FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-07-31, 11:04   

Książka w dolnej granicy Kingowych stanów średnich, film niewiele lepszy.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-07-31, 11:17   

ASXnew napisał/a:

"Tommorrow War" - zapożyczenia na zapożyczeniach, przy czym wszystko bardzo grubymi nićmi szyte i pozbawione choć krztyny logiki. Od komputerowych efektów specjalnych bolą oczy, a od bzdurnych dialogów między papierowymi postaciami krwawią uszy. Padlina.

Ja cię bardzo przepraszam, ale czy ty trailera wcześniej nie widziałeś? :mrgreen: A jeśli widziałeś, to nie rozumiem twojego rozczarowania. :-P

"Osierocony Brooklyn" - rzeczywiście miło się ten film oglądało.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-07-31, 15:13   

Romulus napisał/a:

Ja cię bardzo przepraszam, ale czy ty trailera wcześniej nie widziałeś? :mrgreen: A jeśli widziałeś, to nie rozumiem twojego rozczarowania. :-P


Ja Cię bardzo przepraszam, ale nie lubię spoilerów, a co za tym idzie - trailerów :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-07-31, 23:41   

No to wiesz, gdzie popełniłeś błąd. Myślałeś, że to co, "Odyseja kosmiczna"? :mrgreen: Już po trailerze wiadomo, o co chodzi. Zatem jeśli oglądałeś "bez ostrzeżenia", to sam jesteś sobie winny. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-01, 09:11   

Tam zaraz od razu błąd... "Zerkłem" z ciekawości cóż tam, wszakoż s-f się lubi ;)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-08-05, 19:55   

Ostatni U-Boot / Das Letzte U-Boot

W kwietniu 1945 U-234 wyruszył w rejs do Japonii. Na pokładzie znajdował się tlenek uranu, plany broni, specjaliści, itp. Nie dopłynął, po drodze zastał go koniec wojny, dowódca wykonał rozkaz i poddał okręt. Film opowiada tę historię. Niestety wykonanie jest maksymalnie fatalne. Idiotycznie rozpisany scenariusz, dialogi niedobre, bardzo niedobre, bohaterowie wystrugani z jednego olchowego klocka, aktorstwo przaśne.
Ciekawostka taka, że film był kręcony m.in. w Gdyni i na Helu, a U-234 udawał ORP "Wilk".
Tak czy siak, omijać, szkoda życia.
3/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-08-05, 21:18   

Fidel-F2 napisał/a:

Ciekawostka taka, że film był kręcony m.in. w Gdyni i na Helu, a U-234 udawał ORP "Wilk".
Tak mi się jakoś skojarzyło

https://www.facebook.com/...Z&__tn__=EH-y-R
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-06, 19:23   

"Geostorm"
Zdecydowanie ten pomysł miał potencjał.
Ale musiałby się za niego wziąć ktoś, kto potrafi sensownie napisać scenariusz i później sensownie nakręcić. I jeszcze musiałby zatrudnić kilka osób, które trochę rozumieją np. fizykę, choć nie tylko ...
W szczegółach scenariusz to maksymalne chodzenie na skróty i maniewdupie inteligencji widzów. Pewnie Amerykanom się podobał ... (podobał się?)
Cholernie szkoda:
- pomysłu, który mógł być fajnie poprowadzony
- aktorów, bo jednak są tu aktorzy którzy grać potrafią. Ale chyba podpisali umowy znając tylko ogólny zarys, a nie pełny scenariusz
- czasu, kasy, środowiska, bo produkcja tego filmu pewnie trochę środowiska zużyła ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-08-06, 19:34   

Mnie między innymi rozwaliła grawitacja na stacji kosmicznej, film ogólnie denny.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-06, 20:06   

