FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kobieta i przemoc
Autor Wiadomość
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2008-12-18, 11:22   

Spellsinger napisał/a:
Wiemy przed czym je chronić. Przed nami samymi x lat temu :)


ze tak niedelikatnie zapytam, nie lepiej otworzyć dziecku oczy i nauczyć asertywności, żeby na próby niechcianego miętoszenia lała po mordzie i dowalała kolanem?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-18, 11:37   

martva napisał/a:
ze tak niedelikatnie zapytam, nie lepiej otworzyć dziecku oczy i nauczyć asertywności, żeby na próby niechcianego miętoszenia lała po mordzie i dowalała kolanem?

To też jest rozwiązanie XD
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-12-18, 11:51   

Spellsinger napisał/a:
Gumek kupował dziecku nie będę. Dam kasę i powiem, że fajnie by było gdyby jednak kupiła
Masz racje, sama bedzie wiedziala, ktore jej odpowiadaja XD
martva napisał/a:
ze tak niedelikatnie zapytam, nie lepiej otworzyć dziecku oczy i nauczyć asertywności, żeby na próby niechcianego miętoszenia lała po mordzie i dowalała kolanem?
Skuteczniej najpierw kolanem a potem po mordzie :mrgreen:
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
dareko 


Posty: 24
Wysłany: 2008-12-18, 13:09   

Spellsinger napisał/a:
Ale to jest niemal reguła. Wynika to tylko z tego, że właśnie w odpowiednim wieku miętoliliśmy takie kozy jak ona. Wiemy przed czym je chronić. Przed nami samymi x lat temu

Gratuluje szacunku dla kobiet.

Spellsinger napisał/a:
A potem skurczybykowi będę uprzykrzał życie

Gratuluje. :roll: Ty sie tak z duma do tego publicznie przyznajesz? :shock: Uprzykrzanie zycia to spsob na relacje miedzyludzkie? :shock:
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2008-12-18, 16:25   

Spellsinger napisał/a:
Ta. Na złość mamie odmrożę sobie uszy. Na złość tacie złapię syfilis
bardzo popularna metoda
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-12-18, 20:05   

martva napisał/a:
ze tak niedelikatnie zapytam, nie lepiej otworzyć dziecku oczy i nauczyć asertywności, żeby na próby niechcianego miętoszenia lała po mordzie i dowalała kolanem?

Błąd. Jeżeli kobieta musi natręta bić to już jest źle. Oczywiście ma do tego parowa. Ale czy dobrze się dzije gdy jedyna metodą usawienia drani jest przemoc ? Przecież szybko dojdzie do sytuacji gdzie facet kobiecie odda. Takie zachowanie powinno być piętnowane a facetom powinno się wbijać szacunek dla kobiet i dla słowa NIE. Własny kumpel dosłtął by odemnie po mordzie gdyby był zbyt nachalny do kobiety ( ja bym tez od niego dostał )
Spellsinger napisał/a:
Wiem jedno. Gumek kupował dziecku nie będę. Dam kasę i powiem, że fajnie by było gdyby jednak kupiła ;)

Zgadzam się. Rodzić nie może akceptować pewnych zachować bo bierze za nie odpowiedzialność. Nie mówię że ma być złym żandarmem ale gdy dziecko widzi naszą zgodę nie myśli o konsekwencjach. Załużmy że zgadzasz się by syn przyprowadząół dziwczynę do domu. Udajesz ze nie widzisz że w nocy się ściana trzęsie. Gdy nagle zostaniesz dziadkiem a dwoje 17 latków rodzicami to miej pretensję tylko do sibie bo wyrażając zgodę brałeś odpowiedzialność. Też w obec rodziców dziewczyny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-19, 06:49   

dareko napisał/a:
Gratuluje szacunku dla kobiet.

:)

dareko napisał/a:
Gratuluje. :roll: Ty sie tak z duma do tego publicznie przyznajesz? :shock: Uprzykrzanie zycia to spsob na relacje miedzyludzkie? :shock:

A co? Obowiązuje inny rodzaj myślenia? ;) Jak chcesz mnie pouczać to nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia w tym temacie.

Toudisław napisał/a:
Błąd. Jeżeli kobieta musi natręta bić to już jest źle. Oczywiście ma do tego parowa. Ale czy dobrze się dzije gdy jedyna metodą usawienia drani jest przemoc ? P

Czyli jak facet zrobi się natarczywy, rozochoci się, to dziewczyna ma dać mu się zgwałcić?

Toudisław napisał/a:
Przecież szybko dojdzie do sytuacji gdzie facet kobiecie odda. Takie zachowanie powinno być piętnowane a facetom powinno się wbijać szacunek dla kobiet i dla słowa NIE

Niestety zawsze znajdzie się spory odsetek palantów. Dlatego warto by było by dziewczyna miała przy sobie gaz, albo coś podobnego.

