FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Help Desk
Autor Wiadomość
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-10-18, 16:01   

Najprościej przeinstalować ale możesz tez przywrócić system (najlepiej wybrać datę najstarszą). Reinstalacja jest imo lepsza, plików i tak nie stracisz (chyba że sprytnie trzymałeś je w koszu ;) ) A tak a propos który to system?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2014-10-18, 16:16   

Windows 7.

Problem w tym, jak przywrócić system. Którą z proponowanych opcji wybrać.

A jak można przeinstalować? Pytam, bo z informatyki jestem raczej ignorantem.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-10-18, 17:05   

Jest też przywracanie z partycji recovery (partycji przywracania), czyli w istocie reinstalacja, która kasuje wszystkie pliki na przywracanej partycji (upraszczając - dysku, np. C:) i instaluje się (Windows + różne programy producenta) od nowa do stanu zapisanego na partycji przywracania (ukrytym dysku na kompie) lub dysku DVD przywracania, czyli najpewniej do stanu z dnia kupna komputera. By na czysto przeinstalować system jedynie do świeżej jego instancji (sam Windows bez programów producenta), trzeba mieć własną kopie owego systemu, tzn. dysk DVD + klucz (najczęściej na naklejce przymocowanej do komputera).

Jeżeli to laptop, najpewniej nie dostałeś go z dyskiem DVD Windowsa, tylko masz tam ukrytą partycję przywracania. Aby odpalić przywracanie systemu z partycji recovery, trzeba w trakcie uruchamiania komputera nacisnąć odpowiedni guzik, dla każdego producenta może być inny (np. F4 dla Samsunga, bodajże). W sieci na pewno znajdziesz info.
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-10-18, 17:22   

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Nagrywałem filmiki i robią się takie pasy, wie ktoś skąd się to bierze i jak zapobiegać? Chodzi o sztuczne światło, dużo jasnego białego tła?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2014-10-18, 17:31   

BG napisał/a:
Windows 7.

Problem w tym, jak przywrócić system. Którą z proponowanych opcji wybrać.

A jak można przeinstalować? Pytam, bo z informatyki jestem raczej ignorantem.


Może to pomoże :) :

http://windows.microsoft....n#1TC=windows-7

Tutaj też jest o przywracaniu systemu do wcześniejszej wersji :

http://www.instalki.pl/de...ie-systemu.html

Nie potrzebnie użyłeś może Combofixa i coś skasował co nie powinien.
_________________
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-10-18, 18:37   

To systemowe przywracanie do punktu w czasie, trzymanie tych punktów tylko zamula system. Zawsze wyłączam (czego jednak laikom bym nie polecał). Przywracanie, o którym ja mówiłem, czyli z partycji recovery, to po prostu reinstalacja do samych korzeni, jedyna, która da stuprocentowy efekt (zakładając, że nie masz wirusa w boot sektorze, ale raczej nie masz). I, co najważniejsze, zoptymalizuje działanie systemu, który znowu zacznie śmigać jak nowo narodzony.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-10-18, 18:53   

dworkin napisał/a:
To systemowe przywracanie do punktu w czasie, trzymanie tych punktów tylko zamula system. Zawsze wyłączam (czego jednak laikom bym nie polecał). Przywracanie, o którym ja mówiłem, czyli z partycji recovery, to po prostu reinstalacja do samych korzeni, jedyna, która da stuprocentowy efekt (zakładając, że nie masz wirusa w boot sektorze, ale raczej nie masz). I, co najważniejsze, zoptymalizuje działanie systemu, który znowu zacznie śmigać jak nowo narodzony.


