FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-05-07, 16:27   

AM napisał/a:


Pojawi się coś Kiernan.



Skoro nie "Houses..." //panda to obstawiam że "The Red Tree" ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-05-07, 17:20   

Czy w/w pozycje z planów/szkiców to wszystko w temacie UW i Artefaktów na ten rok?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-05-07, 18:00   

ASX76 napisał/a:
Czy w/w pozycje z planów/szkiców to wszystko w temacie UW i Artefaktów na ten rok?


Chyba wszystko, bo chciałbym zmieścić jeszcze 2 Morgany, Butchera, Barkera. Harkness i Mythos Fry'a.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-05-07, 20:09   

AM napisał/a:


Chyba wszystko, bo chciałbym zmieścić jeszcze 2 Morgany, Butchera, Barkera. Harkness i Mythos Fry'a.


Obecność Barkera oznacza, że jesienią ruszy nowa seria poświęcona horrorom?
A jeśli tak, to jakie nazwiska są tu rozważane?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-05-08, 07:51   

Swanwick //kas
Będzie w UW?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-05-08, 10:45   

Jachu napisał/a:
Swanwick //kas
Będzie w UW?


Nie ma inszej możliwości, wszakoż to druga część serii: była córka, czas na matkę ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AlbinoDeer

Posty: 1
Wysłany: 2020-05-15, 21:32   

AM napisał/a:

Brandon Sanderson Rhythm of War 1


Czyli RoW planowany jest, jak Dawca Przysięgi, w wersji dwutomowej?
Sanderson podawał, że 4 tom Archiwum będzie długości zbliżonej do Drogi Królów, a ewentualnie może okazać się nieco dłuższy, ale wciąż krótszy niż Słowa Światłości, a obie te części wydane są jednotomowo
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-05-15, 22:29   

AlbinoDeer napisał/a:
AM napisał/a:

Brandon Sanderson Rhythm of War 1


Czyli RoW planowany jest, jak Dawca Przysięgi, w wersji dwutomowej?
Sanderson podawał, że 4 tom Archiwum będzie długości zbliżonej do Drogi Królów, a ewentualnie może okazać się nieco dłuższy, ale wciąż krótszy niż Słowa Światłości, a obie te części wydane są jednotomowo


To okaże się jak książka zostanie skończona.
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2020-05-15, 23:08   

AM napisał/a:
To okaże się jak książka zostanie skończona.


Czy planowane jest wydanie równocześnie z premierą po angielsku? Wiem, że Hiszpania zaczęła prace nad tłumaczeniem w styczniu (szaleńcy) jak tekst był dopiero w drugiej wersji.

Obecnie Sanderson jest za połową prac nad przedostatnią wersją tekstu, a w ostatniej się już niewiele zmienia, więc długość powinna być już mniej więcej znana ;)
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-05-15, 23:42   

Odpryskowy napisał/a:
AM napisał/a:
To okaże się jak książka zostanie skończona.


Czy planowane jest wydanie równocześnie z premierą po angielsku? Wiem, że Hiszpania zaczęła prace nad tłumaczeniem w styczniu (szaleńcy) jak tekst był dopiero w drugiej wersji.

Obecnie Sanderson jest za połową prac nad przedostatnią wersją tekstu, a w ostatniej się już niewiele zmienia, więc długość powinna być już mniej więcej znana ;)


Tekst, który ma nadawać się do tłumaczenia będzie pod koniec lipca. Potem tłumaczenie około 5 miesięcy. Nikt nie wie na jakiej objętości się skończy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-05-16, 10:44   

Sanderson ma tylko jedną, ale za to wielką zaletę - jego książki zapewniają finansowe wsparcie ambitniejszych projektów, jeśli można tak to ująć ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shicho 

Posty: 36
Wysłany: 2020-05-16, 16:43   

Tylko jedną zaletę? Ambitniejsze projekty? Panie...
Cykl "Archiwum Burzowego Światła" - jak dla mnie - jest wystarczająco ambitny. Do poprzednich książek Sandersona mam stosunek letnio-obojętny, ale "Droga królów" i kontynuacje jak najbardziej podeszły.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-05-16, 17:02   

Sanderson ambitny? :DDD Toż to pospolite czytadło co najwyżej. W tej sprawie zgadzam się z Asixem //mur
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Shicho 

