FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo i konstytucja w Polsce
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-03-14, 18:32   

Dla mnie to proste - komisja składała się z nastu osób = naście odrębnych zdań , z dużym rakiem czyli nadrezprezentacja profesorów. To nie mogło się udać.
Temu zresztą napisałem - żenada. Wice torpeduje prace swojej komisji bo wie że jest do doopy.
jeżeli jeszcze związki, cierpiące od lat na deficyt intelektualny, wystosowały do komisji ludzi swojego pokroju :)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-03-14, 20:30   

Hmm, czy czas poświęcony na oddychanie też będzie trzeba odpracować?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-02, 21:54   

https://www.rp.pl/Polityk...onstytucja.html

Cytat:
Zaprzestanie finansowania lekcji religii z budżetu państwa, likwidacja Funduszu Kościelnego i wspólnych komisji rządowo-kościelnych – to główne założenia ustawy o świeckim państwie, który pod koniec lutego złożyła w Sejmie szefowa Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka. Projekt jest ważny z dwóch powodów. Po pierwsze, Inicjatywa Polska wchodzi obecnie w skład Koalicji Europejskiej. Po drugie, podpisało się pod nim 40 tys. osób (...)

„Rzeczpospolita” dotarła do opinii Biura Analiz Sejmowych, sporządzanej dla Komisji ds. Petycji. „Niektóre (postulaty z ustawy – red.) uznać należy za niezgodne z Konstytucją RP i wiążącym RP prawem międzynarodowym (lub wysoce wątpliwe z tego punktu widzenia)” – wynika z opinii (...)

Negatywna opinia BAS zwiastuje jednak szybkie wyrzucenie projektu do kosza, bo komisja ma opinię konserwatywnej. Poza tym wcześniej już projekt ostro skrytykował prawicowy instytut Ordo Iuris, którego zdaniem propozycja jest w wielu miejscach niekonstytucyjna.

Ordo Iuris locuta, causa finita! A Wy mysleliscie, ze Polska jest panstwem swieckim? Buahahahaha...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-03, 08:19   

Ordo Satanis - to właściwa nazwa.

Chyba nikt się nie spodziewał, że ten projekt trafi w ogóle pod obrady parlamentu. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-05-03, 18:23   

Razemki powinny nieść wypowiedzenie konkordatu i antyklerykalizm na sztandarach.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2019-06-13, 07:08   

Cytat:
Ale sprawą zainteresował się osobiście prezes Jarosław Kaczyński. Zażądał od młodego Czarneckiego wyjaśnień na piśmie. I je dostał. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w TVN 24 mówił wtedy, że "były to wyjaśnienia jednej strony". W takiej sytuacji, prokuratura nie miała więc wyjścia i musiała wszcząć dochodzenie.
Źródło
Nie wiem czy to kwestia poziomu dziennikarstwa czy wpływ Prezesa na Prokuraturę...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-14, 11:06   

Wpływ szeregowego posła na całą prokuraturę? Jachu, to oburzające. W jakim ty kraju żyjesz? W jakiejś wschodniej republice sowieckiej, żeby takie podłe insynuacje wysuwać. Sam prezydent USA powiedział, że u nas jes wsio w pariadkie. Shut up, lewaku! :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-27, 17:09   

Pseudo TK wydał orzeczenie na kanwie sprawy drukarza z Łodzi, któremu jego katolickie sumienie nie pozwoliło wykonać usługi dla elgiebetów. Ten pseudo wyrok może zaszkodzić także katolikom. Bo teraz można odmówić wykonania usługi również katolikowi.

