FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co nas czeka...
Autor Wiadomość
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-04, 14:28   

Liv napisał/a:
Ach! Ciekawa jestem czy ktoś wie kiedy MAG ma zamiar wydać drugą część Niecnych Dżentelmenów ?

Na pewno wie AM. ;P Na forum MAG-a pisał, że książka ukaże się w pierwszym półroczu 2008.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-04, 14:29   

MAG wyda drugą część w drugim kwartale 2008 roku. Maj lub czerwiec.

Liv, można już nabyć płótno XD Jeszcze kilka miesięcy i wyjdzie mass market paperback.
_________________
goodreads .
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-04, 15:06   

Liv napisał/a:
Ach! Ciekawa jestem czy ktoś wie kiedy MAG ma zamiar wydać drugą część Niecnych Dżentelmenów ?


Andrzej Miszkurka napisał/a:
Na pewno 1 półrocze i The Republic of Thieves na pewno w następnym roku.


Dużo zależy od tego czy i kiedy Lynch odwiedzi Polskę. Od daty jego przyjazdu będzie uzależniona premiera II tomu.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-04, 15:25   

Tigana napisał/a:
Dużo zależy od tego czy i kiedy Lynch odwiedzi Polskę. Od daty jego przyjazdu będzie uzależniona premiera II tomu.

Też od tego czy tłumacz sie wyrobi, bo podobno zawalony jest robotą - tłumaczy Stephensona - Cykl Barokowy. Książka na pewno(jak dobrze pamiętam wypowiedź AMa) ukarze się przed wakacjami.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-04, 16:23   

Catty xDD

To bardzo dobra wiadomość ^^ rok 2008 zapowiada się bardzo ciekawie, mam szczerą nadzieję, że będzie on lepszy od '07.

Chciałabym tylko dorwać jeszcze ostatnią część Rapsodii, aby mieć to już za sobą - zamknąć ten rozdział i wyrzucić kluczyk.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-04, 17:57   

Liv napisał/a:
Chciałabym tylko dorwać jeszcze ostatnią część Rapsodii, aby mieć to już za sobą - zamknąć ten rozdział i wyrzucić kluczyk.

Ostatnią część, czyli którą? Szóstą? Podobno to nie jest ostatnia, autorka postanowiła pociągnąć serię jeszcze dalej i to ma być początek czegoś nowego.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-04, 20:01   

Słucham? //mur //pisowcy
Chodziło mi o ostatnią część Symfonii Wieków, The Assassin King.

Elektro a czy to nie ma być coś całkiem nowego? The Floating Island (The Lost Journals of Ven Polypheme), czy nie chodzi ci o to?
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-04, 20:07   

Liv napisał/a:
Chodziło mi o ostatnią część Symfonii Wieków, The Assassin King.

To jest pierwszy tom znowu czegoś: trylogia? może, sama autorka chyba nie wie dokładnie. Na pewno chodzi o Assassin King, jest podawany jako pierwszy tom. Elegia jako ostatni z poprzedniej dylogii.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-04, 20:07   

Ja tam dokładnie nie wiem, jak jest z Rapsodią, bo przeczytałam tylko jeden i pół tomu, ale AM pisał coś takiego:

AM na MAG-u napisał/a:
W tym pierwszym przypadku okazało się, że Assassin King to jedynie 1 tom nowej trylogii pani Haydon. Jako że nie ma gwarancji, iż nie nastąpią żadne poślizgi (tak jak w przypadku Elegii, która spóźniła się o 2 lata) w harmonogramie wydawniczym na zachodzie, wstrzymujemy się ze startem nowej serii do czasu, aż na rynku pojawi się następny tom.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-04, 20:13   

To się w ogóle kupy nie trzyma (xD) -.- :-x :-? :-/ :-|
Jeżeli zakończenie Elegii, ma być zakończeniem dylogii, to równie dobrze można powiedzieć, że PLiO kończy się na Starciu królów.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-04, 22:22   

Liv napisał/a:
Jeżeli zakończenie Elegii, ma być zakończeniem dylogii, to równie dobrze można powiedzieć, że PLiO kończy się na Starciu królów.

Podobny zabieg miał miejsce u Feista - "Książęta krwi" i "Królewski bukanier" stanowimy pomost pomiędzy dwiema trylogiami. Widocznie pani Haydon zrobiła to samo. Zgadam się, ze jest to pozbawione sensu, ale widocznie chce wycisnąć serię do końca.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-26, 08:33   

Esh...

A czy ktoś wie kiedy pojawi się BANEWREAKER i GODSLAYER, Carey?
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-26, 19:49   

Liv napisał/a:
A czy ktoś wie kiedy pojawi się BANEWREAKER i GODSLAYER, Carey?