Potwierdzam, robiłem już tak dwa razy i za każdym razem rozwiązywało problem ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2014-10-19, 09:28   

MrSpellu napisał/a:
Potwierdzam, robiłem już tak dwa razy i za każdym razem rozwiązywało problem ;)
Rozwiąże problem ale permanentnie ;) - pójdą się bujać wszystkie pliki użytkownika :P P
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-10-19, 10:02   

No to trzeba mieć drugą partycję. Kto na jednym dysku chodzi, ten sam sobie szkodzi.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-10-19, 10:42   

Jeszcze nigdy nie straciłem ważnych plików ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2014-10-19, 17:05   

Zrobienie pełnego recovery zawsze robi format partycji ergo dane pójdą w kosmos,
wyjściem jest trzymanie ich na innym dysku (o ile recovery nie rusza innego dysku niż systemowy)
ale jak już jest padaka a dane są na systemowej to się najpierw je odzyskuje (LinuxLive albo jakiś inny komp z naszym dyskiem wpiętym) a potem recovery...
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-10-20, 07:34   

Jander napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=IZKAcO3zeGM&feature=youtu.be
Nagrywałem filmiki i robią się takie pasy, wie ktoś skąd się to bierze i jak zapobiegać? Chodzi o sztuczne światło, dużo jasnego białego tła?

Wygląda jak przeplot ale to chyba przypadkowa zbieżność?
http://www.youtube.com/wa...hTrBXhGF4k#t=32
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-10-20, 07:36   

Durna sprawa: Jak w Win7 ustawić, żeby domyślnie wklejanie było bez formatowania?
_________________
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-10-20, 07:43   

Win 7 czy office?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-10-20, 08:04   

Win 7. Bo formatowanie przekleja się nie tylko do office'a, ale też do przeglądarek (tam, gdzie są formularze z formatowaniem), programów pocztowych itp.
_________________
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-10-20, 08:29   

W większości tych programów istnieją opcje wklejania, np. "Wklej jako zwykły tekst", "Zachowaj tylko tekst". Ostatecznie - wklejenie do Notatnika gubi wszelkie formatowanie, potem wystarczy przekleić. Można też zainstalować np. PureText (czy PlainText). Ustawi domyślne postępowanie copypasty.
  
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-10-20, 08:35   

Że są opcje, to wiem. Co robi notatnik, też ogarniam. Tyle, że to zawsze jedno-dwa kliknięcia więcej, czyli upierdliwość.
PureText miałem nawet kiedyś, trzeba tylko ustawić inny skrót z klawiatury, bo pod ctrl+V nie wchodzi. Może być, ale myślałem, czy nie ma czegoś permanentnego.
_________________
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2014-10-21, 00:28   

Na mojej uczelni jest dostępna sieć Eduroam. Odkąd przesiadłam się na Ubuntu (kilka różnych wersji już miałam), chodzi rozpaczliwie wolno i niewydolnie. Wszystko jest poprawnie skonfigurowane, próbowałam ustawiać na sztywno alternatywne DNSy, ale wciąż lipa. Jakieś pomysły?
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2014-10-21, 04:29   

A jaką masz wersję eduroamu? Bo u mnie jest taka, w której login przechodzi najpierw przez certyfikat ogólny danej uczelni, a potem przechodzi na certyfikat użytkownika. I na certyfikacie ogólnym chodzi wolno, więc może to tam jest problem (przeinstalowanie certyfikatów może?).
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2014-10-22, 00:23   

Jest tylko ogólny. http://eduroam.amu.edu.pl/cert.html Tutaj info o nim.
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2014-10-22, 00:30   

To nie mam ni cholery pojęcia o co może chodzić, styczność z Ubuntu miałem tylko w koszmarach. o_O
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2014-10-22, 12:49   

Cytat:
Na mojej uczelni jest dostępna sieć Eduroam. Odkąd przesiadłam się na Ubuntu (kilka różnych wersji już miałam), chodzi rozpaczliwie wolno i niewydolnie. Wszystko jest poprawnie skonfigurowane, próbowałam ustawiać na sztywno alternatywne DNSy, ale wciąż lipa. Jakieś pomysły?


