FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-05, 08:41   

fdv napisał/a:


Trzeba by dodać że teraz to wydają też Kresa tak więc skreślać FS tylko dlatego że to FS jest niepoważne.


Ale wydają bardzo "niepoważnie", więc może jednak skreślić? ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2021-08-05, 08:44   

Ja nie skreślam FS, tylko ich ksiażek nie czytam. Skreśliłem za to Kresa, ponieważ próbowałem słuchać tych książek i odpadłem na pierwszym tomie. Już do nich nie wrócę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-08-05, 08:45   

Niepoważna to była limitowana ilość od Sedeńki. Nawet to jego wydanie miałem kupić ale najzwyczajniej w świecie zapomniałem, a jak mi się przypomniało.... no wiadomo jaki jest finał skazany na wydanie FS
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-05, 08:53   

A jednak skleroza boli, a najłatwiej obarczyć winą wydawcę, bo seria była zbyt limitowana ;) :-P
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2021-08-05, 11:34   

Niepoważna to była ta lista nazwisk lepszych od Martina i ogólnie liczba postów którą tutaj wyprodukowaliście ostatnio. Z pół godziny mi zeszło przejście przez te tony offtopów, a nie zaglądałem przez tydzień. Mam wrażenie, że to jedyny aktywny topik na tym forum? Może trzeba go podzielić na inne: MAG - ogłoszenia, MAG - dyskusje, MAG - zapytania i spekulacje, MAG - offtop.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-08-05, 12:51   

Dobrze, że tematy polityczne nie zeszliśmy --_-
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-05, 13:41   

to w wątku FS
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2021-08-05, 14:10   

AM napisał/a:
Sędzia napisał/a:
AM napisał/a:

Na allegro na moment wróciły stare ceny.


Biorąc pod uwagę, że nakład wyprzedał się wyjątkowo szybko, podejrzewam dodruk jeszcze w tym roku. A swoją drogą, to chyba nikt się w wydawnictwie nie spodziewał takiego wyniku.


Dodruk będzie jeszcze w tym miesiącu. Nie jest tak, że tej książki nigdzie nie ma. Po prostu zniknęła z magazynu naszego dystrybutora, a to oznacza, że również z księgarni internetowych. Ciągle, jednak jest do kupienia w Empiku i Świecie Książki (księgarnie stacjonarne mają ponad 1000 egzemplarzy).


@AM
Panie Andrzeju, a czy tomy 3 i 4, "Wspomnienie lodu" i "Dom łańcuchów", w twardej, pojawią się jeszcze w waszej księgarni?



fdv napisał/a:
Niepoważna to była limitowana ilość od Sedeńki. Nawet to jego wydanie miałem kupić ale najzwyczajniej w świecie zapomniałem, a jak mi się przypomniało.... no wiadomo jaki jest finał skazany na wydanie FS


Gdy patrzę na oprawionego w kartonową kopertę Króla bezmiarów, okładkowa 59.90zł, obok pierwszego Malazańskiej, okładkowa 49.00zł, to mam wrażenie, że niepoważny jestem ja, że to kupiłem. :-P
Od Sedeńki miała szpetne okładki, a tłumaczenie, że jak postawię na półce, to i tak będzie widać tylko grzbiety jednak nie przekonało.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-08-05, 14:16   

Polecam ebooki w takich przypadkach. Nie ma problemów, że okładka brzydka, że papier za biały/żółty. A i cena prawie zawsze dużo znośniejsza. Ja za dwie pierwsze części Kresa zapłaciłem po ok. 20 zł (o dziwo PG trochę drożej, KB taniej). GL cz. 1 jest teraz za ~22,50, ale chyba i tak poczekam na jakąś promocję.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-05, 14:30   

kurfa, książka kosztuje tyle co obiad w średniej knajpie
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2021-08-05, 17:53   

Pinon napisał/a:

Panie Andrzeju, a czy tomy 3 i 4, "Wspomnienie lodu" i "Dom łańcuchów", w twardej, pojawią się jeszcze w waszej księgarni?


