FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Cezary Michalski
Autor Wiadomość
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2008-11-03, 10:37   Cezary Michalski

Cezary Michalski

Można powiedzieć, że życiorys tego pana wskazywałby na to, że całkiem nieźle powinien znać się na literaturze. Nie tylko na redagowaniu jej, ale być może także i pisaniu... W skrócie:
- studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim;
- studia slawistyczne w Paryżu;
- współżycie z Manuelą Gretkowską: pisarka, felietonistka, scenarzystka – mógłbym tak wymieniać bardzo długo
- komentator „Dziennika”.

Znany między innymi dzięki „Ministerstwu Prawdy” (2000) oraz książce „Ezoteryczne źródła nazizmu” (1993).

„Marek Żelkowski: Autor ten jest zwierzęciem typowo politycznym, hasającym przeważnie na łamach „Dziennika” lub w TV. A jak podoba ci się jego literatura?
Wiktor Żwikiewicz: Przecież już powiedziałem. Nawet bardzo mi się podoba. Co więcej, autor zdołał zaczarować mnie do tego stopnia, że wygłoszę za chwile oświadczenie, o które jeszcze niedawno sam siebie bym nie podejrzewał.
Marek Żelkowski: Ogłosisz stan wojenny?
Wiktor Żwiekiewicz: Nie! Od dawna marudzę wszem wobec, że literatura umiera, a książki stają się anachronizmem takim samym jak gliniana tabliczka pokryta pismem klinowym. (...) Książka „Gorsze światy” zachwiała tym pięknym, od dawna pielęgnowanym przeze mnie przekonaniem. Zniszczyła mój prostacki szkic rzeczywistości.

[M. Żelkowski, W. Żwiekiewicz, Reality show, aksamitny zamordyzm i rzeźnia; w: Science Fiction. Horror i Fantasy; Nr 34, Sierpień 2008; s. 62-63]

Zapraszam do dyskusji o panu Cezarym Michalskim

Pozdrawiam!
Sharin, Czekoladowy Rycerzyk
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2008-11-03, 14:05   

Wybrałeś twórcę dosyć niszowego i czytanego przez wąski krąg odbiorców. Znam jego debiutancką powieść i jedno z opowiadań wydrukowane kilka lat temu przez Nową Fantastykę.

Głównie jednak interesuje mnie jego publicystyka na łamach DZIENNIKA, który czytuję regularnie. Właśnie także ze względu na osobę Cezarego Michalskiego (oraz Piotra Zarembę, Karnowskiego i felietony oraz wywiady Roberta Mazurka).

Michalski to bardzo ciekawy typ poszukującego intelektualisty o "podłożu" konserwatywnym. Jednak przez konserwatystów z Rzeczpospolitej oskarżany o trockizm był kiedyś (lub inszą podobną aberrację umysłową :) ). Wszystko to dlatego, że nie popadał w ekstazę na nazwisko Berlusconi (który był czczony przez publicystów Rzepy, niewiadomo dla czego - na marginesie). A nadto nie przyłączył się (podobnie jak cały Dziennik) do skowytu tamtejszych konserwatystów - których nazywam katolikusami - w sprawie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Cenię także Michalskiego za to, że w odróżnieniu od konserwatystów z Rzepy, nie uważa, że troska o środowisko naturalne, czy też kwestie ekologiczne ogólnie - są wrogie konserwatyzmowi i przynależne lewactwu. Pewnie za to oskarżany był o lewactwo (jak cały Dziennik). Generalnie - jest to konserwatysta, który stara się odnaleźć rzeczywistość dla konserwatyzmu. Nie wojującego: o zakaz aborcji, przeciwko układom, spiskom itd... Ale szukającego konserwatyzmu autostrad, dobrych dróg, czystego środowiska, konserwatyzmu dla społeczeństwa chcącego żyć dostatnie i spokojnie, a nie w stanie permanentnego konfliktu społecznego.