Toudisław napisał/a:
Zgadzam się. Rodzić nie może akceptować pewnych zachować bo bierze za nie odpowiedzialność. Nie mówię że ma być złym żandarmem ale gdy dziecko widzi naszą zgodę nie myśli o konsekwencjach.

Też się zgadzam. Jeszcze niedawno byłem nastolatkiem i nie ma co się oszukiwać - jesteśmy wtedy debilami, którzy by chcieli, by wszystko im było wolno ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-12-19, 09:26   

Spellsinger napisał/a:

dareko napisał/a:
Gratuluje. :roll: Ty sie tak z duma do tego publicznie przyznajesz? :shock: Uprzykrzanie zycia to spsob na relacje miedzyludzkie? :shock:

A co? Obowiązuje inny rodzaj myślenia? ;) Jak chcesz mnie pouczać to nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia w tym temacie.

Dareko wyraził swoje zdanie w dyskusji ( przy okazji - moje jest podobne ).
A czy Ty to odbierzesz jako pouczanie - Twój problem.


Spellsinger napisał/a:
Czyli jak facet zrobi się natarczywy, rozochoci się, to dziewczyna ma dać mu się zgwałcić?

Po pierwsze - nie zadawać się z facetami, którzy gwałcą.
Unikac ryzykownych sytuacji.
Po drugie - nie wysyłać sprzecznych komunikatów. Najpierw "chcę", a potem "rozmyśliłam się".
Po trzecie - jeśli się facet narzuca - jasno i wyraźnie powiedzieć "nie".
I dopiero po czwarte - w ostateczności - zastosować przemoc w obronie własnej.

Przemoc rodzi przemoc - zgadzam się z Toudim całkowicie.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-19, 09:37   

Geoffrey napisał/a:
Dareko wyraził swoje zdanie w dyskusji ( przy okazji - moje jest podobne ).
A czy Ty to odbierzesz jako pouczanie - Twój problem.

Widocznie jestem przewrażliwiony. Nie przeszkadza mi, że dareko ma swoje zdanie, przeszkadza mi sposób w jaki je wyraża.

Geoffrey napisał/a:
Po pierwsze - nie zadawać się z facetami, którzy gwałcą.
Unikac ryzykownych sytuacji.
Po drugie - nie wysyłać sprzecznych komunikatów. Najpierw "chcę", a potem "rozmyśliłam się".
Po trzecie - jeśli się facet narzuca - jasno i wyraźnie powiedzieć "nie".
I dopiero po czwarte - w ostateczności - zastosować przemoc w obronie własnej.

Przemoc rodzi przemoc - zgadzam się z Toudim całkowicie.


Wypadałoby wydzielić oddzielny wątek, bo dyskusja już od jakiegoś czasu nie dotyczy (mojego) rasizmu.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-12-19, 09:39   

Geoffrey napisał/a:
Po pierwsze - nie zadawać się z facetami, którzy gwałcą.
Unikac ryzykownych sytuacji.
Po pierwsze maja to napisane na czolach i nagrane jako powitanie w poczcie glosowej.....
Drugie tak, ale zyc trzeba :!:
Geoffrey napisał/a:
Po drugie - nie wysyłać sprzecznych komunikatów. Najpierw "chcę", a potem "rozmyśliłam się".
Po trzecie - jeśli się facet narzuca - jasno i wyraźnie powiedzieć "nie".

Z sygnalami jest tak, ze kazdy odbiera to co chce a nie to co jest "przekazywane". A jest wielu facetow, ktorzy usmiech w odpowiedzi na komplement traktuja jako: "bierz mnie tu i teraz". Ma to sens??
A co z przekazywanym w formie "madrosci ludowej", ze jak kobieta mowi "nie" to znaczy "tak".

Ale walczyc trzeba (ze stereotypami, oczywiscie).

PS: Geoffrey, moze wydzielic, przeniesc (nie wiem czy jest temat o traktowaniu kobiet w spoleczenstwie), bo plyniemy wszyscy na potege.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-12-19, 09:46   

Cytat:
Czyli jak facet zrobi się natarczywy, rozochoci się, to dziewczyna ma dać mu się zgwałcić?

Daruj sobie taką żałosna argumentację.
Spellsinger napisał/a:
Niestety zawsze znajdzie się spory odsetek palantów. Dlatego warto by było by dziewczyna miała przy sobie gaz, albo coś podobnego.


Nie rozumiesz.Chodzi o to że kobieta bijąca facet ( nawet gdy załuył ) to juz jej klęska. Musi się zniżać do poziomu tego faceta. On powinien dostać wciry ale nie koniecznie od niej
Geoffrey napisał/a:
Po pierwsze - nie zadawać się z facetami, którzy gwałcą.

