FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jacek Komuda
Autor Wiadomość
sumiregusa 

Posty: 6
Wysłany: 2009-03-23, 20:05   

Przygodę z fantastyką zaczęłam właśnie od Komudy.
Niedawno przeczytałam "Herezjarchę". Książkę pochłonęłam w jeden wieczór i byłam bardzo zadowolona.
Dodatkowo mogę powiedzieć, że pan Jacek jest mistrzem w wymyślaniu najróżniejszych epitetów, raz po raz na mojej twarzy pojawiał się uśmiech...
_________________
When the evening falls and the daylight is fading,
From within me calls - could it be I am sleeping?
For a moment I stray, then it holds me completely.
Close to home - I cannot say.
Close to home feeling so far away.
 
 
Jacek L. Komuda 


Posty: 27
Wysłany: 2009-04-02, 19:17   

Witam
Zapraszam na oficjalną stronę Samozwańca, mojej najnowszej powieści, której pierwszy tom ukaże się już w maju - www.samozwaniec.info
Znajduje się tam blog, na którym chętnie udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania oraz dodatkowe informacje o książce.
Pozdrawiam
Jacek L. Komuda
_________________
Jacek L. Komuda
 
 
mec 
Stwórca Wdów


Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-19, 20:02   

Czytał ktoś Samozwańca?

Jakieś wrażenia ?
_________________
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Steven Erikson, "Zdrowe zwłoki"
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2009-08-20, 06:10   

Stoi na półce i czeka na swoją kolej :-)
I obawiam się, że jeszcze trochę poczeka
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-08-31, 14:03   

Lepiej niech nie czeka. ;-) Samozwaniec jest jedną z najlepszych książek o treści historycznej jaką przeczytałem. Tym bardziej, że akcja rozkręca się coraz szybciej i prawdziwe emocje dopiero przed nami.
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-08-31, 17:05   

Świetny pisarz! Bardzo oryginalny ;)
Mam za soba
Bohuna
Wilcze Gniazdo
Imie Bestii
Herezjarcha
Czarna Szabla
Czarna Bandera

Jeszcze sie na Komudzie nie zawiodłem.
Każdą kolejną książke spokojnie kupuje ciemno.
Reszte jego ksiazek mam na regale i spokojnie czekaja na swoja kolej. //piwo
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-31, 19:24   

Sebaa napisał/a:
Świetny pisarz! Bardzo oryginalny ;)
Mam za soba
Bohuna
Wilcze Gniazdo
Imie Bestii
Herezjarcha
Czarna Szabla
Czarna Bandera

Jeszcze sie na Komudzie nie zawiodłem.
Każdą kolejną książke spokojnie kupuje ciemno.
Reszte jego ksiazek mam na regale i spokojnie czekaja na swoja kolej. //piwo


Oryginalny jak oryginalny. Kwestia dyskusji na jakiej płaszczyźnie. Ale dobry na pewno. Solidny, rozwijający się, każda następna powieść była dotąd ciekawsza. Trochę rzeczy przede mną. "Diabeł Łańcucki" na razie z tego co przeczytałem najlepszy.

Na marginesie: Sebaa, tropię cię, znów chwalisz FS. ;)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Kennedy 
Sepulka


Posty: 601
Skąd: Chasm City
Wysłany: 2009-08-31, 19:26   

Znajomość z twórczością Komudy zacząłem od Wilczego gniazda i jakoś mnie nie wciągnęło. Sceneria i tak dalej bardzo na plus, ale fabułe i bohaterów odebrałem jako trochę kwadratowe, mało interesujące. Potem nadszedł Bohun, znacznie ciekawszy, ale nadal czegoś mi brakowało. Ostatnio przerobiłem Diabła łańcuckiego i doznałem olśnienia. Problemem był styl. Dopiero w Diable język pasuje mi do opisywanych realiów - bogaty, plastyczny, więcej opisów, słownictwo dobrane tak, że czuć ducha XVII wieku, ale też żeby jednocześnie dało się zrozumieć w miarę jasno o co chodzi. Odnosze wrażenie, że Jacek Komuda się dosyć szybko rozwija jako pisarz i przyznam, że chętnie się niedługo zabiorę za Samozwańca i Galeony wojny, bo czuję że może być interesująco.
_________________
Znalazłem swoją religię, nic ponad książkę nie wydawało mi się ważniejsze. Bibliotekę poczytywałem za świątynię.
J-P.S.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-18, 06:15   

Samozwaniec już za mną.