Mnie bardziej rozwaliło "pstryk" i geostormu nie ma.
Na moją logikę takie coś się najpierw rozkręca, a potem tak samo powinno powoli zanikać.
I w jedną stronę nawet trochę tak działa, a w drugą ... "pstryk" - znikają tornada, "pstryk" znikają wielkie fale, "pstryk" znika zlodowacenie ... i wszystko co tam sobie wymyślili. Sekundę przed tym geostormem to na Ziemi już niezły rozpiździel powinien się dziać, ale tu najwyraźniej działało to zero-jedynkowo - minął wyznaczony czas - "pstryk" i włącza się geostorm ...
Zresztą tak samo jak działanie tych różnych efektów - "kończy się na ulicy jakiejśtam" - "pstryk" i 10cm dalej już efektów nie ma. Jest zamrożony kawałek ziemi, ale 1cm dalej już jest upał - zero stanu przejściowego i zero efektu przejścia - jedna temperatura powinna jednak trochę wpływać na drugą, zwłaszcza po jakimś czasie, a tu jest wszystko "ucięte jak brzytwą". Na oko, różnica tych temperatur mogłaby być nawet rzędu 100oC - i granica pomiędzy nimi rzędu 1cm? Nawet kropelki wody, żeby to co zamarznięte, się topiło, bo 1cm dalej jest temperatura pewnie z +30oC?

Skąd w NASA mieli taki komunikat o tym, że za x:xx czasu będzie geostorm, którym im się nagle na wszystkich największych ekranach pojawił? Z jakich danych to wyciągnęli, z ilu miejsc zbieranych, jak długo zbieranych i jak obliczyli to z dokładnością do sekund? Przecież to by było zależne od milion czynników.
I dlaczego ten czas był dokładnie 90 minut? a nie jakby bardziej logicznie np. 87minut, 47 sekund? (jak już muszą być sekundy)

Dlaczego pioruny nie uderzały w najwyższe miejsca, tylko wyglądały jakby celowały w bardzo konkretne rzeczy? (ja wiem, żeby ludzie od efektów mogli się wykazać, ale jednak ...)
Czemu nie kojarzę pary z wydechów żołnierzy, tam gdzie ten mróz był? I w ogóle dlaczego nie widać, żeby im zimno było (o zamarzaniu nie wspomnę).
Skąd się wzięła fala na oceanie i dlaczego zaczęła zamarzać? I jak niby miałaby zamarzać "w ruchu"? woda w oceanie raczej nie zamarzała w całości, a tylko jakaś jej warstwa - skoro powstała fala liczona w lekko dziesiątkach metrów, to raczej ta fala rozwalałby tę warstwę która zamarzała, a nie "pstryk" i fala nagle "staje w miejscu". Energia kinetyczna wzięła urlop i poszła na piwo ...

... i tak pewnie można by jeszcze długo ... w sumie to można by potraktować jako parodię, gdyby ten film nie został zrobiony na poważnie ...

P.S. I ja wiem, że już w filmach były jakieś zamarzające fale, flagi w ruchu itp. No to po co to robić kolejny raz?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-06, 20:42   

przecie ten film ma już kilka lat. do tego jest słaby.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-08-06, 20:55   

Tym razem zgadzam się z Trojanem i dziwię goldsunowi że chce ci się tyle pisać o prawdziwym szajsie.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-08-06, 21:25   

No proszę, a ja myślałem, że rekord klimatycznej durnoty ustanowili w Pojutrze.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-08-06, 22:10   

A tam chuj, Armageddon rulez.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-08-06, 22:32   

Analizujecie film z Gerardem Butlerem
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-07, 07:40   

m_m napisał/a:
Tym razem zgadzam się z Trojanem i dziwię goldsunowi że chce ci się tyle pisać o prawdziwym szajsie.

