FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rzeźnia na polskich drogach czyli o kulturze jazdy słówkilka
Autor Wiadomość
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-07-31, 20:18   

Już za drugim razem to niezły fail znowu w budynek trafić zamiast w typka....
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-07-31, 22:18   

Jakichś krzaków nawrzucałeś, ogarnij się.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-31, 22:32   

hmm
pousuwali


zdarzenie z Katowic gdzie kierownik autobusu miejskiego rozjechał ludzi, a dziewczynę zabił od ręki.

inne źródło

https://www.youtube.com/watch?v=h1-8J6IGBuk
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2021-08-01, 00:40   

A mógłbyś opisać? Bo nie mam ochoty oglądać i babrać się w prawdzie czasu i prawdzie ekranu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1639
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-01, 09:47   

Romulus napisał/a:
A mógłbyś opisać? Bo nie mam ochoty oglądać i babrać się w prawdzie czasu i prawdzie ekranu.

Jest bijatyka i kopanina na środku ulicy. Bierze w niej udział, na oko - kilkanaście osób. Nie wygląda na szarpaninę, tylko kopaninę.
Nadjeżdża autobus, trąbi, bo ci się nawalają na pasie, po którym autobus powinien jechać, zatrzymuje się.
Z bijatyki jest wypchnięta dziewczyna (w żółtym), która odbija się od tego autobusu (to nie ta).
Bijatykarze częściowo przerywają, niektórzy schodzą na bok i zaczynają się awanturować i dobijać do autobusu, podejrzewam, że m.innymi przez tę dziewczynę, która wcześniej się od autobusu odbiła.
W tym czasie jeden z nich zostaje przed autobusem - inna dziewczyna, podchodzi i próbuje go uspokajać.
Kierowca IMHO panikuje przez tych z boku i rusza do przodu, popychając dziewczynę i tego, którego uspokajała. Tylko, że dziewczyna wpada pod koła, facet się od maski odbija kilka razy.
Autobus zatrzymuje się na przystanku.
Za autobusem zaczyna biec już chyba ze 20 osób, pewnie niektórzy chcą mu powiedzieć, że przejechał dziewczynę, ale kierowca pewnie tego nie wie, wtedy autobus rusza znowu. Bo po prostu widzi tłum i ucieka.

Jak dla mnie:
- gdzie do kurwy nędzy była policja, która ma posterunek 50m dalej, a bijatyka była na środku ulicy i raczej trochę już trwała?
- kierowca spanikował, jak mu się zaczęli do autobusu dobijać - raczej nie wyglądało na pokojowe zamiary z ich strony, a wcześniej widział jak się napierdalali
- dziewczyna miała pecha, wygląda jakby rzeczywiście próbowała uspokajać jednego z tych z bijatyki
- czy poza spisaniem i sprawdzeniem pod kątem alko i prochów kierowcy autobusu - spisano i sprawdzono również tych którzy wywołali bójkę na środku ulicy?
- kierowca minimum straci pracę IMHO, bo jednak przewiózł na masce tego jednego faceta, no i spanikował i uciekł z miejsca wypadku, nawet jeśli nie wiedział, ze przejechał dziewczynę
- ale pewnie zrobią z niego kozła ofiarnego i zwalą na niego całą winę

Trojan pewnie jak zwykle już zawyrokował że kierowca autobusu to morderca itp. dokładnie tak samo jak robią już media. Nie zważając na bijatykę na środku ulicy (na środku ulicy! nie na chodniku! nie na przejściu!), której kierowca raczej sam nie rozpętał i ten kierowca zatrzymał się przed tą bijatyką, a nie wjechał w nią - dopiero później spanikował?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-01, 11:49   

jakbyś dooglądał drugi film (póki był) to policja była chwilę później - nie wiem, może 15 może 30 sek.

Romku, to do obejrzenia - bo opis jest jeszcze bardziej stronniczy/wycinkowy od filmu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-08-01, 12:40   

Człowiek to nie pomidor. Można przejechać człowieka i o tym nie wiedzieć?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1639
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-01, 12:59   

Trojan napisał/a:
jakbyś dooglądał drugi film (póki był) to policja była chwilę później - nie wiem, może 15 może 30 sek.

