FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w Kąciku Bajarza
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-18, 16:54   

Toudisław napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Proponuję wśród nich urządzić głosowanie jak chcą, żeby dział się nazywał.

Ale to forum wszkich. To raz. A kogo zuznajesz za osoby zainteresowane ? niechcesz tam nikogo nowego ?


Miałem na myśli tylko samo głosowanie, a chodziło mi o to, aby o nazwie działu zadecydowały osoby, które interesują się teatrem i zamierzają być aktywnymi uczestnikami wątku, a nie o hermetyzację.


Tiguś -> Akademia? Co ma do tego akademia? TEATR i SZTUKA najlepiej pasi. Pod pojęciem sztuki rozumiemy: malarstwo, rzeźbę...
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2008-09-18, 17:28   

A ja z uporem porządkuję dyskusję. Znaczy, pomysł jest taki:

Kącik Bajarza
- Fantastyka polska
- Fantastyka zagraniczna
- Fantastyczny zamtuz
- Literatura popularna
- Horror
- Komiks
- Czytelnia

Varia
- Teatr i Sztuka (edit: nazwa robocza)
- Film
- Muzyka
- ... itd.

Jeśli coś gdzieś pomyliłam - proszę mnie poprawić.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-09-18, 17:42   

Beata napisał/a:
Horror
- Komiks

Nadla jie jestem przekoanany czy powstanie tych działów ma sens ... a może gdyby to były sub fora w czytani ? to już inaczej by wyglądało.

A gdyby w zagramniczej fanattsyce wydzielić sub forum dla pisarzy zw wschodu ? jak narzie są 3 tematy

A sabfoeum dla spaka to nie ejst chyba tak głupi pomysł.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2008-09-18, 18:54   

Beata napisał/a:
A ja z uporem porządkuję dyskusję. Znaczy, pomysł jest taki:

Kącik Bajarza
- Fantastyka polska
- Fantastyka zagraniczna
- Fantastyczny zamtuz
- Literatura popularna
- Horror
- Komiks
- Czytelnia

To chyba najlepszy i najrozsądniejszy pomysł :-?

w Varii 'Teatr i Sztuka' - nie zapominajcie, ze architektura, rzeźba i malarstwo to właśnie szeroko pojęta sztuka ;)
Na upartego mogłabym nieśmiało wysunąć swoje zgłoszenie na bycie jednym z modów działu o.o Jako że w sztuce się lubuję ;)
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-09-18, 23:18   

Dział o teatrze i sztuce mógłby powstać, skoro znalazło się więcej chętnych. Ale na pewno nie w Kąciku Bajarza. I niech dyskusja na temat umiejscowienia na tym się zakończy.

ASX76 napisał/a:
APEL: dajcie nam wydzielony dział dla naprawdę dobrych pisarzy. Skoro jedyny problem polega na określeniu nazwy dla takowego, można cuś wymyśleć. Da się?

A dlaczego to taki problem dla Ciebie, żeby ci 'naprawdę dobrzy pisarze' mieli swój dział? Czy ujmą dla nich jest przebywanie w nieco gorszym towarzystwie?

ASX76 napisał/a:
Uzasadnienie: kiedy na forum pojawia się nowa osoba od razu widzi szyld "TEATR" i nie ma problemu ze znalezieniem działu, natomiast jeśli zostanie on "schowany" pod "Varią", może nawet się nie zorientować, że takowy istnieje.
Pisząc o tym, miałem szlachetne intencje, a Ty robisz z tego jakieś "śmichy chichy".

Twoje szlachetne intencje są za często ukryte pod błazeńskimi tekstami, żeby je zauważać. Jak już wspomniał Jand, To przede wszystkim forum literatury fantastycznej, więc właśnie to powinno być na samej górze. A jeśli ktoś zagląda na forum i nie chce mu się nawet przejrzeć strony głównej do samego dołu... to szkoda gadać.

ASX76 napisał/a:
Miałem na myśli tylko samo głosowanie, a chodziło mi o to, aby o nazwie działu zadecydowały osoby, które interesują się teatrem i zamierzają być aktywnymi uczestnikami wątku, a nie o hermetyzację.

Nazwa nie jest przyczepiona na stałe. Zawsze można ją rozwinąć lub zmodyfikować.

