FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo i konstytucja w Polsce
Autor Wiadomość
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 19:28   

No, to jest strasznie śmieszne, że światowe korporacje, majace ogromny wpływ na kształtowanie opinii publicznej i całego internetu, mogą sobie teraz drogą prawną usunąć niewygodnych dla nich ludzi i ograniczać wolność wypowiedzi, jeśli dana wypowiedz nie zgadza się z promowanymi przez nią marksistowskimi ideologiami.

Można się usrać ze smiechu. :) Tym bardziej, że wspominasz o tym w kontekście gadki o wolności, to jest dopiero śmieszne! :)

Ale spokojnie, nie wiem, ile tam masz lat, ale na pewno dożyjesz pięknych czasow, podobnie jak większosć z nas. W Polsce jeszcze tego tak nie widać, bo nawet pod tym względem jesteśmy zacofani, ale jeszcze trochę, jeszcze trochę, już widać pierwsze oznaki i wlasnie zwolnienie tego łebka z Ikeii jest jedną z nich. Niedługo potem zacznie się wyrzucać ludzi z uczelni, którzy ośmielą się zakwestionować biologię. :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23186
Wysłany: 2019-06-28, 19:36   

Crozier napisał/a:
No, to jest strasznie śmieszne, że światowe korporacje, majace ogromny wpływ na kształtowanie opinii publicznej i całego internetu, mogą sobie teraz drogą prawną usunąć niewygodnych dla nich ludzi i ograniczać wolność wypowiedzi, jeśli dana wypowiedz nie zgadza się z promowanymi przez nią marksistowskimi ideologiami.

Można się usrać ze smiechu. :) Tym bardziej, że wspominasz o tym w kontekście gadki o wolności, to jest dopiero śmieszne! :)

Ale spokojnie, nie wiem, ile tam masz lat, ale na pewno dożyjesz pięknych czasow, podobnie jak większosć z nas.

Hmm, czyli z religijnych powodów mogą odmawiać pracownikowi dostępu do usług medycznych. Ciekawa filozofia. :)

Ja wcale nie bronię wolności dla elgiebetów. Tylko dla wszystkich. Zatem jeśli jakiś przedsiębiorca może odmówić ze względów religijnych wykonania usługi, to inny przedsiębiorca ze względów światopoglądowych może nie zatrudniać pracownika. To takie, kuźwa, proste. Tylko jak "lewackie" korporacje korzystają ze swobód przyznanych "prawicowym" to dramat, zgroza, homoterror. :)

Zatem bądź konsekwentny w swoich przekonaniach, skoro tak bronisz wolności. Albo nie udawaj, że bronisz wolności dla wszystkich, tylko przyznaj że bronisz wolności dla religijnych przedsiębiorców, a tym niereligijnym wara od niej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 19:45   

Zabawne, ja mam wrażenie, że to elgiebety zarzucają wszystkim terror i dlatego tak się obnosza z kazdą dziedziną swojego życia i wytykają innym, kiedy ci nie są zainteresowani ich promocją. W normalnej firmie takie rzeczy są załatwiane w sposob, jaki przytoczyłem, albo w ogóle nie mają miejsca. Niestety, takich firm już praktycznie nie ma, a już na pewno nie wśród "gigantów", bo szefowie tam wiedzą, co sie sprzedaje i jakie lobby ma największy wpływ na media, internet itp. Dlatego lepiej jest uwalić katola bo nad tym wszyscy przejdą do porządku dziennego, poza jakimiś prawicowymi oszołamami, którzy i tak nie mają siły przebicia. Gorzej, jeśli dotknie sie małym palcem wiecznie pokrzywdzonych homoseksualistów - wtedy larum i skandal, firma dostaje łatkę homofobicznej, faszystowskiej, wjeżdza Trybunał Praw Człowieka, media grzeją temat a firma traci na giełdzie. Ot, takie to proste.

Jak napisałem, za kilka lat obudzimy się w świecie, gdzie każde odejście od jedynej przyjętej przed marksistów narracji będzie karane ostracyzmem społecznym, banem na społecznościówkach a być może nawet więzieniem. Do tego to wszystko zmierza, a facio od Ikeiii to tylko kropelka w morzu.
 