Posty: 36
Wysłany: 2020-05-16, 17:37   

"Droga królów" i dalsze tomy to "co najwyżej pospolite czytadła"? Serio?
Zupełnie się nie zgadzam. Mniej więcej mógłbym się podpisać pod opinią, którą xan4 wrzucił na Fantasta.pl.
http://baza.fantasta.pl/ksiazka.php?id=10193
 
 
marjarkasz

Posty: 202
Wysłany: 2020-05-16, 17:53   

Jachu napisał/a:
Sanderson ambitny? :DDD Toż to pospolite czytadło co najwyżej. W tej sprawie zgadzam się z Asixem //mur


+500 :)

Pierwszy tom Drogi Królów w miarę zaciekawił, byłem otwarty na nowe otwarcie. I to tyle, bo ciąg dalszy co prawda nastąpił, ale po drodze skutecznie zniechęcił. Nie jestem targetem Sandersona.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-05-16, 19:05   

zajadów zaraz dostanę...
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2020-05-16, 20:12   

Już myślałem, że mogę spokojnie umierać, bo ktoś zacytował moją recenzję sprzed paru lat, a tutaj nic. To recenzja Maćka Rybickiego, rybieudka ksywa jego, cóż muszę jeszcze trochę pożyć.

Ale z drugiej strony, porównanie do Maćka, którego recenzję bardzo lubię i szanuję, to też coś..., to może czas umierać?
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-05-16, 20:32   

Shicho, nie musisz się ze mną zgadzać. Jedni gustują w Bordeaux, a inni ze smakiem zajadają się ziemniakami.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Shicho 

Posty: 36
Wysłany: 2020-05-16, 22:23   

xan4 napisał/a:
Już myślałem, że mogę spokojnie umierać, bo ktoś zacytował moją recenzję sprzed paru lat, a tutaj nic. To recenzja Maćka Rybickiego, rybieudka ksywa jego, cóż muszę jeszcze trochę pożyć.


Twoja też tam jest - nie w "recenzjach", lecz w "opiniach" :-)
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2020-05-16, 23:30   

Może jestem nudny, ale jeszcze dopytam . Czy dokończycie trylogię Tepperowej, czy koncepcja zwiędła?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-05-17, 07:24   

Jachu napisał/a:
Jedni gustują w Bordeaux, a inni ze smakiem zajadają się ziemniakami.


Abstrahując od Sandersona: od wina o wiele bardziej wolę ziemniaki :-P

Panie Bio, Tepperowa jest chyba wciąż w dalszych szkicach wydawniczych MAG-a //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-05-17, 11:22   

xan4 napisał/a:
Tyle, moi drodzy. Początkowo wymyśliłem sobie, że skoro to chyba najdłuższa książka, którą ostatnio przeczytałem, to napiszę recenzję w formie szorta. Jednak wyszło jak wyszło, czyli jak zwykle.

Na pewno duża pochwała za świat, za tło, przede wszystkim historyczne, ale nie tylko. Pochwała za inteligentne pisania i zaufanie w inteligencję czytelnika. Na koniec pochwała za dopracowany i przemyślany system magii.

Podsumowując: Kto lubi fantasy, to na pewno sięgnie po tę książkę. Prawdopodobnie rośnie nam jedna z jaśniejszych gwiazd na firmamencie fantasy. Kto lubi cykle, to niech szybko kupuje, czyta i tęsknie czeka na następną część. Kto nie lubi fantasy, niech spróbuje, tak jak ja. Może go wciągnie, jak i mnie miejscami wciągnęła. Na pewno warto zapamiętać nazwisko autora.

Na koniec, wracając do tytułowego pytania - ciągle nie potrafię na nie odpowiedzieć, myślę, że to może początek drogi, a Sanderson na pewno pomógł mi na niej pozostać.

Nie brzmi to jak jakaś szczególna zachęta, nie dla mnie te książki.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-05-17, 12:05   

Czy przy recenzjach nie powinno się podawać przedziału wiekowego docelowego segmentu? W powyższym przypadku np. 12-16. Obywałoby się bez nieporozumień.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2020-05-17, 16:07   

PaczPan, nawet nie pamiętam, że coś wklejałem kiedyś na Fantastę.

No i nie miało brzmieć jako zachęta. To były raczej dywagacje na temat.