Najwcześniej w 2009 roku. Póki co MAG ma mocno napięty harmonogram wydawania książek.

Kilka ciekawych pozycji na najbliższy i dalszy czas

"Spisek przeciwko Ameryce"

"Droga"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-28, 19:45   

MAG napisał/a:

Jestem Legendą - Richard Matheson - polecamy!
Brudnopis - Siergiej Łukjanienko
Pieśń dla Arbonne - Guy Gavriel Kay
Dom burz (seria Uczta Wyobraźni) - Ian R. MacLeod
Koń Wodny Legenda Głębin - Dick-Smith
Z mgły zrodzony - Brandon Sanderson
Ustrój świata cz2. Cykl Barokowy tom 3. Neal Stephenson
Mój własny diabeł - Mike Carey - polecamy!
Shaman's Crossing - Robin Hobb
Absolution Gap cz1. - Alastair Reynolds
Bloodsucking Friends - Christopher Moore - polecamy!
Ustrój świata cz3. Cykl Barokowy tom 3. - Neal Stephenson
Akwaforta (seria Uczta Wyobraźni) - J.K. Bishop - polecamy!
Zagłada Hyperiona - Dan Simmons
Shadow In Summer - Daniel Abraham - polecamy!
Un Lun Dun - China Mieville


Całkiem, całkiem te zapowiedzi. Tak ze 3-4 książki pewnie kupię.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-28, 19:51   

Ja na razie widzę dziewięć, w tym na pewno uczta wyobraźni, Stephenson, Łukjanienko, Kay, Simmons (widzę, że jednak pozostanie 'Zagłada'), pewnie Moore, Reynolds i nie wiem jak z Sandersonem, podobno jest znacznie lepszy niż 'Elantris', które moim zdaniem nie było takie złe.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
  
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-28, 19:57   

To ja też policzę - Kay, 2x Uczta Wyobraźni, Sanderson i Abraham. Raczej nie kupię Łujanienki, Stephensona czy Hobb. I dobrze - przynajmniej półka mi się nie zarwie :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Kal 
szukająca swojego m.


Posty: 206
Skąd: z MAG-a
Wysłany: 2007-11-28, 20:02   

Jedna książka wydała mi się interesująca... Jedna jedyna... o_O
łukanienka mnie nie interesuje, tym bardziej Stephenson i Hobb. Reynolds również nie bardzo. Reszty nie znam i jakoś nie mam ochoty poznawać... jak to młodzi ujmują? żal...
_________________
Nikt nie zasługuje na moje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi mnie do płaczu
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-28, 20:03   

8 lekko. ;) Uczta x2, Matherson, Stephenson x2, Abraham, Simmons, Mieville. Oczywiście jak kasa będzie, ja będzie jej więcej to sięgnę może i po innych autorów - Łukjanienko, Sanderson czy Carey. Się zobaczy. ;)

Zapowiedzi mnie sie podobają i pierwsze półrocze się zapowiada lepiej, o wiele lepiej niż w tym roku. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-28, 20:04   

Nie znam (i nic nie słyszałam) o Abrahamie, tak samo jak o Mike'u Careyu (oprócz tych nielicznych zapowiedzi na MAG-u). Wiem, że nie kupię Mieville'a.

Fajnie by było, gdyby te książki rzeczywiście się ukazały w pierwszej połowie roku, chociaż mam dziwne obawy odnośnie Stephensona. ;) Swoją drogą nie wspomnieli o drugiej części Locke'a Lamory... a miał być przed wakacjami.


Kal napisał/a:
Reszty nie znam i jakoś nie mam ochoty poznawać...

Rozumiem, że można nie znać (sama zresztą nie znam), ale dlaczego nie chcesz poznawać? //panda
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Kal 
szukająca swojego m.


Posty: 206
Skąd: z MAG-a
Wysłany: 2007-11-28, 20:06   

Elektra napisał/a:
Swoją drogą nie wspomnieli o drugiej części Locke'a Lamory... a miał być przed wakacjami.

