FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-05-18, 12:54   

utrivv napisał/a:
Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv

O przepraszam! !@# Sens - jak najbardziej, tyle że niekoniecznie ten najpowszechniej najoczywistszy. :P

Sanderson jest IMHO sprawnym rzemieślnikiem, co absolutnie nie jest określeniem deprecjonującym (Kinga też uważam za sprawnego rzemieślnika). I nie wyklucza błysku w przyszłości.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Shicho 

Posty: 36
Wysłany: 2020-05-18, 13:32   

Jachu napisał/a:
Chciałbym też, żebyś zrozumiał, że to, że nie uważam Sandersona jako przedstawiciela literatury ambitnej, nie oznacza że "won że ścierwem". Takie radykalizmy i przedstawianie świata zero-jedynkowego jest mi całkowicie obce. Radzę ochłonąć zanim zaczniesz się uzewnętrzniać, że ktoś ma inne zdanie niż ty. Wdech-wydech. Wdech-wydech.


Ależ rozumiem - po prostu wyjaśniam swoje podejście do Sandersona i jego twórczości.
Gdyby mnie irytowało odmienne zdanie, nie pisałbym ani na tym, ani na żadnym innym forum; ćwiczenia oddechowe więc na razie odpuszczę, choć doceniam troskę.
 
 
socjofantasy95

Posty: 1
Wysłany: 2020-05-18, 19:22   

Cześć wszystkim.

Widzę, że tutaj dyskusja czasem wre, a do tego sam Pan AM się wypowiada, więc może znajdę przynajmniej pobieżne odpowiedzi na wiele od dawna nurtujących mnie pytań. :-> Będę bardzo wdzięczny, szczególnie jeżeli sam głównodowodzący MAG-a uchyli rąbka tajemnicy.

1. Mówi się o tym, że dla Artefaktów jest jakaś określona pula. Jakie wobec tego jeszcze tytuły zostały do wydania i kiedy cały zestaw zostanie oficjalnie zamknięty?

2. Czy z Uczty Wyobraźni nigdy nic nie zostanie dodrukowane? Wiem, że kiedyś był dodatkowy rzut Atlasu Chmur, czy Ślepowidzenia więc pytanie, czy może to się powtórzyć, czy to był jednorazowy wybryk.

3. RICHARD SCOTT BAKKER. Apeluję o tego autora. Wciąż gdzieś wisi w powietrzu i nie wiem, czy wydawnictwo ma zamiar wznowić jego trylogię, a następnie wydać tetralogię będącą kontynuacją "Księcia Nicości".

4. ROBIN HOBB. Czy planowane jest wznowienie Żywostatków oraz wydanie Rain Wild Chronicles, tak co by dopełnić całe uniwersum Realm of the Elderlings? Kiedyś na spotkaniu z fanami autorka odpowiadała że wiele odpowiedzi znajduje się nie wydanych dotychczas książkach na polskim rynku.

5. Czy będzie dodruk Hyperiona, którego już brakuje na rynku, a zszedłby zapewne jak świeże bułeczki?

Z góry dzięki za odpowiedzi :->
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-05-18, 19:57   

Ad. 1 Po cóż zamykać, na Saturna? Po moim trupie! ;) Do wydania w Artefaktach pozostają --> http://katedra.nast.pl/seria/2356/

Ad. 2 Mały dodruk był z okazji 25-lecia Wydawnictwa MAG. Wznowiono wówczas także "Accelerando" Strossa.
Poza tym później (bez związku z powyższym) miał miejsce dodruk "Czerwonego śniegu" MacLeoda.
30-lecie powoli się zbliża... ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-05-18, 21:07   

ja podjąłem próbę
Droga Królów
odpadłem gdzieś w połowie.
rzemiosło - zwłaszcza w warstwie "światotwórczej", w której Branderson chyba się specjalizuje / być może ma do tego rękę.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2020-05-18, 22:16   

Może by wątek Sandersona kontynuować w bardziej odpowiednim miejscu? Np. tutaj? :P
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2020-08-02, 16:05   

Tak, jestem monotematyczny.

Jak wygląda sprawa Rytmu Wojny? Czy wiadomo, czy będzie w jednym czy w dwóch tomach? Czy są znane jakieś wstępne daty wydania?

Sanderson teraz pisze "Dawnshard" ("Odprysk Świtu"), osadzony między Dawcą Przysięgi a Rytmem Wojny (analogicznie do Tancerki Krawędzi spomiędzy drugiego i trzeciego tomu, która załapała się do Bezkresu Magii). Czy są jakieś plany tłumaczenia?

O, i przy okazji - co ze Snapshot/Migawką? Kilka razy była przesuwana, czy na razie w ogóle jest odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-08-02, 19:38   

Odpryskowy napisał/a:
Tak, jestem monotematyczny.

Jak wygląda sprawa Rytmu Wojny? Czy wiadomo, czy będzie w jednym czy w dwóch tomach? Czy są znane jakieś wstępne daty wydania?

Sanderson teraz pisze "Dawnshard" ("Odprysk Świtu"), osadzony między Dawcą Przysięgi a Rytmem Wojny (analogicznie do Tancerki Krawędzi spomiędzy drugiego i trzeciego tomu, która załapała się do Bezkresu Magii). Czy są jakieś plany tłumaczenia?

