FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nasz sprzęt.
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-06-10, 08:55   

Kochany pamiętniczku. Odłożyłem trochę krwawicy, zredukowałem zakupy figurkowe i uzbierało mi się na upgrade sprzętu.

Komputra nabyłem sobie takiego:

AMD Ryzen 3 2200G
ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4
G.SKILL Fortis AMD Ryzen 32GB [2x16GB 2400MHz DDR4 CL16 1.2V DIMM]
Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ SE 8GB GDDR5
Samsung 970 Evo Plus M.2 500GB (SSD)
be quiet! Pure Power 11 600W CM
Monitor Dell U2518D (25", IPS, matowy)

Z czego jeszcze wyszabrowałem ze starego komputra jeden dysk SSD 240GB

Jako że rzadziej gram (a zawsze grałem casualowo), a częściej idę w obróbkę zdjęć/ps (coraz bardziej przydatny skill w pracy), to stąd wybór takiego monitora.

Część środków przeznaczyłem też na nowy aparat. Mój wybór padł na Canona EOS80D, myślałem o EOS77D, ale stwierdziłem że chuj tam, YOLO //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-06-25, 08:34   

hej
taki problem XXI wieku
ostatnio M. narzeka że internet coś szwankuje - że przerywa/rozłącza. Zakładam że może chodzić o router (ma już swoje lata... z letka gdzieś 2010)

dzwonię do Netii (bo od nich mam a konkretniej interneti), już nie marudząc ale trwało to kawał czasu stanęło na tym:

albo po prostu przedłużam umowę na 2 lata i sam se kupuje router i płacę 40 zeta/mc
albo przedłużam umowę 2 lata płacę 60mc + 60 zł za "podłączenie" i dostaje router
albo -II- płacę 75 zeta m/c dostaję router i dekoder to TV (czyli dostaje dodatkową tv do drugiego pokoju )

w sumie przychylam się do opcji nr 1 - czyli 40 i kupuje router, tylko pytanie - jaki (ile to będzie kosztować )
co potrzebuje - z netii mam kabel który podłączam do routera i teraz
w standardzie pracuje w domu (wszystko wifi):
laptop+tablet
albo TV (hbogo/netflix)
albo laptop+TV

co wybrać ? bo widzę i routery za 80 zeta jak i za 300 zeta
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery

ew. myślę o opcji net + tv za 75 zeta (i dostaje router za darmo/dzierżawa)
co sądzicie ?
np ten router https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/router-tp-link-tl-wr840n + abo za 40 zeta ?
czy może jednak te tanie routery są gławno warte i nie ma co kupować ? ale przeca netia nie da mi jakiegoś wypasionego ? hmm ?
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-06-25, 09:25   

Przejdż do UPC
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-06-25, 09:28   

UPC ma słabą ofertę u mienia
Netia ma u mnie w miarę dobrą infrastrukturę i nie mam z nią żadnych problemów
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-06-25, 12:34   

Siostra dostałą router gratis od montera gdy internet zaczął się rwać, dziwne że tobie proponują kupno, pewnie od dnia zależy :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-06-25, 12:59   

mają tam mocno pokręcone
w zasadzie jest tak jak mówisz
ale ja jestem tak starym klientem internetii że wypadłem im z sysu :) no i mogę się tylko załapać na "promocję" tego co już mam ale za 90 zeta ale w promocji 59,9 i router za 59,9
więc jeżeli mam opcję za 40 zeta i dokupić sobie router albo za 75 wziąć z TV to mam już zgryz :)
niby to są groszowe różnice - ale w takich sytuacjach odzywa się ukryty ży. znaczy się Harpagon.
z trzeciej trony to umowa na 24 mc - więc jak różnica będzie np 20 złotowa = 480 zł, a to juz jest jakaś kwota


więc pytanie - jaki router ?
czy wg was nie ma to wielkiego znaczenia - bo main net mam z kabla a rozprowadzenie wifi po chałupie każdy router zrobi bez problemowo
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2019-12-14, 23:17   

Jestem w trakcie składania kompa - wreszcie, bo desktopa planowałem kupić po tym jak mi padła płyta i procek w poprzednim - na rok przed premierą Wieśka 3. Ale to co chciałem kupić nie mieściło się w moim budżecie, potem przyszedł szał koparkowy i stwierdziłem, że na razie sobie odpuszczam temat. No, ale mój laptopik przestaje już wystarczać - Intel i7-2620M z dwoma jądrami i 4 wątkami 2,7 GHz, zintegrowaną kartą graficzną oraz 4 GB RAMu szału nie robią, więc w końcu trzeba było ruszyć z zakupami. Wszystkie części już mam, tylko muszę jeszcze skombinować alkohol izopropylowy, pooglądać trochę tutoriali i złożyć wszystko do kupy.