Dlatego zawsze lubię czytać jego teksty w DZIENNIKU oraz w jego dodatku idei: Europie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-11-03, 20:31   

Jak na razie próbowałem przeczytać "Gorsze światy" Nie mówię że książka jest zła bo styl autor miał świetny. Tylko niestety raczej ciężki. Opowiadania były dość specyficzne i chyba nie trafiły do mnie w dobrym momencie. Muszę się wziąć za nie jeszcze kiedyś i liczę, że skutek będzie już zdecydowanie lepszy.
Jego poglądy są poniekąd zbliżone do moich, co po poniekąd przeszkadza bo jakoś, rzadko wczytuje się w konserwatywno prawicowych pisarzy. Opowiadania na pewno są warte uwagi ze względu na pomysł i dopracowanie. Autor nie pisze pod czytelnicze gusta, a pisze jak by dla siebie. Szkoda że pierwszy raz jakoś mi nie poszło. No umierać nie zamierzam, przeczytam.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-11-03, 21:41   

Toudisław napisał/a:
Jego poglądy są poniekąd zbliżone do moich, co po poniekąd przeszkadza bo jakoś, rzadko wczytuje się w konserwatywno prawicowych pisarzy.

Bo masz tak niestrawne poglądy polityczne, że się o nich czytać nie da ;) <idzie z czerwonym sztandarem nucąc "Międzynarodówkę>

Samej książki nie czytałem, chociaż spotykałem się z kilkoma pozytywnymi recenzjami. Nie jestem pewien czy jakiegoś opowiadania Michalskiego nie zaliczyłem //mysli
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-11-03, 21:50   

Tigana napisał/a:
Bo masz tak niestrawne poglądy polityczne, że się o nich czytać nie da

No właśnie nie. Chodzi o to że oni mi się wydają starsznie konserwatywni. Ze mną chyba nie jest az tak źle. Ja po prostu jestem uczulony na propagandę i nie ma znaczenia czy ona jest lewicowa czy prawicowa.
Tigana napisał/a:
Samej książki nie czytałem, chociaż spotykałem się z kilkoma pozytywnymi recenzjami

Ja tez i pewnie dam mu jeszcze jedną szanse
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2009-01-10, 16:24   

Tigana napisał/a:
Samej książki nie czytałem, chociaż spotykałem się z kilkoma pozytywnymi recenzjami. Nie jestem pewien czy jakiegoś opowiadania Michalskiego nie zaliczyłem //mysli

Może to samo, które ja przeczytałem :) Z Nowej Fantastyki, lata temu. Już go nawet nie pamiętam, było coś o Bismarcku i sterowcach...

Ale wrócę do Michalskiego jako publicysty. Konserwatysta - przyjmijmy. W dzisiejszym, weekendowym DZIENNIKU, w dodatku idei EUROPA jest jego świetny i wart uwagi tekst o polskich intelektualistach, toczonych przez nich wojnach itp. Podsumowuje on rozważania o kondycji polskiej inteligencji - zarówno tej "salonowej", "michnikowej", "systemowej", jak i tej przeciwnej "wyklętej", "faszystowskiej" (z nadania "salonu"), "anty-systemowej". Nie jest on pochwalny dla żadnej ze stron i obnaża słabości obydwu obozów pokazując ich miałkość. A dla mnie - całkowitą zbędność.

Wrzucam link, gdyby ktoś chciał spróbować. Warto: http://www.dziennik.pl/dz...stemowosci.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-03, 10:17   

Romulus napisał/a:
Generalnie - jest to konserwatysta, który stara się odnaleźć rzeczywistość dla konserwatyzmu. Nie wojującego: o zakaz aborcji, przeciwko układom, spiskom itd... Ale szukającego konserwatyzmu autostrad, dobrych dróg, czystego środowiska, konserwatyzmu dla społeczeństwa chcącego żyć dostatnie i spokojnie, a nie w stanie permanentnego konfliktu społecznego.

