Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Alastair Reynolds
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2011-08-09, 21:36   

kurrrak napisał/a:
Ale chyba zapomniałeś jak one naprawdę działają, Romulusie. ;)

Oj tam. Ważne, że już jakiś wyraźny kroczek na długiej drodze został poczyniony przez naukę :)

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2011-08-10, 08:02   

kurrrak napisał/a:
Ale jaki to ma związek z autorem?

Czepiasz się :)
O czym można dyskutować w tym wątku jak nie o tym czy świat Reynoldsa bardzo oddalony jest od naszego?
Połowa jego książek to czysta fizyka lotów kosmicznych.

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

You Know My Name 
Vortex Surfer

Wysłany: 2011-08-22, 10:45   

Lekutkie SPOJLERY

Skończyłem Prefekta. Cud, miód, orzeszki i flaszka whisky. Powieść prawie doskonała. Świetnie, rozwijająca się akcja, umiejętnie spleciona ze szczegółów ukazanych na początku. Ciekawie użyta parchowa zaraza, która w przyszłości zniszczy Migotliwą Wstęgę. I na koniec naprawdę ciekawe zakończenie. Bez ostatecznej walki dobrzy vs źli.
Dużo lepsze od Migotliwej Wstęgi.

kurrrak 

Wysłany: 2011-09-13, 15:48   

Okładka nowej powieści. Chyba zdecyduję się na oryginał dla samej okładki. :]

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2011-09-13, 21:13   

Chyba będziemy długo skazani na oryginał więc to nawet nie jest wybór.
A okładka rzeczywiście niezła.

kurrrak 

Wysłany: 2011-12-13, 20:50   

Trailer najnowszej powieści, czyli garść kiepskiego aktorstwa, brzydkich facjat i słabych efektów graficznych.
Już nie mogę się doczekać. ^^

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2011-12-13, 21:36   

Ja również. Nie będę czekal na polską premierę, bo to najpewniej nastąpi ona gdzieś około 2015 r. :( Pewnie od razu zamówię hardcover.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2012-03-05, 18:52   

"Blue Remembered Earth" 2 marca zostało do mnie wysłane z Wielkiej Brytanii :) //kas

kurrrak 

Wysłany: 2012-03-05, 18:57   

Super. U mnie leży od miesiąca, ale nie mogę się przemóc by po nią sięgnąć, zawsze zaczynam coś innego. Czekamy zatem na pierwszą polską recenzję. ;)

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2012-03-13, 16:01   

Dziś odebrałem. W ładnym, choć miękkim, wydaniu. Zaraz po skończeniu "Stanu wstrzymania" Strossa zabieram się za czytanie. I na pewno skrobnę coś więcej.

Jaskier 

Wysłany: 2012-03-13, 18:23   

Ciężko się czyta Reynoldsa po angielsku?

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2012-03-13, 18:29   

Właśnie nie! Byłem bardzo zaskoczony, jak dobrze mi idzie :) Opowiadania wydały mi się trudniejsze. Ale powieści czyta się znakomicie.

rybieudka 
Istota z głębin

Wysłany: 2012-03-14, 00:11   

Czek dis ałt:
LINK - to normalnie po tyle chodzi? :shock:

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL

kurrrak 

Wysłany: 2012-03-14, 06:28   

Wystarczy obejrzeć pozostałe aukcje, by odkryć, że wszystkie obcojęzyczne książki tego sprzedawcy są w tej samej cenie. Pewnie miał jakiś powód.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2012-03-24, 13:53   

Czytam sobie "Blue Remembered Earth" i jestem ukontentowany, jak na razie. Nie wiem, czy to uznać za plus, czy za minus, ale gdybym nie wiedział, że to powieść Reynoldsa, to po kilkudziesięciu stronach z pewnością bym się zorientował.

Akcja, jak to u niego, nie pędzi, zreszta, jest to - zdaje się - pierwsza część trylogii i to "czuć". Ale nie oznacza to, że jest ślamazarnie. Po ponad 200 stronach akcja solidnie się rozwinęła, a najciekawsze jest to, że niewiadomo dokąd zmierza. Wiadomo, że chodzi o wyjawienie tajemnic babki głównych bohaterów - niedawno zmarłej nestorki potężnej i bogatej rodziny, kobiety silnej, niezależnej, eksloratorki Układu Słonecznego.

I tyle, na początek. Myslę, że nie będę zawiedziony. Choć nieco spowalniają mnie i przymulają rozdziały w których główny bohater, Geoffrey Akinya zajmuje się badaniami nad - ogólnie - inteligencją słoni. Ciekawe, czy będzie to miało jakiś związek z główną osią fabuły.

rybieudka 
Istota z głębin

Wysłany: 2012-03-27, 15:32   

W majowej NF ma być opowiadanie Rynoldsa pt. Kwiaty Minli

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2012-03-27, 18:52   

Bardzo fajne opowiadanie. Pojawia się w nim Merlin (bez związku z tym Merlinem), jeden z bohaterów, do których - zdaje się - Reynolds miał powrócić kiedyś. Ale nie pamiętam, czy w kolejnych opowiadaniach, czy w czymś większym. Tekst nie związany z uniwersum Revelation Space.