Długo czekałem na tę powieść i się doczekałem w końcu. Fabuła obejmuje ciekawy okres historyczny który raczej jest pomijany przez literaturę. Komuda wziął na warsztat Dymitriady i stworzył bardzo ciekawą książkę. Dużo się tutaj dzieje za zapowiada się, że będzie się dziać Jeszce więcej. Z niecierpliwością czekam na następne tomy.
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-11-20, 09:39   

Na początku miesiąca pan Jacek poinformował o zakończeniu prac nad "Banitą", którego możemy spodziewać się w okolicach marca.
Opóźni to niestety wydanie drugiego tomu "Samozwańca".
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
  
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-20, 14:48   

Z Komudy czytałem jak na razie tylko pierwszy tom Galeonów wojny. Niezłe napisana książka, fajny miała klimat no i fabularnie bardzo wciągająca. Szkoda tylko, że wydawca podzielił ja na dwa tomy, spokojnie mogła być wydana w jednym i wcale by nie była jakąś wielką cegłą.
Dla mnie Galeony wojny to tacy Nasi Piraci z Karibów :-P
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-12-07, 23:37   

Jacek Komuda o "Mount&Blade: Ogniem i Mieczem".
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
  
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2009-12-26, 11:17   

DRUGI TOM "SAMOZWAŃCA" UKOŃCZONY!

Pan Jacek poinformował na stronie internetowej "Samozwańca" o zakończeniu prac nad tworzeniem drugiego tomu.

I jeszcze notka dotycząca przypisów.
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
hase 

Posty: 1
Wysłany: 2010-02-05, 08:45   

A ja dopiero w połowie pierwszego tomu. Kolejna zacna książka spod pióra Komudy, choć pewne drobne niedoróbki w mojej opinii posiada. Cieszy to, że komuś chce się sięgać do naszej, nie zawsze łatwej, historii i opisywać ją w sposób ciekawy i pozbawiony zbędnego nadęcia i patosu. Co dla Polaka wydaje się być rzeczą szczególnie trudną.
 
 
Ploud 
Niuch niuch


Posty: 54
Skąd: że znowu
Wysłany: 2010-02-11, 14:04   

Czy wiadomo coś o nowej książce pana Jacka pt. Banita? wiem tylko że jest o Jacku Dydyńskim ale z samozwańcem nie ma nic wspólnego prawda? po prostu następne przygody Jacka po DIable łańcuckim i innych ?
_________________
AĄBCĆDEĘFGHIJKLŁMNŃOÓPQRSŚTUVWXYZŹŻ
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2010-02-11, 16:04   

Ploud napisał/a:
Czy wiadomo coś o nowej książce pana Jacka pt. Banita?


Tak. Wiadomo już prawie wszystko. ;) Tutaj zobaczysz jak prezentuje się okładka "Banity". A tu przeczytasz co na temat nowej powieści pisze sam Jacek Komuda.
Premiera już 19 marca. :)

Pozdrawiam!
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-24, 11:49   

Na łamach serwisu Fantasta.pl można przeczytać moją recenzję Opowieści z Dzikich Pól. Zapraszam!
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
Axel 
Original Prankster


Posty: 71
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-08-05, 16:11   

Przeglądam z ciekawości ten temat i nawet nie spodziewałem się, że poza Imieniem Bestii, Villon występował też w innych książkach Jacka Komudy. Ktoś może mi powiedzieć, czy Herezjarcha jest tak samo dobry jak Imię..? Jeżeli tak, to będę miał kolejną książkę na celowniku.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-08-05, 18:10   