Co ty gadasz człowieku !! A jaki Facet ma GWAŁCICIEL na czole ?
Geoffrey napisał/a:
Po drugie - nie wysyłać sprzecznych komunikatów. Najpierw "chcę", a potem "rozmyśliłam się".


To temat inną inną dyskusję.
Geoffrey napisał/a:
Przemoc rodzi przemoc - zgadzam się z Toudim całkowicie.


Miej litość i po staremu się ze mną nie zgadzaj.

Ps.
Chodzi o to że Faceci powinni być nauczni szacunku dla kobiet. Wszelkiego pokroju Feministki walczą z tym po przez "zacieranie różnic" sam sobie szkodzą. Gdyby Facet był natarczywy ( już nie mówiąc o gwałcie ) to powinien dostać lekcję do brych manier od innego faceta. Gdy kobieta boja faceta to zniża się do jego poziomu. To jest błąd. Takie zachowanie powinno się spotykać z ostrum społęcznym sprzeciwem. A za gwałt powinno się wieszać
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-12-19, 10:05   

Toudisław napisał/a:

Co ty gadasz człowieku !! A jaki Facet ma GWAŁCICIEL na czole ?

Całkiem sporo takich jest.
Przejdź się wieczorem po mieście i poczytaj.
Zobaczysz gościa na ulicy i już widzisz na czole ogłoszenie :
"Szukam zaczepki", "dam w ryj - tanio i solidnie"
Do tego kobiety mają szósty zmysł - po wzroku potrafią rozpoznać, czy facet widzi osobę, czy tylko sztukę mięsa.
Każda dziewczynka już od przedszkola dobrze wie, z jakimi typami się nie zadawać.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2008-12-19, 10:17   

Geoffrey napisał/a:
Po drugie - nie wysyłać sprzecznych komunikatów. Najpierw "chcę", a potem "rozmyśliłam się".


Są kretyni którzy rozumieją flirt jako przyzwolenie, ba, nawet zachętę do pchania łap gdzie nie trzeba.

Toudisław napisał/a:
Chodzi o to że Faceci powinni być nauczni szacunku dla kobiet. Wszelkiego pokroju Feministki walczą z tym po przez "zacieranie różnic" sam sobie szkodzą.


Czasem zapominam że feministki są odpowiedzialne za Całe Zło Świata, ale właściwie nie chce mi się o tym gadać.

Toudisław napisał/a:
A za gwałt powinno się wieszać


Kastrować. Założę się ze po kilku 'egzekucjach', odpowiednio nagłośnionych, chłopcy zaczęliby myśleć głową, a nie główką.

Cytat:
Do tego kobiety mają szósty zmysł - po wzroku potrafią rozpoznać, czy facet widzi osobę, czy tylko sztukę mięsa.


Się bym kłóciła.

Geoffrey napisał/a:
Każda dziewczynka już od przedszkola dobrze wie, z jakimi typami się nie zadawać.


Z tym też. Gdyby każda dziewczynka wiedziała, to nie dochodziłoby w ogóle do takich sytuacji.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-19, 10:25   

Toudisław napisał/a:
Daruj sobie taką żałosna argumentację.

Przepraszam. Wczesna pora, kac, takie tam.

Toudisław napisał/a:
Nie rozumiesz.Chodzi o to że kobieta bijąca facet ( nawet gdy załuył ) to juz jej klęska. Musi się zniżać do poziomu tego faceta. On powinien dostać wciry ale nie koniecznie od niej

Rozumiem. Tylko, że jeżeli czasem nie zniży się do poziomu faceta, to może być źle. Rozumiesz o co mi chodzi?

Toudisław napisał/a:
A jaki Facet ma GWAŁCICIEL na czole ?

Właśnie?

Toudisław napisał/a:
Miej litość i po staremu się ze mną nie zgadzaj.

Coś Ty taki jakiś drażliwy dzisiaj?

Toudisław napisał/a:
Chodzi o to że Faceci powinni być nauczni szacunku dla kobiet

W pełni się zgadzam.

Toudisław napisał/a:
Gdyby Facet był natarczywy ( już nie mówiąc o gwałcie ) to powinien dostać lekcję do brych manier od innego faceta

A gdy innego faceta nie ma w pobliżu?

Toudisław napisał/a:
Gdy kobieta boja faceta to zniża się do jego poziomu. To jest błąd. Takie zachowanie powinno się spotykać z ostrum społęcznym sprzeciwem

Rozumiem, że chodzi Ci o napastowanie przez faceta. Bo z tego zdania wynika tylko, że kobieta nie powinna się bronić ;) Rozumiem, że nie to miałeś na myśli ;) Ogólnie to mówimy o dwóch, różnych rzeczach. Ty mówisz jak powinno być, ja mówię jak jest. I uważam, że dziewczyna powinna się bronić (jeżeli nie może uciec).
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2008-12-19, 10:30   

A za kradzież obcinajmy ręce :badgrin:
Jestem zwolennikiem surowego karania (ba, nawet kary śmierci), ale nie przesadzajmy.