 
Trojan 


Posty: 11349
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-06-28, 20:02   

I aktualny głos w temacie
http://wroclaw.wyborcza.p...l#s=BoxLoWrLink

Niestety za paywallem ale najważniejsze jeszcze się załapało ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11349
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-06-28, 21:00   

Kronika Policyjnych Przypadków Skiby
Czyli w Oparach absurdu

Przychodzi Policja do Krzysztofa Skiby:

https://www.facebook.com/...?type=3&theater
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23186
Wysłany: 2019-06-28, 21:51   

Crozier napisał/a:
Zabawne, ja mam wrażenie, że to elgiebety zarzucają wszystkim terror i dlatego tak się obnosza z kazdą dziedziną swojego życia i wytykają innym, kiedy ci nie są zainteresowani ich promocją. W normalnej firmie takie rzeczy są załatwiane w sposob, jaki przytoczyłem, albo w ogóle nie mają miejsca. Niestety, takich firm już praktycznie nie ma, a już na pewno nie wśród "gigantów", bo szefowie tam wiedzą, co sie sprzedaje i jakie lobby ma największy wpływ na media, internet itp. Dlatego lepiej jest uwalić katola bo nad tym wszyscy przejdą do porządku dziennego, poza jakimiś prawicowymi oszołamami, którzy i tak nie mają siły przebicia. Gorzej, jeśli dotknie sie małym palcem wiecznie pokrzywdzonych homoseksualistów - wtedy larum i skandal, firma dostaje łatkę homofobicznej, faszystowskiej, wjeżdza Trybunał Praw Człowieka, media grzeją temat a firma traci na giełdzie. Ot, takie to proste.

Jak napisałem, za kilka lat obudzimy się w świecie, gdzie każde odejście od jedynej przyjętej przed marksistów narracji będzie karane ostracyzmem społecznym, banem na społecznościówkach a być może nawet więzieniem. Do tego to wszystko zmierza, a facio od Ikeiii to tylko kropelka w morzu.

No chyba ci się kraje pomyliły.
W Polsce A.D. 2019, gdzie Kościół Katolicki "za złotówkę" dostaje atrakcyjne nieruchomości, albo bez żadnej kontroli dostaje co mu się spodoba, księża są na pensji u podatnika, religia w szkołach, biskupi kryjący gwałcicieli dzieci są w porząsiu, hajs płynie szeroką i niekontrolowaną strugą, a "katolicy" mogą gnębić kogo im się podoba w imię swojej religii - w takiej Polsce żyjesz, bratku. :) W Polsce, w której IKEA korzysta z "klauzuli sumienia" dozwolonej tylko dla katolickich drukarzy i jest za to kopana, w takiej Polsce żyjesz. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7124
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-06-28, 22:01   

Nie wiem po co to całe bicie piany, odwoła się jak każdy na jego miejscu i wygra, nie słyszałem jeszcze by w takim przypadku sąd nie stanął po stronie pracownika, zwolnić można dopiero po naganie wpisanej do akt, IKEA na pewno zdaje sobie z tego sprawę więc cała akcja to raczej ze strachu przed bojkotem firmy, pewnie dlatego też to nagłośnili. Sorry Winetou, biznes jest biznes
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13196
Wysłany: 2019-06-28, 22:05   

Co to za przygłup ten Crozier?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 22:06   

Romulus napisał/a:
Crozier napisał/a:
Zabawne, ja mam wrażenie, że to elgiebety zarzucają wszystkim terror i dlatego tak się obnosza z kazdą dziedziną swojego życia i wytykają innym, kiedy ci nie są zainteresowani ich promocją. W normalnej firmie takie rzeczy są załatwiane w sposob, jaki przytoczyłem, albo w ogóle nie mają miejsca. Niestety, takich firm już praktycznie nie ma, a już na pewno nie wśród "gigantów", bo szefowie tam wiedzą, co sie sprzedaje i jakie lobby ma największy wpływ na media, internet itp. Dlatego lepiej jest uwalić katola bo nad tym wszyscy przejdą do porządku dziennego, poza jakimiś prawicowymi oszołamami, którzy i tak nie mają siły przebicia. Gorzej, jeśli dotknie sie małym palcem wiecznie pokrzywdzonych homoseksualistów - wtedy larum i skandal, firma dostaje łatkę homofobicznej, faszystowskiej, wjeżdza Trybunał Praw Człowieka, media grzeją temat a firma traci na giełdzie. Ot, takie to proste.

