FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jacek Komuda
Autor Wiadomość
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2020-07-08, 21:17   

Fidel-F2 napisał/a:
Wszystko się zgadza, tyle, że to nieprawda.


Prawda, po prostu dałeś się już wciągnąć, tak jak reszta dyskutantów.

Komuda, to oszołom, nie czytałem tego opowiadania, ale wiarygodne są dla mnie opinie Twoja, czy Łaka, że to rzyg. Ale Łaku zwrócił słuszną uwagę, że to przede wszystkim pewnie fatalna literatura obrażająca inteligencję czytelnika, a w dalszej kolejności zapis nietolerancji autora wobec homoseksualistów. Ale nie, nie wystarczą przeprosiny, trzeba jebnąć całe specjalne wydanie, gdzie jedynym słusznym kryterium będzie orientacja seksualna autora - ze skrajności w skrajność, od kiepskiego, nietolerancyjnego oszołoma, po politpoprawne, nie mające nic wspólnego z merytoryką, działania wydawnictwa i przyklask gawiedzi, że to taki zajebisty pomysł. Ze skrajności w skrajność, a literatura? A co tam, nieważne.

A całość to kolejny obraz tego samego problemu w skali makro dzisiejszej rzeczywistości społecznej - przewrażliwienie i przeginanie lewej strony (przechodzące często w cenzurę), oszołomstwo prawej strony, której debilizm często łamie gnaty w mózgu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-08, 21:23   

Mylisz się.

jedyne z czym się zgodzę, to to że numer tematyczny LGBT to głupi pomysł.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2020-07-08, 21:53   

A może nie tyle mylę się, tylko patrzę na problem z innej perspektywy?

Wysryw Komudy mnie ani ziębi, ani grzeje, nie mam zamiaru tego nawet z ciekawości przeczytać, bo po co, są ciekawsze rzeczy do roboty. Gdyby nie jedyne słuszne oburzenie jakichś lewaków na Facjacie i podbijanie tematu przez media głównego nurtu, to by o tym pies z kulawą nogą nie słyszał i tekst by przepadł w czeluściach zapomnienia, Komuda raczej nie jest kandydatem na wodzireja nowej krucjaty. Ale szambo się rozlało, oburzenie wielkie, wszyscy chcą nagle to czytać, a rozwiązanie typowe dla współczesnej politpoprawności, czyli odchył tym razem skrajnie na lewo. Sensu w tym ani za grosz.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-09, 06:04   

Nie chciałbym Ci burzyć symetrii, ale politpoprawność w polskim wydaniu wygląda tak, że dziewczynie, która rozlepiała Maryjki z tęczową aureolą grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a Komudzie co najwyżej, abojawiem, wywiady w TVP Info i własna audycja w Trójce?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-07-09, 06:24   

Mamerkus napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Wszystko się zgadza, tyle, że to nieprawda.


Prawda, po prostu dałeś się już wciągnąć, tak jak reszta dyskutantów.

Komuda, to oszołom, nie czytałem tego opowiadania, ale wiarygodne są dla mnie opinie Twoja, czy Łaka, że to rzyg. Ale Łaku zwrócił słuszną uwagę, że to przede wszystkim pewnie fatalna literatura obrażająca inteligencję czytelnika, a w dalszej kolejności zapis nietolerancji autora wobec homoseksualistów. Ale nie, nie wystarczą przeprosiny, trzeba jebnąć całe specjalne wydanie, gdzie jedynym słusznym kryterium będzie orientacja seksualna autora - ze skrajności w skrajność, od kiepskiego, nietolerancyjnego oszołoma, po politpoprawne, nie mające nic wspólnego z merytoryką, działania wydawnictwa i przyklask gawiedzi, że to taki zajebisty pomysł. Ze skrajności w skrajność, a literatura? A co tam, nieważne.

A całość to kolejny obraz tego samego problemu w skali makro dzisiejszej rzeczywistości społecznej - przewrażliwienie i przeginanie lewej strony (przechodzące często w cenzurę), oszołomstwo prawej strony, której debilizm często łamie gnaty w mózgu.