Według mnie równie dobry. Opowiadania są naprawdę dobre - szczególnie te dłuższe. Najsłabiej chyba wypada "Dance Macabre" - fabuła jest tu bardzo prosta, liniowa.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-03-17, 06:36   

Opowieści z dzikich pól - Jacka Komudy Miło, bez wpadek, równy poziom. opowiadania niezbyt skomplikowane ale również niegłupie. Obowiązku raczej nie ma ale jeśli kto lubi ten okres historyczny i styl literacki to warto. Ot takie sięgnięcie w przeszłość.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-17, 10:09   

Swoją drogą coś ostatnio cicho o Komudzie, nie sądzicie?
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
Lwie Serce 
Krzyżowiec


Posty: 17
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-02-01, 22:49   

Niedawno zabrałem się za czytanie dzieł tego autora, zaczynając od Opowieści z Dzikich Pól. Bardzo podoba mi się styl, przyjemnie się czyta, opisy w sam raz, nie za krótkie, nie za długie (chociaż lubię długie, jak u Tolkiena, to jednak w takich opowieściach raczej by większego sensu nie miały). Ciekawy klimat, dobrze oddany, można poczuć tą Rzeczpospolitą. Wstawki fantasy ok, nie przegięte, wykorzystanie legendy o Borucie bardzo mi przypadło do gustu. Szkoda tylko, że koniec końców Komuda uśmierca większość bohaterów tych opowieści, nie przepadam za takim czymś. Mimo to, książkę czytało mi się znakomicie.

W następnej kolejności planuję przeczytać Samozwańca, jeśli o tego autora chodzi. Mam szczęście, że w Empiku są wszystkie tomy :)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-02-01, 22:57   

tę, nieprzegięte
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-07-05, 08:26   