Sharin 
Pigeon Slayer

Wysłany: 2012-04-16, 08:19   

Troszeczkę trwało zanim zamieściłem na stronie - za co wszystkich bardzo przepraszam - ale wreszcie się udało :mrgreen:
Miłej lektury najnowszej recenzji Romulusa: "Blue Remembered Earth" Alastair Reynolds 8)

Próżnia Doskonała na Facebooku

rybieudka 
Istota z głębin

Wysłany: 2012-12-14, 21:56   

Mam pytanie do tych lepiej zorientowanych w twórczości Reynoldsa. Jako, że nie miałem jeszcze przyjemności bliżej się zapoznać z cyklem Przestrzeni objawienia, a sam pierwszy tom jest dość trudno osiągalny (a przynajmniej drogo osiągalny) polecilibyście coś innego tak na próbę, czy podejdzie? Nowelki (Diamentowe psy. turkusowe dni) byłby reprezentatywne?

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2012-12-14, 22:34   

Na zaostrzenie apetytu chyba tak. To samo uniwersum co "Przestrzeń..." i kolejne powieści. Gdzieś tam w tle rozrzucone kąski z tego uniwersum. Chyba się nada. Proponowałbym po angielsku spróbować. Nie to samo, co po polsku :) ale dobrze się czyta.

You Know My Name 
Vortex Surfer

Wysłany: 2012-12-16, 11:06   

Od biedy możesz przeczytać Prefekta, jest on i reprezentatywną i po prostu dobrą powieścią, choć aby to powiedzieć muszę pacyfikować faszystę chronologicznego inside.
Tak czy inaczej poszukaj książki w formie pliku obiecując sobie, że kupisz przy najbliższej okazji.

rybieudka 
Istota z głębin

Wysłany: 2013-05-20, 14:51   

Korzystając z wyprzedaży w Weltbildzie zanabyłem Diamentowe psy. Turkusowe dni i Prefekta. Nowelki już za mną i muszę powiedzieć, że zrobiły na mnie naprawdę niezłe wrażenie. Szczególnie, że sam świat intryguje (machnąłem sobie jeszcze na próbę parę stron Przestrzeni objawienia z pliku i też jest nieźle. Ale jednak wolę papier). To chyba teraz nie będę miał wyjścia i zabrać się za Prefekta właśnie ;)

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-05-20, 15:08   

A pomyśl, że to są akurat te bardziej "lajtowe" pozycje tego pisarza. "Przestrzeń..." da ci przedsmak tego, co czeka cię w kolejnych.

Szkoda, że to pisarz w Polsce mało popularny. Bo jego kolejne powieści, nie związane z "Przestrzenią Objawienia", są równie znakomite. Może poza "Pushing Ice", który do najsłabszych nie należy, ale mniej w nim rozmachu wyobraźni :) "House Of Suns" - moja ulubiona powieść Reynoldsa. "Blue Remembered Earth" również mocno się trzyma, ale to pierwsza część zapowiadanej trylogii, więc sprawa wciąż jest otwarta.

nosiwoda 

Wysłany: 2013-05-20, 15:22   

A "Terminal World"? Bo to mam na półce i czasem myślę, czy zacząć.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-05-20, 16:40   

Sam nie wiem. Większość powieści to przygodówka, dopiero pod koniec zaczyna być bardziej "w klimacie" Reynoldsa.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2014-03-27, 17:49   

A czy Wy już nabyliście "Północ Galaktyki"?

Kto wie, skoro to ostatnia "rzecz" Reynoldsa w polskim przekładzie, to może to jest dobra inwestycja i cena książki wraz z upływem czasu będzie rosnąć?

Czytam te opowiadania p raz drugi, tym razem po polsku i mi smutno. Zarówno z powodu tego, że do najweselszych nie należą, ale i dlatego, że to pożegnanie z tym pisarzem na polskim rynku.

Ciekawe, czy znajdą się inni "wariaci", którzy zdecydują się porwać na wydanie jego innych powiesci?

Na przeczytanie u mnie czeka "On The Steel Breeze", czyli druga część najnowszej trylogii "Poseidon's Children". Fabuła ma rozgrywać się 200 lat po wydarzeniach z "Blue Remembered Earth". Jak tylko spełnię recenzenckie obowiązki, zacznę ją "skubać". Zapewne zejdzie mi kilka tygodni, ale już się cieszę.

Fidel-F2 

Wysłany: 2014-03-27, 18:02   

Planowałe przeczytać coś Reynoldsa ale trafiło mi się opowiadanie z Fantastyki imocno się zniechęciłem. Dawno nie czytałem równie gumiakowatego SF.

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2014-03-27, 19:20   

Romulus napisał/a:
A czy Wy już nabyliście "Północ Galaktyki"?
Po Prefekcie powiedziałem sobie - nigdy więcej tego męczyciela buły. Szkoda czasu na fantasy w kosmosie.
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2014-03-27, 21:35   

No jakie fantasy? Aczkolwiek "Prefekt" to najlżejsza jego powieść. Fantasy w kosmosie to Michael Cobley :)

Ale skoro wydawca polski kończy z Reynoldsem to zostanie nam już tylko cekiniarstwo jeśli chodzi o sajens fikszyn. Bo kto go może zastąpić na polskim rynku? Tylko pisarz fantasy :) Egan jest niesprzedawalny jeszcze bardziej niż Reynolds, celujący w masowego czytelnika fantastyki Hamilton także - najwidoczniej - się nie sprzedaje: na ostatni tom Void Trilogy czekamy już tyle, że zapomniałem jak długo. Zostaną tylko strzelanki w kosmosie wzbogacone o jakieś "poważniejsze" motywy (Douglas) albo fantasy, której królem będzie Sanderson.

Albo dziwadła z UW :(

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2014-03-27, 22:30   

Przesadnie dramatyzujesz. Przecież będzie McAuley. :-P

Odpowiedz do tematu