Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Jachu 
princeps senatus

Wysłany: 2020-05-18, 13:43   

Shicho, nie mam nic do Sanderaona jako takiego. To sprawny pisarz piszący niezłe książki. I tyle. Czy "Archiwum..." jest najlepsze? Nie wiem, nie znam całej jego twórczości, aby mieć prawo do takich opinii. Prawdopodobnie jest tak jak piszesz, bo pewnikiem chłop się rozwija literacko. Czy facet jest w stanie wyskoczyć jeszcze level wyżej, aby predysponować do bardziej ambitnej literatury? Pewnie tak, bo niewątpliwe ma talent i wszystko przed nim. W chwili obecnej jednak obstawiam, że jego utwory to typowe czytadła nie mające nic wspólnego z ambitną literaturą. Czy pulpą? Nie wiem, każdy ma trochę inną definicję pulpy, tak jak tego, co traktuje się jako literaturę ambitną. Chciałbym też, żebyś zrozumiał, że to, że nie uważam Sandersona jako przedstawiciela literatury ambitnej, nie oznacza że "won że ścierwem". Takie radykalizmy i przedstawianie świata zero-jedynkowego jest mi całkowicie obce. Radzę ochłonąć zanim zaczniesz się uzewnętrzniać, że ktoś ma inne zdanie niż ty. Wdech-wydech. Wdech-wydech.

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2020-05-18, 13:54   

utrivv napisał/a:
Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv

O przepraszam! !@# Sens - jak najbardziej, tyle że niekoniecznie ten najpowszechniej najoczywistszy. :P

Sanderson jest IMHO sprawnym rzemieślnikiem, co absolutnie nie jest określeniem deprecjonującym (Kinga też uważam za sprawnego rzemieślnika). I nie wyklucza błysku w przyszłości.

Shicho 

Wysłany: 2020-05-18, 14:32   

Jachu napisał/a:
Chciałbym też, żebyś zrozumiał, że to, że nie uważam Sandersona jako przedstawiciela literatury ambitnej, nie oznacza że "won że ścierwem". Takie radykalizmy i przedstawianie świata zero-jedynkowego jest mi całkowicie obce. Radzę ochłonąć zanim zaczniesz się uzewnętrzniać, że ktoś ma inne zdanie niż ty. Wdech-wydech. Wdech-wydech.

Ależ rozumiem - po prostu wyjaśniam swoje podejście do Sandersona i jego twórczości.
Gdyby mnie irytowało odmienne zdanie, nie pisałbym ani na tym, ani na żadnym innym forum; ćwiczenia oddechowe więc na razie odpuszczę, choć doceniam troskę.

socjofantasy95

Wysłany: 2020-05-18, 20:22   

Cześć wszystkim.

Widzę, że tutaj dyskusja czasem wre, a do tego sam Pan AM się wypowiada, więc może znajdę przynajmniej pobieżne odpowiedzi na wiele od dawna nurtujących mnie pytań. :-> Będę bardzo wdzięczny, szczególnie jeżeli sam głównodowodzący MAG-a uchyli rąbka tajemnicy.

1. Mówi się o tym, że dla Artefaktów jest jakaś określona pula. Jakie wobec tego jeszcze tytuły zostały do wydania i kiedy cały zestaw zostanie oficjalnie zamknięty?

2. Czy z Uczty Wyobraźni nigdy nic nie zostanie dodrukowane? Wiem, że kiedyś był dodatkowy rzut Atlasu Chmur, czy Ślepowidzenia więc pytanie, czy może to się powtórzyć, czy to był jednorazowy wybryk.

3. RICHARD SCOTT BAKKER. Apeluję o tego autora. Wciąż gdzieś wisi w powietrzu i nie wiem, czy wydawnictwo ma zamiar wznowić jego trylogię, a następnie wydać tetralogię będącą kontynuacją "Księcia Nicości".

4. ROBIN HOBB. Czy planowane jest wznowienie Żywostatków oraz wydanie Rain Wild Chronicles, tak co by dopełnić całe uniwersum Realm of the Elderlings? Kiedyś na spotkaniu z fanami autorka odpowiadała że wiele odpowiedzi znajduje się nie wydanych dotychczas książkach na polskim rynku.

5. Czy będzie dodruk Hyperiona, którego już brakuje na rynku, a zszedłby zapewne jak świeże bułeczki?

Z góry dzięki za odpowiedzi :->

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-05-18, 20:57   

Ad. 1 Po cóż zamykać, na Saturna? Po moim trupie! ;) Do wydania w Artefaktach pozostają --> http://katedra.nast.pl/seria/2356/

Ad. 2 Mały dodruk był z okazji 25-lecia Wydawnictwa MAG. Wznowiono wówczas także "Accelerando" Strossa.
Poza tym później (bez związku z powyższym) miał miejsce dodruk "Czerwonego śniegu" MacLeoda.
30-lecie powoli się zbliża... ;)

Trojan 

Wysłany: 2020-05-18, 22:07   

ja podjąłem próbę
Droga Królów
odpadłem gdzieś w połowie.
rzemiosło - zwłaszcza w warstwie "światotwórczej", w której Branderson chyba się specjalizuje / być może ma do tego rękę.

Elektra 

Wysłany: 2020-05-18, 23:16   

Może by wątek Sandersona kontynuować w bardziej odpowiednim miejscu? Np. tutaj? :P

Odpowiedz do tematu