To może dopowiem, że drugi tom próbowałem i odłożyłem w miarę szybko. Niestety, fantasy dla mnie to dalej Ursula K. LeGuin i Parker.
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-05-17, 19:11   

xan4 napisał/a:
PaczPan, nawet nie pamiętam, że coś wklejałem kiedyś na Fantastę.

No i nie miało brzmieć jako zachęta. To były raczej dywagacje na temat.

To może dopowiem, że drugi tom próbowałem i odłożyłem w miarę szybko. Niestety, fantasy dla mnie to dalej Ursula K. LeGuin i Parker.

Odnosiłem się do Shicho, zrozumiałem, może niesłusznie że uważa to dzieło za ambitne i podpierał się twoimi słowami które według mnie źle odczytał
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2020-05-17, 19:34   

KS napisał/a:
Czy przy recenzjach nie powinno się podawać przedziału wiekowego docelowego segmentu? W powyższym przypadku np. 12-16. Obywałoby się bez nieporozumień.


Po co się ograniczać, trzeba było od razu pisać o 6-8, a co tam.

Nie za bardzo wiem tylko, po co ta dyskusja tutaj.

Ale ja nie po to tutaj przyszedłem: Czy Migawka/Snapshot są dalej w planach do wydania, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości, czy w ogóle z planów wyleciały?
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-05-17, 20:28   

Odpryskowy napisał/a:
Nie za bardzo wiem tylko, po co ta dyskusja tutaj.

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv

Sam także lubię czytadła, jestem w trakcie ponownego czytania Malazańskiej i znowu mnie wciągnęły te odmęty, zupełnie jak na początku //utrivv

A wracając do tematu, czy cokolwiek z zapowiedzi to jest hard sf?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-05-17, 23:14   

utrivv napisał/a:
Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv
Stary, ale to jest piękne zdanie //amor
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Shicho 

Posty: 36
Wysłany: 2020-05-18, 10:45   

utrivv napisał/a:
Odnosiłem się do Shicho, zrozumiałem, może niesłusznie że uważa to dzieło za ambitne i podpierał się twoimi słowami które według mnie źle odczytał


Mnie chodziło o to, że "Archiwum..." to - wg mojego gustu - najlepsze, co napisał Sanderson i jest wystarczająco ambitne, aby nie uważać tego za pulpę pisaną według utartego schematu, na kolanie, bez wysiłku, na odpiernicz, ale ciekawa, fajna fantasy, której lektura może sprawić przyjemność. Przyjmuję do wiadomości, że dowolny czytelnik może być zniechęcony, uprzedzony do Sandersona i uważać, że ani teraz, ani za dwadzieścia lat nie napisze nic godnego uwagi i w ogóle w cholerę z nim, nie jest godny mojej uwagi, na pohybel ze ścierwem.
Nie ma sprawy.
Ja wolę podchodzić do każdej książki bez uprzedzeń, i, przede wszystkim, zanim ją skomentuję, chcę ją przeczytać albo przynajmniej podjąć próbę przeczytania. Jeśli ktoś ma inne podejście - cóż, ok, rozumiem, żaden problem.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-05-18, 12:43   

Shicho, nie mam nic do Sanderaona jako takiego. To sprawny pisarz piszący niezłe książki. I tyle. Czy "Archiwum..." jest najlepsze? Nie wiem, nie znam całej jego twórczości, aby mieć prawo do takich opinii. Prawdopodobnie jest tak jak piszesz, bo pewnikiem chłop się rozwija literacko. Czy facet jest w stanie wyskoczyć jeszcze level wyżej, aby predysponować do bardziej ambitnej literatury? Pewnie tak, bo niewątpliwe ma talent i wszystko przed nim. W chwili obecnej jednak obstawiam, że jego utwory to typowe czytadła nie mające nic wspólnego z ambitną literaturą. Czy pulpą? Nie wiem, każdy ma trochę inną definicję pulpy, tak jak tego, co traktuje się jako literaturę ambitną. Chciałbym też, żebyś zrozumiał, że to, że nie uważam Sandersona jako przedstawiciela literatury ambitnej, nie oznacza że "won że ścierwem". Takie radykalizmy i przedstawianie świata zero-jedynkowego jest mi całkowicie obce. Radzę ochłonąć zanim zaczniesz się uzewnętrzniać, że ktoś ma inne zdanie niż ty. Wdech-wydech. Wdech-wydech.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 13