Jak napisałem, za kilka lat obudzimy się w świecie, gdzie każde odejście od jedynej przyjętej przed marksistów narracji będzie karane ostracyzmem społecznym, banem na społecznościówkach a być może nawet więzieniem. Do tego to wszystko zmierza, a facio od Ikeiii to tylko kropelka w morzu.

No chyba ci się kraje pomyliły.
W Polsce A.D. 2019, gdzie Kościół Katolicki "za złotówkę" dostaje atrakcyjne nieruchomości, albo bez żadnej kontroli dostaje co mu się spodoba, księża są na pensji u podatnika, religia w szkołach, biskupi kryjący gwałcicieli dzieci są w porząsiu, hajs płynie szeroką i niekontrolowaną strugą, a "katolicy" mogą gnębić kogo im się podoba w imię swojej religii - w takiej Polsce żyjesz, bratku. :) W Polsce, w której IKEA korzysta z "klauzuli sumienia" dozwolonej tylko dla katolickich drukarzy i jest za to kopana, w takiej Polsce żyjesz. :)

Jakie kraje? Polska to mi zwisa i powiewa, tutaj konserwatyzm przetrwa jeszcze długo i nieprędko pójdziemy ścieżką obraną przez zachodnią Europę - co mnie tam cieszy, bo chociaż jest względny spokój a jeśli problemy sa, to raczej wymyślane na bieżąco, patrz: bicie piany o kawałek papierka i rzekome odbieranie wolnośći soy-boyom i "intelektualistom".

Pisałem o skali świata.

@Fidel, a taki foliarz, nie znam gościa, ale podobno prawak, zaściankowiec i debil. Ale i tak pewnie mniejszy niż ty.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13196
Wysłany: 2019-06-28, 22:18   

Pytał cię kto?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 22:21   

Ciebie nikt, a mimo to wycierasz sobie ryj czyjąś ksywką.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13196
Wysłany: 2019-06-28, 22:29   

Zwyczajnie nazywam rzeczy po imieniu. A ty z jakiegoś, nieznanego, powodu jesteś niegrzeczny.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 22:35   

Przynudzasz. Zresztą, z tego co zauważyłem, to twoje stałe zajecie na tym forum - rzucanie krótkimi postami, bo jesteś taki edgy, cool i jazzy, chociaż za monitorem pewnie siedzi marudna pizda z dwoma podbródkami.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13196
Wysłany: 2019-06-28, 22:40   

Nie z tobą rozmawiam, wtrącasz się nie pytany a potem narzekasz. Ogarnij się. Jak będę potrzebował to poproszę cię wypowiedź. Teraz zamilcz.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 22:41   

Ale ja z tobą nie rozmawiam, po prostu daje ci znać, ze jesteś marudną pizdą.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13196
Wysłany: 2019-06-28, 22:47   

Uwielbiam wiejskich katolików. Ten jad należałoby wciągnąć na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7124
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-06-28, 23:09   

Hej no już uspokójcie się, Crozier, proszę cię ignorowałem twoje wulgarne wpisy ale teraz proszę bez parlamentarnych słów, nie jesteśmy w sejmie.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23186
Wysłany: 2019-06-29, 07:51   

Polska. Normalny kraj, w którym standardem jest, że policja wchodzi obywatelom do domu o świcie i rekwiruje im komputer za obrazek Matki Boski w tęczy. :-P :-P :-P

To ja poproszę ten homoterror z prześladowaniem katolików i obozami reedukacyjnymi dla homofobów. Bardzo, bardzo poproszę! :) Nawet mogę się pomodlić o taki nieistniejący w Europie kraj. :mrgreen:


A wracając do wpisu durnia z IKEI, to po przeczytaniu go wcale się nie dziwię, że został zwolniony. A Ordo Satanis jak zwykle kłamie.
http://wiadomosci.gazeta....g_mak4gsDtBYeE. W zasadzie, moim zdaniem, żaden średnio wrażliwy człowiek nie powinien się dziwić.