Swoją drogą, tak zwana klauzula sumienia to patologia sama w sobie. Czy dotyczy lekarza, czy drukarza. https://oko.press/bodnar-obala-argumenty-ziobro-klauzula-sumienia-w-uslugach-jest-antykonstytucyjna-i-narusza-ustawe-o-rownym-traktowaniu/?fbclid=IwAR30VrCWRwB7SaXfvTWimkZxXPWtJYae0BJkwa-qXcxpwP8HXxbeIeN0d2U

Ale, póki co, idziemy w stronę pato-kato.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2019-06-27, 18:20   

A Zoll oczywiście (z uwagi na swój radykalny antyaborcjonizm) mówił przed chwilą w Faktach, że nie każdy usługodawca i nie w każdej sytuacji może powołać się na klauzulę sumienia. Nie chcesz mieć konfliktu sumienia - nie bądź ginekologiem, jak ci religia nie pozwala rzetelnie wykonywać swojej pracy. Były dwa zdania odrębne od tego wyroku, no i w składzie był Muszyński, więc w sumie to lipa, a nie wyrok.

Ciekawie to się dopiero zrobi, jak Polska nie wykona wyroku TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-28, 06:12   

Kary jak kary.
Gorzej, że europejskie sądy mogą przestać uznawać wyroki polskich sądów. A wtedy już tylko Putin.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-06-28, 06:37   

A ja bym tutaj mocno się zastanawiał nad tymi uzasadnieniami ...
Bo z obydwu stron wyglądają nieciekawie ...

Po.1. Używanie tutaj klauzuli sumienia, a tym bardziej "nierównego traktowania pod kątem preferencji seksualnych" jest IMHO głupie.
Drukarz nie wydrukował nie dlatego, że Klienci mieli inne preferencje seksualne. On nawet tych preferencji nie znał, pewnie nie zapytał, mógł co najwyżej się domyślać (tzn. tak zakładam, może jednak zapytał chociaż nie musiał ...).
On nie wydrukował, bo nie zgadzał się z treścią plakatu (nie przyjął zamówienia na taką usługę), a to IMHO jednak coś innego. Bo podejrzewam, że gdyby te same osoby przyszły do niego i przyniosły do wydrukowania plakatu o "Gąsce Balbince", to nie miałby z tym problemu.

Po.2. Mnie się zdarza, że odpowiadam komuś, że nie wykonam jakiejś usługi w taki sposób, w jaki zamawiający chce. Bo nie zgadzam się z tym co/jak ta usługa ma robić. Uważam (zazwyczaj), że jest jakiś brak zabezpieczeń, albo w inny sposób taka realizacja usługi jest bez sensu. I przeczuwam, że wykonanie w taki sposób usługi spowoduje, że usługa nie będzie poprawnie działać, albo zamawiający wróci z pretensjami.
Może znaleźć się ktoś inny, kto taką usługę zrealizuje, bo uzna że ja jednak nie mam racji.
Czy to oznacza, że ten zamawiający będzie mógł mnie oddać do Sądu, za nie przyjęcie zlecenia?
IMHO firmie prywatnej wolno wybierać sobie jakie usługi będzie wykonywać a jakie nie. I komu je będzie wykonywać. I Państwu g... do tego. Najwyżej firma prywatna nie zarobi - to jest wybór jej właściciela.
Jeśli Państwo zaczyna narzucać firmom prywatnym co/dla kogo ma wykonywać, to idziemy w kierunku komuny.

Po.3. Nawet z powodów "przekonań" zdarzyło mi (stowarzyszeniu) się odmawiać zrobienia czegoś. Kiedyś, jakiś polityk chciał, żeby mu zorganizować wystawę, na której on byłby jakimś ważnym gościem itp.
Odpowiedzieliśmy grzecznie, że "nie ma takiej opcji".
Żeby być dokładnym - z założenia unikamy polityki w stowarzyszeniu. Każdej opcji politycznej.
Czy to oznacza, że ten polityk mógłby nas podać do Sądu? Bo odmówiliśmy mu, tylko dlatego, że był politykiem?**

IMHO ten temat środowisko LGBT rozdmuchało celowo. Tak samo jak rozdmuchuje celowo inne przypadki (jakoś dziwnie kojarzy mi się to z rozdmuchiwaniem rasizmu, który powoli prowadzi w niektórych przypadkach do sytuacji odwrotnej, czyli np. przymusowego wsadzania innych ras gdzieś, tylko po to, zeby spełnić "parytety"). Nie mam nic przeciwko LGBT ... dopóki nie próbują mi czegoś narzucić.
Bo "Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja wolność".

