FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Orange Ekstraklasa
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-06-30, 00:03   

Mu ty gadamy o Euro a Cracovia odpada z Pucharu Intertoto w pierwszej rundzie. //mur
Idziemy na dno, na dno! :P
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-30, 00:07   

Przecież to Cracovia... zobaczysz co Wisła wymyśli! :DD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-30, 00:12   

Maeg napisał/a:
Idziemy na dno, na dno! :P

Może jednak nie. O ile Wisła K. odpuściła sobie letnie zakupy i na dobrą sprawę o LM może zapomnieć (tak jakby miała jakieś szanse wcześniej) to Legia W. robi zakupy i to całkiem spore. A co najważniejsze sensowne: Iwański, a w planach Dalibora Veselinovicia, Alberto Ortiza Moreno "Tito" czy Yamoudou Camara - gracze młodzi, ale z potencjałem. Za to ma ponoć odejść Vukovic, no i Roger.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-06-30, 15:27   

Camara i Veselinovic zostali już odesłani, Urban uznał, że nie będą potrzebni (oby nie wyszedł żaden nowy Arszawin czy Nikola Żigić). Oprócz Iwańskiego, Legia postarała sie o Rockiego, Kumbeva (Groclin) , Mikela Arruabarrena (CD Tenerife) i Machnowskijego (młody bramkarz z ŁKSu). Jest jeszcze głośno właśnie o Tito (ale to gracz Espanyolu B), bardziej ciekawi mnie plotka Jose Izquierdo gracz pierwszej druzyny Osasuny.

Zbroi się też Lech: Arboleda, Lewandowski, Štilić, Peszko, Linka.
A pierwszy zakup Wisły, to ponoć Peter Šinglár obrońca z FC Slovana Liberec.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-07-01, 14:19   

Znamy przeciwników naszych drużyn w pucharach:
Wisła K.- Beitar Jerozolima (Izrael)
Legia W. - Gomel (Białoruś)
Lech P. - Xazer Lankaran (Azerbejdżan)

Ciężko ocenić, kto ma jakie szanse. Drużyny ze wschodu to zawsze jest niewygodny przeciwnik, a o drużynie z Izraela nie wiem nic oprócz tego, ze zdobyli mistrzostwo kraju i puchar.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-07-01, 17:30   

Korona zdegradowana do I ligi, nie wiadomo co będzie z Jagielonia. Ale jaja, bo jak Jage też zdegradują, to będzie 6 nowych ekip w Ekstraklasie. :P

Co do europejskich pucharów, jedynie Beitar mi coś mówi i może być ciężko, nie zdziwił bym jakby Wisła do trzeciej rundy nie przeszła. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-07-01, 17:36   

Lech i tak odpadnie... przeszedłby jedynie kiedy by dostał "wolny los". xDDD
Wisła jak nie przejdzie Beitar Jerozolima to będzie wstyd... tak samo jak Legia Białorusinów. o.o

Maeg napisał/a:
Korona zdegradowana do I ligi

Brawo! Czyżby Znicz Pruszków w Ekstraklasie? xDDD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-07-01, 18:08   

MadMill napisał/a:
Brawo! Czyżby Znicz Pruszków w Ekstraklasie? xDDD

Tak Znicz w Ekstraklasie :P Tak jak mówiłem Znicz który już się po rozprzedawał :P , będzie "arcyciekawa" liga w tym roku :P

MadMill napisał/a:
Wisła jak nie przejdzie Beitar Jerozolima to będzie wstyd.


Oni są mocniejsi od Wisły, to nie będzie wstyd :P Beitar to nowa siła wspiera ropodolarami z Rosji :P
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-07-01, 18:36   

Beitar dla Wisły to naprawdę chyba najgorsze możliwe losowanie jak na 2. runde eliminacji LM. Już ten dwumecz będzie ultra-ciężki, nie mówiąc o 3. rundzie - jeśli Wislakom uda się przejść Beitar. Mimo wszystko faworytem pozostaje Mistrz Polski.
Który móglby w końcu zacząć robić transfery...

