FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kosmetyki różne i różniste
Autor Wiadomość
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-04-15, 20:22   

Jest przepotwornie słodkie wręcz. Kokosowe miałaś z Ziai, powiadasz... było dużo delikatniejsze i mniej intensywne. Ale mi się podoba, osładza smutne noce ;)

Na uda, pośladki i brzuszek nabyłam czarną oliwkę antycellulitową, fajnie nawilża i lekko napina skórę, a poza tym ładnie się wchłania. Nie oczekiwałam niczego więcej.

A jeśli chodzi o twarz, to chyba zrobię eksperyment ze zwykłym kremem Nivea, bo juz nie wiem co robić.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Lev 
Wkurwiajka


Posty: 195
Skąd: WWA
Wysłany: 2010-04-17, 12:50   

A co ci w twarz? Jak bardzo masz suchą to Ziaja ma taki krem z zieloną oliwką. Dość tłusty ale na noc się sprawdza.
_________________
And swear
No where
Lives a woman true, and fair
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-04-17, 15:21   

Twarz mam tak suchą że aż się sypie, ale jak ją próbuję smarować czymkolwiek, to wyłażą mi świństwa jak małolacie z trądzikiem. Dobrze (chociaż chwilowo) reaguje na maseczkę ze skórki kiwi, ale na jakikolwiek krem urządza protest. A jest tak wysuszona że mi zmarszczki wyłażą, i czuje wyraźnie kiedy się uśmiecham. Bez sensu.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Lev 
Wkurwiajka


Posty: 195
Skąd: WWA
Wysłany: 2010-04-17, 16:50   

A, tak to mam na ramionach i plecach. Na twarzy tylko po kosmetykach oczyszczających (czasem nawet po mleczku).
Możesz spróbować kremy i emulsje (jest też żel do kąpieli) firmy Emolium. Co prawda nie pachną ale dobrze nawilżają, nawet przy zmianach atopowych. A, nazywają się, że do ciała ale na twarzy też dają radę.
No i do dostania tylko w aptece.
A tak w ogóle to byłaś z tym u dermatologa? Ja ostatnio dostałam receptę na maść robioną (vit. A, vit. E i kwas borowy), kosztowała ok. 6zł i jest świetna.
_________________
And swear
No where
Lives a woman true, and fair
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-04-18, 09:25   

Nie byłam, wciąż sie łudzę że minie samo. W sumie nigdy w życiu nie miałam poważnych problemów ze skórą, alergię miałam raz w życiu jak znalazłam w szafce żel do biustu i wysmarowałam się nim radośnie, a potem się okazało że był przedatowany dwa lata... :roll:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-07-01, 12:44   

Layla napisał/a:
Kosmetyki kupuję baaardzo uważnie, mam ich mało, ale są idealnie dobrane i zawsze udaje się z nich wyczarować adekwatną kombinację.

Moja lepsza połówka kosmetyków ma aż za dużo. Nie wiem jak są dobrane, ale wiem, że w łazience potykam się o nie. Po kilku latach wspólnego mieszkania przyzwyczaiłem się, ale na początku było ciężko...
Layla napisał/a:
chyba najbardziej cenię sobie kamień o nazwie lapis-lazuli, pasuje do mojej urody

Lazuryt to jeden z moich ulubionych minerałów :)



Godzinami można się wpatrywać...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-09-05, 17:35   

Włosy mi lecą garściami ostatnio (chyba stres, bo nie wiem co innego), szukałam maski Wax, bo podobno dobra, ale odpowiedniej firmy - nie znalazłam. Chyba będę musiała ściąć włosy o dobre 30cm, jak tak dalej pójdzie, bo długie włosy których jest mało nie wyglądają ciekawie :(
Więc doraźnie spory chlust olejku rycynowego, żółtko, łyżka odżywki, kilka kropel olejku eterycznego - wymieszać, nałożyć na mokre włosy/skórę głowy, ponosić godzinkę-dwie pod foliowym czepkiem i ręcznikiem, spłukać, umyć szamponem, spłukać. Gładkie i błyszczące są ciut bardziej niz zwykle, ale znów prawie zatkałam wannę :(
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2010-09-05, 18:46   

WAX jest rewelacyjna! Miałam strasznie zniszczone włosy po rozjaśnianiu i do tej pory (choc juz nie potrzebuje) to stosuję. Włosy sa mięciutkie i dobrze odżywione.
Najlepsza jest z proteinami mlecznymi (bioałe opakowanie z jasnoniebieskim). Nie wiem Martva gdzie szukasz, ale Wax tylko w aptekach, opcjonalnie w Super Pharm.