Romku, to do obejrzenia - bo opis jest jeszcze bardziej stronniczy/wycinkowy od filmu.

Widziałem obydwa filmiki. I ten kręcony z boku i ten z balkonu.
Widziałem policję, która pojawia się po fakcie.
W tym dwóch gliniarzy którzy idą od strony z której autobus nadjeżdżał (czyli nie od strony komisariatu) i ... radiowóz, który wyjeżdża z boku i rzuca się w pogoń za autobusem. Pytanie retoryczne - skąd wiedzieli, żeby jechać za autobusem? Dlaczego nie wysiedli, żeby się dowiedzieć co się dzieje? I dlaczego nie ruszyli się wcześniej?

Opis jest stronnicy?
w którym miejscu?
W tym, że banda najebanych napierdalała się na środku ulicy blokując przejazd autobusu?
W tym, że wbrew różnym nawiedzonym - autobus się zatrzymał, chociaż trącił wypchniętą w jego kierunku dziewczynę?
Że nie ma żadnego "wjeżdżania w grupę ludzi" w związku z tym?
Że ta grupka najebanych ciuli, próbowała wyrwać drzwi autobusu i prawdopodobnie zaatakować kierowcę?
Że ten kierowca jak dojechał do przystanku 10m dalej, to się zatrzymał, ale jak zobaczył grupkę ludzi biegnącą w jego kierunku, tą samą grupkę, która wcześniej kopała w jego autobus i siłowała się z drzwiami - dał w gaz i uciekł?

Jaki niby jest inny opis?
Że grupka przedszkolaków grzecznie przechodziła przez ulicę, a maniakalny morderca za kierownicą jeździł zygzakiem próbując ich upolować?

Grupka najebanych dupków, która musiała się ponapierdalać na środku ulicy jest pośrednio winna śmierci tej dziewczyny i zniszczenia życia temu kierowcy (bo nie wątpię, że on już ma życie zniszczone). Ten kierowca był w pracy, próbował po prostu robić to co powinien. Ale z powodu kilkunastu debili trafił na sytuację, która go przerosła - jego jedyną winą jest, ze spanikował. Ale widząc kilkunastu napierdalajacych się durniów, wiele osób by spanikowało i patrzyło tylko, żeby stamtąd uciec.
I nie - jeśli spanikował, to nie oznacza, że na kierowcę się nie nadawał.
Bo to nie on sprowokował tę sytuację, która nigdy nie powinna mieć miejsca, ani tak się zakończyć. Dlaczego ta dziewczyna musiała wyjść na ulicę, żeby próbować uspokoić jednego z tych debili? Przez kierowcę? Czy przez tych debili?

KS napisał/a:
Człowiek to nie pomidor. Można przejechać człowieka i o tym nie wiedzieć?

Po pierwsze - autobusem jednak czuć trochę mniej, niż osobówką.
Po drugie - on jej nie przejechał kołami, tylko ona była pomiędzy kołami - pewnie ją poharatał podwoziem. Tego mógł nie poczuć wcale.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-01, 13:31   

autobus "trącił" osobę
to jak sprzedać ci plaskacza.

nie grupa - a jeden sebix szarpie za drzwi - kto nie szarpał za drzwi autobusu/tramwaju niech pierwszy rzuci kamieniem (nie dotyczy obsesyjnychkierowników)
facet miał na "masce" 2 osoby (+poboczne) i rozjebał je jak w carmageddonie (sebix miał szczęście że był przodem, karyna od razu na przemiał poszła i nie wiem jak długo ją turlał pod podwoziem)

sobota 6 rano, robisz ostatnie przystanki przed zjazdem na bazę, widzisz że na środku ulicy jest jakaś ruchawka - ale uj, trąbisz jedziesz, nie reagują, hamujesz, lekko podrysowałeś jakąś karynę i pewnie sebixów, coś tam się burzą, szarpią drzwi. W dupie masz to, chce ci się spać, wyrywasz chwasty i zjeżdżasz.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-08-01, 14:26   