Na wszystkich wersjach Ubuntu działało tak samo? I jakiej wersji używasz (i używałaś wcześniej)? Wiem, że z od 11/12 (?) był jakiś problem z kartami wi-fi. Dodatkowe pytanie: czy inne sieci wi-fi działają normalnie? Jeżeli tak, to czy podczas korzystania z nich jesteś podłączona do zewnętrznego źródła zasilania? Jeżeli tak, to sprawdź jak się będzie zachowywać jakość połączenia po odłączeniu od zewnętrznego źródła zasilania.

Pytam bo:

od którejś wersji zmienił się sposób zarządzania zasilaniem, co może powodować problem z działaniem kart wi-fi

Jeżeli tak to:

Cytat:
sudo iwconfig


Powinno dać listę urządzeń sieciowych - zazwyczaj karta wi-fi to wlan0. Jeżeli to kwestia zasilania to komenda:

Cytat:
sudo iwconfig wlan0 power off


powinna załatwić sprawę (tymczasowo, po restarcie komputera znów wszystko wróci do normy).
Jeżeli zacznie działać, to wtedy będziemy myśleć dalej.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2014-10-22, 13:15   

Post pod postem, ale nie chciałem by się zlało:

Może ktoś polecić jakiś dobry VPN?
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2014-10-22, 18:06   

a nie ifconfig ?
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2014-10-22, 18:25   

Oba mogą być w tym wypadku.

Cytat:
iwconfig only deals with the wireless elements of a wireless card: the ESSID, WEP keys, etc. All the normal attributes of the network card (IP address, subnet mask etc) are assigned through ifconfig.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2014-10-22, 18:58   

sanatok napisał/a:
Na wszystkich wersjach Ubuntu działało tak samo? I jakiej wersji używasz (i używałaś wcześniej)? Wiem, że z od 11/12 (?) był jakiś problem z kartami wi-fi.


Wersje: miałam 12.04 LTS, bodaj 12.10, teraz mam chyba najnowsze LTS Xubuntu. Na wszystkich równie duży narząd męski. ;) Na Windowsie 7 Starterze działało znośnie, ale jest to wysoce porażkowy system (albo i "system"), więc nie jestem skora, żeby do niego wracać. Wifi u znajomych, w kawiarniach etc. działa zupełnie normalnie. Zasilanie niczego chyba nie zmienia. Terminalem pobawię się zapewne dopiero w poniedziałek, jutro i w piątek nie będzie mnie na uczelni (taki to ze mnie student-darmozjad). Dzięki za pomoc.
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2014-10-28, 10:01   

Wybaczcie post pod postem, piszę z telefonu. D: Egzorcyzmy w terminalu nie zmieniły dokładnie nic, nawet Googla nie można wczytać. Na przemian mam komunikaty "strona internetowa niedostępna" oraz "nie można połączyć się z internetem" - mimo, że TEORETYCZNIE wszystko jest skonfigurowane, połączenie jest nawiązane, a zasięg wynosi 2-3 kreski (a właściwie falki, bo to ikonka wifi).
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-10-28, 11:07   

Mogłabyś sprawdzić czy podobne kłopoty będziesz miała w lyncu? Nie znam się na ubuntu ale miałem kiedyś taki problem w Viście, sieć działała tylko z wi-fi w pracy a tym domowym juz nie, okazało sie że to kwestia ustawień samych programów a nie łączności. Coś blokowało komunikację :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2014-10-28, 11:27   

Heh, spróbuj jeszcze czegoś takiego

Kod:
 sudo gedit  /etc/nsswitch.conf


znajdź linię:

Kod:
hosts:          files mdns4_minimal [NOTFOUND=return] dns mdns4


i popraw na

Kod:
hosts:          files dns


restart i zobacz czy działa.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2014-10-28, 11:34   

Głupia sprawa, właśnie wpadło mi do głowy - instalowałaś sterowniki własnościowe do wi-fi?
Jeżeli nie, to przed zrobieniem tego o czym pisałem wyżej, zrób co następuje Software Sources --> Additional drivers --> wybierz sterowniki własnościowe --> restart --> działa? nie działa?

Daj jeszcze wynik:

Kod:
lshw -C network


Nie poddamy się dopóki nie wygramy //mysli
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13