Dodatkowo to polecam skrzyp, lub skrzyp z pokrzywą (Skrzypovita jest niezła i niedroga). Koleżanka na pazurki łyka drożdże, ale nie wiem jak to na włosy działa... o.o
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-09-05, 21:35   

Szukałam w aptekach, ale mieli tylko niewłaściwej firmy (koleżanka powiedziała że ma być L'Biotica). Nie mam problemów z kondycją włosów, jak się na nie patrzy to wyglądają fajnie i zdrowo, błyszczą wściekle i w ogóle, tylko lecą jak głupie. Zawsze używałam odżywek od połowy długości w dół, więc wcieranie czegos w skórę głowy będzie dość nowym doświadczeniem.

Łykam tabletki drożdżowe ze skrzypem i pokrzywą, od hoho. Może mi robiły dobrze, nie wiem.

Na nerwy chyba nic nie poradzę :(
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2010-09-05, 21:47   

meliska o.o? medytacje o.o? pomaga :))

a WAX o ile wiem to jest tylko jeden o_O nie widziałam innych. Ważne by była to maska do włosów.
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-09-05, 21:51   

Tanit napisał/a:
a WAX o ile wiem to jest tylko jeden

No chyba tak. Zresztą on jest dość skuteczny bo jego się stosuje po chemioterapia
martva napisał/a:
Na nerwy chyba nic nie poradzę :(
.
A z tymi włosami to może być coś poważnego. Może brak jakiegoś minerału albo sprawa hormonalna ? Może trzeba lekarza zapytać
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2010-09-05, 21:57   

Zielony ma rację, można by się lekarza zapytać... bo chyba aż taka znerwicowana nie jesteś :> ?
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-09-05, 22:09   

Tanit napisał/a:
meliska o.o?


Tabletki uspokajające Labofarm, bądź Persen. Ale to przed snem, na wszelki wypadek. W dzień się stresuję.

Tanit napisał/a:
a WAX o ile wiem to jest tylko jeden o_O nie widziałam innych.


Ze trzy są, przynajmniej. Ta L'biotica to jest polska odpowiedź na pierwszego, a jest jeszcze przynajmniej jeden.

Nie zmieniałam nic specjalnie w diecie poza tym że staram się jeść więcej białka i nabyłam olej lniany w celu uzupełnienia kwasów omega, jedno i drugie powinno wpływać na sierść pozytywnie. A hormony... tarczycowe są OK, reszta nie wiem.

Stresuję się jak diabli, w ogóle nie jestem w dobrym stanie psychicznym, nie wiem czy to jesienny dołek (od lipca?) czy juz coś poważniejszego.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-09-05, 22:43   

martva napisał/a:
Nie zmieniałam nic specjalnie w diecie poza tym że staram się jeść więcej białka i nabyłam olej lniany w celu uzupełnienia kwasów omega, jedno i drugie powinno wpływać na sierść pozytywnie. A hormony... tarczycowe są OK, reszta nie wiem.

Czyli warto to skonsultować z lekarzem. Zmiana diety nie jest konieczna wystarczy że z jakiejś przyczyny jakiś tam minerał nie ejst przyswajany przez organizm. Mam pytanie jak skura tak wogóle ok ? Odczówasz zmęczenie ? Bole głowy ? Oczu ? Nudności ? Pytam bo to objawy zatrucia metalami ciężkimi
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-09-06, 06:39   

Martva, włosy wiosną i jesienią wypadają ze zdwojoną mocą i podobno jest to zjawisko normalne - przynajmniej tak gdzieś czytałam. Inna sprawa, kiedy za każdym pociągnięciem szczotki wyłazi garść kłaków. Kilka lat temu przeżyłam cuś takiego; było efektem skrajnego przemęczenia i żadne tabletki ani odżywki nie były w stanie pomóc. Gdy odpoczęłam, wszystko wróciło do normy, ale przez moment naprawdę miałam wrażenie, że wyłysieję i to mimo posiadania bardzo bujnej czupryny :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-09-06, 08:33   

Toudisław napisał/a:
Mam pytanie jak skura tak wogóle ok ?