Trojan, nie w dupie masz to. Tylko wiesz, że jak porządnie szarpnąć to drzwi się otworzą, a wtedy wpadną sebixy i cię zmasakrują. Normalna rzecz, że chcesz spierdalać. Poza tym masz na pokładzie kilkanaście, kilkadziesiąt ludzi. I sekundy, żeby podjąć decyzję. Na tyle na co można zobaczyć na filmikach, imho, kierowca powinien być uniewinniony.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-08-01, 17:47   

O uniewinnieniu raczej nie ma mowy. Problemem i przedmiotem prawnych przepychanek będzie kwalifikacja czynu. To, że wpadł w panikę (jeśli tak było) może być okolicznością łagodzącą, ale imho nie wykluczającą. Jego pierwszym błędem było, ze za późno hamował, mimo że widział całe zdarzenie nadjeżdżając. W rezultacie zatrzymał się w miejscu zadymy, prowokując tych troglodytów do reakcji. Gdyby stanął wcześniej, spokojnie przeczekałby aż żule się rozejdą, albo rozpędzi ich policja i nie byłoby nieszczęścia. To co zrobił później to masakra. Zakładając, że ruszając do przodu liczył na to, że zejdą mu z drogi, powinien to zrobić zdecydowanie wolniej, a on po prostu wcisnął gaz i poszedł taranem. Jak można nie zauważyć, że wjeżdża się w ludzi, stojących przed przednią szybą wielką jak ekran w multipleksie?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-01, 18:06   

i medal mu dać za rozgonienie patologii


https://www.onet.pl/infor...qxvhtt,79cfc278

wolno ruszył ? nie patrzył w ogóle w najlepszym przypadku
https://youtu.be/Y5tW3hjXXN4

nie wiem czy zwróciliście uwagę - ale przez cały czas filmu dziewczyna jest pod autobusem (od momentu uderzenia)


s
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2021-08-01, 18:18   

goldsun napisał/a:

- gdzie do kurwy nędzy była policja, która ma posterunek 50m dalej, a bijatyka była na środku ulicy i raczej trochę już trwała?

Jak w tym dowcipie, czy memie z zeszłego roku. Dzwoni ktoś ze zgłoszeniem kradzieży. "Ukradli mi rower". Odpowiedź "Patrol przyjedzie za kilka godzin". "Ale złodziej był owinięty tęczową flagą i krzyczał jebać PiS". Po chwili słychać syreny policyjne w całym mieście.

No to mamy weekendowy sezon ogórkowy. Sorry, że będę wredny i nieczuły. Media wydały już wyrok. A prokurator postawił zarzuty usiłowania zabójstwa, czyli zgrał się z mediami, może jeszcze awans dostanie. Za rok, po procesie, którym pies z kulawą nogą się nie zainteresuje, bo akurat "cała Polska" będzie żyć złamaną nóżką jakiejś małej Danusi przez "kolegę" mamusi, okaże się, że prawda była inna. A może nie i może rzeczywiście to było usiłowanie zabójstwa.

Reasumując, to przypadek, który nie mówi czegokolwiek o czymkolwiek istotnym. Jakiś "szeryf" może jeszcze wyskoczy i powie coś tym biednym frajerom przed ekranami, o zaostrzaniu kar i podobne pierdolety. I tyle.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1639
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-01, 19:27   

KS napisał/a:
O uniewinnieniu raczej nie ma mowy. Problemem i przedmiotem prawnych przepychanek będzie kwalifikacja czynu. To, że wpadł w panikę (jeśli tak było) może być okolicznością łagodzącą, ale imho nie wykluczającą. Jego pierwszym błędem było, ze za późno hamował, mimo że widział całe zdarzenie nadjeżdżając. W rezultacie zatrzymał się w miejscu zadymy, prowokując tych troglodytów do reakcji. Gdyby stanął wcześniej, spokojnie przeczekałby aż żule się rozejdą, albo rozpędzi ich policja i nie byłoby nieszczęścia. To co zrobił później to masakra. Zakładając, że ruszając do przodu liczył na to, że zejdą mu z drogi, powinien to zrobić zdecydowanie wolniej, a on po prostu wcisnął gaz i poszedł taranem. Jak można nie zauważyć, że wjeżdża się w ludzi, stojących przed przednią szybą wielką jak ekran w multipleksie?

