FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Orange Ekstraklasa
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-05-19, 18:10   

Tigana napisał/a:
MadMill - odnoszę wrażenie, że nie lubisz graczy występujących w Wiśle K. Przemawia przez Ciebie patriotyzm lokalny czy coś innego?

Nie, a czemuż? Dla mnie Głowacki to wcale nie jest jakis świetny obrońca wcale. O wiele bardziej cenię Kokoszkę - młody i perspektywiczny. Podobnie rzecz ma się z pomocnikami. Zieńczuk też moim zdaniem wcale nie błyszczy, szkoda trochę Cantoro, bo to on chyba grał najlepiej w drugiej linii. I tak Wisła to solidny zespół i z tym się zgadzam, ale naparwdę cięzko mi kogos z tamtąd wyróżnic, to średniaki, ale dobrze zgrane i temu to Wisła wygrała Mistrzostwo Polski.

W Legii łatwiej takie osoby znaleźć, ale to wina tego, że nie ma składu. Po prostu Urban nie może grac tak jak chce, musiał połatać skład młodymi... i całe szczęście Rybus, Borysiuk czy Majkowski się mniej więcej sprawdzili i mam nadzieję, że dalej będzie na nich stawiać.

Co do Legii to Roger się tutaj wybija i tyle. Chyama na poczatku rundy też. Ale np. nie rozumiem zachwytów nad Choto i Astisem - Choto miał świetne sezony wczesniej, ale teraz moim zdaniem gra słabo tak samo jak i Hiszpan. Szala - podobnie raz na prawej, raz w środku ale on też się jakoś nie wyróżnia, a błędy robi. Wawrzyniak z obrońców Legii prezentuje się najlepiej, Rzeźniczak, chociaż chyba więcej miał szans grania to jakoś swojej obecności na murawie nie zaznaczył. Edson - najsolidniejszy, ale trochę stary... W pomocy jest jeszcze gorzej, bo oprócz Rogera sa tylko młodzi i nierówny Radovic. Smoliński zagrał jeden dobry mecz, Ekwueme się nie wyróżnia, Vukovic ma serce do gry, ale też sam meczów wygrywac nie będzie. Napada przemilczmy, bo Grzelak i Korzym w tym sezonie to jakaś pomyłka.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2008-05-19, 19:17   

Bramkarz - Kowalewski
Obrońca - Cleber / Głowacki
Pomocnik- Sobolewski/Majewski
Atak- Paweł Brożek / Adrian Sikora

Kokoszka może i jest młody i perspektywiczny ale od poziomu Głowackiego dzieli go jeszcze całe mnóstwo ciężkiej pracy i dziesiątek zagranych meczy. MadMill tobie się chyba ten Kokoszka tak podoba bo to dzięki niemu (i Juszczykowi) Legia ograła Wisłę w pucharze ekstraklasy :P
Ja uważam Głowę za najlepszego polskiego obrońcę zaraz po Żewłakowie i absolutnie sie nie zgodzę że najlepsze ma już za sobą. Wreszcie nie trapią go kontuzje i może grać a jak gra to nigdy nie schodzi poniżej solidnego poziomu.
Co do pomocników to dla mnie najlepszy jest Sobolewski. Może nie strzela bramek ale za to zostawia na boisku najwięcej zdrowia. Taki Cantoro to może mu co najwyżej buty czyścić. Potrafi tylko kółeczka z piłką robić. Mam nadzieje że w przyszłym sezonie Jirsak wygryzie Mauro z pierwszej jedenastki Wisły.
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-19, 19:24   

Bramkarz: Mucha
Pomocnik: Roger/Majewski
Napastnik: Sikora
Co do obrońców to nie potrafię wskazać faworyta
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-24, 23:37   

II LIGA - TABELA KOŃCOWA

1. Lechia Gdańsk 34 55:34 69 p. --> awans bezpośredni
2. Śląsk Wrocław 34 55:30 64 p. --> awans bezpośredni + fuzja z Groclinem
3. Piast Gliwice 34 45:23 62 p. --> awans dzięki fuzji - ponoć nie chcieli
4. Arka Gdynia (s) 34 61:30 62 p. --> prawdopodobnie baraż z Jagiellonią