P.S. Wsadzanie w to "ratowania życia"* jest IMHO przegięciem pały.

*czyli dyskusji o aborcji i klauzuli sumienia lekarzy/aptekarzy.
Chociaż jeśli lekarz/aptekarz ma prywatną firmę - nie widzę nawet z tym problemu - o ile wcześniej, jawnie o swoich poglądach informuje i informuje, jakie zabiegi wykonuje, a jakie nie.

edit:
**cały czas wiedziałem, że "coś mi z tyłu głowy siedzi" ...
Ktoś się orientuje co to znaczy "budować wizerunek firmy"?
No to taki drukarz może nie chcieć być kojarzony z plakatem jaki miałby wydrukować, a nawet "dla kogo" wydrukować. To jest dbanie o wizerunek firmy. Nie chcę być z czymś kojarzony, albo właśnie chcę być z czymś kojarzony. Bo to może wpłynąć na to - czy/jacy następni Klienci do mnie przyjdą (to już chyba mocne uzasadnienie?).
Dokładnie to jest temat z odmową politykowi - nie chcemy być kojarzeni z polityką, żadną. Więc dla nas jest to uzasadnienie odmowy wykonania usługi.
Tak samo jak dla drukarza byłoby to uzasadnienie, i jak uzasadnieniem jest dla tego instruktora samoobrony, po tym, jak się to stowarzyszenie LGBT pochwaliło, że będzie ich uczył ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-06-28, 10:17   

goldsun +1
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-06-28, 11:16   

dobrze napisane
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 15:26   

Tęczowi się obrażają, bo pan im nie chciał wydrukować ulotek, a dzisiaj zwolniony został pracownik krakowskiej Ikei, katolik, który odmówił szefostwu promowania ideologii LGBT w pracy, powołując się na swoje poglądy (a konkretnie - na cytaty z Biblii). Firma uznała, że to poniżej ich standardów zatrudnienia i facio poleciał na bruk.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-28, 16:46   

I bardzo dobrze.
Przecież to działa w obydwie strony, prawda? Nie podoba się, to niech idzie pracować gdzie indziej. :-)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 17:07   

No nie do końca, bo istnieje coś takiego, jak Kodeks Pracy, który zabrania dyskryminacji pracownika ze względu na poglądy czy wyznawaną religię.

Swoją drogą, jak zwykle lewica ma potęzny syntax error - drukarz odmówił homosiom ulotek? SKANDAL I HOMOFOBIA. Ikea wywala katolika z pracy, bo śmiał zaprotestować przeciwko czemuś, co mu się siłą wciska i co jest niezgodne z jego przekonaniami? OJ TAM OJ TAM, JAK SIE NIE PODOBA, TO NIECH WYPIERDALA.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-28, 17:10   

Istnieje też coś takiego jak konstytucja, która zabrania dyskryminacji kogokolwiek. :) W art. 32 stanowi wprost, że:
Cytat:
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny

Ale skoro drukarz nie musi wykonać zlecenia dla organizacji LGBT, bo to śfęte prawo przedsiębiorcy, to dlaczego pracodawca nie może zwolnić za homofobiczny wpis? Śfęte prawo pracodawcy. I przedsiębiorcy. Nie pasuje, znajdź sobie innego pracodawcę. A w przypadku IKEI chodziło ponoć o to, że pracownik zamieścił cytat z Biblii w homofobicznym wpisie. https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/IKEA-zwolnila-pracownika-ktory-sprzeciwil-sie-promocji-LGBT-powolujac-sie-na-Pismo-Swiete
Cytaty z Biblii na obrzydliwość związku dwóch mężczyzn.

No co za konsekwencja.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 17:16   

Ale IKEA może sobie robić, co chce, chodzi mi tutaj - zresztą jak zwykle - o podwójne standardy zachowań na lewicy i robienie kurwy z logiki i negowanie wszystkiego, co nie pasuje do narracji.

Teraz jakiś przedsiębiorca moze zwolnić geja czy tam transa i powiedzieć, że nie spelnia on jego standardów i powołać się na ŚFINTE PRAWO przedsiębiorcy. Huk pękających dup na lewicy byłoby słychać latami, Wyborcza nie nadążałaby produkować artykułów na ten temat, a Bodnar pewnie zwolałby 126 konferencji w tej sprawie.