Oczywiście, że nie będzie uniewinnienia, bo jednak podjął złe decyzje, najpewniej pod wpływem paniki. Możliwe, ze również zmęczenia - w końcu był po nocce i możliwe, że to nie była jego jedyna akcja z nawalonymi debilami tej nocy.
Ale bajdurzenie, że "morderca celowo przejechał dziewczynę" to IMHO bzdura.
Tej dziewczyny IMHO mógł nie zauważyć, bo stała tuż przed maską, więc tylko czubek jej głowy w szybie mógł widzieć. A potem (tak Trojan) była już pod autobusem, więc za cholerę nie mógł jej widzieć.
Zresztą na dzisiejszym przesłuchaniu, dokładnie to powiedział.

Ale wkurwiają mnie media w tym temacie.
1. Policja nie mogła wczoraj przesłuchać świadków, bo byli tak nawaleni - świadkowie, to ci od bijatyki ... i nikomu to nie przeszkadza? Są minimum współwinni. Nikt im nie postawi zarzutów nawet o samą bójkę na środku ulicy?
2. Media od razu sprawdziły, że to matka dwójki dzieci. A czy kierowca ma rodzinę? może ma dzieci? czy ktoś sprawdził co czuje rodzina kierowcy czytając, że on jest mordercą?
Chociaż znając media - wpierdolą się w rodzinę, podsuną mikrofon i zapytają dokładnie "Twój mąż z premedytacją zabił niewinną dziewczynę, matkę dwójki dzieci, jak się Pani z tym czuje, czy już wcześniej przejawiał mordercze skłonności?" ...
3. We krwi kierowcy znaleziono antydepresanty i środki przeciwbólowe oczywiście media już to wyciągnęły - czy to przesądza o winie kierowcy? czy może oznacza, że jest zwykłym człowiekiem, bo na lekach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i antydepresantach jedzie w pracy całkiem spora część Polaków ... oczywiście tych którzy pracują, a nie są na zasiłku ...
Ale już próbują insynuować, że może leczył się psychiatrycznie, poza tym że te leki mogą źle wpływać na prowadzenie pojazdów.

Cytat:
Jak w tym dowcipie, czy memie z zeszłego roku. Dzwoni ktoś ze zgłoszeniem kradzieży. "Ukradli mi rower". Odpowiedź "Patrol przyjedzie za kilka godzin". "Ale złodziej był owinięty tęczową flagą i krzyczał jebać PiS". Po chwili słychać syreny policyjne w całym mieście.

A żebyś wiedział.
W czwartek idziemy z żoną do sklepiku obok i widzimy, ze samochody się zatrzymują, jakiś rumor się robi z przodu.
Okazuje się, że jakiś facet przeczołguje się przez ulicę (serio).
Kilka osób pomaga facetowi się pozbierać z tej ulicy, moja żona dzwoni pod 112, bo wygląda jakby zasłabł czy coś.
Faceta sadzamy na pobliskiej ławce, moja żona użera się ze 112.
112 - o co chodzi, co mu jest, na co się skarży?
- nic nie mówi, więc nie wiemy, pozbieraliśmy go z ulicy! Wygląda normalnie, ale nie potrafi utrzymać się na nogach.
112 - a na co choruje?
- skąd mamy wiedzieć, jesteśmy tylko przechodniami, którzy zobaczyli faceta leżącego na ulicy
112 - może jest pijany?
- nie wiem, nie widać, nie czuć, za bardzo nie kontaktuje
112 - to co ja mam z tym zrobić? to ja przełączę na karetkę
karetka ze 112 - podobne pytania co wcześniej, tylko w międzyczasie widać, ze facet jednak jest pijany kompletnie, tylko nie czuć po zapachu
karetka nas opierdala, że po co do nich dzwonimy
no to odpowiadamy, że to nie my dzwonimy, to 112 nas przełączyło
w końcu ktoś z karetki mówi, że przekaże, żeby policja przyjechała - bo tłumaczymy, facet nie potrafi przejść 10 kroków, tylko wali o glebę i zaczyna się czołgać. Jak się znowu zacznie czołgać przez ulice, to w końcu ktoś go przejedzie. Minimum wypadałoby go zgarnąć na Izbę Wytrzeźwień - dla jego własnego dobra.
Cała rozmowa ze 112 i karetką trwała ponad 20 minut - gdyby ten facet mial jakiś zawał czy wylew, to nie wiem czy byłby jeszcze do ratowania.
Ale w końcu - czekamy na policję, bo żona podała swoje dane i kazali nam czekać na miejscu.
W międzyczasie
- facet kilkukrotnie próbuje wstawać i pójść sobie, dwa razy nawet mu się udaje wstać, po czym, po kilku krokach znowu wali na glebę i się czołga
- jak raz walnął to przychodzi jakiś inny przepity i opierdala wszystkich, ze czemu mu nikt nie pomaga i po co policja, jemu trzeba dać dwa piwa, to pewnie mu przejdzie ...
Policja w końcu przyjeżdża po ponad 1 godzinie. Czyli od momentu kiedy zaczęliśmy zgłoszenie, minęło ponad 1.5h. Jesteśmy w centrum miasta, nie ma korków, godzina 18ta. Do głównego komisariatu w mieście (tam zawsze stoi kilka radiowozów), jest jakieś 5 minut jazdy samochodem - bez syreny i bez zbytniego pośpiechu. Spacerkiem jest jakieś 15 minut.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-02, 00:14   

