FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Orange Ekstraklasa
Autor Wiadomość
Arango 
włóczęga


Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-05, 16:58   

Jeśli można wtrącę swoje trzy grosze.

Myślę, ze Wisła doskonale wie, ze nie zdobędzie mistrzostwa i wcale jej tak specjalnie już nie zależy. Dlaczego.

Tak moim skromnym zdaniem o takiej Wiśle jak z ostatniej dekady będzie można pomówić za dwa lata jak klub wróci na Reymonta.
Do tego czasu pozbędą się zawodników "wiekowych" , "wypalonych" itd i metoda prób i błędów za stosunkowo niska kwotę zdobędą nowych, którym jeszcze chce się grać.
Zapewne w końcu rozwiąże się sprawa "czyja" jest Wisła, bo nie sadze by była wtedy jeszcze Cupiała, który niby co roku ma ja sprzedać, tylko jakoś zostaje i to takie wszystko rwane i na krotka metę (a chyba kwestia inwestorów arabskich jest nadal otwarta).
Bez obciążeń typu "naszym celem jest mistrzostwo" i LM przepracują solidnie rok.
Dobrze zgraja drużynę, co było dotychczas mocna strona Wisły, podkreślam dotychczas.

Jestem kibicem Wisły ale wydaje mi się że takie mecze jak z Saragossą, Parma i Schalke obejrzę za trzy lata.
_________________
Pijany, czy trzeźwy znieść was nie mogę współcześni moi...
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-03-13, 23:49   

Legia poległa , Polonia też (a na dodatek straciła trenera) - jeśli Lech da jutro rade Górnikowi to szansa na mistrza rośnie o 10-20 %.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-03-14, 09:10   

Polonia mówi szansom na mistrza definitywnie papa, legia w zasadzie też już - po meczach wisły i lecha się wiele wyjaśni. A Franek ładnego gola strzelił.
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-03-14, 09:20   

Lech ma jeszcze mecz z Legią i Wisłą... wątpię aby tutaj coś pokazał, ale jak ucieknie na tak 8-9 ptk to może utrzymać przewagę nawet po tych ciężkich dla niego spotkaniach. Dalej nie wierzę jednak w powodzenie Lecha i Smudy. Już chyba prędzej Wisełka wymęczy tytuł.

Jak się ŁKS rozkręci to jeszcze chłopaki miejsce w pucharach wywalczą... znaczy panowie, poważni panowie. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2009-03-14, 18:03   

Madzioch napisał/a:
Jak się ŁKS rozkręci to jeszcze chłopaki miejsce w pucharach wywalczą... znaczy panowie, poważni panowie. ;)

Problem ŁKSu polega na tym, że w tej drużynie nikt nikomu nie płaci, a na dobrych chęciach nie da się oprzeć drużyny mającej grać w pucharach. ;)
Osobiście ciekaw jestem, co pokaże Wisła w dzisiejszym meczu. Jeśli ugra 3 pkt to może jeszcze dogonić Lecha, jesli nie, to raczej nie, bo pewnie morale w drużynie się sypnie (a ponoć już w tej chwili nie jest pod tym względem różowo).
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Kochanowska 


Posty: 11
Skąd: i po co?
Wysłany: 2009-03-14, 18:17   

Shadowmage napisał/a:
A Franek ładnego gola strzelił.

Ładny, ładny i co z tego, jak Legia przegrała? :-/
Nieprzychylny dzień dla warszawskich.

A mi się wydaje, że Wisła zaskoczy wszystkich i dogoni Lecha. We will see.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-03-14, 23:39   

Gand napisał/a:
Osobiście ciekaw jestem, co pokaże Wisła w dzisiejszym meczu. Jeśli ugra 3 pkt to może jeszcze dogonić Lecha, jesli nie, to raczej nie, bo pewnie morale w drużynie się sypnie (a ponoć już w tej chwili nie jest pod tym względem różowo).
Wisła ugrała tylko jeden punkt i na dodatek straciła Pawła Brożka, który prawdopodobnie naderwał wiązadła i może nie zagrać do końca sezonu. Coś mi się wydaje, że właśnie dziś utrwaliła się sytuacja, że Wisła nie zagra nawet w Pucharze UEFA, że nie wspomnę o mistrzostwie Polski ;)

Kochanowska napisał/a:
Shadowmage napisał/a:
A Franek ładnego gola strzelił.

