FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Alkohole, ja pinkolę!
Autor Wiadomość
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-07-30, 12:04   

Jak te "Delicje"ładnie teraz pakują.W życiu nie zgadłbym,że to ciastka. --_-
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-05, 20:50   

Cydr w osiedlowym sklepie! *_*



Niczego nie urywa i trzeba porządnie schłodzić, żeby nie wydawał się za słodki, ale ogólnie przyzwoita rzecz. 8 zł za litr mogę dać od czasu do czasu :)
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-08-05, 21:05   

Gdzie kupione?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-05, 21:08   

W osiedlowym Lewiatanie.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2013-08-06, 21:03   

Jezebel napisał/a:
Niczego nie urywa i trzeba porządnie schłodzić, żeby nie wydawał się za słodki, ale ogólnie przyzwoita rzecz. 8 zł za litr mogę dać od czasu do czasu

Patrz, a u nas jest po 9,90. Zdzierstwo. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-08-06, 21:18   

W znanym mi barze za 20...
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2013-08-06, 21:46   

8 za litr, jak ja dokładnie ten sam cydr piłam po 10 za kufel. Przynajmniej był z lodówki, więc smaczny, ale mam teraz pewne poczucie zdzierstwa...
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-07, 09:17   

Piłam też niedawno Cydr Ignaców:



Dobra rzecz - jest lekki, nieco wytrawny (o wrażeniu przesłodzenia towarzyszącemu Lubelskiemu nie ma mowy), bardzo naturalny w smaku. Tylko po portfelu trzepie - też 8 czy 9 zł, ale za 375 ml bodajże.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2013-08-07, 10:45   

Skąd Wy bierzecie te cydry i jeszcze w takich cenach? //buu W Poznaniu cydr można dostać u Marksa i Spencera, drogi, w smaku taki sobie. Są jeszcze cydry w puszkach, w sklepie (a potencjalnie sklepach, ale chodzę tylko do jednego) z piwem, jeszcze droższe i również dupynieurywające. Wyśmienity cydr piłam ostatnio w pubie, ale kosztował osiem złotych za szklanicę. :roll:
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-08-07, 11:23   

Zireael napisał/a:
W Poznaniu cydr można dostać u Marksa

Marks wiecznie żywy! :mrgreen:
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-07, 19:00   

Zireael, Ignaców na swojej stronie ma wypisane kilka punktów w Poznaniu :)
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2013-08-07, 19:44   

Nie kilka, tylko dwa i oba są restauracjami. : P
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-08-11, 21:16   

Wreszcie trafiłem na Cydr Lubelski i to w dwóch miejscach (w jednym po 12,5, w drugim 10,4). Jest dobry. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-11, 21:41   

Coś wreszcie rusza do przodu w naszym absurdalnym (bo dopiero teraz) kraju, jeśli chodzi o produkcję cydru, bo własną markę wypuściła ostatnio... Kompania Piwowarska //ooo

http://www.kp.pl/dla-medi...wowarskiej.html

Miałam już okazję pić Green Mill i jest naprawdę rewelacyjny, nie wiem, czy nie najlepszy, jaki dotąd piłam. Półsłodki (nie ma mowy o wrażeniu przesłodzenia nawet gdy nie jest mocno schłodzony), delikatnie gazowany, bardzo, bardzo orzeźwiający i naturalny w smaku. Boskość. Niech tylko wyczaję go w sklepach, bo na razie dorwałam jedynie w knajpie (9 zł za butelkę).
Tylko nie mogę na razie znaleźć żadnej informacji, czy produkują go w Polsce, z polskich jabłek.
No i etykietka urocza ^^

_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-08-11, 23:24   

Jezebel napisał/a:
Tylko nie mogę na razie znaleźć żadnej informacji, czy produkują go w Polsce, z polskich jabłek.


Coś mi się niejasno kojarzy, że robią w Niemczech, a w Polsce butelkują i gazują. Czyli lipa //mysli . Ale mogę się mylić //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-12, 09:37   

Poszukam info, bo mnie to ciekawi. Fajnie by było, gdyby Kompania nacisnęła trochę na ustawodawców (a że potrafi, to widać chociażby po tym, jak bardzo produkcja cydru była dotąd blokowana), żeby zdjęli limit roczny i żeby coś się ruszyło w sprawie tych ton polskich jabłek, które co roku gniją pod drzewami, bo się pozbierać nie opłaca.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-21, 10:41   

Panowie i Panie, stanąłem przed musem wyboru wina. Szukam dobrego wina, które spełnia te dwa warunki:
- półsłodkie
- dobrze by było, gdyby było różowe