To zapewne kiepska literatura. Ale i nie zmienia to faktu, że argument ten nie unieważnia tematu tego opowiadania. Oraz faktu, że zostało wydrukowane w najważniejszym piśmie w Polsce dla szeroko pojętego gatunku. Ani tego, że w 2020 r., jak i wcześniej, katoprawica rozkręciła nienawiść do osób nieheteroseksualnych. Argumenty te są, w mojej opinii, równorzędne. To, że skupiamy się na przedmiocie opowiadania wynika z tego, że o literaturze w tym kraju dyskutują jakieś wąskie gremia, a Polak, który czyta na ogół ma w nosie wartości literackie tekstu. Gdyby Polska była krajem, który nienawiść do Innego odstawił w kąt, w którym może sobie porastać kurzem i krajem, w którym szerokie grono czyta i zajmuje się literaturą - wtedy zapewne argument o słabości literackiej byłby na pierwszym miejscu. Ale w takim idealnym kraju nie żyjemy i takiego idealnego kraju nie dożyjemy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-07-09, 07:11   

Wygląda na to że znowu wygrałem, po pierwsze nie czytam NF, po drugie nie czytam Komudy //utrivv
BTW naprawdę da się cały numer zapełnić LGBT? Poza wspomnianą Bujold chyba tylko 2 razy trafiłem na sensowną (taka powiedzmy co najmniej 5/10 ) SF z takimi motywami //mysli
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-09, 07:13   

Lewa ręka ciemności? //panda U Mieville'a też jest mnóstwo wątków homoseksualnych //mysli . Pewnie znajdzie się od metra i ciut takich tekstów.

EDIT: O, u McDonalda jest tego sporo (i w Rzece bogów, i w trylogii księżycowej).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
  
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2020-07-09, 07:35   

Zawracanie sobie dupy kiepskim tekstem z niszowego pisma to strata czasu. Nie czytam NF od dobrych kilku lat, bo nie było czego tam szukać. Komudy czytałem dawno temu jeden tekst, a mianowicie Imię bestii, co było chyba nietypowe w jego tematycznym zapale. Książka plasowała się gdzieś na poziomie Pilipiuka w lepszej formie. Tak, że nawet to zamieszanie mnie zadziwiło, bo zawsze wydawało mi się, że pan Jacek jest pedałem w śmiesznej peruczce.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-07-09, 07:49   

Stary Ork napisał/a:
EDIT: O, u McDonalda jest tego sporo (i w Rzece bogów, i w trylogii księżycowej).


Zrobią cały numer o Duncanie i będzie git.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-09, 07:53   

Mieliśmy chyba na forum kiedyś jakiegoś agenta, co wypatrywał w tekstach wątki homoseksualne i ostrzegał "Uwaga, na stronie 243 ruchają się dwaj kolesie", dobrze pamiętam? //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-07-09, 07:55   

A to nie był ASX?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-09, 07:56   

Nie, tamten nie był uzależniony od cudzysłowu //mysli .

EDIT: Teraz byłby jak znalazł, podesłalibyśmy go do NF z zapasem baterii do gejdaru i wyniuchiwałby redakcji queerową literaturę //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-07-09, 07:59   

Musiałbym iść i sprawdzić w wątku o Duncanie, ale bardzo mi się nie chcę. To może oznaczać dwie rzeczy:

1) Zrobiłem się jeszcze bardziej leniwy
2) Zmądrzałem //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-09, 08:01   

Na starość się nie mądrzeje. To, co wszyscy uznają za mądrość, to zwykły nawszystkowyjebanizm --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-07-09, 08:03   

Ej! Mam dopiero trzydzieści pię... kurwa --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-09, 08:06   

Egzekli.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-09, 08:09   

No to już z górki.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-07-09, 08:12   

A ja się dziwię co mnie tak ostatnio ciągnie do ziemi //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-09, 08:13   

Witaj na pustkowiu rzeczywistości.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-07-09, 08:17   

Chciałeś chyba powiedzieć "w dupie" //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-09, 08:21   

Nie jestem aż takim optymistą.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-07-09, 10:08   

znaczy się - imo problemem nie jest to że Komuda taki tekst popełnił. jego cyrk jego małpy- może pisać co se chce
Sam se też mogiem napisać że Regan mi się nie podoba.

prawdziwym szambem jest to że ten tekst przeszedł przez redakcje (w takim czasie) i nikomu nic się nie zapaliło. to mówi wszystko także o ogólnej sytuacji w kraju/społeczeństwie, podziałach, wyborach i takich tam.


i jeszcze tak trzecim okiem - 20 lat temu nikt by nie zwrócił uwagi na tego paszkwila, czy nawet byłby podśmieujki...