Ładny, ładny i co z tego, jak Legia przegrała? :-/
A to z tego, że wszystko wskazuje na Lecha w tym sezonie ;) A jak Legia gra na poziomie rezerwowych juniorów Izolatora Boguchwała, to trudno oczekiwać punktów i walki o mistrzostwo Polski. Poprawią grę, to i punkty będą... A tak, to dostają baty od zdegradowanej za korupcję Jagiellonii, a bramkę strzela im dziadek Frankowski :mrgreen:
Jak "Franek" będzie tak dalej strzelał, to jeszcze Leo po niego sięgnie w reprezentacji :-PP
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-03-15, 18:36   

Liderzy nie poszli na łatwiznę i solidarnie nie wykorzystali okazji aby: się urwać (Lech, kolejna ostatnia minuta, ech żal mi mego ukochanego Górnika) lubo gonić (reszta).
I teraz zapewne wszyscy sobie w brody plują, taki lajf.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-03-16, 17:56   

Wisła swój mecz powinna wygrać bez problemów, ale tego nie zrobiła. Dodając kontuzję Brożka mamy już największego przegranego tej kolejki. I nadal wszystko jest otwarte, choć Wiśle znacząco zmieniły się szanse.
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-04-18, 23:40   

No to się robi coraz ciekawiej - Lech zaliczył kolejny remis, Polonia traci punkty i trenera, Legia (a raczej Chyama) kroczy od wygranej do wygranej, zobaczymy co na to Wisła K. Cos czuje, że Lech jednak "majstra" nie zdobędzie, co może oznaczać pożegnanie ze Smudą i sprzedaż latem co lepszych zawodników.
Cieszy mnie natomiast, zę w końcu Górnik Zabrze wygrał mecz i jest jeszcze spora szansa na to, że się utrzyma.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-04-19, 11:07   

Niby caly sezon Legia gra marnie, ciągle narzekamy... a to lider, najmniej straconych bramek, najwięcej strzelonych. O czym to świadczy? Chyba o słabości ligi i konkurentów do mistrza.

Uważałbym z Wisłą, bo może być jak w tym powiedzonku z Niemcami...
_________________
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-23, 19:08   

No to na placu boju zostały już tylko gogusie z Krakowa i Ci co sądzą, że tytuł im się należy za zasługi, jednym słowem lipa. :P Do 60 min wszystkich trzech meczów było okej, Legia była na pierwszym miejscu. Teraz niech się skupią (Trzeciak, żadnych kurde urlopów) na pozyskaniu kilku piłkarzy co potrafią celnie podać i jednego, dwóch co trafić do bramki potrafią.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-05-24, 10:55   

Maeg napisał/a:
(Trzeciak, żadnych kurde urlopów)
Wiesz, może się okazać, że o urlopach i przygotowaniach będzie decydował już ktoś inny... Po raz kolejny okazało się, że bez bramek "Teksia" Legia jest bezradna. To obciach, że o mistrzostwie ma decydować jeden gość, a jak jego "boli palec" to już piach...

A majstra zgarnie raczej Wisełka, bo po prostu miała najwięcej atutów w tym sezonie.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-24, 15:11   

Obawiam się, że jeśli już ktoś poleci to Urban a nie Trzeciak, z resztą wątpię by którykolwiek z nich straciła pracę. Choć nie obraziłbym się gdyby zatrudniona zamiast Trzeciaka jakiegoś normalnego dyrektora sportowego. Liga sie skończy to zaczną się newsy kogo to nie kupimy. ;) Lech ponoć kilku piłkarzy ma na oku, a Legia pewnie też ale Trzeciak będzie czekał.

Poza tym Roger jak dobrze pamiętam na kontrakt ważny pół roku, tak? To pewnie z kasą za niego możemy się już pożegnać.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-05-24, 15:42   

Maeg napisał/a:
Poza tym Roger jak dobrze pamiętam na kontrakt ważny pół roku, tak? To pewnie z kasą za niego możemy się już pożegnać
Przy formie jaką ponoć prezentuje, to raczej bogatsi o jego gażę będą już za pół roku.
W czekaniu, to Trzeciak jest niezły, zobaczymy czy w tym okienku szarpnie się na legendę Oreszczuka, bo kilka jego poprzednich transferów było już bliskich przebicia klasą sławetnego napastnika.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-05-30, 19:25   