Co do naszej Ekstraklasy - ja już sobie odpuściłem śledzenie, kto jest zdegradowany i kto grać będzie za niego. Kupię przed rozpoczęciem ligi skarb kibica i zobaczę, bo teraz póki co jest jeden wielki cyrk.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-07-01, 20:25   

Patrząc na to co się dzieje nie wiem czy najrozsądniej nie byłoby zamknąc tego całego bajzlu na jeden rok (nawet za cenę wykluczenia z FIFA czy UEFA i
a) ostatecznie zakończyć śledztwo w sprawie korupcji i ukarać winnych
b) przeprowadzić prawdziwy proces licencyjny - nie masz stadionu - sio, brakuje kasy - sio
c)następnie ze zweryfikowanych klubów (korupcja i licencja) stworzyć kolejne rozgrywki ligowe
Szkoda, że to tylko sen i wciąż będziemy tkwić po uszy w bagnie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-07-02, 09:33   

Co do Zniczu Pruszków to chyba jeszcze nie jest pewne czy zagra w Ekstraklasie bo wciąż nie wiadomo czy nie zmniejszą ligi do 14 drużyn :P
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-07-02, 10:18   

Niech zmniejszą do 5, żeby miał kto w el. LM i UEFA grać ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-07-02, 11:09   

Dzisiejsza GW podaje, że Drzymał po niepowodzeniu w sprawie fuzji ze Śląskiem Wrocław i Pogonią Szczecin ma odsprzedać miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej Polonii Warszawa. Sam Drzymała ma ponoć dosyć piłki nożnej.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-02, 22:37   

Mimo, że jestem kibicem Legii to fajnie by było zobaczyć Czarne Koszule znów w ekstraklasie. No i jeśli Drzymała by wszedł do Polonii, raczej prowizorki by nie odstawiał chcąc zbudować silną drużynę.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-07-07, 23:06   

A cyrk trwa dalej:
http://sport.onet.pl/7433...,wiadomosc.html
Śmiać się czy płakać?
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-07-07, 23:42   

Tigana napisał/a:
Himura napisał/a:
Śmiać się czy płakać?

Farsy ciąg dalszy, a że CDN to rzecz pewna.

Dlaczego muszę mieć rację? PZPN swoje, PKOL swoje, Ekstraklasa S.A. swoje - jedno wielkie bagno. Dziękujemy Ci Michale "Nigdy nie zmieniam decyzji"L. za moc atrakcji już przed startem ligi.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-07-30, 21:53   

Pierwszy mecz tego sezonu za mną. Wisła walczy o LM... a raczej walczyła... tzn. no była niby na boisku w Jerozolimie, niby, bo mecz od strony Krakowiaków był żenujący aż do bólu. Ach te gwiazdy typu Pawełek (cudowne interwencje), Głowacki (ostre wejścia), Zieńczuk (rozsądna i inteligentna gra) no i Sobolewski (egzekutor). Nie wiem czy się śmiać czy płakać nad losem polskiej piłki... chociaż może komentator miał rację, ze nie powinniśmy za wiele wymagać od Wisły - przecież ma beznadziejnych zawodników. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-07-30, 21:58   

MadMill napisał/a:
(...) chociaż może komentator miał rację, ze nie powinniśmy za wiele wymagać od Wisły - przecież ma beznadziejnych zawodników. ;)

Obie drużyny prezentowały radosny futbol - zwłaszcza w obronie. Pomimo tego Wisła K. ma jeszcze szanse na awans - musi tylko (aż) poprawić skuteczność pod bramką przeciwnika. Zobaczymy co jutro pokaże Legia W. i Lech - niby oba teamy powinny bez przeszkód awansować, ale uwierzę jak zobaczę.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-07-30, 21:59   

Nawet nie mam zamiaru jutro tego oglądać. Idę na piwo i basta. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-07-31, 00:08   

Cóż mecz znam tylko z relacji "live" onetu, więc tak do końca o formie Wisły nic powiedzieć nie mogę. Natomiast miałem nadzieję, że jakimś cudem nie przegrają.
Co do UEFA to jeżeli Legia odpadnie to będzie już to żenada (bo liczę, że Lech jakoś się "przepchnie").
Nasz futbol klubowy- powiedzmy to sobie szczerze - stacza się niestety coraz niżej.
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-07-31, 00:21   

Himura napisał/a:
Nasz futbol klubowy- powiedzmy to sobie szczerze - stacza się niestety coraz niżej.

On już prawie nieistnieje :P A nie stacza, bo zdążył się stoczyć już na samo dno.