Tekst Komudy w Nowej Fantastyce wywołał shitstorm.
Piotr Tarczyński na Fejsbuku napisał/a:
rzymajcie mnie, bo już codziennie coś.
W najnowszej "Nowej Fantastyce" znajdą Państwo opowiadanie Jacka Komudy pod wiele mówiącym tytułem "Dalian, będziesz ćwiartowany!" Długie, więc pozwólcie, że Wam streszczę to wiekopomne dzieło.
W parasłowiańskiej krainie Lendii grupa dzielnych wojów - silnych, odważnych, męskich - ściga "plugawego odmieńca, mężołóżcę, gwałciciela praw boskich i ludzkich", tytułowego Daliana. Po drodze dołączają do nich kolejni wojownicy i wkrótce cała kraina ściga zbrodniarza, który "był niewiastą dla innego" mężczyzny.
Dalian, homoseksualista, jest zniewieściały, ma "plugawy wzrok" i "pogardiwe spojrzenie", bo w ogóle z całego serca nienawidzi Lendii i Lędziców (może dlatego, że chcą go poćwiartować?), marzy o ucieczce do Taurydyki, gdzie mógłby żyć w spokoju z kochankiem ("Pyszczkiem"). Chciałby ucywilizować prymitywną Lendię, "skłonić by przyjęli wielkie obyczaje Taurydyki, jej śpiewną mowę, prawa, zasady". Może takie prawa, które zakazują ćwiartowania osób homoseksualnych? O nie, znacznie gorsze, o czym dowiemy się lada moment.
Ucieka, ucieka, ale zostaje wreszcie złapany. Podstępnie wydaje go wojom kaleki Taurydykianin (?), który uciekł do Lendii przed eutanazją, bowiem cywilizowana zachodnia kraina "miłuje gładkich, miłych chłoptasiów", zaś niepełnosprawnych, starców i obłożnie chorych eliminuje. "Imperium śmierci (...) wmawiają ci wolność, a jesteś tylko zabawką", mówi.
Wojowie prowadzą Daliana na statek, którym miał z kochankiem uciec na "wyspę porubstwa" - tam jednak okazuje się, że inni wojowie już zdążyli Pyszczkowi odrąbać głowę, ponieważ próbował się do nich dobierać. W końcu wiemy, że geje nie potrafią kontrolować swoich żądz i pożądają każdego heterosekualnego mężczyzny, więc nawet kiedy usiłują się ukrywać i ujść z życiem, zaczynają "łapać za jajca" kogo popadnie.
Dalianowi udaje się wprawdzie uciec (magia, czyli podstęp), ale nasi dzielni bohaterowie odbijają statek z rąk "taurydyjskich kapłanów ziemskich rozkoszy, zbrukanych i podłych, nie znających honoru i praw boskich". Taurydyjczycy są oczywiście dużo słabsi, niż dzielni Lędzice, więc uciekają "z histerycznym wrzaskiem, z płaczem", "jak baby".
Wojowie znajdują ładunek - dzieci, porwane przez gejów dla kapłanów-pedofilów w zamian za azyl na wyspie. "Odmieńcy (...), wszystko czego pragną, to dzieci". Niedoszłe ofiary pedofilów znajdują schronienie u boju lędzickich wojów, którzy nauczą ich jak posługiwać się toporem – zapewne w celu odrąbywania głów odmieńcom.
Koniec (wreszcie).
Oddajmy głos samemu autorowi: „Opowiadanie jest pastiszem sytuacji w obecnej Polsce. Jeśli ktoś przyjmuje je jednostronnie (...) to znaczy, że sam jest ideologicznie zmanipulowany”. Bo wiecie – symetria. Dzielni wojowie może i nietolerancyjni, ale sami rozumiecie – geje porywają im dzieci dla pedofilów, więc w sumie to jasne, że chcą zboczeńców poćwiartować. A potem rytualne teksty o cenzurze, zastraszaniu, zagrożeniu wolności słowa i biadolenie, że „dawna fantastyka staje się teraźniejszością”. Orwell, po prostu.
Na grupie fejsowej redaktor naczelny czasopisma, Jerzy Rzymowski, początkowo bronił tego turbolechickiego, homofobicznego rzygu, powołując się – a jakże – na wolność słowa. Zresztą, jeszcze parę lat temu kpił z pomysłu, by „Gra o tron” mogła mówić o czymkolwiek innym, niż magia i smoki. Kryzys klimatyczny? Stosunek do uchodźców? Krytyka patriarchatu i feudalizmu? Skądże. Czterdziestoparoletniego faceta, redaktora naczelnego najważniejszego w Polsce czasopisma o fantastyce zaskakiwała koncepcja, że literaturę taką można w ogóle interpretować, odnosić do zjawisk rzeczywistych, ba, że może nawet taka jest (wyrażona czasem wprost) intencja autora czy autorki. Coś chyba jednak zaczęło do niego docierać, kiedy na opowiadanie Komudy zareagowali czytelnicy. Zapewnił, że publikując ten tekst „w żadnym wypadku” nie chciał wpisywać się w „obecną nagonkę na środowiska LGBT” i zaczął zadawać pytania o „granicę między światem przedstawionym i naszą rzeczywistością”. Lepiej późno, niż wcale.
Nie wiem jaką „dawną fantastykę” czytał Komuda, ale ja kiedyś bardzo lubiłem sci-fi i fantasy (prenumerowałem też „NF”, nawiasem mówiąc), ale jakoś nie przypominam sobie pogromowych fantazji u Dicka, Herberta, Lema, Bradbury'ego, LeGuin, Asimova czy Sapkowskiego. Wręcz przeciwnie, „dawna fantastyka” potrafiła służyć mądrej krytyce istniejących struktur, zadawać pytania o naturę religii, społeczeństwa, relacje władzy, istotę człowieczeństwa itd. Nowa fantastyka (np. China Mieville) też to potrafi, choć nie wiem czy potrafi „Nowa Fantastyka”.

Piotr Tarczyński to nie tylko amerykanista, ale i świetny tłumacz (ostatnio "Niesamowite Przygody Kavaliera i Claya").
Na grupie fejsbukowej "Polska Fantastyka" czy jakoś (nawet kiedy do niej należałem, to zapominałem jak się nazywa :) ) wybiło - szerokie spektrum od prawicowych inceli po lewicowych.