No i po sezonie. O ile w górze tabeli ostatnia kolejka w sumie nic nie zmieniła to za to dół przeżył prawdziwe trzęsienie ziemi. Ciągłe zmiany rezultatów powodowały, ze nikt nie był pewien swego ekstraklasowego byku. W końcu nastąpiło rozwiązanie zagadki - Górnik Zabrze po 30 latach żegna się z Ekstraklasą,a z nim Cracovia.
Spadek Zabrzan to swoisty paradoks - jak nie mieli kasy to 2-3 krotnie w ostatniej kolejce umykali spod topora, dzisiaj z dużym budżetem i doświadczonym trenerem lecą na łeb, na szyje. Dlaczego? Mimo wszystko obarczałbym wina za tę degradacje Kasperczaka - złe transfery i złe przygotowanie do sezonu. Co gorsza włodarze klubu tak wierzyli w nieomylność pana Henryka, ze w odpowiednim momencie nie powiedzieli dość i go nie zwolnili. Być może nic by to nie zwolniło, ale kto wie. Zamiast tego woleli napuszczać kiboli na zawodników.
Wisła Kraków zasłużenie wywalczyła tytuł - połączenie młodości i doświadczenia dało niesamowity rezultat. Czy w przyszłym sezonie po odejściu Zieńczuka, Baszczyńskiego i, prawdopodobnie Sobolewskiego i Brożka znów powalczą o koronę? Czas pokaże.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-05-31, 13:57   

Zgodnie z moimi przewidywaniami sprzed dwóch miesięcy, Wisła wywalczyła tytuł. Nie rozpływałbym się w zachwytach, bo po prostu była najbardziej regularna z trójki (a może piątki?) liczącej się w walce o mistrzostwo. Po prostu najczęściej udawało im się pokonywać własne słabości. Tegoroczne wyniki nie świadczą o wysokim poziomie kilku drużyn - raczej o średniactwie ligowej czołówki.
A mi szkoda Górnika i Cracovii. I znów mamy komedię z udziałem władz piłkarskich - tym razem dotyczącą licencji dla ŁKSu.
_________________
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-06-15, 20:30   

Shadowmage napisał/a:
I znów mamy komedię z udziałem władz piłkarskich - tym razem dotyczącą licencji dla ŁKSu.
Już nie tylko piłkarskich: http://www.sport.pl/pilka...i_Widzewa.html. No a fragment
Cytat:
Podkreśliła też, że aktualnie "rysuje się zupełnie absurdalna perspektywa", że żaden z łódzkich klubów nie będzie grał w piłkarskiej ekstraklasie. Jej zdaniem Łódź i "dokonania sportowe, wysiłek tysięcy działaczy, zawodników i kibiców" nie zasługują na takie traktowanie.
to masssakra. Może w takim razie powołajmy honorową ekstraklasę dla tych co sportowo i organizacyjnie są na poziomie I - II ligii a za zasługi, to hohoho. Zgłaszam np. Stal Mielec i Motor Lublin (istnieją??).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
dugi_dhc 

Posty: 29
Wysłany: 2009-06-27, 12:01   

Uefa, Fifa, Pzpn... patrz Pan, taka kasa!
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-07-02, 11:55   

Mam wrażenie, że zrobią w PZPNie wszystko by Górnik miał szanse na utrzymanie się w lidze. http://www.sport.pl/pilka..._barazach_.html
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-02, 18:14   

Przestałem się interesować tym, kto będzie grał w przyszłym sezonie w lidze. Pożyjemy, zobaczymy. Wczoraj albo przedwczoraj najbardziej mnie rozbawił terminarz - bodajże Polonia miała w pierwszej kolejce trzy drużyny do wyboru ;p
_________________
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-08-02, 21:19   

I zaczęło się, pierwsza kolejka kuriozum-ekstraklasy za nami. Wyniki?

Polonia B. - GKS B. 1:0
Lechia - Arka 2:1
Wisła - Ruch 2:0
Jagiellonia - Odra 2:1
Ślask - Cracovia 2:0
Piast - Lech 1:3
Korona - Polonia W. 4:0 :mrgreen:
Legia - Zagłębie L. 4:0 :mrgreen:

Widziałem mecz Legii, podobał mi się Paluchowski i Iwański. Zagrali niezłe zawody, oby Legia utrzymała taką formę do czwartku! A Tigana to dobry talizman. :P
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-08-03, 08:08   

Tak, mecz legii całkiem udany. Do dobrze grających dodałbym, o dziwo, Komorowskiego - w ataku może niespecjalny, ale nieźle czyścił w obronie. Błędy się jeszcze trafiały, ale widać, że z tak grającym Iwańskim są szanse na powalczenie i w lidze, i w pucharach. Byleby reszta drużyny grała na dobrym poziomie.
Zaskakuje porażka polonii... a szczególnie jej rozmiar. Zobaczymy co w następnej kolejce pokażą.
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-27, 09:44   