Zmiana nazwy z literatury popularnej na... 'piękną', 'niefantastyczną', 'klasyczną', 'bardziej ambitnych pisarzy' (a zaraz potem wydzielić dla mniej ambitnych? bez sensu, jak tak zacznie się wydzielać, to niedługo będzie kilkadziesiąt działów, a w nich po dwa trzy wątki...) jakoś mnie na razie nie przekonuje. Może ktoś wymyśli lepszą nazwę, które nie będzie raziła wrażliwych oczu ASX-a i będzie pasowała do zawartości.

A poza tym, za zgodą autora, przenoszę Transformers do Filmu.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-18, 23:48   

1. Owe towarzystwo jest znacznie więcej niż tylko "nieco" gorsze, ale mniejsza o to.
2. W żadnym miejscu nie pisałem, że część forum tematycznie powiązana z fantastyką powinna znaleźć się na dole strony. Kompletne nieporozumienie.

Swoją błazenadę w tym wątku uważam za zakończoną. Róbta co chceta. :-P
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-18, 23:54   

A nie można by pod nazwami działów dodać krótkich opisów czego dotyczą? Przynajmniej niektórych. Podobnie jak to było kiedyś na FiRze i i Fifie? Bo jak się namnoży działów w tym Kąciku Bajarza (czy jakoś tak) będzie trochę ciężko się zorientować co jest co i co gdzie jest.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-09-19, 00:00   

ASX76 napisał/a:
1. Owe towarzystwo jest znacznie więcej niż tylko "nieco" gorsze, ale mniejsza o to.

Nadal nie wiem, czemu dla Ciebie jest takim problemem, że ci pisarze przebywaliby w tym gorszym towarzystwie. Czy z tego powodu nie chcesz zakładać w obecnym dziale wątków o takich pisarzach? Bo co?

ASX76 napisał/a:
2. W żadnym miejscu nie pisałem, że część forum tematycznie powiązana z fantastyką powinna znaleźć się na dole strony. Kompletne nieporozumienie.

ASX76 napisał/a:
Żadne tam Varia. Dział TEATR musi być widoczny od razu po wejściu na forum, żeby nie szukać go czort wie gdzie.

Varia są zaraz pod Kącikiem Bajarza. Skoro źle rozumiemy Twoje wypowiedzi, to może pisz jaśniej?

ASX76 napisał/a:
Swoją błazenadę w tym wątku uważam za zakończoną.

Nareszcie.

Nabu Nezzar napisał/a:
A nie można by pod nazwami działów dodać krótkich opisów czego dotyczą? Przynajmniej niektórych. Podobnie jak to było kiedyś na FiRze i i Fifie?

Można by. Ktoś ma jakieś pomysły? Dobrze by było, żeby to nie była kalka z Firu.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-19, 00:08   

Elektra napisał/a:
Można by. Ktoś ma jakieś pomysły? Dobrze by było, żeby to nie była kalka z Firu.
Tylko pozostają dwie kwestie. Czy opisy zastosować do wszystkich działów, czy tylko do tych w Kąciku Bajarza. Wydaje mi się, że druga opcja jest lepsza. No i druga czyli to jaką mają mieć konstrukcję - taką jak na FiRze (jakąś bajkowo-opisowa) czy w stylu zwykłej notki informacyjnej.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-09-19, 08:55   

Dział dla "dobrych" pisarzy to nie jest dobry pomysł. Przede wszystkim - czasem jest kwestią dyskusyjną, kto jest dobrym pisarzem. No chyba że stworzylibyśmy coś w stylu "klasyka literatury"... Ale wydaje mi się, że na razie jeden dział z literaturą niefantastuczną wystarczy - w tej chwili nie ma zbyt dużo tematów tego typu, jeżeli będzie ich mocno przybywać, będzie można pomyśleć o kolejnym podziale.

Co do opisów - myślę, że tytuły działów takie jak "Fantastyka polska" czy "Fantastyka zagraniczna" pozwalają się bez większych problemów domyślić, że raczej nie będzie tam tematów o karmie dla kotów i koronce klockowej, po co więc opis?
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-19, 13:24   

Procella napisał/a:
Co do opisów - myślę, że tytuły działów takie jak "Fantastyka polska" czy "Fantastyka zagraniczna" pozwalają się bez większych problemów domyślić, że raczej nie będzie tam tematów o karmie dla kotów i koronce klockowej, po co więc opis?
Dlaczego aby potwierdzić swoją tezę o braku potrzeby stosowania opisów wybrałaś tylko najłatwiejsze do rozróżnienia działy pomijając inne? Sądzisz, że tak łatwo będzie nowym (i nie tylko nowym) użytkownikom rozróżnić np. dział Literatura Popularna od Czytelni? Albo Fantastyczny Zamtuz od Fantastyki Polskiej bądź Zagranicznej? W tych przypadkach granica jest bardzo płynna a nie prosta jak konstrukcja cepa, jak w przypadku różnic dzielących Fantastyki Polską od Zagranicznej.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-19, 13:25   

El ->

Ad.1 Przemyślę tę kwestię.
Ad.2 Mea culpa. Pardon.