Zimna i sucha, jak zwykle.

Toudisław napisał/a:
Odczówasz zmęczenie ?


Zdarza mi się, bez powodu, jak zwykle.

Toudisław napisał/a:
Bole głowy ?


Raz na jakiś czas. Przy czym bywa że przechodzi dopiero po nudnościach, takich skutecznych nudnościach. Ale to raz na kilka miesięcy. Oczy nie.

Sabetha napisał/a:
Martva, włosy wiosną i jesienią wypadają ze zdwojoną mocą i podobno jest to zjawisko normalne - przynajmniej tak gdzieś czytałam.


Tak, to mi się zdarzało, jakieś przesilenia, ale to powiedzmy w październiku i maju.

Zaplotłam sobie wczoraj warkocz i kiedyś był szeroki na trzy palce, a teraz jest na dwa. Ja nie mówię że one nigdy nie odrosną, ale zanim będą porządnej długości to hoho :(
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-06, 09:00   

martva napisał/a:
Zaplotłam sobie wczoraj warkocz i kiedyś był szeroki na trzy palce, a teraz jest na dwa. Ja nie mówię że one nigdy nie odrosną, ale zanim będą porządnej długości to hoho

Może faktycznie czas pomyśleć nad nową fryzurą? ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-09-06, 09:26   

martva, to naprawdę wygląda jaka słabe podtruwanie metalami ciężkimi. Tak czy siak marsz do lekarza. To nie tylko włosy. A myślę, że stres też tutaj jest bez znaczenia. Nie ma sensu próbować domowych metod. Do lekarza. A jak tam twoje paznokcie ? Bo paznokcie też włosy
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-09-06, 09:27   

Myślę, tylko nie wiem totalnie co z nimi zrobić, chyba najmądrzej będzie ciachnąć do ramion, nudno, prosto i banalnie, mam za proste i mało układające się kudły na cokolwiek. Za to mogłabym kucyki nosić.
Czy rozmawianie o fryzurach w wątku kosmetycznym to juz spamowanie?

EDIT: Toudi, ja bym nie była taka pewna, chroniczne zmęczenie to tez endometrioza na przykład. A migrena co kilka miesięcy - mas ludzi ma migrenę co kilka miesięcy. Ja naprawdę myślę że to stres, jak się budzę nad ranem, zaczynam rozmyślać i juz nie śpię bo nie jestem w stanie, to chyba coś jest na rzeczy.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-09-06, 09:30   

martva, To może być stres bo to są bardzo podobne objawy. Ale tego tak zostawić nie można. To kwestia zdrowia na lata
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2010-09-06, 14:59   

Waxy są dwa, o których wiem, Polski i zagraniczny. Kupować Polski, bo nie ma w składzie silnych detergentów.
Suplementy do łykania tez trzeba zmieniać co jakiś czas, bo organizm się do nich przyzwyczaja, jak do wszystkiego, i tracą swoją "moc".
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-09-08, 07:38   

martva napisał/a:
Więc doraźnie spory chlust olejku rycynowego, żółtko, łyżka odżywki, kilka kropel olejku eterycznego - wymieszać, nałożyć na mokre włosy/skórę głowy, ponosić godzinkę-dwie pod foliowym czepkiem i ręcznikiem, spłukać, umyć szamponem, spłukać.

O podobny sposobie pisała w którejś Autobiografii Joanna Chmielewska. Z tym, że bez tej odżywki i olejku. I tę miksturę wcierać szczoteczką (do zębów chyba) w skórę głowy, dokładnie. Trzymać w cieple parę godzin. Z tym, że to kuracja długoterminowa, przynajmniej na 3 miesiące (raz w tygodniu to robić).


