FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przyszłość książki
Autor Wiadomość
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-09-24, 22:46   Przyszłość książki

Wydawało mi się, że już gdzieś coś o tym było, ale znaleźć nie mogę.

Pytanie więc tu stawiam - jak będzie wyglądało czytelnictwo w przyszłości? Jakie nowe technologie i projekty mają większe prawdopodobieństwo (oczywiście, waszym zdaniem) przetrwać, czy utrwalić się na dobre? Wieloosobowe projekty internetowe, typu Mongoliady i innych powieści np. z użyciem wiki? Indywidualnie przystosowywane fragmenty i emfazy elementów powieści, ustalane np. na podstawie profilów i inf. jakie zbierają o nas google, czy facebook, czy wręcz bezpośrednio wg. aktywności mózgu? Jakie potencjalne słabości mają i na czym może im się powinąć noga? Przykryją niegdyś popularnością papier, czy jednak zostaną na marginesie, a w miarę stateczna (bo jednak też czasem poprawiana przez autorów, w kolejnych wydaniach), standardowa fikcja papierowo/e-bookowo/audiobookowa zostanie na topie?

No i jeśli znacie albo traficie na jakieś nowe formy i projekty przedefiniowujące sposób kontaktu z fikcją czytaną - podzielcie się linkiem. Np:

Mongoliada to jeden taki projekt, o którym wszyscy już na pewno słyszeli. W skrócie, opowieść na abonament, tworzona przy kolaboracji wielu pisarzy (Stephenson, Bear...), artystów itd.
Neurofiction to z kolei projekt zakładający zmiany ścieżki narracyjnej, wg. aktywności mózgu (stworzony z udziałem Hannu Rajaniemiego).


Some food for thought (in english):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GMi57DtQoMM[/youtube]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14