Dlatego zawsze lubię czytać jego teksty w DZIENNIKU oraz w jego dodatku idei: Europie.


Michalskiego konserwatystą bym nie nazwał. Wystarczy zerknac do byle jakiego podrecznika politologii i zobaczyc jakie poglady ma Konserwa a jakie Michalski.

Nie ma czegos takiego jak Konserw wojujacy. A tym bardziej konserwy nie szukaja autostrad. I żeby woda byla w kranach.

Na pocztaku lat 90 - to rzeczywiscie Michalski wydawal sie konserwa, pampersem( teksty we Frondzie", angazowal sie w projekty katolickie i patriotyczne.

Potem mu odbiolo, malrzenstwo z Gretkowską i szybszy rozwod.
Dawnych kolegów unzal za wrogów i przylaczyl sie do S. Sierakowskiego - publikujac w lewackiej Krytyce Politycznej. Przeszedł na strone lewicowo liberalną, ale jednak antykomunizm w nim pozostał.

Do Michalskiego mam jednak szacunek, za propagowanie prozy Józefa Mackiewicza.

Czytalem Ministerstwo Prawdy - rewelacja!!!
Co do prozy, to bardzo chce dorwać Gorsze Światy lub Jezioro Radykałów
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2009-09-03, 10:24   

Sebaa napisał/a:
Romulus napisał/a:
Generalnie - jest to konserwatysta, który stara się odnaleźć rzeczywistość dla konserwatyzmu. Nie wojującego: o zakaz aborcji, przeciwko układom, spiskom itd... Ale szukającego konserwatyzmu autostrad, dobrych dróg, czystego środowiska, konserwatyzmu dla społeczeństwa chcącego żyć dostatnie i spokojnie, a nie w stanie permanentnego konfliktu społecznego.

Dlatego zawsze lubię czytać jego teksty w DZIENNIKU oraz w jego dodatku idei: Europie.


Michalskiego konserwatystą bym nie nazwał. Wystarczy zerknac do byle jakiego podrecznika politologii i zobaczyc jakie poglady ma Konserwa a jakie Michalski. Nie ma czegos takiego jak Konserw wojujacy. A tym bardziej konserwy nie szukaja autostrad. I żeby woda byla w kranach.

Właśnie takiego konserwatyzmu, jaki prezentuje Michalski (i inni dziennikarze skupieni ongiś w Dzienniku) w Polsce nie ma. Jest polaryzacja na Wyborczą "organ" politycznej poprawności oraz na Rzeczpospolitą jej niemal skrajne przeciwstawienie. Szkoda, bo właśnie Dziennik udowadniał, że prawica nie musi być przeciwko ekologii i innym "tematom" tradycyjnie władanym przez tzw. liberalne środowiska.

Sebaa napisał/a:
Dawnych kolegów unzal za wrogów i przylaczyl sie do S. Sierakowskiego - publikujac w lewackiej Krytyce Politycznej.

Mylisz się. To właśnie jego bogoojczyźniani koledzy skupieni teraz w Rzepie uznali za zdrajcę ideałów. Właśnie z powodu rozwodu. Prezentując przy tym straszny zaścian, który tkwi w nich chyba do dziś. Ale może się mylę. Bo RAZ się rozwiódł i nie jest bojkotowany. A poza tym, tamto środowisko już się rozpadło.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-03, 10:49   

Cytat:
Właśnie takiego konserwatyzmu, jaki prezentuje Michalski (i inni dziennikarze skupieni ongiś w Dzienniku) w Polsce nie ma. Jest polaryzacja na Wyborczą "organ" politycznej poprawności oraz na Rzeczpospolitą jej niemal skrajne przeciwstawienie. Szkoda, bo właśnie Dziennik udowadniał, że prawica nie musi być przeciwko ekologii i innym "tematom" tradycyjnie władanym przez tzw. liberalne środowiska.