Napiszę tu o innej przemocy: psychicznej, którą stosują kobiety w sądach rodzinnych. Kiedy rozmawiam z koleżanką, która jest sędzią rodzinnym i opowiada mi, jak bezwzględne są kobiety, to mnie szarpie coś w środku. Jeśli rozwód idzie nie tak, jak chce kobieta, lub mąż nie zgadza się na wyższe alimenty, na ustalenie kontaktów z dzieckiem po myśli kobiety to zaczyna się dla niego piekło.

Kobieta, która w sprawie rodzinnej nie dostaje czego chce, nie cofa się przed niczym. Hitem listy przebojów jest oskarżanie mężczyzny o pedofilię. W listopadzie było tylko 10 takich przypadków, kiedy stroskanej matce, która walczyła z byłym mężem o uniemożliwienie mu kontaktów z dzieckiem ("bo to kurwiarz, rozpustnik i alkoholik...") nagle przypominało się, że ojciec jej dziecka lubił bardzo zły dotyk. I dalej oskarżeniem w twarz. Co w takiej sytuacji może zrobić sąd? Przyjąć takie oświadczenie do protokołu, odpis protokołu z tym oświadczeniem przesłać prokuratorowi celem rozważenia możliwości wszczęcia postępowania karnego. Nawet jeśli widać od razu, że to pic na wodę. Tak samo jest przecież z alarmem bombowym: wiadomo że głupi żart, ale zignorować nie można.

Tymczasem prokurator wszczyna postępowanie, przesłuchanie, badanie dziecka - ale efekt zostanie osiągnięty: do czasu zakończenia sprawy ojciec jest spalony w kontaktach z dzieckiem, matka ma czas aby dziecku zaszczepić strach przed ojcem, a czasami i odrazę. Wszystko to odbywa się kosztem dziecka i przede wszystkim ojca dziecka. Kobiety nic sobie z tego nie robią: cel zostaje osiągnięty przecież.

Gwałcicieli owszem, trzeba surowo karać (mógłbym napisac o ostatniej sprawie z sądu okręgowego, ale jest naprawdę ohydna - mnie utwierdziła, że kara śmierci w pewnych przypadkach jest po prostu koniecznością).

Ale co robić z takimi kobietami? Zanim sprawa zakończy się umorzeniem postępowania przez prokuratora i możliwością wszczęcia postepowania przeciwko takiej mamusi, jest już za późno, bo szkody są nieodwracalne i wymagające terapii rodzinnej ojca i dziecka. Satysfakcja, że kobieta za coś takiego zostanie ukarana (i cywilnie i karnie) jest małą pociechą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2008-12-19, 10:39   

Romulus napisał/a:
Kiedy rozmawiam z koleżanką, która jest sędzią rodzinnym i opowiada mi, jak bezwzględne są kobiety, to mnie szarpie coś w środku.


żeby nie było - uważam się za feministkę. Ale mnie też szarpie.

EDIT: nadal uważam że kastracja bardziej działałaby na psychikę niż kara śmierci/więzienia.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
  
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-12-19, 10:40   

martva napisał/a:

Są kretyni którzy rozumieją flirt jako przyzwolenie, ba, nawet zachętę do pchania łap gdzie nie trzeba.

To prawda.
Ale jeśli stwierdzisz, że zadajesz się z kretynem, to bierzesz swoje zabawki i wychodzisz - zanim zapcha łapy.
A najpóźniej po pierwszym chamskim, a niegroźnym jeszcze zachowaniu.


martva napisał/a:
Się bym kłóciła.

Zapraszam!

martva napisał/a:
Geoffrey napisał/a:
Każda dziewczynka już od przedszkola dobrze wie, z jakimi typami się nie zadawać.

Gdyby każda dziewczynka wiedziała, to nie dochodziłoby w ogóle do takich sytuacji.

Oczywiście przesadziłem - ale po to, żeby podkreślić moją myśl.
Chodzi mi o to, żeby prawidłowo rozpoznawać zagrożenia.
Jeśli wszystkim kobietom rozdasz gaz - nie staną się przez to bezpieczniejsze,
bo gwałciciele kupią sobie maski przewcigazowe.
Albo pistolety.
To stary problem z posiadaniem broni i złudnym poczuciem bezpieczeństwa.
"Mam broń, mogę iść tam, gdzie niebezpiecznie".