Być może Arka awansuje bezpośrednio a w barażu zagra Znicz - dużo zależy od tego, czy PZPN wywali Zagłębie L. Dwie rzeczy są pewne: Piast to murowany kandydat do spadku, a w dodatku nie dostanie licencji ( za pierwszym razem), a jak awansuje Arka to będą krwawe derby z Lechią.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-05-25, 12:47   

Głupi Znicz, starczył im remis do awansu a przegrali. W ostatnich trzech meczach zaprzepaścili, to co wcześniej wywalczyli. Teraz to raczej na pewno Lewandowski powędruje do innego zespołu. (oby do Legii //kciuki ) Poza tym Jedynie Ślako-Groclin pewnie się utrzyma (o ile kibice z Wrocławia, przetną robić z siebie głupków), a reszta może być jeszcze gorzej niż w tym roku. O_o
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-25, 12:52   

Maeg napisał/a:
Głupi Znicz, starczył im remis do awansu a przegrali.

A czy chcieli awansować? Bo jak patrzyłem na ostatnie dokonania Piasta Gliwice to miałem wrażenie, ze robią wszystko oby zostać w II lidze.
Maeg napisał/a:
Poza tym Jedynie Ślako-Groclin pewnie się utrzyma (o ile kibice z Wrocławia, przetną robić z siebie głupków), a reszta może być jeszcze gorzej niż w tym roku. O_o

Jeszcze Polonia Bytom i ŁKS będą czerwonymi latarniami naszej ekstraklasy.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-05-25, 12:55   

Tigana napisał/a:
Maeg napisał/a:
Głupi Znicz, starczył im remis do awansu a przegrali.

A czy chcieli awansować? Bo jak patrzyłem na ostatnie dokonania Piasta Gliwice to miałem wrażenie, ze robią wszystko oby zostać w II lidze.

Nie stać ich było na to. I to poważnie, teraz może posprzedają paru zawodników, znajda młodszych i będą robić infrastrukturę. Znicz nie jest gotowy na 1. ligę.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-05-25, 13:04   

MadMill napisał/a:
I to poważnie, teraz może posprzedają paru zawodników, znajda młodszych i będą robić infrastrukturę.


I polecą do III ligi. ;) Powinni utrzynać zawodników i poszukać dodatkowych sponsorów. Tak by było lepiej.
A tak btw co sądzicie o reformie. Teraz będziemy mieli Ekstraklasę, I ligę i II ligę (już bez grup). Niby jak na zachodzie. ;)

A co do zawodników:
Bramkarz - Mucha
Obrońca - Astiz/Wawrzyniak
Pomocnik - Roger
Napastnik -... ani Sikora, ani Chinyama ani Brożek. Nie ma w Polsce lidze dobre napastnika. ;) Ale gdybym musiał to Jarka, chłopak ma przyszłość.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-05-25, 13:11   

Zawodnicy

Bramkarz: Mucha
Obrońca: Cleber? Zbyt często wylatuje jednak za ostrą grę. Wskazałbym Wawrzyniaka, ale poziom jego gry w Legii nijak ma się do tego, co prezentował w kadrze
Pomocnik: Zieńczuk, potem Majewski.
Napastnik: Brożek, bo od napastnika wymaga się strzelania bramek, a z tego się Paweł wywiązuje. Po nim może Zahorski, Jarka strzelał tylko jesienią, potem zgasł.

Tigana napisał/a:
A czy chcieli awansować? Bo jak patrzyłem na ostatnie dokonania Piasta Gliwice to miałem wrażenie, ze robią wszystko oby zostać w II lidze.