Przyznam, że tekstu Komudy nie czytałem, dlatego pragnę się wypowiedzieć. :) To streszczenie mi jednak wystarcza, ponieważ upewnia mnie, że za czytanie jego twórczości powinno się płacić czytelnikom. :)

Zastanawiam się również, skąd u ludzi biorą się tego typu kościółkowo-zboczone obsesje. Na usta ciśnie się pytanie, czy czasem Komuda nie był kiedyś ministrantem u boku jakiegoś kato-oblecha w sutannie. I stąd mu tak wybija pod mózgownicą.

Próby zgłębienia analnych fiksacji prawicy bywają tylko zabawne, ale myślę, że przydałaby się jakaś poważna próba w tym temacie. Żałuję, że nie mam potencjału, czasu i ochoty, aby się jej podjąć. Zostaje mi, niestety, darcie łacha.

Przy tym współczuję Nowej Fantastyce. Po kiego grzyba było drukować te wymioty? Z tego co czytam, to nawet literacko jest słabe. A brzmi w tym echo polskiej fantastyki sprzed dekady, czy dwóch - tych tekstów "dystopijnych" o lewicowych obozach śmierci, gdzie się będzie staruszków zabijać, o obozach reedukacyjnych, gdzie będą konwersje na gejozę i ekologizm. Ostatnio takie brednie czytałem w Dukajowej antologii "50 +" czy jakoś tak, nie pamiętam. Już wtedy z politowaniem. Aczkolwiek dziś, w dobie rządów zboczonych katolików, takie teksty mogą być groźne - o przemoc dziś nietrudno.

A wszystkim tym krzykaczom oburzonym, że się chce Komudę cenzurować dałbym do rozważenia pewną myśl. Cenzura? Naprawdę? W kraju, gdzie za artystyczne przetworzenie wizerunku Matki Boski Czestochoski dostaje się zarzuty karne? W kraju, gdzie nie można napisać lub wydać książki o tym, że pewien święty papież przymykał oczy na to, że jego funfle gwałcili dzieci?

Ciekawe też, czy "NF" wydrukowałałby tekst o papieżu Janie Piotrze II, który bywał na orgiach z udziałem dzieci, na których składano ofiary z młodych chłopców, aby zapewnić sobie długowieczność. Trochę fantastyki, trochę grozy i to "spojrzenie" w "kostiumie fantastycznym" na współczesny kościół i mity o świętości ohydnych staruszków. ;)

Coś czuję, że mogłoby zabraknąć odwagi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-07-05, 09:56   

W NF wracają wczesne lata dwutysięczne? Czekam na opowiadania Wolskiego, Ziemkiewicza czy Lisickiego. I "Operacja chusta" w odcinkach. Może jeszcze jakieś felietony Karnowskich.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-05, 10:13   

A to nie jest tak, że ktoś nie zrozumiał ironii tudzież szydery a potem reszta, bez czytania, hurrdurr? Poza tym mi się wydaje, że Komuda sam jest homoseksualny.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-05, 11:23   

Milo Yiannopoulos też jest, więc to nie stanowi. A literacko ten tekst stoi na jakimś poziomie? Bo od strony koncepcyjnej wygląda średnio.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-05, 11:41   

Nie stanowi. Fakt tylko. Czytam właśnie ale rosół z kluskami mi przerwał w 2/3. Literacko raczej średni, ale Komuda nigdy mistrzem pióra nie był. Koncepcyjnie dyskusyjnie, bo to doraźna publicystyka. Jak skończę to coś więcej.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-05, 17:27   

Cytowane w cytacie przykłady nie są najlepsze, bo wyjęte z wypowiedzi przeciwników, ale ogólny sens jest zachowany. Komudzie do reszty odpierdoliło.

Wartość literacka tekstu jest zaniedbywana.

Rzymowski za puszczenie tego tekstu powinien bardzo, bardzo mocno przepraszać.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-07-05, 17:39   

Fidel-F2 napisał/a:
(...) zaniedbywalna.

Poprawiłam. :P
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14