Przychylam się do opinii przedmówców odnośnie odrzucenia mojej propozycji dotyczącej powstania (przemianowania) działu "Literatura popularna". Vox populi, vox dei. ;)
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-09-19, 14:12   

Nabu Nezzar napisał/a:
Procella napisał/a:
Co do opisów - myślę, że tytuły działów takie jak "Fantastyka polska" czy "Fantastyka zagraniczna" pozwalają się bez większych problemów domyślić, że raczej nie będzie tam tematów o karmie dla kotów i koronce klockowej, po co więc opis?
Dlaczego aby potwierdzić swoją tezę o braku potrzeby stosowania opisów wybrałaś tylko najłatwiejsze do rozróżnienia działy pomijając inne? Sądzisz, że tak łatwo będzie nowym (i nie tylko nowym) użytkownikom rozróżnić np. dział Literatura Popularna od Czytelni? Albo Fantastyczny Zamtuz od Fantastyki Polskiej bądź Zagranicznej? W tych przypadkach granica jest bardzo płynna a nie prosta jak konstrukcja cepa, jak w przypadku różnic dzielących Fantastyki Polską od Zagranicznej.

Mnie się jakoś te działy nie myliły, więc chyba sprawa nie jest jednak taka skomplikowana, nie zauważyłam też, żeby specjalnie często pojawiały się wątki założone w niewłaściwych działach. Wystarczy popatrzeć na tematy, jakie w nich się znajdują. A jeżeli ktoś nie czyta forum przed rozpoczęciem pisania na nim, względnie nie potrafi zinterpretować tego, co na nim wyczytał - no cóż, dzieci neo SĄ problemem, nie da się ukryć, ale to chyba jest nieuleczalne i opisy działów nie pomogą, na szczęście na fora o książkach przeważnie się nie zapuszczają (chyba, że dorastają do wieku maturalnego i potrzebują pomocy w pisaniu prezentacji ;) ).
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-19, 14:24   

Elektra napisał/a:
Nabu, może zamiast kolejnego posta z argumentem, dlaczego opisy działów są potrzebne, zajmiesz się ich wymyślaniem?
Ale po co skoro poza mną nikt nie zwrócił uwagę na tą sprawę? Widać większość podziela zdanie Procelli. Czyli rzeczywiście niepotrzebne są takie opisy. A ja przecież nie lubię wychylać się przed szereg, woląc być zwykłym szaraczkiem :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-22, 07:44   

Po wielu inicjatywach spamerskich mających na celu m. in. rozgrzanie temperatury dysput, nadszedł czas na przejście do meritum (lepiej późno niż wcale). Nieśmiało liczę, że propozycje zostaną zaakceptowane przez najwyższe władze ZB-ooków.

Zamiast "Literatura popularna" proponuję - WSPÓŁCZESNA PROZA ZAGRANICZNA i WSPÓŁ. PROZA POLSKA.

Przydałby się również dział KLASYKA LITERATURY/PROZY, z ewentualnym podziałem na j/w
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-09-22, 08:31   

Jeżeli ma być "WSPÓŁCZESNA", to i dział z klasyką musi być. Tyle, że na razie tych wątków nie jest tak dużo, więc może wystarczy jeden dział ogólny? Z drugiej strony, to by pewnie prowadziło do konieczności kolejnych przemeblowań za jakiś czas...
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-22, 08:41   

Wątków z KOMIKSEM też nie jest dużo, a mimo to ma swój dział (i słusznie)...

Tematów w działach dotyczących prozy współczesnej będzie przybywać, po cóż więc zwlekać z ich rozbudowaniem, skoro można przeprowadzić ewolucję już teraz i mieć to z głowy (jak również gderającego i upierdliwego ASX-a)? A tak za jednym zamachem "i wilk będzie syty, i owca cała". ;)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2008-09-22, 08:53   

ASX76 napisał/a:
Zamiast "Literatura popularna" proponuję - WSPÓŁCZESNA PROZA ZAGRANICZNA i WSPÓŁ. PROZA POLSKA.

