dział teatr ale jak jest tylu chętnych to ja nie widzę problemu.

Tylko kto był by tam Modem ;)


Chętni się znajdą, niechaj Cię głowa o to nie boli. ;) Par(k)a byłaby mile widziana, najlepiej z osób żywo zainteresowanych tematyką, a nie podchodzących do tego z "tumiwisizmem". :-P

Zatem po długich, żmudnych i wyczerpujących (pod każdym względem ;) ) negocjacjach udało nam się osiągnąć consensus w kwestiach dotyczących powstania (tudzież "przemianowania") następujących działów:
- Literatura niefantastyczna
- Komiksy
- Teatr i Sztuka
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-09-18, 13:55   

ASX76 napisał/a:
Literatura niefantastyczna

Rozumiem że to ma być tylko zmiana z Literatura Popularna ? czy nowy dział ?


A co z Hororem i Sapkiem ?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-18, 14:15   

Toudisław napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Literatura niefantastyczna

Rozumiem że to ma być tylko zmiana z Literatura Popularna ? czy nowy dział ?


A co z Hororem i Sapkiem ?


Ad.1 Zmiana z...

Ad.2 Horror to przecież fantastyka jest... A wrzucić go do jednego "kotła". :-P

Nic z "Sapkiem". Pomysł z utworzeniem oddzielnego działu specjalnie dla jego twórczości jest NIEDORZECZNY.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2008-09-18, 14:20   

ASX76 napisał/a:
- Literatura niefantastyczna

Przewiduję kłopoty z klasyfikowaniem autorów - dla naprzykładu: czytam teraz książkę Margaret Atwood pt.: "Opowieść podręcznej" i według mnie jest to zdecydowanie fantastyka - w zasadzie nawet można by powiedzieć, że postapokaliptyczna (choć żadnej katastrofy naturalnej ani wojny światowej nie było). Nieważne, o tym mogę podyskutować w stosownym wątku. Rzecz w tym, że pani Atwood nie tylko takie rzeczy popełniła - inne jej książki zdecydowanie fantastyczne nie są (tak słyszałam). I co wtedy? Zakładać dwa wątki o niej w dwóch działach? No takie wątpliwości mi się lęgną...

Zrozumiałam, że pomysł wygląda następująco:
- fantastyka polska
- fantastyka zagraniczna
- teatr i sztuka
- literatura popularna (?) [a czy jest jakaś niepopularna? - nadal nie mam pomysłu na dobrą nazwę] - w każdym razie w tym dziale pisałoby się o wszystkich tych Autorach, dla których miejsca nie byłoby w fantastyce polskiej czy zagranicznej - a gdy horror i komiks będą miały swój dział, to chyba nikomu nie będzie przeszkadzać sąsiedztwo wątku o Murakamim z wątkiem o baśniach
- horror
- komiks
- fantastyczny zamtuz
- czytelnia

Ad. Sapka - to przecież "fantastyka polska" jest, prawda? :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-18, 14:44   

Beata -> A kto to jest Atwood? ;)
Założysz tam, gdzie zechcesz. Po kiego grzyba czynić to w dwóch działach? Zresztą można zrobić w sposób następujący: w dziale "literatura niefantastyczna" założyć wątek pt. "M. Atwood" (czy cuś podobnego) - i tutaj będziesz pisać o jej książkach spoza fantastyki, natomiast w dziale Fantastyka zagraniczna skrobniesz se o tej pozycji ponoć zbliżonej do tegoż gatunku. Pierwej jednak radziłbym się upewnić, czy "Opowieść podręczna" nie kwalifikuje się bardziej jako antyutopia... Pewnie, że można powiedzieć/napisać: "ależ to fantastyka" i tak możemy przerzucać się argumentami "za" i "przeciw" do dnia uderzenia meteorytu w planetę lub inszego końca świata. A może zrobić tak... w dziale "Fantastyka zagraniczna" założyć wątek nieogólny, a dotyczący pojedyńczych tytułów np. "Opowieść podręczna - M. Atwood" itp. itd.

Weźmy np. twórczość Mitchella. Tak jak wcześniej zwrócił na to uwagę pan Andrzej - w jego książkach (np. "Atlas chmur" czy "Widmopis") jest wiele elementów fantastycznych, jednak do fantastyki się to nie zalicza.