Pierwsze co zrobiłem, to sprawdziłem (używając "szukaj") czy na forum się ten tytuł już pojawił.
Wyszło, że nie, więc IMHO można napisać kilka zdań, żeby ewentualnie inne osoby widziały czego się spodziewać.
"stary film"? Z 2017 roku? Wiesz Trojan, że na serio są ludzie, którzy nie oglądają filmów, natychmiast jak się one w kinach czy tv pojawią? 4 lata, to i tak "młody film" jak na mnie.
I powiem więcej - od dłuższego czasu chodzi za mną, żeby sobie "Trzęsienie ziemi" puścić (chociaż już ze dwa razy wcześniej oglądałem). ;-)

Ten film (wracając do "Geostorma") miał kurde pomysł i na historię i nawet na realizację (świadczy o tym początek, koniec i rozmowa końcowa nad jeziorem - gdyby cały film został przedstawiony jako "historia opowiadana przez dziewczynkę" to nawet różne głupotki mogłyby się obronić). Tylko został spieprzony na poziomie realizacyjnych szczegółów. I to mnie trochę irytuje i pewnie też dlatego o nim piszę, bo widzę ten potencjał, który tu był.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-07, 08:44   

Czy rozprawianie na temat chujni, też można traktować jako pewną formę koneserstwa? //orc
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-08-07, 09:24   

Uther Doul napisał/a:
Analizujecie film z Gerardem Butlerem

Co masz do RocknRolla?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-08-07, 10:40   

Albo do 300 bo jak na ekranizacje komiksową to był naprawdę udany film. A co do klimatycznych durnot to myślę że Fidel wymienił bezapelacyjnego zywcięzcę kategorii, chociaż i propozycja KS też wysoko się na tej liście plasuje.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-08-07, 11:06   

Ale w Armageddonie o zmianach klimatu nic nie ma. Asteroida miała jebnąć i finito, to co innego niż samorzutna rozpierducha klimatyczna, to raczej problem astronomiczny niż klimatyczny. Natomiast w konkurencji amerykańskiego propagandowego zadęcia Armageddon może walczyć o złoto z Dniem Niepodległości.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-08-07, 11:08   

no i?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-08-07, 11:21   

No i Armageddon nie jest bzdurą klimatyczną ino scenariuszowo-fabularną. Bzdurny jest sam pomysł wysłania w kosmos nafciarzy i cała fabuła. Natomiast od strony klimatycznej, fakt że uderzenie asteroidy spowodowałoby armageddon jest dowiedziony, takie katastrofy miały w historii Ziemi miejsce.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-08-07, 12:18   

m_m napisał/a:
Uther Doul napisał/a:
Analizujecie film z Gerardem Butlerem

Co masz do RocknRolla?

W której zagral 13 lat temu? Nic

Nie mam też nic do zarzucenia Leaving Las Vegas ani Szklanej pulapce, że o Liście Schindlera nie wspomne
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-08-07, 12:28   

Nie nie, napisałeś to tak, jakby każdy film z Butlerem był tak zły jak Geostorm.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-08-07, 12:30   

KS napisał/a:
to raczej problem astronomiczny niż klimatyczny.
no i?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-08-07, 12:36   

m_m napisał/a:
Nie nie, napisałeś to tak, jakby każdy film z Butlerem był tak zły jak Geostorm.

Film z Butlerem to w ostatnich latach osobna kategoria - jak film z Neesonem albo Cage'em i to mialem na mysli
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-08-07, 12:53   

W sumie racja, ciężko znaleźć nowszy film Butlerem który nie byłby fatalny.
Ale Rocknrola świetna, czyż nie?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-08-07, 12:59   

Po prostu ciężko pracujący człowiek - bierze co dają i nie wybrzydza. Bez śładu nawet nie było takie złe, a nie jest takie stare. Rock'n'rolla to majstersztyk, ale nie powiedziałbym, ze tam Butler robi film, to orkiestra pod świetną batutą Guya.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-08-07, 13:07   

Też nie ma sensu imo windowania rocknrolli do nie wiadomo czego po lock, stock i snatch to był raczej zjazd w wykonaniu Ritchiego, ale wciąż przyzwoity film.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-08-07, 13:12   

oj tam zaraz zjazd, dla mnie mocne 3 miejsce w portfolio Ritchiego, 99% reżyserów chciałoby mieć tak dobry swój najlepszy film.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13