Szczerze nie oglądałem meczu, bo mało mnie interesuje. Tak samo jak jutro daruje sobie, wole iść na piwo ;P
A jeśli chodzi o naszą ukochaną Ekstraklasę, to już w ogóle farsa, kpina itp.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-07-31, 10:10   

W pucharach dla mnie liczy sie tylko Legia i Lech.Wisła jest żałosna i skończona-brak transferów zrobił swoje.Co do el. do LM kibicuje Białoruskiej drużynie BATE Borysow która wczoraj pokonała na wyjeździe Anderlecht-ładny kurs u buków siadł ale tylko za piątaka ;)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-07-31, 22:43   

No dzisiaj nasi chłopcy wykonali 200% normy - nie dosc, ze awansowali to bardzo przekonywająco wygrali po 4-1. Legia gra jeszcze słabo, za to Lech pokazał kilka składnych i przemyślanych akcji. inna sprawa, ze sedzie pomógł "Kolejarzowi" niesłusznie wywalając jednego Azera z boiska.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-08-01, 12:03   

Cytat:
Legia może trafić na Dnipro Dnipropietrowsk (Ukraina), Austrię Wiedeń, Herthę Berlin, FK Moskwa, VSC Debreczyn (Węgry) lub SV Salzburg (Austria), zaś rywalem Lecha będzie VfB Stuttgart (Niemcy), FC Zurych (Szwajcaria), Grasshoppers Zurych (Szwajcaria), Slovan Liberec (Czechy) bądź FC Vaslui (Rumunia)


Coś czarno widzę przejście przez tę rundę. Jeśli taki zestaw na nasze drużyny czeka. Za godzinę okaże i nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że Legia wylosuje Herte a Lech VfB. o_O

Braceolna czeka :DDD

Kolejny update:
Lech - Grasshopper
Legia - FK Moskwa

Mogło być chyba gorzej, ale pierwsza runda UEFA - chyba może okazać się nie osiągalna. Tak się obawiam. Lech ma chyba łatwiejszego rywala.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-02, 18:00   

Maeg napisał/a:


Braceolna czeka :DDD


w takich chwilach żałuje, że nie mieszkam w Krakowie ( o ile Wisła awansuje) - będzie rozwałka

Maeg napisał/a:
Kolejny update:
Lech - Grasshopper
Legia - FK Moskwa

Mogło być chyba gorzej, ale pierwsza runda UEFA - chyba może okazać się nie osiągalna. Tak się obawiam. Lech ma chyba łatwiejszego rywala.


FK Moskwa w tym sezonie gra przeciętnie, a i Szwajcarzy są w naszym zasięgu. Liczę na awans obu klubów.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-08-06, 22:39   

No to mnie Wisła pozytywnie zaskoczyła.

Wisła - Beitar 5:0
Cantoro (9.),
Cleber (24. - karny),
Paweł Brożek (36.),
Diaz (57.),
Niedzielan (88.)

To teraz Barcelona. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-08-06, 22:43   

Mnie też zaskoczyła, chociaż powinno być wyżej i karny był z kapelusza. Chociaż dominacja Wisły na boisku dyskusji nie podlega. Cieszy mnie ta Barca, będzie fajnie. :D
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-06, 23:01   

Maeg napisał/a:
No to mnie Wisła pozytywnie zaskoczyła.


MadMill napisał/a:
Mnie też zaskoczyła, chociaż powinno być wyżej i karny był z kapelusza. Chociaż dominacja Wisły na boisku dyskusji nie podlega.


Ludzie małej wiary, ja nawet po porażce w Jerozolimie wierzyłem w awans Wisły. "Biała Gwiazda" grała dobrze, ale ich przeciwnicy nie zawiesili zbyt wysoko poprzeczki. Diaz - jako środkowy defensor starczył na dziś, ale "Duma Katalonii" przejedzie się po nim jak walec.

Ciekawe na kogo Wisła K. trafi w eliminacjach do UEFA, bo mam nadzieje, zę przynajmniej dwa nasze kluby zagrają w rozgrywkach grupowych.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-08-06, 23:45   

Ładny mecz, tego 1. w Jerozolimie nie oglądałem bo się wakacjowałem. ;) W każdym razie wynik ok, gra bardzo dobra, fajna asysta Łobodzińskiego, z Brożka zrobił sie rasowy napastnik, który w końcu wykorzystuje. A czy Diaz za słaby na Barce? Oni wszyscy są za słabi na Barce, ale sam nie wiem, czy Diaz nie lepszy od Głowackiego.
Aha - no i Boguski. Fajnie gra ten chłopak, taki nasz Lionel Messi ; ) Gdyby jeszcze więcej strzelał...
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-08, 12:23   

W końcu rusza Ekstraklasa i od razu dwa arcyciekawie zapowiadajace sie mecze - derby Warszawy i Wielkie Derby Śląska. A faworyci do "majstra"? Mimo wszystko Wisła K., ale humor krakowianom pewnie szybko popsuje Lech P. i Legia W., które to zespoły dokonały sporych zakupów w międzysezonowej przerwie. Duża niewiadoma to Polonia W. i Górnik Z. - mają niezłe drużyny i mogą zamieszać. Podejrzewam, ze na nudę nie będziemy narzekać.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,55 sekundy. Zapytań do SQL: 15