Aha, i warto też ustalić, gdzie przebiega granica pomiędzy cytowaniem Biblii a byciem homofobem. Chyba, że uznamy, że cała religia chrześcijańska jest homofobiczna (może jest?), wtedy już tylko kilka kroczków od cenzury wyznania w takich miejscach pracy, jak tęczowa IKEA. :)

Poza tym, ja dostrzegam jednak wyrazną różnice pomiędzy odmówieniem komuś usługi ze względu na przekonania, a wywaleniem kogoś z pracy, bo śmiał na publicznym forum wyrazić swoje poglądy, niezgodne z linią, promowaną przez firmę. Z tego, co wiem, pracodawca nie może siłą narzucać pracownikowi światopoglądu i promowania określonych zachowań, bo jednak istnieje coś takiego, jak prawa pracownika i to nie jest kwestia jedynie "widzimisie" danego przedsiębiorstwa.
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-28, 17:28   

No tu raczej oczywiste jest, że pan wybrał sobie pasujący do jego homofibicznych poglądów cytat z Biblii. Ordo Satanis chce pozew wywieść przeciwko IKEI. Mam nadzieję, że IKEA zapyta pana, czy jest tak konsekwentny, jesli chodzi o inne cytaty z Biblii i życie według nich: https://slwstr.tumblr.com/post/102270583100/ameryka%C5%84ski-serial-pi%C4%99knie-podsumowa%C5%82-frond%C4%99
Powyższy fragment w pełni odsłania kołtuństwo tego typu postaw. I oby IKEA go użyła. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-06-28, 17:28   

DOdkąd prowadzi przesadne lewactwo pokazała Holandia w której zarejestrowano partię pedofilii (wiadomo, historia sprzed lat ).

Na drugim biegunie stoi Chazan , który sprawując urzędową funkcję odmówił wykonania zgodnych z prawem działań.
Każda ideologia która zastępuje rozumowanie jest zła. Czy to religia czy to lgbt
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-28, 17:29   

No to jeszcze raz ten fragment, bo zaczyna się odwracanie kota ogonem złego lewactwa: https://slwstr.tumblr.com/post/102270583100/ameryka%C5%84ski-serial-pi%C4%99knie-podsumowa%C5%82-frond%C4%99
Czekam na dalszą obronę tego pana. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 17:34   

Oczywiście, łatwo jest ośmieszyć kogoś, kto nie podąża za Biblią w każdym jebanym aspekcie swojego życia i wytykać mu brak konsekwencji. Ale nie tędy droga i nie w tym tkwi sedno całej sprawy. Jeśli tego nie dostrzegasz, no to trudno.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 17:38   

I jak mówię, pomiajsz oczywiście najwazniejszą kwestię - czy w drugą stronę równie ochoczo kiwałbyś główką i popierał działania przedsiębiorcy? Jeśli homoś na firmowym intranecie napisałby, że jebią go jakieś hetero-festyny i nie ma zamiaru brać w tym udziału i zostaje za to zwolniony z pracy, również jest to dzialanie wtenczas uzasadnione, czy to już faszyzm i homofobia?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-28, 17:41   

A dlaczego nie?

Argumentum ad Biblium to na ogół (w znanych mi przypadkach) przykrywka dla zwykłego dziadostwa i kołtuństwa.

I sorry, jeśli ten pan tak mocno żyje według Biblii to MUSI być konsekwentny. Nie słyszałem o tym, że można sobie wybierać cytaty z Biblii na cytatach kreować się na człowieka wiary, którego prześladuje złe lewactwo.

Ty, zdaje się, tego własnie nie rozumiesz. :)

Wiara nie opiera się na pojedynczych cytatach. Jeśli ten pan zasłania się Biblią to musi być konsekwentny. Inaczej w jego postawie nie ma wiarygodności.