A jak zetniesz, to one raczej nie będą smętnie zwisały, jak odpowiednio wycieniujesz, bo cieniowanie powinno dodać im lekkości (tylko weź tu znajdź dobrego fryzjera).
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-09-08, 08:08   

Martva a wysypiasz się? Powinnas spać 7h i to jest NAPRAWDĘ bardzo ważne bo w czasie snu organizm radzi sobie ze stresem i nic tego nie zastąpi. Co do włosów -
1. To prawda że jest wrzesień ale w kościach czuję raczej październik i włosy też tak mogą "czuć".
2. Skrzyp itp. lepiej brać "naturalny" - np. z herbatek. Do tego organizm się nie przyzwyczaja i mozna stosować latami a picie ziółek dodatkwo uspokaja.
3. Warto rozważyć zmianę szamponu i odżywki - czasem tak bywa że włosy wypadają nagle bez przyczyny i wtedy zmiana szamponu pomaga. Osobiście polecam szampony z firmy Schwarzkopf a konkretnie SYOSS - rewelacyjny (połączone siły moich sióstr i żony mówią o tym wyraźnie). Dlaczego polecam Schwarzkopf? Żona używała kilku szamponów ale po szamponach tej firmy nigdy nie wypadały jej włosy.
4. Co do stresu - jeżeli wysypiasz się to warto pomyśleć o tym czym się stresujesz. Pamiętaj że jeżeli nawet jeżeli zdarzy się "najgorsze" to nic się nei stanie.
Jeżeli coś odkłądasz, boisz się to po prostu to zrób - stres minie jak ręką odjął.


Dla wszystkich miłych pań polecam ten felietonik Magdy Umer o chandrze
mały cytat:
Magda Umer napisał/a:
3. Jeśli jest to chandra „która przyczyny nie ma”- sprawa jest o wiele poważniejsza. Jest to tak zwana depresja, czyli ,weltszmerc, czyli spleen, czyli melancholia. Lekarze powiedzą , że to choroba endogenna, ale nie bardzo was pocieszy znajomość tego uczonego określenia.

Ani to , że przed wami chorowało na nią wielu wybitnych poetów, malarzy , artystów , uczonych i w ogóle wszystkich którzy dokonali czegoś ważnego w życiu .Bo w czasach ciężkiej chandry wolelibyście niczego nie dokonać, nie należeć do żadnej grupy „wybranych”, byle móc wstać z łóżka z poczuciem sensu tej czynności , cieszyć się czymkolwiek , z radością witać każdy dzień swojego życia. ...

Jeśli taki mroczny stan trwa dłużej niż miesiąc-trzeba iść do mądrego , doświadczonego lekarza. A on zapisze na to pigułki.Za długo próbować sobie dawać radę bez nich – nie da rady. Jeżeli jest to prawdziwa depresja. Nie warto umierać tylko z tego powodu , że mamy kłopoty ze składem chemicznym swojego organizmu . W końcu jesteśmy dzielni i nie z takimi głupotami dawaliśmy sobie radę w życiu .Nie będzie serotonina pluła nam w twarz!

_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
  
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-09-08, 08:11   

utrivv napisał/a:
Martva a wysypiasz się? Powinnas spać 7h i to jest NAPRAWDĘ bardzo ważne bo w czasie snu organizm radzi sobie ze stresem i nic tego nie zastąp

Tylko że ciężko się wysypiać, gdy człowiek się stresuje i nie może zasnąć.

Ja zauważyłam większe wypadanie włosów, gdy je zaczęłam farbować. Ale i tak raczej w normie.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-08, 08:14   

Elektra napisał/a:
Ja zauważyłam większe wypadanie włosów, gdy je zaczęłam farbować. Ale i tak raczej w normie.

Bardzo bym chciał mieć problem z wypadaniem włosów, a raczej futra. Tak, to bardziej adekwatne słowo...

utrivv napisał/a:
Warto rozważyć zmianę szamponu i odżywki - czasem tak bywa że włosy wypadają nagle bez przyczyny i wtedy zmiana szamponu pomaga. Osobiście polecam szampony z firmy Schwarzkopf a konkretnie SYOSS - rewelacyjny (połączone siły moich sióstr i żony mówią o tym wyraźnie). Dlaczego polecam Schwarzkopf? Żona używała kilku szamponów ale po szamponach tej firmy nigdy nie wypadały jej włosy.