goldsun - widać żeś w autobusie jechał za dziecka, a może nawet tylko słyszałeś jak ktoś opowiadał.
W nowych - a tu mamy SOlarisa nie ma że nie widzisz dorosłego człowieka przed "maską"

nudzi mnie usprawiedliwiania kierowników, bo w dupie owsiki miał, bo musiał się podrapać...
Hajto lubi to !

Pracuję na "codzień" z taką patologią - jeszcze nikogo nie zabiłem (-biliśmy).
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1639
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-02, 07:37   

Trojan napisał/a:
nudzi mnie usprawiedliwiania kierowników, bo w dupie owsiki miał, bo musiał się podrapać...

nudzi mnie to usprawiedliwianie pieszych, którzy na środku ulicy, będąc nachlani maksymalnie, musieli się napierdalać. Nudzi mnie podejście, ze pieszy może na środku ulicy robić co chce i to kierowca będzie winny, jeśli temu pieszemu coś się stanie. Nudzi mnie podejście, że piesi to święte krowy.
Nie nudzi mnie to, że wszyscy w dupie mają to czy pieszy był trzeźwy, czy nawalony jak stodoła, tylko mnie wkurwia.
I tak samo wkurwia brak drugi równowagi:
- jak kierowca szeryfuje, wymusza pierwszeństwo, jest agresywny - to jest zły i należy go zgnoić (generalnie zgadzam się, ze należy go ukarać, żeby nie było wątpliwości)
- jak pieszy wymusza pierwszeństwo, jest agresywny - to nieistotne, pieszemu wolno


Trojan napisał/a:
Pracuję na "codzień" z taką patologią - jeszcze nikogo nie zabiłem (-biliśmy).

Widocznie w tej patologii, z którą pracujesz, nie masz kierowców ...
bo z Twoich wypowiedzi wynika wyraźnie, że jak widzisz kierowcę, to pierwszy chwytasz za bejsbola i rzucasz się z rządzą mordu - nie wątpię, że w tej sytuacji z autobusem, biegłbyś z jakąś sztachetą wyrwaną z płotu na czele z wrzaskiem "zajebać skurwysyna".
Dlatego właśnie Trojan - nie rozumiesz że kierowca mógł się przestraszyć i spanikować. Bo Ty nie byłbyś po stronie tego kierowcy, tylko po stronie tego tłumu, który by go atakował.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-08-02, 10:18   

goldsun weź jakiś nervosan przed pisaniem posta, albo chociaż zimny prysznic.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-08-02, 10:23   

Zarzut zabójstwa w ustach ziobrowskiej prokuratury nic dla mnie nie znaczy. To tylko szeryfowanie pod publiczkę. By orzec zabojstwo konieczna jest intencja zabicia albo świadome postępowanie o wysokim prawdopodobieństwie zabicia. Nie wierzę, by tak było w tym przypadku. Inaczej musiałbym zakładać, że każdy typ na ulicy może łatwo zareagować zabójstwem na byle odstające od normy zdarzenie.