Cytat:
Firma pokazała, co oburzyło byłego pracownika IKEI
IKEA sprecyzowała, że konflikt miał miejsce jeszcze w maju tego roku, gdy w firmie obchodzono Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii. W intranecie (wewnętrznym forum) opublikowano artykuł, który "prezentował wartości i stanowisko" Grupy Ingka (właściciel IKEI). Na jego wstępie pada, że dzień jest obchodzony, aby "walczyć o prawa lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".

Dalej napisano: "W Grupie Ingka chcemy, aby każdy czuł się szanowany i doceniany za to, kim jest i ceniony za swój wyjątkowy wkład, niezależnie od jego orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Oczekujemy, że każdy współpracownik ma prawo do obrony swojej indywidualności, jednocześnie szanując ją u innych i zapewniając, że wszyscy czujemy się włączeni w działania zespołu, jak i całej firmy. W IKEA zachęcamy też naszych pracowników LGBT+ do bycia sobą i nie akceptujemy żadnego rodzaju dyskryminacji".

Wpis b. pracownika IKEI ujawniony
Co pod tym artykułem napisał zwolniony pracownik IKEI? Według Ordo Iuris "nie zgodził się na obligowanie personelu przedsiębiorstwa do realizowania ideologicznych postulatów". Jak podali prawnicy, jego wpis brzmiał:

Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: "Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich". A także: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".

IKEA: Podobne działania podjęlibyśmy w przypadku naruszenia godności np. katolików
IKEA opisała, że zaraz potem odbyła się rozmowa z K., by wyjaśnić całą sytuację. Stwierdzono, że w szwedzkiej firmie nie ma miejsca na to, by naruszać godność innych pracowników, a w komentarzu padły cytaty, które mówiły o śmierci w kontekście tego, "jaki los powinien spotkać osoby homoseksualne".

Otwartość na inne poglądy nie może stać się przyzwoleniem na słowną agresję wobec innych, wyrażoną w mediach elektronicznych, a także w bezpośrednich rozmowach z innymi pracownikami. (...). Podkreślam, nie poglądy stanowiły problem, ale sposób wyrażania swoich opinii, który wyklucza inne osoby. Podobne działania podjęlibyśmy w przypadku naruszenia godności każdej innej grupy (np. katolików)
- czytamy, a IKEA wskazała również, że po komentarzu Tomasza K. do działu kadr zgłaszało się wielu pracowników "poruszonych tym wpisem".

Według Ordo Iuris firma nierzetelnie opisała sprawę, a Tomasz K. dał jedynie wyraz "swoim przekonaniom religijnym poprzez zamieszczenie prostych cytatów z Pisma Świętego". Prawnicy stwierdzili też, że IKEA próbuje "cenzurować Pismo Święte" i uzasadniać zwolnienie pracownika za to, że ten użył cytatu ze Starego Testamentu.

Zwolniony pracownik IKEI: Zaoponowałem i wyraziłem swój protest
Mężczyzna pojawił się w materiale "Wiadomości" TVP. Nie pokazano jednak jego twarzy, ponieważ - jak podano - obawia się, że nie znajdzie nowej pracy. - Zaoponowałem i wyraziłem swój protest. Nie uważam, żeby to był mój obowiązek. Tym bardziej że jestem katolikiem i kłóci się to z moim światopoglądem - mówił.

Powiadomiono mnie, że IKEA zdecydowała się rozwiązać ze mną umowę o pracę. Moja kierowniczka powiedziała, że w takim razie jestem proszony, aby usunąć wszystkie swoje rzeczy z szafki, spakować się i oddać identyfikator - opowiadał w materiale "Wiadomości" TVP Tomasz K.


A propos jeszcze Crozierowej normalności:
Cytat:
Do sprawy odniósł się już Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, który zapowiedział, że jeżeli część informacji o zwolnieniu Tomasza K. z IKEI się potwierdzi, to "zleci prokuraturze jej zbadanie". Ziobro zasugerował, że IKEA mogłaby "ingerować w obszar wartości chronionych przez polskie prawo".

Jest to sprawa bulwersująca. Gdyby ta informacja miałaby się potwierdzić, to mielibyśmy do czynienia z sytuacją, w której zewnętrzny koncern, naruszając polski porządek prawny, dopuszcza się jawnego złamania praw pracowniczych
- mówił minister sprawiedliwości.

