FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Waldemar Łysiak
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-10-01, 10:29   

Romulus napisał/a:
Ha! Okazuje się, że Malarstwo Białego Człowieka powraca!
http://www.empik.com/mala...,prod22460099,p

Tom 1 już w empikowej przedsprzedaży, premiera za 3 tygodnie.

Sprawdzę jeszcze w wydawnictwie, ale to chyba oczywiste, że wznowią całą serię.

Zacznę kolekcjonować, bo to rzecz niezwykle luksusowa i wykwintna. (..)



1. O żesz w dzióbek kaczki... :shock: Nie wierzę! Prima Aprillis w październiku? ;) Super, a nawet extra! :))
Biorąc pod uwagę, że jest to dzieło Łysiaka i będzie ono poważnie wzbogacone w stosunku do poprzedniej edycji, to cena wydaje mi się śmiesznie niska (do tego od/do/liczyć jakieś rabaciki...), szczególnie jeśli pozostałe tomy będą kosztować mniej więcej w tych "okolicach". Wystarczy zajrzeć na Allegro i zobaczyć za/po ile "chodzą" późniejsze części cyklu (w starym wydaniu, of kors)... Wreszcie skończy się cenowa rzeź "niewiniątek"!! :-P

2. Oczywiście zamówię, ale nie przez Empik. Myślę, że w "Selkarze" będzie taniej. :-)

3. Skoro pisze -> Tom 1 <- znaczy się, że kolejne części być muszą! Jak dwa i dwa to trzy. ;)

4. W porządku, ale... prosiłbym... bez przesady. Otóż niezwykle luksusową i wykwintną rzeczą jest seria "Arcydzieła Malarstwa" (nieraz o niej pisałem):
http://www.empik.com/luwr-ksiazka,304754,p

Bez problemu kupiłem tę serię w cenie około 105 - 120 zł za poszczególne tomy. Tu jest najlepsza jakość reprodukcji, jeśli chodzi o pozycje tego typu wydane w Polsce. Jeszczem nie widział niczego, co by mogło to przebić. Zachęcam do choćby sięgnięcia na miejscu, bez kupowania i przejrzenia/przyjrzenia się... Trzeba mieć przy tym "troszkę" siły, bo knigi są ciężkie. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-10-01, 10:41   

ASX76 napisał/a:
3. Skoro pisze -> Tom 1 <- znaczy się, że kolejne części być muszą! Jak dwa i dwa to trzy. ;)

Będą wszystkie, co można pod tym linkiem, który podałem wyczytac. Ale z radości przeoczyłem :)

ASX76 napisał/a:
W porządku, ale... prosiłbym... bez przesady. Otóż niezwykle luksusową i wykwintną rzeczą jest seria "Arcydzieła Malarstwa" (nieraz o niej pisałem):
http://www.empik.com/luwr-ksiazka,304754,p

Bez problemu kupiłem tę serię w cenie około 105 - 120 zł za poszczególne tomy. Tu jest najlepsza jakość reprodukcji, jeśli chodzi o pozycje tego typu wydane w Polsce. Jeszczem nie widział niczego, co by mogło to przebić. Zachęcam do choćby sięgnięcia na miejscu, bez kupowania i przejrzenia/przyjrzenia się... Trzeba mieć przy tym "troszkę" siły, bo knigi są ciężkie. :-)

Całkiem możliwe, że masz rację. Ale MBC ma jeden zasadniczy atut (poza wysokiej jakości reprodukcjami). Jest nim, mianowicie, Łysiak :) Nie pokusiłbym się na ten zbiór, gdyby to było nazwisko innego autora. Bo, jak pisałem, Łysiak poglądy ma ostre, kontrowersyjny bywa i bezkompromisowy. Ale pisze tak, że hej. A po lekturze pierwszego tomu stwierdzam, że czytałem z przyjemnością ogromną. Autora polecanej przez ciebie pozycji nie znam - bo się na sztuce nie wyznaję poza poziom zwykłego "oglądacza". Dlatego też nie elektryzuje mnie to tak jak MBC.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-10-01, 13:16   

Romulus napisał/a:
Autora polecanej przez ciebie pozycji nie znam - bo się na sztuce nie wyznaję poza poziom zwykłego "oglądacza". Dlatego też nie elektryzuje mnie to tak jak MBC.