Ale to już nie jest konserwatyzm. Prawica nie jest przeciwko ekologi, ale przeciwko traktowaniu TEORII GLOBALNEGO OCIEPLENIA JAKO DOGMATU.
Konserwatyzm wywaodzi sie z tradycjonalizmu. Coś co ewoluluje nie może być juz konserwatywne.


Cytat:
Mylisz się. To właśnie jego bogoojczyźniani koledzy skupieni teraz w Rzepie uznali za zdrajcę ideałów. Właśnie z powodu rozwodu. Prezentując przy tym straszny zaścian, który tkwi w nich chyba do dziś. Ale może się mylę. Bo RAZ się rozwiódł i nie jest bojkotowany. A poza tym, tamto środowisko już się rozpadło.


bogoojczyznani?? Wildstein nawet nie jest katolikiem, Ziemkiewicz rozwodnikiem- jesli oni sa bogoojczyznani to ja jstem eskimosem.

Cezary Michalski probowalzostać Adamem Michnikiem prawicy, ale mu sie to nie udało. Za konserwatyste go nie uważam, bo co to za konserwatysta, ktory zmienil swoje poglady 180 stopni na lewo.

Jesli publictsów Rzepy nazwac skrajnymi konserwami,to jak nazwac publicystów Naszego Dziennika? A przecie jedni i drudzy istotnie sie różnią
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2009-09-03, 15:18   

Sebaa napisał/a:
bogoojczyznani?? Wildstein nawet nie jest katolikiem, Ziemkiewicz rozwodnikiem- jesli oni sa bogoojczyznani to ja jstem eskimosem.

Bogoojczyźniani w sensie: "polskęatakujehomoseksualnofeministycznyfrontolabogacotobędziecotobędzieaitakjesteśmymądrzej siodpapieżaantykoncepcjapreczzeszkółekologiatoukrytalubjawnaprzybudówkalewactwamichniknas nienawidziijeszczesięniepotrafimypozbieraćpobatachjakienamdawałwlatach90tychputinnakolanai przepraszajitakdalejitakdalej.

Sebaa napisał/a:
Cezary Michalski probowalzostać Adamem Michnikiem prawicy, ale mu sie to nie udało.

I szkoda. A może dobrze, bo Michnik w latach 90-tych był ostrym fanatykiem jedynej słusznej wizji historii i świata: np. pisanie na nowo podręczników do historii, aby pogodzić postkomunistyczną wersję historii PRL z prawdziwą wersją - apel w GW z Cimoszewiczem; tekst o Powstaniu Warszawskim; paranoiczny wręcz strach przed lustracją, "tradycyjnym polskim antysemityzmem" i nacjonalizmem i tak dalej i tak dalej, przeczytać wystarczy artykuły Michalskiego z Dziennika, aby mieć obraz.

Sebaa napisał/a:
Jesli publictsów Rzepy nazwac skrajnymi konserwami,to jak nazwac publicystów Naszego Dziennika? A przecie jedni i drudzy istotnie sie różnią

Jeśli dla ciebie każdy wariat, który dorwał się do gazety i w niej pisze jest publicystą, to rzeczywiście, masz rację :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-03, 16:36   

Jerzy Robert Nowak czasem trafia celnie - jak o Grosie.

Co do Cezarego - to swietny był wywaid jego z Michalem Cichcym(bylym pracownikiem GW)

Michalski w sprawie kataryny skompromitowal sie na zywo - podczas dyskusji z Igorem Janke(szef Salonu24). Na youtubie nawet jest video, z tej konfrontacji

Polecam Michalskiego na Rnigu
http://www.youtube.com/watch?v=bfGo-wo212s

Komara Michalski znokautował!!!
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2009-09-04, 11:39   

Sebaa napisał/a:
Coś co ewoluluje nie może być juz konserwatywne.
Ale bzdura. Ty na pewno kończyłeś politologię? Bo nie widać.
konserwatyzm [łac. conservatus ‘zachowany’], postawa, którą charakteryzuje przywiązanie do istniejącego, zakorzenionego w tradycji stanu rzeczy (wartości, obyczajów, praw, ustroju politycznego itp.) oraz niechętny stosunek do gwałtownych zmian i nowości (...) Konserwatyści uważają, że wszelkie reformy muszą mieć charakter stopniowy, zdecydowanie niechętnie odnoszą się do rewolucji, są przeciwnikami projektów przemian opartych na ideologicznych podstawach.