Bo dlaczego ten cytat ma być ochroną dla jego kołtuństwa a innych nie można powoływać? Serio pytam. Dlaczego?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 17:48   

Ale ten cytat odwołuje się konkretnie do tej sytuacji. Gdyby chciał zajebać swojego syna i przybić go do krzyża, zasłaniając się przy tym Biblią, wtedy byłaby to trochę inna sytuacja, nie uważasz? Trzeba mieć jednak pewne rozgraniczenie. To, że ktoś wyznaje islam, nie znaczy, że będzie ruchał małe dziewczynki, tak jak najsłynniejszy islamski prorok. Co nie znaczy, że odmówi sobie postu w ramadan.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-28, 18:01   

Czyli można sobie wybierać pasujące do sytuacji i ochoty cytaty z Biblii? A inne pomijać i nadal uważa się za człowieka wiary?

Bo ciekawe, że widzisz tu konsekwencję i popierasz takie działania. Nie pamiętam już dobrze Biblii ani nauki Kościoła Katolickiego. Ale nie przypominam sobie, aby katolik mógł decydować samodzielnie według których zasad z Biblii będzie żył, a które sobie pominie, bo mu nie pasują. Takie postępowanie nazywa się grzechem i trzeba się z niego spowiadać.

W tej sytuacji pan wybrał sobie cytat z Biblii, aby poprzeć nim swoje homofobiczne przekonania. To nie była kwestia jego wiary. Chyba że żyje zgodnie z Biblią i zabije swoją żoną, jeśli będzie pracowała w szabat.

Ty zresztą robisz to samo. Pasuje ci do światopoglądu złe lewactwo prześladujące za wiarę (kuźwa, ja cię nie mogę... :) ). Ale już ok jest, kiedy ta wiara jest przepustką do prześladowania ludzi za inny system wartości, czy tożsamość seksualną.

I ok. Jeśli ci tak pasuje, to nic mi do tego. Tylko nie licz na to, że będę siedział cicho czytająć, jak kołtuństwo ukrywa się za Biblią. Bo zachowanie tego pana nie ma z nią nic wspólnego. Chyba że, jak pisałem, jest w swojej wierze konsekwentny. I ok, może nie zabijać żony za pracę w szabat - ale niech się z tego nie zabijania jej spowiada. ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2019-06-28, 18:02   

A podstawowe katolickie przykazanie, by miłować bliźniego jak siebie samego? Jezus w Nowym Testamencie kazał wszystkim miłować wszystkich, bez wyjątków.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-28, 18:04   

Cintryjka napisał/a:
A podstawowe katolickie przykazanie, by miłować bliźniego jak siebie samego? Jezus w Nowym Testamencie kazał wszystkim miłować wszystkich, bez wyjątków.

Oj weź, to lewactwo. Wolność gospodarcza jest ważniejsza. :mrgreen: I widziałbym tu, jak przedmówcy, pewne rozgraniczenia. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-06-28, 18:05   

A skąd wiesz, że sie nie spowiada? :)

I mam w dupie, kto kogo prześladuje. Jak zwykle, chodzi mi tylko o podwójne standardy - do kwestii których oczywiście ani razu się nie odniosłeś. Ale to typowe dla zadeklarowanych lewaków, że niewygodne kwestie najczęściej się pomija milczeniem albo wyśmiewa.

I gdzie on kurwa kogoś prześladował? Napisał na forum posta, że nie chce popierać określonej ideologii, bo religia mu tego zabrania. To jest to prześladowanie? Co następne? Gej prześladowany w pracy, bo kolega-hetero odmówił mu wyjścia na kawę?

Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że ten facet nie wpierdolił się na zebraniu w firmie z krzyżem na plecach i nie zaczał napierdalać cytatami z Biblii. To firma pierwsza zaczeła mu siłą narzucać określony światopogląd. Facet się obruszył, bo to ugodziło w jego wlasne przekonania. Gdyby ktoś mi w pracy powiedział, że nie podoba mu się to, że popieramy jako firma wyjazdy integracyjne na polowania a potem spłodził posta na wewnętrznym forum, uderzającego w myśliwych, to bym jako szef wzruszył ramionami i powiedział facetowi, że okej, jego sprawa i jego poglądy, nie musi z nami jechać. I tak jest tutaj tylko od roboty, tj. sprzedawania jebanych mebli, a nie babrania sie w swiatopoglądowym szambie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-28, 18:23   