Od roku używam szamponu H&S cytrusowego. Do tego noszę fryzurę na 1-2cm. Nie mam problemów z łupieżem, a włosy mam gęste po dziadku. Ponoć łysina mi nie grozi. Chyba, że jednak ten gen dostałem po ojcu. Razem z futrem.
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-09-08, 08:17   

To nie musi być sen nocny - liczy się każdy a kiedy nie morzemy w nocy spać to bardzo często łatwo przychodzi nam zasypainie w ciągu dnia (np. po obiadku :) ) - warto się temu poddać.
Bardzo pomaga mała przyjemność - (jeżeli dieta - to zjedzenia ciastka i lodów, kupno ciuszku, Czekolada w pijalni czekolay, zabieg SPA itp)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-08, 08:19   

utrivv napisał/a:
To nie musi być sen nocny - liczy się każdy a kiedy nie morzemy w nocy spać to bardzo często łatwo przychodzi nam zasypainie w ciągu dnia

No leżakowanie to kapitalna sprawa. Jeżeli po pracy nie mam koszenia trawy, to zazwyczaj się kimnę przez godzinę.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-08, 08:54   

El napisał/a:
Ja zauważyłam większe wypadanie włosów, gdy je zaczęłam farbować. Ale i tak raczej w normie.


Ja farbuję teraz średnio co 2-3 miesiące i trudno mi to stwierdzić. Może i faktycznie więcej ich wychodzi niż wcześniej. Ostatnio fryzjerka mi powiedziała, że mam bardzo ładne i zdrowe włosy, biorąc też pod uwagę tak częste farbowanie. Nic tylko się cieszyć :)

utriv napisał/a:
To nie musi być sen nocny - liczy się każdy a kiedy nie morzemy w nocy spać to bardzo często łatwo przychodzi nam zasypainie w ciągu dnia (np. po obiadku :) ) - warto się temu poddać.


Ja śpię i dzień, i w nocy. A drzemka po obiadku to jest to :)) W ogóle jak mam stresujący dzień to najlepiej wtedy "wyspać" stres, przynajmniej w moim przypadku. Kocham spać :perv:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2010-09-08, 10:58   

Elektra napisał/a:
I tę miksturę wcierać szczoteczką (do zębów chyba) w skórę głowy, dokładnie.

Brrrr... Chyba po tym zostałabym bez włosów zupełnie xD
Olejek rycynowy wcieram tylko w końcówki, przynajmniej kilka godzin przed myciem. Odstawiłam normalne szampony na rzecz łagodnego dziecięcego szamponiku, zawsze używam odżywki do spłukiwania (!) do włosów suchych i zniszczonych, chociaż wcale takie nie są, a w rezultacie mam włosy mięciutkie jak kaczuszka. To porównanie jest głupie, ale trafne. Podcinam kłaki regularnie co miesiąc, mam ten komfort, że znajoma fryzjerka odwiedza mnie w domu i bierze za to grosze.
Farbuję ostatnio tylko odrosty, na całą długość nakładam farbę dosłownie na kilka minut żeby odświeżyć kolor i nie popalić znowu końcówek. Czy więcej ich od tego leci? Nie zauważyłam.
A spać trzeba. Sen jest lepszy od czekolady.
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-09-08, 11:15   

Bruja napisał/a:
Olejek rycynowy wcieram tylko w końcówki, przynajmniej kilka godzin przed myciem

No ale to działa na końcówki, a jeśli włosy wypadają, to trzeba od cebulek zaczynać, żeby je jakoś wzmocnić. ;)

Ogólnie moim włosom na razie nic nie grozi (oprócz siwizny >.< ), bo to wypadanie nie jest znaczące, a farbuję tylko u fryzjera, bo sama nie umiem się za to zabrać.

Najchętniej zrezygnowałabym z suszenia, ale niestety bez tego mam nieładną szopę, która nie chce się układać (niestety działało to tylko na urlopie i zastanawiam się, co za wodę mam w domu).
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13