Konserwatyzm jest kontra REWOLUCJI, nie jest kontra EWOLUCJI stosunków społecznych.
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-04, 13:58   

nosiwoda napisał/a:
Sebaa napisał/a:
Coś co ewoluluje nie może być juz konserwatywne.
Ale bzdura. Ty na pewno kończyłeś politologię? Bo nie widać.
konserwatyzm [łac. conservatus ‘zachowany’], postawa, którą charakteryzuje przywiązanie do istniejącego, zakorzenionego w tradycji stanu rzeczy (wartości, obyczajów, praw, ustroju politycznego itp.) oraz niechętny stosunek do gwałtownych zmian i nowości (...) Konserwatyści uważają, że wszelkie reformy muszą mieć charakter stopniowy, zdecydowanie niechętnie odnoszą się do rewolucji, są przeciwnikami projektów przemian opartych na ideologicznych podstawach.


Konserwatyzm jest kontra REWOLUCJI, nie jest kontra EWOLUCJI stosunków społecznych.


Ta definicja jest bardzo oglona. Zreszta wikipedia to encyklopedia bledów.
Jesli chodzi o reformy/ewolucje/rewolucje dotyczące zasad moralnych, etyki, obyczjowości, to jednak doktryna nie przewiduje zmian w tej kwestii. Bo jesli przyjać zalożenie Michala, to konserwatysci niczym nie roznili by sie od lewicy.
Drogi Michale - luknij sobie na strone Osrodka Mysli Politycznej i troche poczytaj teksty ideologów konserwatyzmu. Ewentualnie nawet moge dla Ciebie przytoczyc defnicje z ksiazki naukowej do politologi znanych profesorów. Ale twoja argumentacja polega na tym "Ja wiem lepiej". Skoro wiesz lepiej, to po co dalej sie wykłucasz?
Poza tym jak skonczyleś Chemie to powinieneś sie dokształcic w innych naukach.
Mam wrażenie, że sledziszkazdy mój post. To chyba troche niezdrowe.
Co do CM - to pasuje do niego termin politologiczny - Centrysta.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-09-04, 15:30   

Sebaa napisał/a:
Poza tym jak skonczyleś Chemie to powinieneś sie dokształcic w innych naukach
A o jakim Michale piszesz?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Shadowmage 


Posty: 3216
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-04, 15:41   

Pewnie Kubalskim :P
_________________
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2009-09-04, 15:53   

Sebaa napisał/a:
Ta definicja jest bardzo oglona. Zreszta wikipedia to encyklopedia bledów.