Gdzieś (w jakimś serwisie sportowym?) obiło mi się o uszy, że Piast... nie chce tego awansu. Pewnie też ich nie stać, tak samo jak Znicza.
Maeg napisał/a:
A tak btw co sądzicie o reformie. Teraz będziemy mieli Ekstraklasę, I ligę i II ligę (już bez grup). Niby jak na zachodzie. ;)

3 Liga bez grup? To tam będzie chyba milion kolejek w takim razie. o_O
Poza tym nie wiem czy reforma potrzebna, choć to w sumie kosmetyka.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-05-25, 13:24   

Gand napisał/a:
3 Liga bez grup? To tam będzie chyba milion kolejek w takim razie. o_O

II liga (obecna trzecia) będzie składać się chyba z 18 drużyn ;) Niby ma to podnieść poziom. Ale wątpie. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-05-25, 15:35   

Maeg napisał/a:
I polecą do III ligi. ;) Powinni utrzymać zawodników i poszukać dodatkowych sponsorów.

Jakby weszli do 1. ligi byłoby to samo co z Górnikiem Polkowice, Świtem Nowy Dwór Maz. czy podobnego typu drużynami. Przepaść między 1. a 2. ligą jest kolosalna jeśli chodzi o sprawy związane z kasą.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-25, 15:51   

MadMill napisał/a:
Jakby weszli do 1. ligi byłoby to samo co z Górnikiem Polkowice, Świtem Nowy Dwór Maz. czy podobnego typu drużynami. Przepaść między 1. a 2. ligą jest kolosalna jeśli chodzi o sprawy związane z kasą.

Problem polega na tym, że nasz drogi i kochany PZPN olewa sprawę licencji - jeszcze się chyba nie zdarzyło żeby jakiś zespół takowej nie dostał. Nawet jak nie ma odpowiedniego stadionu, są długi itp to dostają - w zawiasach, na jakiś czas, ale zawsze. Gdyby system licencji naprawdę zaczął działać od Klasy A wzwyż to nie byłoby problemów z przystosowaniem , pieniędzmi itd w wyższych klasach rozgrywkowych raliby tylko ci, których na to naprawdę stać - reszta - okręgówka. Niestety działacze regionalni a za nimi cały PZPN nigdy na to nie pozwolą, a nasze ligi ciągle będą tkwić w marazmie, bylejakości i tymczasowości.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-05-27, 16:29   

Dobra trochę nieprawdy podałem z tą III ligą, ale sens się zachował ;)
za wiki napisał/a:
Na sezon 2008/09 planowana jest wielka reforma polskich rozgrywek ligowych na szczeblu centralnym - najwyższą klasą rozgrywkową ma pozostać Ekstraklasa, nie nazywana już I ligą, licząca 16 drużyn. Niższą klasą rozgrywek, czyli bezpośrednim zapleczem ekstraklasy ma być I liga, odpowiednik obecnej II ligi. I liga ma liczyć 18 drużyn. Niższym szczeblem (odpowiednik obecnej III ligi) ma być nazwana II ligą klasa rozgrywek, składająca się na dwie grupy regionalne po 18 drużyn (aktualnie w III lidze są 4 grupy po 16 zespołów). Najniższą klasą szczebla centralnego ma zostać III liga (odpowiednik obecnej IV ligi) - z ośmioma grupami.

I tak to będzie wyglądało.

jeszcze jedno pytanko jak myślicie kogo Wisła wylosuje w eliminacjach do LM; Barcelonę, Atletico, Juventus, Fiorentina, Liverpool czy Arsenal? ;) I to by chyba było na tyle jeśli chodzi o awans Wisły do fazy grupowej. :P
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-27, 17:03   

Maeg napisał/a:
I to by chyba było na tyle jeśli chodzi o awans Wisły do fazy grupowej. :P

Lepiej żeby nie grali z tak uznanymi firmami, bo Ci ich zlekceważą i zremisują w Krakowie i znów będzie tydzień nadziei. Wystarczy mocny zespół z Rumunii czy Bułgarii - skuteczny i bez litości.
p.s
Ciekawe, czy to prawda, że Wisła K. chciał wypożyczyć (wynająć?) Kahna tudzież Letmanna na rundę wstępną LM - jak dla mnie pyszny żart.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-27, 17:08   