Natomiast zakładając prawdziwość doniesień o - a) silnych lekach, których nie powinno się brać podczas prowadzenia pojazdów, bo mogą wpływać na zdolności kognitywne oraz b) wielu wcześniejszych przewinieniach drogowych - sprawiedliwa kwalifikacja, jaką ja widzę, to spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wplywem srodkow psychoaktywnych (do 12 lat w wiezieniu).

Jego reakcja mimo wszystko byla totalnie nieadekwatna do sytuacji, wiec jesli ocenil tę ostatnią w tak szalony sposob za sprawa srodkow, ktore bral majac swiadomosc ich potencjalnego wplywu, to lata za kratami sa nieodzowne.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-02, 12:05   

akurat mandatów dla kierownika autobusu w ciągu x lat pracy to raczej betka - tym bardziej że pkt nie wyrobił.

Nowy Jork 5:00 rano. Jedziesz kurs (ostatni albo pierwszy w zależności od źródeł), sobota więc pusto. Przed sobą widzisz jakąś zadymę na ulicy, trąbisz dzwonisz ale nie zwalniasz - w końcu jesteś u siebie a oni nie. nie reagują, dajesz po hamulach. Lekko przestawiłeś jakąś dziunię i sebixów - niech wiedzą. Widać wkrw , krzyczą, jeden szarpie za drzwi. O takiego uja, ty masz przystanek za 10 m. Odpalasz silnika, nie zauważasz że wciągnąłeś kogoś pod koła, jeden sebix umyka - dobrze mu tak. Podjeżdżasz na przystanek - czekasz, ale widzisz że sebixy nie mają dość, szukają dymu. Spierladasz.

fabularyzowane.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-08-02, 12:20   

Trojan, wiemy, że masz zdiagnozowaną obsesję na punkcie kierowców, ale skoro dosadnie wyraziłeś już swoje zdanie wcześniej, to powtarzanie tego w kółko zaczyna być biciem piany, nie uważasz?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-02, 12:45   

od razu obsesję
po prostu obrazowy opis sytuacyjny
można w pkt

to że sebixy szarpały się o 5czy6 rano(week) na środku ulicy - niech rzuci kamieniem kto nie widział podobnej akcji
gdyby szeryf z autobusu zatrzymał się jak bozia nakazuje przed akcją nic by się nie stało.
"lekkie" uderzenie autobusem w karynę i sebixów (lekkie czyli poniżej 7 dni) wywołało całkiem naturalną reakcję agresji
a potem to już sie potoczyło..
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-08-02, 12:53   

Trojan napisał/a:
od razu obsesję
po prostu stronniczy opis sytuacyjny
poprawiłem
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-02, 12:55   

Fidelito, dla ciebie każdy pieszy to cel. Wiem.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-08-02, 12:58   

Głupiś jak zwykle.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-08-02, 13:16   

Właśnie czytam, że internety robią też potwora z tej dziewczyny. Śjakieś trolle wbijają na jej konto FB i robią sobie śmieszki. Ludzie mają ostro najebane w dyniach.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1639
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-02, 13:19   

dworkin napisał/a:
Natomiast zakładając prawdziwość doniesień o - a) silnych lekach, których nie powinno się brać podczas prowadzenia pojazdów, bo mogą wpływać na zdolności kognitywne oraz b) wielu wcześniejszych przewinieniach drogowych ...

Ad.a. - nie zauważyliście, że nawet prokuratura mówi, że dopiero badania i specjaliści mogą się wypowiedzieć czy faktycznie leki (podkreślę LEKI, a nie narkotyki, wódka, czy dopalacze) mogły wpłynąć na jego takie zachowanie?
Ad.b. - "wiele wykroczeń" - na bardziej kurewsko media nie mogą do tego podejść - kolejne jednostronne przekazywanie informacji. Jakie wykroczenia? Konkretnie? Przejechał wcześniej kogoś? Potrącił przynajmniej?
To, że facet od 10 lat jeździł jako kierowca autobusu, też wiele osób i mediów pomija. Jeśli jeździł - nikt go nie zwolnił, to może jednak się na kierowcę nadawał? Strzelanie teraz, że miał jakieś wykroczenia drogowe, to jest "szukanie co by tu pasowało do teorii, że ma być mordercą".


dworkin napisał/a:
Jego reakcja mimo wszystko byla totalnie nieadekwatna do sytuacji, wiec jesli ocenil tę ostatnią w tak szalony sposob za sprawa srodkow, ktore bral majac swiadomosc ich potencjalnego wplywu, to lata za kratami sa nieodzowne.