Ale to MAG... :P
A jak MAG mówi przed wakacjami to będzie po wakacjach :lol:

Elektra napisał/a:
Kal napisał/a:
Reszty nie znam i jakoś nie mam ochoty poznawać...
Rozumiem, że można nie znać (sama zresztą nie znam), ale dlaczego nie chcesz poznawać? //panda

A tak jakoś ochoty nie mam. Nie wiem z czego to się bierze.
_________________
Nikt nie zasługuje na moje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi mnie do płaczu
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-28, 20:07   

Ja kupie z tego całkiem sporo, tyle że pewnie na sporej przestrzeni czasu. Bo na przykład Stephensona kupię, jak przeczytam cykl barokowy, na razie jestem na początku, ale zapowiada się naprawdę dobrze. Na pewno kupię Łukjanienkę, Hobb, a co do reszty to się pewnie skuszę, jak będę miał więcej kasy i przeczytam recenzję. Sporo w tych planach nowości i nowych nieznanych autorów. Zapowiada się naprawdę nieźle.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-28, 20:07   

U mnie podobnie jak u Tigany, pewnie te cztery, pięć książek kupię (na pewno Hobb, Kay, Mieville, Abraham, Stephenson) i będę wyczekiwać przyszłego roku jak i '09 kiedy to MAG wyda Carey i Lyncha : )

Zastanawiam się nad Sandersonem O.o skoro jego następna książka ma być lepsza od Elantris (którą szybko się czytało, ale w większości była strasznie naiwna), czemu nie?
Mike Carey mnie intryguję i kto wie, jeżeli budżet pozwoli może się skuszę na obie pozycje z Uczty?!
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
  
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-28, 20:10   

Toudisław napisał/a:
Bo na przykład Stephensona kupię, jak przeczytam cykl barokowy,


No ale jak nie kupisz, to nie przeczytasz, bo Ustrój świata to jest Cykl Barokowy. ;)

Czy ktoś mi może coś więcej napisać o tym Abrahamie? Bo większość pisze, że go kupi, a ja nie mam pojęcia, co to. A google jakoś nie chce mi pomóc.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-28, 20:17   

Elektra napisał/a:
No ale jak nie kupisz, to nie przeczytasz, bo Ustrój świata to jest Cykl Barokowy. ;)

Chodziło mi o to, że muszę dojść do tego momentu. Na razie za mną tylko jeden tom żywego srebra mam przed sobą jeszcze kawał cyklu.
Sanderson jest u nie pod sporym znakiem zapytanie. Bo jakoś mnie nie ciągnie do kolejnej naiwnej opowiastki z szczęśliwym zakończeniem
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-28, 20:18   

Abraham był nominowany za 2005 rok do Nebuli chyba za opowiadanie, lub jakaś nowelkę. o.O A ta książka w zapowiedziach jest pierwszą z jakiego cyklu - The Long Price Quartet - na razie są 2 książki i kolejne dwie w zapowiedziach więc się chyba piszą. ;) Współpracował z Martinem i inne takie. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-28, 20:21   

W 2008 roku ma się ukazać książka, którą napisał wraz z Martinem i Dozoisem.
W ogóle zbiera dobre oceny za swój debiut, właśnie Shadow In Summer, pierwszej części The Long Price Quartet.
Więcej na amazon : )

http://www.amazon.com/Sha...96277437&sr=1-1
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-28, 21:47   

Liv napisał/a:
U mnie podobnie jak u Tigany, pewnie te cztery, pięć książki kupię

Nie ma wspólny gust.
Elektra napisał/a:
Nie znam (i nic nie słyszałam) o Abrahamie, tak samo jak o Mike'u Careyu (oprócz tych nielicznych zapowiedzi na MAG-u). Wiem, że nie kupię Mieville'a.

Carey jest u nas znany jako scenarzysta do komiksów "Nigdziebądź" a wkrótce serii "Lucyfer".
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-28, 21:52   

Tigana napisał/a:
Carey jest u nas znany jako scenarzysta do komiksów "Nigdziebądź" a wkrótce serii "Lucyfer".


Ych... no tak. Jak się mało komiksów czyta, to się potem nie zna twórców. ;)

To co napisaliście o Abrahamie w sumie za dużo mi nie powiedziało (wiem, marudzę), myślałam raczej, że wiecie coś o treści tej książki (a na to, co napisał Amazon, jestem za głupia i nic nie mogę zrozumieć, oprócz shape-shifting creatures i Empire ;P ).
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-28, 22:09   

Elektra napisał/a:
To co napisaliście o Abrahamie w sumie za dużo mi nie powiedziało (wiem, marudzę), myślałam raczej, że wiecie coś o treści tej książki (a na to, co napisał Amazon, jestem za głupia i nic nie mogę zrozumieć, oprócz shape-shifting creatures i Empire


Może tutaj brzmi bardziej po ludzku? Pamiętam, że ktoś zachwalał na "MAGu", że jest to coś świeżego i ciekawego.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-28, 22:54   

To tak samo jak z Lynchem. Świeżak wszystko wyjdzie w czytaniu, dopiero jak się pojawi w Polsce to się zobaczy czy się przyjmie i jak się prezentuje. Chyba, że ktoś się skusi na angielską książkę i nam poleci lub też nie. Ja Abrahama postaram sie przeczytać, ale jak to będzie czas pokaże. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14