Coś, ktoś? Cena strasznie ważna nie jest, ale dobrze by było zamknąć się do 150 złotych (to realne w ogóle?).
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-21, 11:05   

To mit, że dobre wino musi być drogie :) Da się znaleźć przyzwoite w przedziale cenowym 25-50.
Na różowych się nie znam, ale jeśli chcesz na randkę zabrać i dziewczęciu zaimponować, polecam czerwone Mogen David Pomegranate. Jak sama nazwa wskazuje, ma wyraźną nutę owoców granatu, oprócz tego wyczuwalne maliny. Pyszności ^^ I cena wielce przyjazna.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-08-21, 14:34   

Jest już na forum temat o winie :0
A przedział cenowy od 25 zł do 50 jest dosyć szeroki i zapewniający mozliwość znalezienia dobrego wina.

Proponuję półsłodkie gruzińskie (zmieścisz się w 30 - 35 zł). Francuskie półsłodkie z Doliny Loary - ale tu będzie drożej. To jest bliżej 50 złotych znajdziesz bardzo dobre. A najbezpieczniej i najpewniej kupić jakiegoś rieslinga z Alzacji, sylvanera. Wina z Nowego Świata też znajdziesz w tym przedziale. Ale, mimo że są dobre, to raczej wybitnych moje kubki smakowe nie odnotowały (bo i jakoś nie przepadam za tamtymi rejonami).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2013-08-21, 18:09   

Ja proponuję Lambrusco Castello del Emilia. Cena 35-50 PLN.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-21, 01:48   

Moja naleweczka nabiera jeszcze mocy. Około 1,5l ze śliwkami, czarną herbatą i kandyzowaną pigwą.
Jestem bardzo ciekaw tego połączenia, już czuję Magię Tych Świąt. //kas
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-21, 12:53   

A ja dziś będę butelkować mirabelkówkę ^^ Albo ałyczówkę, w sumie nadal nie wiem, jak to z nią do końca jest. Zdegustowana już, wyszła przepyszna, bardzo owocowa, z nutą cytryny i miodu.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-12-21, 14:44   

Na wieczór przygotowaną mam już 10-cio letnią Starkę. Szczerze powiedziawszy nigdy jeszcze nie próbowałem tego trunku, więc jestem ciekawy jego smaku. Towarzystwo też mam nadzieję, że dopisze co zwiększy przyjemność degustacji (libacji?)
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-21, 20:12   

Około miesiąca temu byłem na XXVI Festiwalu Zdrowia, Wróżb i Niezwykłości w celu nabycia niedrogiego miodu pitnego. Polowałem co prawda na półtorak, ale udało się mi dostać pyszny dwójniak - jedna flaszka poszła następnego dnia, a drugą chyba będę się raczył jutro //kas
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-21, 20:20   

Ja wczoraj nabyłam na świątecznym kiermaszu dwójniak maliniak <3 To się chyba stanie moją małą świąteczną tradycją :P Bardzo dobrą tradycją, należy rzec.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-12-22, 22:39   

A ja po raz pierwszy popróbowałam cydru. I w sumie uznaliśmy z mężem, że zamiast musującego wina na Sylwestra cydr będzie dobry. Słodki, bąbelkowy, orzeźwiający, całkiem miły.
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2014-04-15, 15:36   

Nic tylko się pochwalić: zabutelkowałem (czy też zakapslowałem) wczoraj 10L swojego cydru. 5L na drożdżach Sauterners 5L na drożdżach do tokaju. Mniej więcej połowa butelek wytrawna, druga pół - nie lubię słodkich cydrów. Mam jeszcze nastawione 4L na drożdżach S-04 (piwnych, do ale'i).

Próba organoleptyczna wyszła zaskakująco dobrze. Cydr na tokajowych w przedbiegach zjada wszystkie polskie sklepowe cydry, których próbowałem. A jeszcze musi się odstać z miesiąc czasu - co by się ładnie nagazował i drożdże wytrąciły. Na sauternersach też dobry, choć nie ten poziom, brak mu wyczucia - ale wszystko się przykryje CO2 :)
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Fenris
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-02, 18:50   



Dorwane dzisiaj. Alkohol czuć ciutkę za mocno, ale zaskakująco smaczny miód.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-05-31, 20:21   

http://pieniadze.gazeta.p...alismy.html#Cuk
Od kilku lat też piję więcej łyżki niż gołdy
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2014-05-31, 22:55   

No ja też gdzieś od 10 lat głównie whiskey i whisky oraz rum. O wódce niemal już zapomniałem.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14