Crozier napisał/a:
A skąd wiesz, że sie nie spowiada? :)

Jakoś jestem tego pewien. :)

Crozier napisał/a:
I mam w dupie, kto kogo prześladuje. Jak zwykle, chodzi mi tylko o podwójne standardy - do kwestii których oczywiście ani razu się nie odniosłeś. Ale to typowe dla zadeklarowanych lewaków, że niewygodne kwestie najczęściej się pomija milczeniem albo wyśmiewa.

Podwójne standardy. Hmm... Odmówienie wykonania usługi organizacji LGBT - dobre, kuźwa, tak trzeba żyć, wolność gospodarcza! Zwolnienie pracownika za post, którym Biblią uzasadnia swoją homofobię - ło querva, non possumus, lewactwo atakuje!

Crozier napisał/a:
I gdzie on kurwa kogoś prześladował? Napisał na forum posta, że nie chce popierać określonej ideologii, bo religia mu tego zabrania. To jest to prześladowanie? Co następne? Gej prześladowany w pracy, bo kolega-hetero odmówił mu wyjścia na kawę?

Stąd moje pytanie. Skoro religia mu zabrania popieranie określonej ideologii to czy zatłukł swoją żonę za to, że pracuje w szabat? Bo religia też tego zabrania.

Crozier napisał/a:
Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że ten facet nie wpierdolił się na zebraniu w firmie z krzyżem na plecach i nie zaczał napierdalać cytatami z Biblii. To firma pierwsza zaczeła mu siłą narzucać określony światopogląd. Facet się obruszył, bo to ugodziło w jego wlasne przekonania. Gdyby ktoś mi w pracy powiedział, że nie podoba mu się to, że popieramy jako firma wyjazdy integracyjne na polowania a potem spłodził posta na wewnętrznym forum, uderzającego w myśliwych, to bym jako szef wzruszył ramionami i powiedział facetowi, że okej, jego sprawa i jego poglądy, nie musi z nami jechać. I tak jest tutaj tylko od roboty, tj. sprzedawania jebanych mebli, a nie babrania sie w swiatopoglądowym szambie.

I tu się mógłbym z tobą zgodzić. Tyle że w tym tygodniu tak zwany trybunał orzekł, że wolność gospodarcza, querva! Możesz odmówić usługi organizacji LGBT. Bo ci wolność gospodarcza zabrania, czy religia, kto to tam wie. :) Ale przedsiębiorca, którym jest IKEA nie ma także obowiązku przyjmowania świadczenia pracy od człowieka, który nie podziela jej systemu wartości.

Wiesz co jest najśmieszniejsze i za co kocham prawicę? Że sama się w to - pardon my French - wpierdzieliła. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W USA było dokładnie tak samo. Sąd Najwyższy przyznał korporacjom prawo do posiadania własnych przekonań religijnych. https://en.wikipedia.org/wiki/Burwell_v._Hobby_Lobby_Stores,_Inc. Jaka dzika radość, kiedy Hobby Lobby mogło nie płacić pracownikom za zabiegi, które im się nie podobały. Łojezu, wolność lała się uszami i nosami. :) A kiedy Facebook i Twitter wyciąl Jonesa i pogonił nazistów - ło, querva! Gdzie je wolność? No gdzie? Lewactwo atakuje! Koniec cywilizacji białego człowieka.

Tak to jest, że jak prawica chce kogoś religijnie prześladowac, to w XXI wieku nie tyle zbiera za to medialny wpierdol, ale i prawnie obraca się to przeciwko niej, bo i ją można tak samo prześladować.

To co w Polsce się wydarzyło to właśnie taki karłowaty przykład na tę zasadę. :) Więc, jako - zdaje się - zdeklarowany lewak (to by się Zandberg zachichrał na śmierć) - piszę krótko: żryjcie tę waszą wolność, tylko pamiętajcie, że działa w obydwie strony. Inaczej to opresja.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14