Katolicka moralność w akcji: ny nie prześladować - wolność gospodarcza, querva, sumienie, querva.
Prywatny przedsiębiorca korzysta z "klauzuli sumienia" wobec nienawistnego postu swojego pracownika - nie, no nie!!! querva, co to jest, prokuratur już do was jedzie!!!

To jest kraj, w którym żyjesz Crozier, a nie pochodząca z twoich fantazji europejska republika gejowska prześladująca katolików. ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-06-29, 09:44   

Gość na forum napisał tak: Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: "Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich". A także: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".

Ten wpis jest co najmniej opresywny, a rozumiany literalnie po prostu nawołuje do eksterminacji homoseksualistów. Trudno znaleźć symetrię między treścią plakatu promującego LGBT (będącą powodem odmowy druku), a treścią tego posta (będącą powodem zwolnienia). Na zachodzie ta ostatnia podeszłaby już pod mowę nienawiści (w Polszy wg ustawy orientacja seksualna nie podlega ochronie przed mową nienawiści, w przeciwieństwie do np. wyznania).

Tak czy inaczej jako pracodawca na pewno nie czułbym się komfortowo z takim wpisem. Gdyby facet napisał tylko, że nie zgadza się z wartościami LGBT i nie chce ich promować, pewnie byłby mi obojętny.
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1648
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-06-29, 10:04   

dworkin napisał/a:
...
Ten wpis jest co najmniej opresywny, a rozumiany literalnie po prostu nawołuje do eksterminacji homoseksualistów.

Się nie dziwię, że z miejsca mu podziękowali za pracę.
Dla niektórych to może być nawet odebrane jako "grożenie śmiercią".
A wewnętrzne intranety mają swoje regulaminy i są traktowane jako część stanowiska pracy/część zakładu. Obojętnie czy ktoś coś w nich napisał dotyczącego pracy czy nie i czy w czasie pracy czy nie.


dworkin napisał/a:
Tak czy inaczej jako pracodawca na pewno nie czułbym się komfortowo z takim wpisem. Gdyby facet napisał tylko, że nie zgadza się z wartościami LGBT i nie chce ich promować, pewnie byłby mi obojętny.

Nie chce mi się bardzo szukać, ale kojarzę, że dałoby się znaleźć cytaty z tego samego Pisma Świętego, które o homoseksualiźmie mówią jednak całkiem inaczej. Coś w stylu "módlmy się, oni powinni sami z tym walczyć aż się naerócą itp". Nie wspominając o podstawowej zasadzie w tymże Piśmie "kochajmy innych ludzi, nieważne jak bardzo się od nas różnią".
Czyli facet wybrał cytaty o określonym wydźwięku, ewidentnie bardzo złym.
Ergo - fanatyk i powinno się go obserwować, bo "może mu się pogorszyć i przejdzie do czynów".
Ikea sama mogłaby zgłosić jego wpisy do prokuratury (ciekawe co wtedy Minister Z. by zrobił ...)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11349
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-06-29, 11:52   

Posługiwanie się Starym Testamentem jest z góry skazane na porażkę, i tu nie chodzi o wyrywanie z kontekstu tylko o to że ST prezentuje wartości za które obecnie idzie się do więzienia. Natomiast jest bardzo prosto napisany i ma nieskomplikowany przekaz, dlatego chętnie jest cytowany przez proste/prymitywne jednostki.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2082
Wysłany: 2019-06-29, 13:30   

Crozier napisał/a:
Kodeks Pracy, który zabrania dyskryminacji pracownika ze względu na poglądy czy wyznawaną religię.

Pracownik Ikei został zwolniony nie za poglądy ani religię, tylko za faktyczne nawoływanie do eksterminacji homoseksualistów i za odmowę wykonania polecenia przełożonego podpieraną religijnymi motywami.
Skoro on tak bardzo nienawidzi gejów i ma to wpływ na wykonywanie przez niego pracy, to pytanie, dlaczego zatrudnił się w korporacji, która od dość dawna ma na sztandarach promowanie postaw równościowych m.in. wobec osób LGBT.