Ale sytuację nie on sprowokował. On źle zareagował, le całą sytuacja wyniknęła nie z jego zachowania.
Sytuację sprowokowała banda nawalonych debili.
Gdyby oni nie urządzili sobie bójki na środku ulicy - nic by się nikomu nie stało, obojętnie czy kierowca byłby na lekach, czy nie i obojętnie ile by miał wcześniej na koncie wykroczeń i jakich.
Likwidować należy prawdziwe przyczyny, a nie iść po linii najmniejszego oporu i szukać kozła ofiarnego.
W tamtym miejscu, w porach nocnych, banda nawalonych debili idąca środkiem ulicy - nie jest niczym dziwnym. I wszyscy to olewają. Od minimum 20 lat - 20 lat temu, dorabiałem będąc na studiach i nie raz zdarzało mi się wracać właśnie z przystanku tam (na Stawowej), w godzinach późno nocnych. I często się zastanawiałem - czy na pewno wrócę, jeśli się jakaś banda "przetoczy".
Z Mickiewicza, kiedyś ze Stawowej (to ta przecinająca) i z równoległej do Mickiewicza - Skargi, odjeżdżają autobusy w chyba wszystkich kierunkach Śląska. Nie tylko do dzielnic Katowic, ale i do Zabrza, Gliwic, Chorzowa, Bytomia i Tarnowskich Gór (może i innych, ale te wiem na pewno bo nie raz korzystałem). I są to przystanki najbliżej Rynku, dworca, knajp na Stawowej i knajp na Mariackiej. Więc w oczywisty sposób - to jest cel wszystkich, którzy zaimprezowali i będą wracać do domów "na promilach". I tych grzecznych i tych szukających jeszcze możliwości powyżywania się.
Dlatego mnie wcurwia brak policji, bo tam policja, w godzinach "powrotów z imprez" powinna być cały czas, tak samo jak na Rynku. I dopiero jak się wyeliminuje pijanych debili ze środka ulicy, będzie można mówić o "spróbowaliśmy coś naprawić".

I Uwaga do Trojana - dopiero wyeliminowanie wszystkich pijanych debili ze środka ulicy, obojętnie czy tych za kółkiem, czy na nogach, spowoduje faktycznie zmniejszenie zagrożeń tak dla kierowców jak i pieszych.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-08-02, 14:12   

MrSpellu napisał/a:
internety robią też potwora z tej dziewczyny
Dziewiętnastoletnia matka dwójki dzieci napierdalająca się o 5 rano na ulicy. W sumie ok, ale...
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-08-02, 14:51   

Fidel-F2 napisał/a:
Dziewiętnastoletnia matka dwójki dzieci napierdalająca się o 5 rano na ulicy. W sumie ok, ale...

Nie trolluj, misiu. Na żadnym filmie nie widać, żeby się napierdalała, nie wykazywała też żadnych wrogich zamiarów wobec autobusu. Widać, że raczej próbuje kogoś uspokoić. W momencie, gdy autobus ruszył stała parę metrów przed nim, obrócona do niego plecami.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-08-02, 14:56   

Potrafisz przeczytać chociaż jedno zdanie ze zrozumieniem? Czy tak pierdolisz od rzeczy bo się nudzisz i lubisz potrollować?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-02, 15:15   

goldsun - jak zwykle tl;dr
ale
ja się całkowicie zgadzam co do tzw mandatów - kierownik autobusu z wieloletnim stażem to normalnie musi je mieć.

i nie - on sprowokował sytuację uderzając za pierwszym razem w grupkę na ulicy. Potem mamy już eskalację.
gdyby się zatrzymał metry przed - i przeczekał jak każdy normalny nie byłoby sprawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13