No i wróciła nasza okręgówka do rozgrywek. Oglądałem mecz Legii, pierwsza połowę w sumie, bo poziom mnie tak żenował, że zacząłem mieć problemu żołądkowe. Legia wygrała, to mnie zaskoczyło bardzo. Poziom jaki prezentują piłkarze jest fatalny i to, żę grając w 10tkę potrafili wygrać świadczy tylko o tym, że Cracovia nie powinna grać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wyrzucenie Choto z boiska to jakiś absurd był, to że pokazał sędziemu, że faul odgwizdany był wcześniej nie kwalifikuje się na czerwoną kartkę. Oczywiście Choto wszedł ostro w zawodnika Cracovii po gwizdku, ale to było w ferworze walki. Żółta kartka ok, ale jak zawodnik chce wyjaśnić coś z sędzią to powinien mieć takie prawo, a że gestykulował to chyba normalne, bo po polsku pewnie mało kto go zrozumie ;P

W ogóle kabaret czas zacząć, o! Oby Wisła mistrzostwa nie zdobyła!
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-02-27, 13:01   

MadMill napisał/a:
(...) świadczy tylko o tym, że Cracovia nie powinna grać w najwyższej klasie rozgrywkowej.


Zgadzam się.

Cytat:
Oby Wisła mistrzostwa nie zdobyła!


Zdobędzie. Wśród ślepców jednooki królem. Cała Polska pozwala teraz Wiśle - najsłabszej od lat 90 - dzielić i rządzić. Nie ma nawet kandydata, żeby przeszkodzić w następnym mistrzostwie. Wisła jest słaba, ale reszta to już zupełne dno, niegodne gry w pucharze Intertoto nawet.

PS.

A jak wiosną przyjedzie mój kumpel ze Szkocji, mam nadzieję mu zaśpiewać: "Odwróć tabelę, Cracovia będzie na czele!" :-P Dla takich chwil warto żyć ;)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-27, 13:07   

jewgienij napisał/a:
niegodne gry w pucharze Intertoto nawet.

Nie ma takiego pucharu już.

I tak mam nadzieję, że go nie zdobędzie, każda inna drużyna na miejscu Wisły będzie lepszym mistrzem
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-02-27, 13:13   

Ale trzeba ją prześcignąć ;) Na to za ciency są wszyscy w Polsce, co Wisłę psuje i rozleniwia tylko.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-05-08, 18:23   

Obejrzałem ostatnią godzinę "szlagieru ligowego" Legia - Wisła. I o ile liczyłem, że Legia szarpnie, zagra z ambicją. To vco zagrali legioniści kwalifikuje się tylko na jeden komentarz: www.żal.pl. A że gościem w studio był Szczęsny to mogłem z satysfakcją posłuchać tego co sam chciałem powiedzieć od kogoś, kto osiągnięciami dystansował wsztystkich legionistów na boisku. W sumie.
Ale co tu pisać, jeśli Wisła wypracowała sobie więcej klarownych sytuacji międzu 45 a 47 minutą niż Legia przez cały mecz.
Jako, że nie ma co mówic o meczu - bramki Brożka, gra Muchy (bez niego nikt by nie kręcił nosem na 0:6) potem kilku Wiślaków i otchłań -przytoczę nieco komentarzy Szczęsnego , bo warto:
- ok. 50 min, po kolejnej spektakularnej akcji obrońców Legii - "Obrońcy Legii powinni włożyć czerwone koszulki, sytuacja byłaby jasna."
- ok. 70 min. po kolejnym rozklepaniu przez Wisłę obrony Legii - "Zawodnicy Legii już 10 minut temu oddaliby miesięczne zarobki, aby tylko ten mecz się skończył"
- ok. 85 min. po wypowiedzi komentatorza, że w Warszawie pierwszy raz od dłuższego czasu piękna pogoda, ale Legioniści psują ten nastrój - "Ale za to zawodnicy w białych koszulkach zachowują się jak na plaży"

I tylko Lecha żal...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-05-08, 19:38   

Nudy straszliwe, a wynik zasłużony. Lech zresztą na razie też nieźle gra, choć jednak mistrzostwo jednak Wisła zdobędzie - nie mogę się oprzeć przeczuciu, że poznaniacy gdzieś jeszcze wtopią.
_________________
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-08, 19:44   

Najlepsze było przy drugiej bramce dla Wisły : "Obrońcy Legii myśleli, że są w gabinecie figur woskowych. Pragnąłbym im przypomnieć, że tam są tylko figury osób sławnych i znacznych"
Szczęsny jest super. :-)
Wisła zrobiła sobie w drugiej połowie sparing z cieniasami. Mogła wygrać 6-0. Ale myślami była nawet nie przy wtorku( bo Cracovia nie podskoczy), a przy Odrze, która dla Wisły zawsze jest ciężka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14