Poza tym, czy naprawdę chciałbyś, żeby w każdej pracy pracownicy mogli powoływać się na klauzulę sumienia i odmawiać świadczenia usług? Żeby kasjerka w spożywczaku mogła nie skasować ci szynki, bo jest muzułmanką, i żeby inna kasjerka mogła klientowi nie skasować kondomów, bo jest katoliczką?
Nie wspominając już o sędziach-katolikach, którzy z powodu swoich przekonań nie będą orzekać rozwodów, i o nauczycielach-katolikach, którzy nie będą nauczać o rzeczach sprzecznych z ich przekonaniami (np. na historii, WOS-ie i biologii).

Żadne "lewactwo" nie prześladuje ludzi religijnych, a przynajmniej nie w Polsce. W Polsce to katoliccy konserwatyści są uprzywilejowani.
Katolicka symbolika w budynkach i obiektach publicznych, łączenie uroczystości państwowych z obrzędami religijnymi, przywileje podatkowe dla duchownych (płacą średnio dziewięciokrotnie niższe podatki od dochodów niż inni obywatele), duszpasterstwo w policji, straży pożarnej, służbie celnej i państwowych firmach (np. grupie Lotos), finansowanie składek na ubezpieczenia społeczne duchownych ze środków publicznych, zwolnienie duchownych katolickich skazanych za przestępstwa pedofilii z obowiązku wpisu do rejestru pedofilów, rygorystyczne prawo antyaborcyjne, wprowadzenie do paszportów hasła "BÓG HONOR OJCZYZNA", nagminna sprzedaż na rzecz Kościoła nieruchomości z ponad 90% bonifikatą, sfinansowanie ze środków publicznych ok. 10 proc. (20 mln zł) wydatków związanych z organizacją przez Kościół katolicki Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, uczczenie przez Sejm RP "objawień fatimskich" i uznanie ich za realne zdarzenie, współfinansowanie ze środków publicznych budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, kupowanie ze środków publicznych sprzętu liturgicznego (np. monstrancji dla gdyńskiej bazyliki za 90 tys. zł), przekazanie przez państwo uprawnień do organizowania adopcji zagranicznych wyłącznie na rzecz instytucji katolickich (wymagają od rodziców adopcyjnych bycia katolikami), prowadzona przez księdza modlitwa wszystkich uczestników programu emitowanego przez TVP Info, ogłaszanie świętych katolickich patronami jednostek samorządu terytorialnego itp. - to są polskie warunki. I to mimo tego, że formalnie Polska nie jest państwem wyznaniowym.
Z tego co wiem (choć mogę się mylić), to katoliccy duchowni (i związane z nimi instytucje) nie dostali takich praw w żadnym innym kraju niebędącym formalnie państwem wyznaniowym.
Wszystko to nie przeszkadza mówić zagorzałym katolikom, jacy to oni są biedni i prześladowani.
I w innych krajach organizacje takie jak Ordo Iuris raczej nie są zapraszane przez władze do prac nad ustawami ani powoływani do Sądu Najwyższego.
Ci, którzy są w grupie uprzywilejowanej, niech nie narzekają, że część ludzi chce odebrania im ich przywilejów.
Crozier napisał/a:
Napisał na forum posta, że nie chce popierać określonej ideologii, bo religia mu tego zabrania.

Skoro on tak lubi Biblię i cytaty z niej, to w takim razie powinien był odmówić pracy w miejscu, w którym kobiety nie zakrywają głów, jeśli nie są ostrzyżone (1 Kor 11,6), w którym promuje się równość mężczyzn i kobiet (1 Tm 2,12) i w którym mężczyźni noszą długie włosy (1 Kor 11,14), nie wspominając już o posyłaniu dzieci do szkoły, w której nauczają kobiety (1 Tm 2,12). I, oczywiście, człowiek mocno wierzący i polegający na Biblii popiera kamienowanie za apostazję (Pwt 13,7-12), popiera karanie śmiercią za wykonywanie pracy w dniu szabatu (Wj 35,2 i Lb 15,32-36) i często bije syna rózgą (Syr 30,1 i Syr 30,11-13), mimo że psychologowie i psychiatrzy wykazali, że ma to szkodliwy wpływ na psychikę dziecka.