Oczywiście najlepiej by było, gdyby cały świat był bezpieczny,
a wszyscy gwałciciele już wykastrowani.
Ale tak nie jest, i trzeba przyjąć to do wiadomości,
bez oszukiwania się, że eskalacja przemocy coś zmieni.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2008-12-19, 10:46   

Geoffrey napisał/a:
A najpóźniej po pierwszych chamskim, a niegroźnym jeszcze zachowaniu.


A to tak.
Powinno się uczyć dziewczynki w szkole jak rozpoznawać zagrożenie i jak reagować. Niekoniecznie chodzi mi o reagowanie przemocą fizyczną. Nie chodziłam do przedszkola, ale nie wydaje mi się żeby uczono takich rzeczy.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-19, 10:51   

Geoffrey napisał/a:
Jeśli wszystkim kobietom rozdasz gaz - nie staną się przez to bezpieczniejsze,
bo gwałciciele kupią sobie maski przewcigazowe.
Albo pistolety.

Ja cały czas mówię o ostateczności. Zgadzam się z twierdzeniem, że najlepszą bronią są głowa na karku i szybkie nogi.
Geoffrey napisał/a:
Ale jeśli stwierdzisz, że zadajesz się z kretynem, to bierzesz swoje zabawki i wychodzisz - zanim zapcha łapy.
A najpóźniej po pierwszym chamskim, a niegroźnym jeszcze zachowaniu.

Słusznie i naukowo.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-12-19, 10:54   

Martva napisał/a:
Powinno się uczyć dziewczynki w szkole jak rozpoznawać zagrożenie i jak reagować. Niekoniecznie chodzi mi o reagowanie przemocą fizyczną. Nie chodziłam do przedszkola, ale nie wydaje mi się żeby uczono takich rzeczy.

Nie tylko dziewczynki - chłopczyków też.
I wiem, ze już się uczy.
Co robić, jak miły pan daje cukierki i zaprasza do domu/auta itp.
Moje dzieci takie przeszkolenie przeszły, i to dwa razy, bo prywatnie też.


Romulus napisał/a:
nagle przypominało się, że ojciec jej dziecka lubił bardzo zły dotyk. I dalej oskarżeniem w twarz. Co w takiej sytuacji może zrobić sąd? Przyjąć takie oświadczenie do protokołu, odpis protokołu z tym oświadczeniem przesłać prokuratorowi celem rozważenia możliwości wszczęcia postępowania karnego. Nawet jeśli widać od razu, że to pic na wodę. Tak samo jest przecież z alarmem bombowym: wiadomo że głupi żart, ale zignorować nie można.

A czy sąd nie może po prostu nie dać wiary zeznaniom, kiedy od razu widać, ze to pic na wodę? Niech kobieta się odwołuje do sądu wyższej instancji, jeśli nie boi się konsekwencji składania fałszywych zeznań - niech czas działa przeciwko niej.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-19, 10:56   

Geoffrey napisał/a:
kiedy od razu widać, ze to pic na wodę?

A jak to ocenić?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dareko 


Posty: 24
Wysłany: 2008-12-19, 10:58   

Spellsinger napisał/a:
A co? Obowiązuje inny rodzaj myślenia? Jak chcesz mnie pouczać to nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia w tym temacie.

A czy kiedys bylo inaczej? Czy uprzykrzanie kumus zycia z powodu koloru jego skory jest powodem do dumy? Nie wspominajac o ranieniu przy tym corki.
Spellsinger napisał/a:
Nie przeszkadza mi, że dareko ma swoje zdanie, przeszkadza mi sposób w jaki je wyraża.
Za jedno dziekuje laskawco, drugie to twoj problem.
Spellsinger napisał/a:
dareko napisał/a:
Gratuluje szacunku dla kobiet.

:)
Co w tym jest smiesznego? :shock:
Toudisław napisał/a:
Błąd. Jeżeli kobieta musi natręta bić to już jest źle.
Oczywiscie. Gdyby nie bylo zle, nie byloby powodu do bicia
Toudisław napisał/a:
Gumek kupował dziecku nie będę
Toudisław napisał/a:
Gdy nagle zostaniesz dziadkiem a dwoje 17 latków rodzicami to miej pretensję tylko do sibie
NIc dodac, nic ujac.