BARDZO WAŻNE Z OSTATNIEJ CHWILI


Wydział Gier PZPN, obradujący na posiedzeniu w dniu 27 maja 2008 roku dokonał weryfikacji tabeli o Mistrzostwo II ligi piłki nożnej. Bezpośredni awans do rozgrywek I ligi (od sezonu 2008/2009 Ekstraklasy) uzyskały zespoły Lechii Gdańsk i WKS Śląsk Wrocław.
Zważywszy na fakt, iż w dniu 27 maja 2008 roku do PZPN wpłynęło pismo podpisane przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej i Prezesa Zarządu WKS Śląsk Wrocław zapowiadające złożenie przez ww. klub do dnia 31 maja 2008 roku dokumentów licencyjnych na grę w Ekstraklasie (co zmienia dotychczasowe ustalenia odnośnie planowanej fuzji z klubem Groclin Dyskobolia SA Grodzisk Wielkopolski), Wydział Gier postanowił odwołać wyznaczone na dzień 28 i 31 maja 2008 roku spotkania barażowe o miejsce w Ekstraklasie.

Ustalono nowe terminy meczów barażowych tj. 7 i 11 czerwca 2008 roku. Zgodnie z weryfikacją tabeli II ligi dokonanej w dniu 27 maja 2008 roku mają w nich wystąpić kluby Jagiellonia Białystok i Piast Gliwice.
W związku z powyższym do III ligi (nowej II ligi) spadają zespoły Pelikana Łowicz i ŁKS Łomża.

Co jest grane :shock: Fuzja Sląska z Groclinem odwołana? No i kiedy decyzja w sprawie Korony Kielce, Z. Lubin i Jagi?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-05-27, 17:14   

Ale syf... takiego to nawet za Dziurowicza to nie było...

Maeg napisał/a:
jeszcze jedno pytanko jak myślicie kogo Wisła wylosuje w eliminacjach do LM; Barcelonę, Atletico, Juventus, Fiorentina, Liverpool czy Arsenal? ;) I to by chyba było na tyle jeśli chodzi o awans Wisły do fazy grupowej. :P

Barcelona albo Arsenal bo to dwa kluby które mogą Wisłę zlekceważyć. Liverpool gra za dobrze z drużynami z kontynentu, a Fiorentina doszła do półfinału Pucharu UEFA poprzez Puchar Intertoto czyli słabych nie lekceważą.

Liczę, że awansują. W końcu już od tylu lat jest mówione jaka ta Wisła ma europejski poziom... się zobaczy. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-05-27, 18:50   

Obiektywnie największe szanse ma z Atletico, ale w Wiśle nie ma żadnego piłkarza pokroju Aguero czy Forlana, więc w tym roku nie róbmy sobie żadnych nadziei. Póki w lidze nie będzie zdrowej sytuacji nie mamy co liczyć na żaden europejski zespół w lidze. A zawodnicy z lepszych klubów tylko nogi sobie połamią na naszych boiskach.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2008-05-29, 12:22   

Drzymała doszedł do porozumienia z kibicami :?: Śląska Wrocław w wyniku czego Śląsk będzie grał na własnej licencji. Taka decyzja powoduje tym samym rezygnację z gry w Pucharze UEFA. Szanse zaprezentowania się w Europie będzie miał Lech, chyba że nie będzie miał na to ochoty... Wtedy w pucharach zagrają tylko dwie polskie drużyny.
Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem tych "kibiców" którzy nie chcieli aby klub grał w Pucharze UEFA. Nasza liga stacza się coraz niżej i zamiast wykorzystywać każdą szansę zmierzenia się z zachodnimi klubami a dodatkowo zarobić parę złotych ci upierają się przy jakimś mało znaczącym szczególe (na czyjej licencji będzie grał klub). Odnoszę wrażenie, że w Polsce coraz częściej kibice zamiast wspierać swoje kluby, działają na ich niekorzyść i robią wszystko żeby im zaszkodzić...
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-05-29, 14:35   