A ja bym była za pominięciem słowa "wspołczesna". Gdyż wydaje mi się, że im tutuł działu bardziej ogólny, tym mniej sporów przy klasyfikacji.

ASX76 napisał/a:
Przydałby się również dział KLASYKA LITERATURY/PROZY, z ewentualnym podziałem na j/w

Uwaga, będę malkontencić! ;) Taki dział od razu wywoła kontrowersje - to, co dla jednego jest klasyką - dla innych wcale być nią nie musi. O ile powieści takiego Dostojewskiego nie budzą kontrowersji (klasyka, jak nic!), o tyle zaliczenie do klasyków pani Atwood, Wilsona czy Johna Irvinga może budzić spory.

Osobiście zadowoli mnie (na razie ;) ) zmiana następująca: zamiast jednego działu "literatura popularna" - dwa działy "Proza zagraniczna" i "Proza polska".
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-09-22, 09:03   

Zgadzam się z Beatą z jedną małą wątpliwością - może lepiej "Literatura zagraniczna" i "Literatura polska" - ogólniej i będzie też można dorzucić dyskusję np. o jakichś autorach, którzy pisali głównie poezję lub dramaty?

Zastanawiam się też nad jakimś działem, gdzie można byłoby wrzucać literaturę faktu, literaturę popularnonaukową i naukową, eseje itp. - w końcu to też sprawa ciekawa i na pewno jakaś część użytkowników forum czyta rzeczy tego typu.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2008-09-22, 09:12   

Procella napisał/a:
może lepiej "Literatura zagraniczna" i "Literatura polska"

Może być - zgadzam się na każdą nazwę, byle nie było w niej "popularna". No co ja poradzę, że mam osobisty uraz do tego przymiotnika... ;)

Procella napisał/a:
będzie też można dorzucić dyskusję np. o jakichś autorach, którzy pisali głównie poezję

Tak sobie myślę, że można by w tych działach takie "pod-działy" wydzielić, analogicznie do pozycji "Komiks" czy "Horror".

A na dyskusje o dramaturgach będzie miejsce w dziale "Teatr i Sztuka". Bo taki dział będzie, prawda?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-22, 09:41   

Beata napisał/a:
Procella napisał/a:
może lepiej "Literatura zagraniczna" i "Literatura polska"

Może być - zgadzam się na każdą nazwę, byle nie było w niej "popularna". No co ja poradzę, że mam osobisty uraz do tego przymiotnika... ;)



O to to... I ja i ja...

Piszesz, że zgadzasz się na każdą nazwę, a wcześniej nie pasował Ci wyraz "współczesna"... ;)

Książki Irvinga i Atwood to nie klasyka, lecz proza współczesna... Nie wiem o co tu robić burzę w szklance wody?

Niemniej jednak skoro nie da się "po bożemu" ( ;) ), niech będzie jak proponujecie, czyli PROZA POLSKA i PROZA ZAGRANICZNA. Byle nie wszystko wrzucone do jednego wora z "popularną", błagam...
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-09-22, 09:48   

ASX76 napisał/a:
Tematów w działach dotyczących prozy współczesnej będzie przybywać

Ja poproszę o wytłumaczenie. Dlaczego jak się utworzy działy to będzie przybywać wątków, a teraz nie przybywa? Dlaczego teraz ludziom nie chce się zakładać takich wątków?

Beata napisał/a:
Osobiście zadowoli mnie (na razie ;) ) zmiana następująca: zamiast jednego działu "literatura popularna" - dwa działy "Proza zagraniczna" i "Proza polska".

Myślę, że można by zrobić dwa podfora o takich tytułach. Ale znowu pozostaje problem nazwania tego ogólnego działu... >.<

ASX napisał/a:
Byle nie wszystko wrzucone do jednego wora z "popularną", błagam...

Dlaczego?? I co zrobić z tymi pozostałymi wątkami?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2008-09-22, 09:51   

Niechże wszystko będzie w jednym dziale, tak będzie najprościej i dla użytkowników, i dla modów, no i kłótni się uniknie...
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2008-09-22, 09:54   

ASX76 napisał/a:
Piszesz, że zgadzasz się na każdą nazwę, a wcześniej nie pasował Ci wyraz "współczesna"... ;)

Wyraz "współczesna" może sobie być - ale przecież w tym dziale nie tylko o współczesnych Autorach będziemy gadać, nie?