Mag_Droon, pelna zgoda. Ze steoretypami trzeba walczyc, miedzy innymi z tym, ze to kobiety prowokuja gwalt. Drugi stereotyo, ze gwalciciel wyglada jakos inaczej. A trzeci, ze stawowcze "nie" do gwalciciela dotrze.
[quote="Spellsinger"]
Toudisław napisał/a:
Ale czy dobrze się dzije gdy jedyna metodą usawienia drani jest przemoc ?
Toudisław napisał/a:
On powinien dostać wciry ale nie koniecznie od niej
Toudisław napisał/a:
Własny kumpel dosłtął by odemnie po mordzie gdyby był zbyt nachalny do kobiety ( ja bym tez od niego dostał )
Sie zdecyduj jak t jest z ta przemoca.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-19, 11:16   

dareko napisał/a:
Co w tym jest smiesznego? :shock:

Gdzie okazałem brak szacunku? W wyrażeniu "miętoliliśmy kozy"? XD Weź przestań.
Edit: Poradziłem się niezależnego eksperta. Stwierdziła, że zwrot ten jest obraźliwy. Niniejszym przepraszam :) (Jeżeli ktoś poczuł się urażony)

dareko napisał/a:
Za jedno dziekuje laskawco

Nie ma za co.

dareko napisał/a:
Czy uprzykrzanie kumus zycia z powodu koloru jego skory jest powodem do dumy? Nie wspominajac o ranieniu przy tym corki.

Kwestia podejścia. Moja córka wyjdzie za kogo będzie chciała, co nie znaczy, że będę aprobował jej wybór. Jeżeli Pan O Czarnej Skórze okaże się miłym, wykształconym, młodym człowiekiem to pewnie go polubię. (Po pięciu, dziesięciu latach ;) )
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2008-12-19, 11:18   

Wow... Just... Wow...

No dobra... Zacznijmy od początku. Rzeczywiście często zdarza się tak że kobiety wysyłają sprzeczny sygnał. Trzeba zrozumieć że mózg kobiety i mężczyzny są inaczej zbudowane. To co kobieta odbiera jako flirt, mężczyzna często odbiera już jako zaproszenie do łóżka. Serio. Natomiast jeśli chodzi o sam akt gwałtu jest on winą mężczyzny bezsprzecznie (no, w większości przypadków, bo czasem się zdarzają gwałty mężczyzn przez kobiety, ale to jest totalna abstrakcja). Sam znałem pewną dziewczynę, która została zgwałcona, uwaga... Przez swojego chłopaka. Ku*wa, z okna ją ściągałem, bo chciała skakać. Ale sami widzicie, ona chciała budować relację, chciała pewności i stabilności związku, a on chciał... No cóż, seksu. No i tak to jest z większością mężczyzn. Najpierw seks, potem rozmowa, z kobietami jest często odwrotnie. Nie wiem z czego to wynika, może z niepohamowanej samczości i chęci zdobycia tego "trofeum" :P
Można mężczyzn uczyć manier, oczywiście. Tylko obawiam się że maniery mogą się na nic nie zdać kiedy nagle w facecie wybuchną hormony. Czy kobiety prowokują gwałty? Często tak, czasem nawet nieświadomie. Bo ubierają się tak, a nie inaczej, bo zachowują się tak, a nie inaczej. Dla nich to może znaczyć coś innego niż dla mężczyzn. I tu właśnie jest cały sęk - sposób odbierania rzeczywistości.
Nie usprawiedliwiam gwałcicieli, to co oni zrobili było ich czynem, nawet jeśli sprowokowanym to oni biorą za niego odpowiedzialność, jak nie mogą się powstrzymać to mają ustronne miejsca i rączki (xD), a jak uważają że to uniża ich godności, to myślę że kastracja będzie niezwykle godnym rozwiązaniem.
Co do uświadamiania młodych dziewczynek jak się bronić, czy samej świadomości seksualnej. Można, ale wtedy gdy one te zagrożenia rozumieją. W przedszkolu nie rozumieją, bo się tam bawią. Czegoś takiego można zacząć uczyć najwcześniej moim zdaniem w 4 klasie podstawówki. Natomiast ochrona przed pedofilią to już co innego, wpaja się pewne zasady podświadomie (unikamy obcych z cukierkami), ale w pewnym wieku trzeba już powoli zmieniać profil zagrożeń.
Czy kobieta ma mieć ze sobą gaz? ZAWSZE. Co jak co, ale pryśniesz po oczach i uciekasz, zanim gość dojdzie do siebie, to kobiety już dawno nie ma. Do gwałtów najczęściej dochodzi między osobami, które się już o dziwo znają, nawet jeśli kilka godzin, to nie będzie przecież gwałciciel cały czas siedział w masce gazowej.
No... Na razie tyle własnych przemyśleń.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2008-12-19, 11:47   

Geoffrey napisał/a:
Romulus napisał/a:
nagle przypominało się, że ojciec jej dziecka lubił bardzo zły dotyk. I dalej oskarżeniem w twarz. Co w takiej sytuacji może zrobić sąd? Przyjąć takie oświadczenie do protokołu, odpis protokołu z tym oświadczeniem przesłać prokuratorowi celem rozważenia możliwości wszczęcia postępowania karnego. Nawet jeśli widać od razu, że to pic na wodę. Tak samo jest przecież z alarmem bombowym: wiadomo że głupi żart, ale zignorować nie można.