Biblia to nie jest supermarket, że wybierasz tylko to, co ci pasuje - albo uznajesz wszystkie księgi Pisma za święte i natchnione Słowo Boże, albo nie.
Crozier napisał/a:
że światowe korporacje(...) mogą sobie (...) ograniczać wolność wypowiedzi, jeśli dana wypowiedz nie zgadza się z promowanymi przez nią marksistowskimi ideologiami.

Światowe korporacje i marksistowskie ideologie to sprzeczność sama w sobie, bo korporacje to rzecz kapitalistyczna, a marksizm stawia za cel zniszczenie kapitalizmu i korporacji, w imię walki klas i walki o dyktaturę proletariatu.
Która korporacja wzięła na sztandary hasło "Proletariusze wszystkich krajów, łącznie się!" lub inne hasło z "Manifestu partii komunistycznej" czy "Kapitału"? Bo jakoś nie kojarzę żadnej.

Tylko że obecnie konserwatystom praktycznie wszystko kojarzy się z marksizmem, lewactwem i pokrewnymi rzeczami (z masonerią i Żydami pewnie też, tak jak i kiedyś).

Lewak to "zwolennik, wyznawca skrajnie lewicowych poglądów i metod działania (często z użyciem przemocy); lewicowy ekstremista" (za "Słownikiem Współczesnego Języka Polskiego").
Co popieranie równości osób LGBT ma wspólnego z lewicowym ekstremizmem?
Lewackie organizacje to np. Czerwone Brygady, Frakcja Czerwonej Armii, Świetlisty Szlak i FARC. Gdzie Ikei do nich?

No ale zmienianie znaczeń słów to jedna z ulubionych metod JKM-a, Michalkiewicza, Brauna, Rodziny Radia Maryja, pisowców i ludzi o zbliżonych światopoglądach.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-06-29, 14:39   

Cintryjka napisał/a:
A podstawowe katolickie przykazanie, by miłować bliźniego jak siebie samego? Jezus w Nowym Testamencie kazał wszystkim miłować wszystkich, bez wyjątków.

Jak to wszystkich, bez wyjątków? Przecież tylko swego bliźniego, a nie obcego :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5373
Wysłany: 2019-07-01, 08:39   



Sprzeciw wobec promocji w sklepach IKEA nie obejmuje promocji na szklanki.

:mrgreen: :P
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-07-30, 11:20   

http://wiadomosci.gazeta....tml#s=BoxOpImg2

Cytat:
Sąd oddalił wniosek prokuratury, która chciała jego tymczasowego aresztowania, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że śledczy planują zaskarżyć tę decyzję.

Niech mi ktoś wyjaśni, czym jest areszt tymczasowy, bo patrząc na przykład Polski wychodzi, że to takie przedwięzienie jeszcze przed wyrokiem. Ja sądziłem, że głównym celem aresztu jest zabezpieczenie postępowania dochodzeniowego, jeśli istnieje uzasadniona możliwość, że aresztowany mógłby na nie wpływać na wolności. Albo istnieje uzasadniona możliwość, że mógłby uciec i się ukryć. Albo że jest niebezpieczny dla otoczenia.

Tymczasem w Polsce prokuratura występuje o tymczasowe aresztowanie nagminnie, a sąd dość często je popiera.

rp.pl napisał/a:
Tymczasowe aresztowanie jest najdolegliwszym z środków zapobiegawczych. Polega na pozbawieniu wolności podejrzanego lub oskarżonego na pewien z góry określony czas, tak aby pozostawał w dyspozycji prokuratora lub sądu. Ponad 10 lat temu Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie Kauczor przeciwko Polsce, w którym po raz pierwszy stwierdził, że problem nadużywania tymczasowego aresztowania ma w Polsce charakter strukturalny.

- Na podstawie analizy wyroków strasburskich można wyróżnić kilka głównych problemów związanych ze stosowaniem tymczasowego aresztowania: długotrwałość jego stosowania; brak indywidualizacji przesłanek w postanowieniach o zastosowaniu i przedłużaniu stosowania środka; niebranie pod uwagę środków nieizolacyjnych; powtarzalność argumentacji w postanowieniach o przedłużeniu stosowania środka izolacyjnego; uzasadnianie całego okresu trwania tymczasowego aresztowania głównie surowością grożącej kary lub charakterem zarzucanego czynu – wskazuje dr Katarzyna Wiśniewska, prawniczka w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (...)