Ha! :D Wiedziałem, drogi Seboo, że tak odpowiesz, bo to Twój stały manewr - nie odpowiadasz na argument, tylko piszesz "ta wiki zawiera tyle błędów..." :) Dlatego właśnie NIE skorzystałem z wikipedii, tylko z dostępnej na sieci encyklopedii PWN. I co? Treści notki przygotowanej przez ekspertów Wydawnictwa Naukowego PWN także zarzucisz, że jest "encyklopedią błędów"? I że jest bardzo ogólna? Wszak zacytowany fragment odnosi się dokładnie do tego, co Ty napisałeś, tylko mówi coś całkiem odwrotnego. Pech.
Sebaa napisał/a:
Drogi Michale - luknij sobie na strone Osrodka Mysli Politycznej i troche poczytaj teksty ideologów konserwatyzmu. Ewentualnie nawet moge dla Ciebie przytoczyc defnicje z ksiazki naukowej do politologi znanych profesorów.
Może najpierw sam je poczytaj. Wtedy nie będziesz sadził takich podstawowych błędów.
Sebaa napisał/a:
Ale twoja argumentacja polega na tym "Ja wiem lepiej".
Nie ja. Encyklopedyści i eksperci wiedzą lepiej. Ja tylko pamiętam, co piszą/mówią, i cytuję. I nie wykłócam się, drogi Seboo :) - po prostu wykazuję Ci błędy. Dość podstawowe, jak na rzekomego absolwenta politologii.
Sebaa napisał/a:
Poza tym jak skonczyleś Chemie to powinieneś sie dokształcic w innych naukach.
Gdybym skończył chemię, to moja ignorancja w tematach politologii byłaby zrozumiała i wybaczalna. Ale u takiego absolwenta politologii, jak Ty? Fiu fiu... chyba już nie :) Poza tym taki tani chwyt erystyczny, Seboo, rozczarowujesz mnie. Postaraj się o jakiś argument. Aha, i dokształć się w dziedzinie języka polskiego, którym się posługujesz. To w dyskusji zawsze pomaga.
Sebaa napisał/a:
Mam wrażenie, że sledziszkazdy mój post. To chyba troche niezdrowe.
Ba, gdyby tak było, przyznałbym Ci rację :D Jednak faktem jest, że odpowiedziałem na Twoje posty w dwóch zaledwie tematach. Jak na "niezdrowo", to trochę przymało.

W temacie Cezarego Michalskiego - jego twórczość literacka jest raczej skąpa ilościowo, natomiast obfituje w treści polityczne. Nie odpowiada mi ten stosunek, zaś przeczytane w zbiorze "Gorsze światy" opowiadania nie przykuły mej uwagi. Teraz nawet trudno mi je sobie przypomnieć.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-09-04, 15:57   

Shadowmage napisał/a:
Pewnie Kubalskim :P
To on jest chemikiem?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-04, 16:07   

toto napisał/a:
To on jest chemikiem?

Chomikiem!

A teraz moi drodzy temat jest o Cezary Michalski, a więc piszemy o twórczości tego autora, a nie o wykształceniu poszczególnych userów.

Dziękuję za wzięcie tej prośby pod uwagę.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-04, 16:09   

Cytat:
nosiwoda"]
Sebaa napisał/a:
Ta definicja jest bardzo oglona. Zreszta wikipedia to encyklopedia bledów.

Ha! :D Wiedziałem, drogi Seboo, że tak odpowiesz, bo to Twój stały manewr - nie odpowiadasz na argument, tylko piszesz "ta wiki zawiera tyle błędów..." :) Dlatego właśnie NIE skorzystałem z wikipedii, tylko z dostępnej na sieci encyklopedii PWN. I co?


Czy ta definicja obala moją teze, że konserwatyzm ewoluluje obyczjowo? Czy konserwatysta może akceptować w swoim systemie wartosci np hoomosexualistów, feministki, pacyfistów jako coś normalnego??
Nie może!!! Jesli by tak było, to NICZYM NIE ROZNIł BY SIE OD LEWICOWCOW!!!
Sptayj sie nawet jakiego kolwiek lewicowego profesora z histori czy politologii. Lub poszukaj sobie na poratalu www.wyborcza.pl teksty o konserwatystach.

KONIECZNIE zobacz strone www.konserwatyzm.pl , http://kzm.org.pl/pDokumenty_Deklaracja.php
A dokladnie co maja wpisane w deklaracje ideowa, jakie maja poglady itd.



A tak poza tym, to z checia bym sie umowił na randke z takim ostrym konserwatystą jak Ty Michale :-P

Podobasz mi sie :-)


Co do Cezarego Michalskiego - to Zareba mowił, że Cezary szykuje nowa ksiazke. 8)
  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-04, 16:13   

Aha, żeby nie było płaczu. Temat zostanie przeczyszczony z wycieczek osobistych, ten i parę innych tematów.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-09-05, 12:16   

Dalszą dyskusję o konserwatyzmie proszę prowadzić w tym temacie.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14