Procek - Ryzen 3600
płyta główna - MSI B450 Tomahawk MAX
karta graficzna - Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8GB
pamięci - 2x16 GB Hyperx Predator DDR4 3200 MHz CL 16
obudowa - be quiet! Pure Base 600 czarna
zasilacz - Corsair RMx 650W (modularny, Gold, gwarancja 10 lat)
dysk - XPG Gammix S11 Pro M.2 512GB

do tego ze starego desktopa i laptopa:
monitor - HP ZR24w (S-IPS, 24 cale, rozdzielczość 1920x1200)
laptopowy 128 GB dysk SSD
CD ROM
stary dysk HDD na Sata3 - chyba tetrabajtowy

Jeszcze spróbuję zainstalować Windowsa 7 pro oem ze starego zepsutego laptopa HP i zaktualizować go do Windowsa 10 - ciekawe czy się uda :-)

Całość maszynki kosztowała mnie około 5 tysięcy - prawie każda część była z innego sklepu komputerowego (odbiór osobisty = 0).
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-12-15, 01:00   

Czterobajtowy dysk? Nie w kij dmuchał.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2019-12-15, 10:26   

Oj tam, oj tam... Na backup mojego IQ się nadaje :psycho:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-01-06, 19:06   

Tu zapytam, ponieważ nie ma chyba lepszego tematu. A pytanie dotyczy "wzmacniaczy" sygnałów wi-fi. Czasami mi się sieć przycina co mnie irytuje. Myślałem, czy nie wzmocnić sygnału. Nawet przerzuciłem kilka opisów niektórych wzmacniaczy, głównie TP-LINKów, ponieważ taki mam router. Nie są drogie, więc to nie jest jakieś ryzyko finansowe. Ale wyrzucanie sześćdziesięciu kilku złotych na sprzęt, który mi nie pomoże na pewno mnie zaboli. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-01-06, 20:30   

to nie kupuj
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-01-06, 22:16   

Lepiej kupić lepszy router, z mocniejszym sygnałem i pewnie większą liczbą anten. No i co najważniejsze umieścić go w dobrym punkcie, czyli odlegle od innych sprzętów elektronicznych oraz stref narożnych. Najlepiej w jakimś odsłoniętym miejscu, skąd wszędzie jest tak samo blisko bez wielu przeszkód (głównie krawędzi ścian).
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-01-07, 07:44   

A ja kupiłem taki wzmacniacz... i działa. Mam zasięg w piwnicy, gdzie siedzę przy figurkach, a wcześniej nie miałem :P

Wrócę do domu, to sprawdzę jaki.

EDIT:

Ale teraz w sumie skumałem o co chodzi. Problemem nie jest zasięg, tylko jakość.
Tak jak pisze dworkin, kup se lepszy router.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-01-24, 17:27   

Jednak was nie posłuchałem, ponieważ przeniesienie routera nie wchodziło w grę. Wzmacniacz nabyłem i to był dobry pomysł. Sygnał tam, gdzie dotąd był słaby - teraz szaleje. W "martwym punkcie", gdzie zazwyczaj poleguję nie ma już problemu z rozłączeniem się, czy wolnym ładowaniem grafiki/stron. O telewizorze nie wspominam. Choć w jego przypadku przycinanie nie zdarzało się często, ale patrząc choćby po sile sygnału, którą pokazuje mi teraz - wszystkie "kreski" ciemne (przy połowie poprzednio).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2020-01-24, 18:19   

A co kupiłeś jeżeli można wiedzieć ?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-01-24, 19:17   

Tp-link TL-WA855RE
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-06-07, 12:57   

Osz kurwa, jak ceny sprzętu poszły w górę, to głowa mała.

Robiłem ciche rozpoznanie, ile by mnie wyniosło zmontowanie kompa do wydajnej edycji w 4k i policzyłem sobie, że wyszłoby mnie zdecydowanie za dużo :P

Dlatego zmodernizowałem trochę swój sprzęt, który przedstawiłem kilka postów wyżej. Dokupiłem 1TB SSD na M.2 i dokupiłem 32GB RAMu. I na jakieś 2-3 lata musi mi to wystarczyć.
A potem cholera wie co się będzie działo na rynku. Przesiadka na M1? :badgrin:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2021-10-09, 12:14   

No i padł. Po prawie dwunastu latach użytkowania mój blaszak umarł. Tak po prostu. Działał sobie przez cały czas i w ciągu jednego dnia umarł. Prawdopodobnie karta graficzna. Ale nawet nie chce mi się sprawdzać i szukać diagnozy. :) Był już na niego czas. Niemniej, jakoś mi tak smutno. Koniec pewnej epoki. Muszę jeszcze wyrwać z niego dysk, żeby odzyskać co się da. Ale to bez znaczenia. Najważniejsze rzeczy i tak mam na oddzielnym dysku. I z sentymentu znowu kupiłem Acera. Zastanawiałem się, czy może jednak laptop. Ale w zeszłym roku kupiłem nowy monitor, to mi trochę szkoda. Poza tym lubię blaszaki. Teraz piszę z laptopa (służbowego) i umacniam się w przekonaniu, że stacjonarny to jest to. Nie jest to najlepszy model na rynku, ale parametry ma takie, że pociągnie wszystkie nowe gry, w które i tak nie będę miał czasu grać. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-10-09, 15:27   