W 2009 roku w jednostkach penitencjarnych przebywało 9460 osób tymczasowo aresztowanych. Liczba ta konsekwentnie malała i 31 grudnia 2015 roku były to 4162 osoby. Tendencja spadkowa jednak się nie utrzymała i w ostatnich latach ponownie obserwujemy konsekwentny i znaczny wzrost liczby osób pozbawionych wolności przed uzyskaniem końcowego wyroku – 31 maja 2019 roku osób tymczasowo aresztowanych było już 8365.

Serio, przeraża mnie ten kraj, wymiar sprawiedliwości jest w nim naprawdę okrutny. Prokuratura zależna od władzy już w ogóle, ale sądy też często bezlitosne, w zbyt dużym stopniu wyrokujące w oparciu o własne ludzkie resentymenty, nierzadko sankcjonujące po prostu zwykłą zemstę. Plasuje to nasz kraj wciąż jedną nogą we wschodniej mentalności.
 
 
Trojan 


Posty: 11349
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-30, 11:59   

hmm.
no i co mu zrobią ?
za pół roku będzie śmigał samochodem jak Najsztub :)

parafrazując - mnie przerażają w tym kraju kierowcy.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-07-30, 12:27   

Czyli popierasz areszt w tym przypadku, ok. Na Białorusi też by poparli. Bo prawa jazdy to on nie zobaczy przez kolejne trzy lata lub więcej. Jaki byłby więc cel aresztu? Żeby dojebać? Tylko jeśli zgadzamy się na areszt będący dojebaniem, to co ich powstrzyma przed dojebaniem nam w lżejszym przypadku?

Ty jesteś po prostu zwolennikiem zasady, że lepiej zamknąć stu niewinnych niż wypuścić jednego winnego. A ja odwrotnie.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13196
Wysłany: 2019-07-30, 12:36   

Zemsta jest niedoceniana ale w tym przypadku areszt to jakaś abberacja. Prokurator, który o coś takiego wystąpił powinien dostać jakąś karę dyscyplinarną.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-07-30, 12:43   

Cóż... Nie dostanie, bo...

wp.pl napisał/a:
Smaczku całej sprawie dodaje fakt, iż szefową Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim jest Magdalena Witko, żona byłego posła PiS, a obecnie prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko.

Witko ma 43 lata i stoi na czele piotrkowskiej prokuratury od 25 kwietnia 2016 roku. Pełnienie funkcji powierzył jej osobiście prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jej nominacja wywołała spore kontrowersje. W fotelu szefowej prokuratury zastąpiła bowiem doświadczoną Jadwigę Bissinger-Kopanię, która była prokuratorem okręgowym od 2007 roku.


A prawomocna zemsta ma sens tylko w odpowiedzi na intencjonalne zło. Tylko jako część bardziej złożonej kary - wychowawczej i prewencyjnej. Z tym mogę się zgodzić. Bo inaczej jest barbarzyńskim wymierzaniem cierpienia, a takie przypadki mam na myśli.
  
 
 
Trojan 


Posty: 11349
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-30, 12:45   

dworkin napisał/a:
Czyli popierasz areszt w tym przypadku, ok. Na Białorusi też by poparli. Bo prawa jazdy to on nie zobaczy przez kolejne trzy lata lub więcej. Jaki byłby więc cel aresztu? Żeby dojebać? Tylko jeśli zgadzamy się na areszt będący dojebaniem, to co ich powstrzyma przed dojebaniem nam w lżejszym przypadku?

Ty jesteś po prostu zwolennikiem zasady, że lepiej zamknąć stu niewinnych niż wypuścić jednego winnego. A ja odwrotnie.


nie, w tym przypadku nie popieram.
widzę natomiast gigantyczny problem w naszym zachowaniu, który na drogach rzutuje zwiększająca się liczbą zabitych.

prawo jazdy - jak sam wykazałeś znaczy tyle co NIC.
więc nie ma żadnych konsekwencji.
bo śmieszne mandaciki znaczą dla nich również NIC.

jedyna konsekwencja to pewnie pewien czasowy ostracyzm - ale w naszych czasach to szybko mija. Zresztą już pojawiła się grupa wsparcia tych "co to kto nie po kielichu"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13