ASX76 napisał/a:
Książki Irvinga i Atwood to nie klasyka, lecz proza współczesna... Nie wiem o co tu robić burzę w szklance wody?

No sam widzisz... już mamy zdania odrębne - ja ich już do klasyki zaliczam... ;) mimo, że jak najbardziej współcześni są...

ASX76 napisał/a:
Byle nie wszystko wrzucone do jednego wora z "popularną", błagam...

A niech sobie będzie razem... przeca to też literatura... a że poziom jakby inny - cóż... jedni lubią ciepłe piwo, a drudzy... ja tam wolę pokojowe współistnienie... a i tak zawsze mam w zapasie opcję "ignoruj" (wstyd się przyznać, ale tak właśnie jest - wszak nie wszystko mnie interesuje).
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-22, 10:15   

Elektra napisał/a:

Beata napisał/a:
Osobiście zadowoli mnie (na razie ;) ) zmiana następująca: zamiast jednego działu "literatura popularna" - dwa działy "Proza zagraniczna" i "Proza polska".

Myślę, że można by zrobić dwa podfora o takich tytułach. (...)



Tak, tak, tak. :-) Wtedy żadnych kłótni nie będzie. Dlaczego mają to być podfora, a nie mogą osobne działy "przyspawane" do głównej "tablicy"? Wtedy nie trzeba będzie głowić się nad jakąś ogólniejszą nazwą, która, niezależnie od "imienia", kontrowersyje budzić będzie...

Dlaczego teraz ludziom nie chce się zakładać nowych tematów? Mogę mówić tylko za siebie... Otóż "kole mię w oczy" słówko "popularna" i dlatego czuję niechęć do pisania w owym temacie.

Procella -> Niechże nie będzie. Najprościej nie znaczy najlepiej.

Czy prośba o utworzenie działów: PROZA POLSKA i PROZA ZAGRANICZNA wyklucza możliwość porozumienia ponad podziałami?
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-09-22, 10:27   

ASX76 napisał/a:
Dlaczego mają to być podfora, a nie mogą osobne działy "przyspawane" do głównej "tablicy"?

Ponieważ dwa nie wystarczą. Trzeba by było zrobić jeszcze trzeci z tematami, które nigdzie nie pasują, albo pasują do obu. Jak na przykład lektury, czy powieść sensacyjna. A może uważasz, że te wszystkie wspólne watki należy zarchiwizować albo wyrzucić całkiem?

A trzy nowe działy to moim zdaniem za dużo. Szczególnie, że uważam, że wielkiej popularności (takiej jak działy fantastyczne) mieć nie będą. Przynajmniej na razie.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-22, 10:45   

Książki o tematyce sensacyjnej to przecież również proza... Dlaczego nie można wrzucić tego i tym podobnych do działu PROZA ZAGRANICZNA lub P. POLSKA? Klasyków także tam "bachnąć" i sprawa załatwiona, wszystko upchane w dwóch dzialikach.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2008-09-22, 10:57   

Elektra napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Dlaczego mają to być podfora, a nie mogą osobne działy "przyspawane" do głównej "tablicy"?

Ponieważ dwa nie wystarczą. Trzeba by było zrobić jeszcze trzeci z tematami, które nigdzie nie pasują, albo pasują do obu. Jak na przykład lektury, czy powieść sensacyjna. A może uważasz, że te wszystkie wspólne watki należy zarchiwizować albo wyrzucić całkiem?


Dwa działy. Tylko tak. Wątki - nawet te ogólne - można rozdzielić - da się <optymizm ze mnie zaraźliwie bucha>. A jakby był jakiś "sporny" wątek, to zawsze można go do "Czytelni" przenieść (chyba).

Chcę wyraźnie powiedzieć, że jestem przeciw kasowaniu postów (no chyba, że to wytwór Mikaela...).
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-09-22, 11:28   

Beata napisał/a:
Dwa działy. Tylko tak.

Dlaczego tylko tak? Dlaczego nie podfora (tak jak obecnie komiks i horror, tak jak kiedyś fantastyka polska i zagraniczna)?
Jak się te podfora rozwiną, to zawsze można dać im nowe działy.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-22, 11:31   

No dobrze, niech będą te podfora, tylko nam je dajcie, na litość... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13