W porządku, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zajrzeć jak to wygląda, popodniecać się jakością wydania?
Nie tyle polecanej przeze mnie pozycji, ile całej serii. Nie ma większej potrzeby znać autora (zresztą w zależności od danej pozycji są różni), ponieważ najważniejsze są śliczne reprodukcje, którymi ów cykl jest naszpikowany. Właściwie jest to album, tyle że z fachowymi komentarzami.

Pozwolę sobie wkleić wypowiedź Łysiaka odnośnie sytuacji z "MBC", która mówi właściwie wszystko...:
"Ku mojemu zdumieniu, na rynku księgarskim, na którym od dłuższego czasu nie było obecne „Malarstwo Białego Człowieka” (zostało całkowicie wyprzedane, prócz tomów 3 i 4) – ostatnio ukazały się (za horrendalną cenę) ośmiotomowe komplety „MBC”. Jest to wynikiem bezprawnego dodruku przez wydawnictwo Exlibris tomów 1, 2, 5, 6, 7 i 8, czyli aktem przestępczym.
W latach 1999-2001 wydawnictwo Exlibris utraciło prawa drukowania kolejnych tomów „MBC” i nigdy tych praw nie odzyskało. Wznowienie wzmiankowanych tomów bez zgody autora, po 10 latach od wygaśnięcia praw wydawniczych, jest czynem kryminalnym, który zgłaszam do prokuratury. Jednocześnie zawiadamiam wszelkie placówki handlowe i dystrybucyjne, że rozpowszechnianie tego pirackiego dodruku jest procederem podlegającym sankcji kodeksowej. Zaś ewentualnych nabywców tej nielegalnej edycji informuję, że jej poziom poligraficzny (jakość barwnych reprodukcji dzieł malarstwa) jest katastrofalnie zły, urąga najniższym kryteriom – są wypłowiałe i dużo gorsze niż nawet słaby druk gazetowy. A to dlatego, że złodziej praw dokonując bezprawnego przedruku musiał użyć składowanych w drukarni łódzkiej dawnych klisz i blach, które po kilkunastu latach zupełnie „zjełczały”. Również napisy i ozdoby na płóciennej okładce są tłoczone niechlujnie i rozmazane. Jednocześnie informuję, że prócz podjęcia kroków prawnych, zdecydowałem się wznawiać kolejne tomy „MBC” od jesieni 2009. Będzie to edycja luksusowa, perfekcyjna jakościowo i dużo tańsza od pirackiej." (koniec cyt.)

Teraz już wiemy, co zadecydowało... ;)

Pierwszy tom ma zostać wydany 21.10.2009 r., a kolejne mają ukazywać się co kilka miesięcy (dwa lub trzy w roku).
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-12-11, 10:50   

Ziemkiewicz o ostatniej książce Łysiaka i swoim z nim "sporem":
http://wnas.pl/artykuly/6...ksiazce-lysiaka

Co do książki, to - opierając się na tym, co pisał Tomasz - raczej jej nie przeczytam. Bo Łysiak rzeczywiście już od dawna stał się nużąco autotematyczny.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-12-11, 18:47   

Łyknąłem sobie ostatnio (jakoś mnie tak naszło) salonową publicystykę Łysiaka. Od "Stulecia kłamców" przez "Salon", dwutomowy "Salon 2" aż do "Mitologii świata bez klamek". I po pierwsze to temat jak dla mnie się w większości wyczerpał na dwóch pierwszych książkach. Potem "Salonem 2" zaczęła się zabawa w powtarzanie tego co było już wcześniej, ale miejscami dokładniej i z nowymi cytatami z opinii innych oraz coraz bardziej nużąco. "Karawana literatury" w większości powraca do tego co już czytało się u Łysiaka.
Proza też już kuleje u niego i zjada własny ogon.
Marzy mi się jednak wciąż coś nowego o Napoleonie czy postaciach tamtej epoki oraz oczywiście o sztuce, albo coś podróżniczego itd.
A, że sam mam jeszcze do przeczytania większość MBC to się jeszcze nie będę nudził przy Łysiaku.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13