Zawsze można "wystrzelić" jakimś nazwiskiem i powiedzieć/napisać: "ale ten pan pasuje do dwóch/trzech działów i co robić z tym fantem?" Ano uczynić tak, jak napisałem powyżej.
Jakieś wyjątki bez trudu ktoś wynajdzie, ale w jakim celu "robić z igły widły" i pobudzać spam? ;)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2008-09-18, 14:51   

ASX76 napisał/a:
"Opowieść podręczna - M. Atwood"

"Opowieść podręcznEJ"! :evil: A wątek o niej już jest - nic nie muszę zakładać...

ASX76 napisał/a:
Jakieś wyjątki bez trudu ktoś wynajdzie, ale w jakim celu "robić z igły widły" i pobudzać spam? ;)

Hehehe... pobudzam... ;) Albowiem na wszelki wypadek antycypuję... ;) Było mnie nie zachęcać...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-18, 14:57   

Beata napisał/a:
ASX76 napisał/a:
"Opowieść podręczna - M. Atwood"

"Opowieść podręcznEJ"! :evil:

(...)


Podręczna czy podręcznej... Co za różnica? Grunt, że wiemy o jaki (mniej więcej) tytuł się rozchodzi. Podejrzewam psikus forumowych skrzatów, które czasem zmieniają mi to i owo w postach. ;)

Miast anty... coś tam coś tam..., proponowałbym kierować się w pierwszej kolejności regułami, a nie wyjątkami od nich. :-P
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-09-18, 14:59   

Beata napisał/a:
Ad. Sapka - to przecież "fantastyka polska" jest, prawda? :)

Jasne ;) Ale ja zroumiałem Tiaga że chce subforum a polskiej fantastyce dla spaka
Beata napisał/a:
horror

No tu mamy dylemat z podziałem. A Nocaż to horror czy UF ?
Cytat:
d.2 Horror to przecież fantastyka jest... A wrzucić go do jednego "kotła". :-P

Ale teraz horor jest w literaturze polpularniej

ASX a Mistrza i Małgorzatę gdzioe byś dał ?
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-18, 15:26   

Toudisław napisał/a:
Jasne ;) Ale ja zroumiałem Tiaga że chce subforum a polskiej fantastyce dla spaka

To tylko propozycje - facet doczekał się 3 czy 4 odrębnych tematów i to wszystko.
Toudisław napisał/a:
ASX a Mistrza i Małgorzatę gdzioe byś dał ?

POBLUŹNIĘ - do jednego worka z Mastertonem //patykiem

Beata napisał/a:
Zrozumiałam, że pomysł wygląda następująco:
- fantastyka polska
- fantastyka zagraniczna
- teatr i sztuka
- literatura popularna (?) [a czy jest jakaś niepopularna? - nadal nie mam pomysłu na dobrą nazwę] - w każdym razie w tym dziale pisałoby się o wszystkich tych Autorach, dla których miejsca nie byłoby w fantastyce polskiej czy zagranicznej - a gdy horror i komiks będą miały swój dział, to chyba nikomu nie będzie przeszkadzać sąsiedztwo wątku o Murakamim z wątkiem o baśniach
- horror
- komiks
- fantastyczny zamtuz
- czytelnia


Mnie się podoba - jedynie "teatr" bym przerzucił do Varia. A graficznie to zamtuz podpjał bym wyżej pod fantastykę.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-09-18, 15:33   

Problemów z klasyfikacją nie da się uniknąć, musiałby być jeden wielki dział pt. "Książki" :P
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-18, 15:36   

ZBoczony śFiRku-> "Mistrz i Małgorzata" to klasyka literatury pięknej.

Tiguś -> Nie wiedziałem, żeś ASX... Czyżbyś był moją drugą osob(li)[o}wością? ;)
Pozwalasz sobie na spam i niecne prowokacje, a ASX-owi bronisz! Niemoralny Kali. :-P

Żadne tam Varia. Dział TEATR musi być widoczny od razu po wejściu na forum, żeby nie szukać go czort wie gdzie. :-P
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-18, 15:44   

ASX76 napisał/a:
Żadne tam Varia. Dział TEATR musi być widoczny od razu po wejściu na forum, żeby nie szukać go czort wie gdzie. :-P

Tak a wszystkie ZBooki od razu będą walić do niego oknami i drzwiami, a na widowni będzie komplet. No i proponuje jeszcze zmienić nazwę forum na "Tragedie w 3 aktach".
ASX - ja rozumiem, ze lubisz spam, ale bez przesady. Ten temat ma służyć wypracowaniu jakiejś wspólnej koncepcji, a nie nabijaniu postów.