Nie no polska "skopana" to jednak istna paranoja.
Klub rezygnuje z europejskich pucharów na "życzenie" kibiców - dosłownie brak mi słów (nigdy nie słyszałem o takim "ewenemencie" żeby klub sam sie wykluczył z pucharów na "prośbę" WŁASNYCH kibiców).
Toż to już głupota totalna, my faktycznie może ograniczmy się do własnej ligi przynajmniej na pośmiewisko w Europie nie będziemy wystawiać.
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-05-30, 13:00   

Poczekajcie, ta fuzja jeszcze nie jest pewna. Decyzje jeszcze musi podjąć rada miasta Wrocławia, no ale odnoszę wrażenie, że dziwni ludzie w tym Wrocławiu. Mogą po połączeniu z Groclinem stworzyć nie zła siłę w polskiej piłce, ale kibice woleli by aby Śląsk w ogóle się nie łączył (i w domyśle - za rok spadł do drugiej ligi?). Poza tym rozbawiła mnie postawa władz Wrocławia, że to oni mają mieć pakiet większościowy po fuzji, coś czuje, że Dudkiewicz bierze się za coś, czego nie potrafi.

Poza tym Janas wraca na ławkę trenerską, teraz ma być szkoleniowcem GKS Bełchatów.

Edit: ponoć Sikora przenosi się do Realu Murcia

Polonia Bytom bez licencji, awansuje Piast, baraże odwołane, Widzew leci do II a nie III ligi - co za jaja
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-30, 13:11   

Maeg napisał/a:
Polonia Bytom bez licencji, awansuje Piast, baraże odwołane, Widzew leci do II a nie III ligi - co za jaja


:shock: //mur O_o //zaskoczony :DDD //tyr

Aż boję się pomyśleć, co jeszcze "spłodzą" dzielni chłopcy z PZPN-u. Inna sprawa, ze Polonia miała cały sezon żeby ich stadion spełniał wymagania licencyjne.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-05-31, 11:22   

Widzew akurat leci do II ligi, bo tak się teraz będzie nazywała dawna trzecia.
Nowe nazewnictwo będziemy mieli (w angielskim stylu - szkoda, że tylko z nazwy :badgrin: ):Ekstraklasa, I liga (teraz II), nowa II (jakoś będą łączyć czołowe zespoły z obecnych III lig).
A Polonii Bytom mi strasznie szkoda (szczególnie zawodników), w końcu jednak faktycznie powinno zacząć się przestrzegać tych wymogów licencyjnych (tylko, że z innej strony taki ŁKS w końcu licencję dostał).
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-31, 13:05   

Himura napisał/a:
Widzew akurat leci do II ligi, bo tak się teraz będzie nazywała dawna trzecia.

Polonia została przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli więc Widzew się utrzymał - a że miał polecieć o jedna klasę rozgrywkową to wyląduje w I lidze (dawniej II)
Himura napisał/a:
A Polonii Bytom mi strasznie szkoda (szczególnie zawodników), w końcu jednak faktycznie powinno zacząć się przestrzegać tych wymogów licencyjnych (tylko, że z innej strony taki ŁKS w końcu licencję dostał).

Polonia B> spróbuje jak rok temu zrobić nagonkę medialną i autorytetami pojedzie - tylko czy to coś da? Zdaniem wielu, a ja się przyłączam, PZPN spuścił Polonie B. tylko po to żeby Piast Gliwice awansował i mieć o jedną kompromitacje mniej. Tylko czy Piast dostanie licencję? A jak nie to co wymyśli PZPN. No i jak w końcu z Zagłębiem L. i Koroną K. , którym udowodniono korupcje? Zdegradują ich na tydzień przed początkiem nowego sezonu?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-05-31, 14:04   