A czy sąd nie może po prostu nie dać wiary zeznaniom, kiedy od razu widać, ze to pic na wodę? Niech kobieta się odwołuje do sądu wyższej instancji, jeśli nie boi się konsekwencji składania fałszywych zeznań - niech czas działa przeciwko niej.


Sąd ma obowiązek zawiadomienia o przestępstwie. Zawsze można przyjąć, że nie jest to uzasadnione podejrzenie, ale to jest jak z alarmem o bombie: wiadomo że głupi żart, ale nikt go nie ignoruje...

Wykładnia art. 197 k.k. dotyczącego zgwałceń wszelakich (między dorosłymi) jest u nas dosyć mało liberalna. "Nie" kobiety zawsze znaczy "nie", niezależnie od tego czy zakonnica, czy prostytutka. Co więcej nawet jeśli na początku jest przyzwolenie na seks i dochodzi do jakiegoś zbliżenia, to jeśli kobieta zmieni zdanie w trakcie i powie nie, zażąda zaprzestania - to facet, który tego nie zrobi już odpowiada jak gwałciciel. Aczkolwiek tu pewnie można przyjmować jakąś złagodzoną odpowiedzialność: zawsze przecież trzeba brać pod uwagę możliwość erotycznej gry, a już na pewno pewne zaawansowanie emocjonalne w stosunku, które zaburza kontrolę własną. Niemniej jednak fakt pozostaje faktem: nawet w trakcie stosunku kobieta może się wycofać i mężczyzna musi uszanować jej decyzję. "Nie" znaczy "nie".

EDIT: pokutuje jeszcze u nas linia obrony - "to ona mnie sprowokowała", choć to jest taki relikt, że ośmiesza się na sali sądowej adwokat, który w ten deseń musi argumentować (fakt, że związany jest niejako wolą klienta i czasami nie ma wyboru). Ale w orzecznictwie sądowym, taka argumentacja już dawno została zgromiona i uznana za nic nie wartą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-12-19, 12:02   

Cytat:
EDIT: pokutuje jeszcze u nas linia obrony - "to ona mnie sprowokowała", choć to jest taki relikt, że ośmiesza się na sali sądowej adwokat, który w ten deseń musi argumentować (fakt, że związany jest niejako wolą klienta i czasami nie ma wyboru). Ale w orzecznictwie sądowym, taka argumentacja już dawno została zgromiona i uznana za nic nie wartą.
Sala sadowa, oki, ale spolecznie jest to bardzo rozpowszechnione niestety, wraz z bezmyslnym "jesli suka nie da pies nie wezmie" na co komus juz odpisywalem: "czy kobiety maja takie szanse bronic sie zebami i pazurami jak suki i jak by byly ewentualnie potraktowane". Niestety.
Dla mnie sprawa jest jasna: "No means No"!!

Innym zagadnieniem jest jak kobieta jest traktowana w przeniekajacej takze do nas kulturze islamu. Nie jest jeszcze tak jak w BeNeLux-ie czy Skandynawii, Niemczech, jUKeju. Podobny do tego jaki byl w zalozeniach religii zydowskiej czyli tez chrzescijanstwie. To tez wplywa, kult posluszenstwa, patriarchatu. <Brrrrr, otrzasa sie z obrzydzeniem>.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-12-19, 12:27   

Geoffrey napisał/a:
Całkiem sporo takich jest.
Przejdź się wieczorem po mieście i poczytaj.

Pokaż mi chociaż jednego takiego.
Geoffrey napisał/a:
Do tego kobiety mają szósty zmysł - po wzroku potrafią rozpoznać, czy facet widzi osobę, czy tylko sztukę mięsa.

Nie spodziewałem się że założysz moherowy beret, Nie jest ci z nim do twarzy. Zupełnie.
martva napisał/a:
Czasem zapominam że feministki są odpowiedzialne za Całe Zło Świata, ale właściwie nie chce mi się o tym gadać.

Za ło odpowiadają żydzi i masoni. Feministki za to ze krowa nie daje jakelj a kury nie dają mleka :mrgreen:
A tak na poważnie to sa Feministki i Feministki. Teraz próbuje się nam wmówić że kobiety i mężczyźni są tacy sami. Są równi ale nie tacy samo
martva napisał/a:
Kastrować. Założę się ze po kilku 'egzekucjach', odpowiednio nagłośnionych, chłopcy zaczęliby myśleć głową, a nie główką.

Pod dwoma wraunkami.
1. Ofiara przezywa
2. to kastracja pełna czyli członek tez a nie tylko jądra
Spellsinger napisał/a:
Rozumiem. Tylko, że jeżeli czasem nie zniży się do poziomu faceta, to może być źle. Rozumiesz o co mi chodzi?