diagnoza Fidela jest całkiem właściwa - Rzymowski mógł tym tekstem pogrzebać Fantastykę.
kto teraz wydaje NF?
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2020-07-09, 14:02   

Jak przeczytać wstępniak, to wg mnie specjalnie ten tekst Komudy poszedł. Świadomie. Pytanie tylko czy prowokacyjnie, żeby tym sprzedaż podkręcić (masa ludzi się dowiedziała że coś takiego jak NF istnieje) czy to takie podlizanie się przedwyborcze.
Tak czy inaczej śmiesznie i żałośnie to wygląda.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-07-09, 14:16   

Mamerkus napisał/a:
Ale nie, nie wystarczą przeprosiny, trzeba jebnąć całe specjalne wydanie, gdzie jedynym słusznym kryterium będzie orientacja seksualna autora - ze skrajności w skrajność, od kiepskiego, nietolerancyjnego oszołoma, po politpoprawne, nie mające nic wspólnego z merytoryką, działania wydawnictwa i przyklask gawiedzi, że to taki zajebisty pomysł. Ze skrajności w skrajność, a literatura?

Nie orentacja seksualna autora ma być kryterium, a tematyka związana z LGBT. Jak dotąd wyszło kilkaset numerów F i NF. Numer na temat podboju kosmosu - ok, spoko. Na temat transhumanizmu - ok, spoko. Na temat SI - ok, spoko. Jeden na kilkaset o orientacji nieheteroseksualnej - łooo kurwa! upadek literatury! triumf politpoprawności!

Ale nie, nie mam problemu z homosiami. Jestem tolerancyjny. Niech sobie robią, co chcą, byle siedzieli cicho w ukryciu.
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-07-09, 14:38   

zastanawiam się czy Powrót do Edenu H.Harrisona nada się pod LGBT.
traumatyczne toto było
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-09, 15:30   

dworkin, ale nie chodzi o to żeby siedzieli cicho tylko, że NF, moim zdaniem nie jest miejscem do wywieszania tego typu manifestów. Ma drukować dobre opowiadania fantastyczne. Lewicowe, prawicowe, dolno-wschodnio-alfacentauriańskie, wszystko jedno, ale dobre opowiadania. Jak potępiam akcję z komudowym wypierdkiem, tak natychmiastowe ogłoszenie naboru do numeru LGBT mam za objaw totalnego zmieszania i paniki.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-07-09, 15:39   

To kiedy będzie dobry moment na taki numer? Bo wyglada, ze nigdy, poniewaz zawsze bedzie to "wpychanie ideologii".
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-09, 16:11   

Oczywiście, że nigdy. Natomiast nie mam nic przeciwko temu jeśli tego typu treści będą pojawiać cię choćby co numer jako aspekt fabuły, świat przedstawionego jakichś tam opowiadań. Zresztą nie raz się to zdarzało. Nieraz też zdarzały się treści narowowo-prawicowe. Rozmaici wyklęci, powstańcy warszawscy, styczniowi i inne takie. Nikt nie robił scen. Natomiast tworzenie z jednych czy drugich sedna wypowiedzi NF to błąd. Pismo nie powinno też być pro czy anty religijne, stawać po stronie tych czy tamtych sił politycznych, itp.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-07-09, 16:49   

Fidel-F2 napisał/a:
Oczywiście, że nigdy. Natomiast nie mam nic przeciwko temu jeśli tego typu treści będą pojawiać cię choćby co numer jako aspekt fabuły, świat przedstawionego jakichś tam opowiadań. Zresztą nie raz się to zdarzało. Nieraz też zdarzały się treści narowowo-prawicowe. Rozmaici wyklęci, powstańcy warszawscy, styczniowi i inne takie. Nikt nie robił scen. Natomiast tworzenie z jednych czy drugich sedna wypowiedzi NF to błąd. Pismo nie powinno też być pro czy anty religijne, stawać po stronie tych czy tamtych sił politycznych, itp.

+milion
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-07-09, 16:59   

Stary Ork napisał/a:
Na starość się nie mądrzeje. To, co wszyscy uznają za mądrość, to zwykły nawszystkowyjebanizm --_-

Wyczytałeś, czy widziałeś na filmie? :badgrin:
Żeby nie było, że nie w temacie, to w temacie zgadzam się z Fidelem.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14