O w mordę. Na laptopy przesiadłem się na początku lat zerowych i już nie wyobrażam sobie tkwienia przy blaszaku, doskwierało by mi bardzo uziemienie w jednym miejscu.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2021-10-09, 15:53   

Ja lubię taki oldskul. Żeby sobie pójść do gabinetu, usiąść na krześle i popisać na forum (dla przykładu) lub popłacić rachunki, zrobić zakupy. :) Kupiłbym laptop i pewnie bym się z kanapy w salonie nie ruszał. :) Zwłaszcza że telefon załatwia prawie wszystkie moje potrzeby internetowe. Poza pisaniem na forum. :) Ale nie tracę nadziei, że uda mi się wrócić do grania. Teraz w zasadzie pokusa będzie większa. Więc może ostatnie GTA... :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-18, 11:51   

Lapek pyta mnie czy ma się zaktualizować z Win10 na Win11. Ma ktoś jakieś doświadczenia z 11?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2021-12-18, 11:59   

Nie ma większej różnicy.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-18, 12:01   

Podobno zabija dyski ssd części użytkowników, nie udało się tego naprawić ale na pewno próbują, ja na szczęście nie spełniam wymagań bo mam trochę starszy sprzęt :)
E
Podobno mniej osób używa Win 11 niż Win 8, to o czymś świadczy, zresztą od lat się to powtarza że dobry jest co drugi windows :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-12-18, 13:03   

Z perspektywy najzwyklejszego użytkowania rzeczywiście nie ma większej różnicy. Główną jest estetyka nowego interejsu z kilkoma zupełnie nowymi lub lekko zmodyfikowanymi rozwiązaniami. Są one wyraźnie zainspirowane iOS-em i GNU/Linuxem, dlatego wydają się bardziej profesjonalne. Ostatnia dekada Microsoftu to sukcesywny pochód w stronę otwartego oprogramowania oraz rozwiązań a la uniksowych, uznawanych w świecie IT za bardziej profesjonalne.

Jednak poza tym co widać na pierwszy rzut oka, W11 oferuje szereg rozwiązań optymalizacyjnych lub dotyczących bezpieczeństwa, przez co działa szybciej i jest bezpieczniejszy od poprzednika. Ochrona pamięci przez wirtualizacje pojawiła się już w Dziesiątce, ale teraz została "wszyta" w samo "jądro" systemu, będąc wdrażaną juz na etapie projektu. Podobnie lepsza komunikacja z nowymi dyskami SSD przyspiesza ich odczytywanie, zwłaszcza do karty graficznej, co ma znaczenie przy ładowaniu gier. Wszystko obecne w W10, ale tym razem zoptymalizowane na etapie projektu. Zupełnie nową technologią zaś jest dynamiczne dostosowywanie odświeżania ekranu, zmniejszając je, gdy nie jest potrzebne, co wydłuża czas pracy na baterii.

Na koniec zaś nowa wersja to lepsze wsparcie. Kolejne aktualizacje już zawsze będą w większej mierze dostępne dla Jedenastki, z czasem zupełnie opuszczając Dziesiątke.

Ja więc już zmieniłem, co innym też radzę. No ale mi nowy GUI odpowiada znacznie bardziej sam w sobie.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-18, 13:24   

Dzięki, dworkin :) Co prawda zrozumiałem z tego jakieś 10%, ale to absolutnie moja wina :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-18, 20:35   

https://www.reddit.com/r/..._speeds_almost/
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-12-20, 08:34   

Oj, błędów było dużo, dalej troche jest i jeszcze pewnie będzie. Tylko że ten post został napisany wciąż przed premierą, czyli za bety. Każda grubsza wersja Linuxa wygląda podobnie. Grunt, że bugi są poprawiane i niekrytyczne.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-20, 09:36   

Niedawno robiłem remont i z garażu zrobiłem sobie biuro/studio fotograficzne. Problem polegał na tym, ze nie bardzo miałem jak przewiercać się z góry na dół, by puścić kabla od netu do kompa i postanowiłem iść w wifi. Problem polegał na tym, że musiałbym wiercić przez panele, beton i warstwę ocieplenia sufitu, potencjalnie narobiłbym sobie syfu.

Zamiast kupować kartę sieciową z wifi do blaszaka kupiłem...

Romulus napisał/a:
Tp-link TL-WA855RE


... to ustrojstwo i sprawdza się całkiem dobrze :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14