O, i przy okazji - co ze Snapshot/Migawką? Kilka razy była przesuwana, czy na razie w ogóle jest odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość?


Nie znamy objętości. Nie mamy jeszcze tekstu. Premiera najwcześniej w lutym-marcu następnego roku.

Są plany tłumaczenia.

Snapshot na pewno ukaże się po wakacjach. Pewnie we wrzesniu.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2020-08-04, 20:51   

Plany na październik. 2 spady z września.

14 października

Susanna Clarke Piranesi



16 październiaka

Robert E. Heinlein - "Obcy w obcym kraju" (Artefakty)

Michael Swanwick - "Matka żelaznego smoka" (UW)


28 pażdziernika

Sephen Fry - Mythos


30 października

Richard Morgan 13

Richard Morgan Rzadkie powietrze
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-04, 20:59   

Z punktu widzenia klienta najlepiej, gdy UW i Artefakty wychodzą razem, bo wtedy można skonstruować pakiecik do wzięcia ;)
Clarke, Heinlein i Swanwick to nader atrakcyjny zestaw :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2020-08-04, 21:01   

A ja się pytam kiedy i czy w ogóle nowy Neal Stephenson się ukaże?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-04, 21:09   

W ogóle to na pewno ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-08-04, 23:28   

Ufff... Najważniejsze, że Swanwick się utrzymał :)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-05, 07:09   

Szkoda, że w wydawniczych szkicach Bakker znajduje się hen daleko, że o Łukjanience nie wspomnę, a jakiś tam Morgan jest/będzie wypuskany :-( Oby okazał się opłacalny :-P

Swanwick się utrzymał, lecz do października daleko... ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-08-05, 16:21   

Mnie akurat Morgan cieszy. Już prędzej Clarke się okaże mało chodliwa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2020-08-05, 16:47   

ASX76 napisał/a:
a jakiś tam Morgan


:roll:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2020-08-05, 18:19   

Clarke, Swanwick i być może Morgan to będą pierwsze moje od dość dawna zakupy z Maga.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-08-05, 19:26   

ASX76 napisał/a:
a jakiś tam Morgan
+2, 73

a on napisał coś znanego?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-08-05, 19:32   

AM napisał/a:
Richard Morgan 13
Rozumiem, że alternatywny tytuł w dzisiejszych czasach nie ma szans?

Fajnie, że pojawia się kolejna książka Clarke.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-08-06, 10:28   

Morgan napisał Modyfikowany węgiel plus jakieś fantasy z bohaterem-gejem. Fantasy średnie, ale odwazne jeśli chodzi o seks. Komudzie trza dać, niech się szkoli w pisaniu :badgrin: .
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-08-06, 14:38   

Rashmika napisał/a:
Morgan napisał Modyfikowany węgiel plus jakieś fantasy z bohaterem-gejem. Fantasy średnie, ale odwazne jeśli chodzi o seks. Komudzie trza dać, niech się szkoli w pisaniu :badgrin: .

Rady od lewaka? :badgrin: Komuda zaraz pomyśli, że ktoś jego katolicki odbyt chce spenetrować. :badgrin:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-06, 16:19   

Romulus napisał/a:
Rashmika napisał/a:
Morgan napisał Modyfikowany węgiel plus jakieś fantasy z bohaterem-gejem. Fantasy średnie, ale odwazne jeśli chodzi o seks. Komudzie trza dać, niech się szkoli w pisaniu :badgrin: .

Rady od lewaka? :badgrin: Komuda zaraz pomyśli, że ktoś jego katolicki odbyt chce spenetrować. :badgrin:


ja tam myślę że opowiadanie o leczeniu z gejostwa Komuda mógł na własnym przykładzie...
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-08-06, 16:24   

Teraz to wy, a przynajmniej niektórzy z was, macie jakieś obsesje na temat cudzej seksualności.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-06, 16:27   

my tylko jesteśmy lustrem w którym przegląda się pisarzyna
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2020-08-07, 09:34   

Ej, Komuda jest gejem???????????????????????????????
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2020-08-07, 09:44   

To zmienia wymowę Daliana, prawda? :-P
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-08-07, 09:51   

Też tak myślałem, ale mam pewne sygnały, że raczej nie. Pewne osoby płci pięknej skarżyły się na "lepkie palce".
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2020-08-07, 10:49   

Że kradł?
;
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-07, 11:38   

Piach w oczy...fiksacja na temacie wskazuje.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2020-08-08, 00:54   

A ja zawsze myślałem, że ma kiepską peruczkę. Dajmy mu już spokój. Są ciekawsze tematy. Romek zdobywa u mnie punkty za beznadęciowe, a życzliwe podejście do Taylora. Acz, jak sądzę okrążając planetę SF w przeciwnych kierunkach, spotykamy sie na orbicie od czasu. A MAG wie, że jest mi winien jedną powieść, a nie wie jak. Ta powieść to The Dark Beyond the Stars Franka Robinsona. Jak poczekasz trochę, to się załapie do Artefaktów i obedzie się bez rozterek.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13