Osobiście uważam, że zainteresowane osoby powinny teraz opowiedzieć się teraz czy popierają koncepcje Beaty czy też mają jakąś kontrpropozycje czy poprawki.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-09-18, 15:45   

ASX76 napisał/a:
ZBoczony śFiRku-> "Mistrz i Małgorzata" to klasyka literatury pięknej.

A dla mnie to Fantastyka zagraniczna :P
Tigana napisał/a:
To tylko propozycje - facet doczekał się 3 czy 4 odrębnych tematów i to wszystko.

Wiem więc subforum w polskiej fantatsyce
Tigana napisał/a:
Mnie się podoba - jedynie "teatr" bym przerzucił do Varia. A graficznie to zamtuz podpjał bym wyżej pod fantastykę.

Teatr i sztuka w Vari ;) można dać tam tez malarstwo i żeżbę ;) np.

Teatr to nie koncik bajarza
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-09-18, 15:51   

Votum separatum - wg. mnie horrory i komiksy nie są na naszym forum aż tak popularne, żeby miały otrzymać osobne działy.
Za to Sztuka i Teatr (w tej kolejności jest moim zdaniem właściwiej) mogą być, ale jak pisze Tigana - w Varii. To przede wszystkim forum literatury fantastycznej, więc właśnie to powinno być na samej górze. Reszta, nie umniejszając, zmieści się w innych działach. Chyba że mamy tu mnóstwo fanów teatru, opery i w ogóle sztuki wysokiej. ASXa podnoszącego obie ręce i terroryzującego resztę do tego samego nie liczę. ;)
A nazwa Literatury Popularnej może być jakakolwiek, byleby tam się znalazł i Murakami i cała reszta, ale bez wartościowania. Nie możemy już na wstępie oceniać dzieł.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-18, 15:54   

Tigana napisał/a:
(...)No i proponuje jeszcze zmienić nazwę forum na "Tragedie w 3 aktach".


Nie mam nic przeciwko temu pomysłowi. :-P

Uzasadnienie: kiedy na forum pojawia się nowa osoba od razu widzi szyld "TEATR" i nie ma problemu ze znalezieniem działu, natomiast jeśli zostanie on "schowany" pod "Varią", może nawet się nie zorientować, że takowy istnieje.
Pisząc o tym, miałem szlachetne intencje, a Ty robisz z tego jakieś "śmichy chichy".

Jand -> Wiesz gdzie możesz sobie w...łożyć "votum separatum"? ;)
Komiksy muszą mieć swój odrębny dział. Forum nie tylko jest o literaturze, ale również i o inszych sprawach.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-09-18, 16:23   

Niech beda zmiany w formie Beata + Tigana, oki. Teatr i Sztuki Plastyczne (inne maja juz swoje dzialki) do Variae i spokoj na 1-2 kwartaly
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-18, 16:33   

Byłoby lepiej, gdyby na temat teatru zabierały głos wyłącznie osoby nim zainteresowane.
Proponuję wśród nich urządzić głosowanie jak chcą, żeby dział się nazywał.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-09-18, 16:40   

ASX76 napisał/a:
Proponuję wśród nich urządzić głosowanie jak chcą, żeby dział się nazywał.

Ale to forum wszkich. To raz. A kogo zuznajesz za osoby zainteresowane ? niechcesz tam nikogo nowego ?
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-18, 16:44   

ASX76 napisał/a:
Byłoby lepiej, gdyby na temat teatru zabierały głos wyłącznie osoby nim zainteresowane.
Proponuję wśród nich urządzić głosowanie jak chcą, żeby dział się nazywał.

Osobiście uważam, że samo pojęcie teatr jest za wąskie dla całego działu - jeśli już ma powstać nowy dział to niech jego ramy tematyczne będą szerokie. Stąd moja propozycja Akademii Sztuk Pięknych, Sztuki przez duże S, Sztuka z górnej półki.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14