To jest oczytwista oczywistośc i kwetsia obrony koniecznej. Inna dyskusja

Geoffrey napisał/a:
To stary problem z posiadaniem broni i złudnym poczuciem bezpieczeństwa.
"Mam broń, mogę iść tam, gdzie niebezpiecznie".

Ale nie można dać się zastraszyć. Takie myślenie doprowadzi do sytuacji w której kobieta będzie się bała wyjśc z domu. A z Facetó proszę nie robić bestie które jedyne co chcą to tylko gwałcić wszyko co się rusza
martva napisał/a:
Powinno się uczyć dziewczynki w szkole jak rozpoznawać zagrożenie i jak reagować.

W domu.
Mag_Droon napisał/a:
"jesli suka nie da pies nie wezmie"

Trzeba pamiętać że kobieta jest zdolna do stosunku cały rok ( pommijajac kwestię estetyczne czy wygody ) inaczej niż sika która może tylko w okresie rui.
Słysząc ten argument krew mnie zalewa
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2008-12-19, 12:28   

Mag_Droon napisał/a:
Innym zagadnieniem jest jak kobieta jest traktowana w przeniekajacej takze do nas kulturze islamu. Nie jest jeszcze tak jak w BeNeLux-ie czy Skandynawii, Niemczech, jUKeju. Podobny do tego jaki byl w zalozeniach religii zydowskiej czyli tez chrzescijanstwie. To tez wplywa, kult posluszenstwa, patriarchatu. <Brrrrr, otrzasa sie z obrzydzeniem>.

Ja rozumiem względy religijne - ale mimo to, Europejka, która przechodzi na islam i zgadza się na taką degradację społeczną jako kobieta (w stosunku do kultury europejskiej, czy szerzej: Zachodniej) to jest dla mnie zawsze zagadka.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-12-19, 13:04   

Toudisław napisał/a:
Geoffrey napisał/a:
Całkiem sporo takich jest.
Przejdź się wieczorem po mieście i poczytaj.

Pokaż mi chociaż jednego takiego.

Do usług. Kiedy tylko chcesz.

Toudisław napisał/a:
Nie spodziewałem się że założysz moherowy beret, Nie jest ci z nim do twarzy. Zupełnie.

O co Ci chodzi?
Chcesz mnie wkurzyć?
Prawie Ci się udało.

Toudisław napisał/a:
Ale nie można dać się zastraszyć. Takie myślenie doprowadzi do sytuacji w której kobieta będzie się bała wyjśc z domu.

Nie chodzi o to, żeby dać się zastraszyć, tylko żeby samemu nie pchać się w okolice, gdzie obiektywnie jest niebezpiecznie. Kobiety z gazem nie powinny patrolować miasta zamiast policji.
Swoją drogą na niektóre ulice mojego miasta sam nie wchodzę po zmroku.
A zapewniam, że nie jestem dziewczynką.

Toudisław napisał/a:
A z Facetó proszę nie robić bestie które jedyne co chcą to tylko gwałcić wszyko co się rusza

Jak to było? są faceci i faceci ;)
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2008-12-19, 13:19   

Goeffrey napisał/a:
Do tego kobiety mają szósty zmysł - po wzroku potrafią rozpoznać, czy facet widzi osobę, czy tylko sztukę mięsa.

Co by nie próbował tu Toudi wmawiać i ośmieszać... To jest prawda. Kobiety potrafią rozpoznać po oczach złe intencje. Inna sprawa że muszą spojrzeć w te oczy, a facet musi dać sobie w nie spojrzeć. Rzadko do tego dochodzi :P
Toudi napisał/a:
W domu.

W szkole. Bo czasem w domu się ich nie uczy, a to skazuje to dziecko na potencjalne zagrożenia.
Romulus napisał/a:
Ja rozumiem względy religijne - ale mimo to, Europejka, która przechodzi na islam i zgadza się na taką degradację społeczną jako kobieta (w stosunku do kultury europejskiej, czy szerzej: Zachodniej) to jest dla mnie zawsze zagadka.

A jest taka zasada... Stara jak sam świat... Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze :P
Geoffrey napisał/a:
Jak to było? są faceci i faceci

Dokładnie. Nikt nie pomyślał że wielu facetów może czuć się urażonych tym że patrzy się na nich jak na potencjalnych gwałcicieli. Dla mnie to jest na przykład atak na czyjąś godność. Jeśli ktoś potrafi trzymać swojego "ogiera" na wodzy to tylko dobrze świadczy o nim. Jeśli nie... To jest dla mnie zwykłym zwierzęciem i można go kastrować, a nawet zabić jak zwierzę o.o
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13