Faktycznie Tigano masz rację co do Widzewa :oops:
Tak czy tak jak ta liga ma być profesjonalna jeżeli co chwilę wychodzą podobne "kwiatki".
Co do Korony i Zagłębia to obawiam się, że może być jak z Sosnowieckim Zagłębiem, będą grali w Ekstraklasie by nie spaść o dwie klasy, co jest rozwiązaniem bez sensu. A jeżeli oba kluby w końcu jednak zdegradują przed sezonem, to znowu ani Arka ani Znicz (bo pewnie wtedy te dwa kluby awansują) nie będą miały czasu się do sezonu przygotować.
To całe zamieszanie tylko jeszcze bardziej do polskiej ligi kibiców zniechęca - szkoda.
Jedna wiadomość ostatnich dni mnie cieszy - Lech wystąpi w UEFA (uważam, że przy takiej średniej kibiców na stadionie przynajmniej będzie się miał kto z tych występów cieszyć).
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-12, 08:04   

Fuzji nie będzie? No przyjmijmy, że się nie dogadają. Ciekawe kto wtedy zwróci Groclinowi za rezygnację z Pucharu UEFA. Żenada.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-06-12, 16:22   

ja 30 maja napisał/a:
Poczekajcie, ta fuzja jeszcze nie jest pewna. Decyzje jeszcze musi podjąć rada miasta Wrocławia, no ale odnoszę wrażenie, że dziwni ludzie w tym Wrocławiu.

A nie mówiłem, że ta fuzja nie jest pewna? Wysłali już ponoć z Wrocławia pismo do PZPNu, że jej nie będzie. Dłuższy komentarz tutaj. :P

A Legii zakupiła Mikela Arruabarrena z Tenerife, po 15 czerwca może Paz z Cadiz podpisze kontrakt a dziś może wyjaśni się, czy Iwański trafi do Legii (ponoć klub z Zagłębiem jest już dogadany).
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Scypion 


Posty: 9
Skąd: Schwarzwald O/S
Wysłany: 2008-06-17, 13:00   

Tigana napisał/a:
Maeg napisał/a:
Polonia Bytom bez licencji, awansuje Piast, baraże odwołane, Widzew leci do II a nie III ligi - co za jaja


:shock: //mur O_o //zaskoczony :DDD //tyr

Aż boję się pomyśleć, co jeszcze "spłodzą" dzielni chłopcy z PZPN-u. Inna sprawa, ze Polonia miała cały sezon żeby ich stadion spełniał wymagania licencyjne.


stadion Polonia przedstawiła rezerwowy w Wodzislawiu, zreszta miasto i klub bardzo wiele zrobili na olimpijskiej ( światła, podgrzewana murawa, stołki) wiec gdy zalatwilis tadion to pzpn pokazal asa z rekawa i okazalo sie ze sa niescilosci w fiansach, pokazalo sie to dopiero przy odwolaniu. O problemahc fiansowych ŁKS nikt nie gada..dziwne...


Polonię spuszczono podobnie jak rok temu próbowano Ruch. PZPN woli w lidze koruptery i lubiny niz ucziwe kluby
_________________

 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-06-17, 16:04   

Mam nadzieję, że Polonia będzie w stanie powalczyć o kolejny awans (choć będzie ciężko), czego klubowi życzę.
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-20, 19:06   

Zagłębie Lubin zdegradowane. Czyli Arka Gdynia w Ekstraklasie. Cieszy mnie to niezmiernie i to może zwiastować, że nie ma już nietykalnych i wreszcie Wydział Dyscyplinarny zaczyna działać jak powinien.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-20, 19:40   

MadMill napisał/a:
Cieszy mnie to niezmiernie i to może zwiastować, że nie ma już nietykalnych i wreszcie Wydział Dyscyplinarny zaczyna działać jak powinien.

Faktycznie po ostatnich wyczynach PZPNu (czytaj Polonia Bytom) w końcu jakaś rozsądna decyzja. Szkoda, że tak późno. Lechia i Arka w Ekstraklasie - obawiam się, że krew popłynie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14