Tak, ale nie wiem, kiedy pojawią się dodruki 3 i 4 tomu. Na razie będzie 1 i 2.
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2021-08-05, 18:51   

toto napisał/a:
Polecam ebooki w takich przypadkach. Nie ma problemów, że okładka brzydka, że papier za biały/żółty. A i cena prawie zawsze dużo znośniejsza. Ja za dwie pierwsze części Kresa zapłaciłem po ok. 20 zł (o dziwo PG trochę drożej, KB taniej). GL cz. 1 jest teraz za ~22,50, ale chyba i tak poczekam na jakąś promocję.


Długo czekałem na "nowy papier". ;)


AM napisał/a:
Pinon napisał/a:

Panie Andrzeju, a czy tomy 3 i 4, "Wspomnienie lodu" i "Dom łańcuchów", w twardej, pojawią się jeszcze w waszej księgarni?


Tak, ale nie wiem, kiedy pojawią się dodruki 3 i 4 tomu. Na razie będzie 1 i 2.


Świetnie.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-05, 18:54   

Wygląda na to, że mamy książkowe Eldorado w MAG-u. Liczne dodruki, piękne zapowiedzi, drukarnie nie nadążają... ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2021-08-06, 16:02   

AM napisał/a:
Romulus napisał/a:


WRACAJĄC do wydawnictwa, trochę prywaty ode mnie. Czy coś wiadomo na temat audiobooków Joe Abercrombiego? Czy wydawnictwo ma na to jakiś wpływ? Bo wyszedł tylko pierwszy tom, "Ostrze", jak zwykle świetnie przeczytany przez Filipa Kosiora. Będą kolejne, coś wiecie?


- Bramy domu umarłych - 2021-08-27
- Gdyż jest nas wielu - 2021-08-13
- Nim zawisną - 2021-10-15

//piwo //piwo //piwo
Będzie to zatem okazja, aby sobie MKP przypomnieć, bo wciąż czasu nie mam, aby wrócić do lektury. A i trochę się boję, bo moje ostatnie powroty kończą się na ogół wietrzeniem półek. Abercrombie nie zawiedzie, tu nie mam wątpliwości. :-) Będzie fajna jesień w aucie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-06, 16:21   

Wcześniej lub później, rozczarowanie Eriksonem jest nieuniknione.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2021-08-06, 16:37   

Romulus napisał/a:
Będzie fajna jesień w aucie.
Słucham teraz Axis mundi Wiktora Trojana. Spróbuj.

ASXnew napisał/a:
Wcześniej lub później, rozczarowanie Eriksonem jest nieuniknione.
+1
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-08-06, 17:02   

ASXnew napisał/a:
Wcześniej lub później, rozczarowanie Eriksonem jest nieuniknione.
Dlatego ja nawet nie próbuję pierwszego podejścia ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2021-08-06, 19:30   

Zuch
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 658
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2021-08-08, 14:15   

AM napisał/a:
Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Nie ma szans na żadnego Sandersona we wrześniu-październiku. W listopadzie chcielibyśmy hybrydowe Ostatnie Imperium 1-3. A co z resztą, zobaczymy.

Panie Andrzeju, już nie mogę się połapać co właściwie znaczy w tym przypadku wydanie hybrydowe. Dawno temu zapowiadamo wydanie jublieuszowe Sandersona, ale teraz już nie wiem czym ono właściwie miało się wyróżniać? Ilustracjami? Bo zakładam, że nie chodziło o skórzane oprawy i autografu autora. W międzyczasie wydaliście wydania poprawione np. Słów światłości. Teraz mają być wydania hybrydowe, czyli właście jakie? Okładki takie jak w ostatnim wydaniu twardookładkowym a w środku co ma być właściwie specjalnego?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2021-08-08, 14:37   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Nie ma szans na żadnego Sandersona we wrześniu-październiku. W listopadzie chcielibyśmy hybrydowe Ostatnie Imperium 1-3. A co z resztą, zobaczymy.

Panie Andrzeju, już nie mogę się połapać co właściwie znaczy w tym przypadku wydanie hybrydowe. Dawno temu zapowiadamo wydanie jublieuszowe Sandersona, ale teraz już nie wiem czym ono właściwie miało się wyróżniać? Ilustracjami? Bo zakładam, że nie chodziło o skórzane oprawy i autografu autora. W międzyczasie wydaliście wydania poprawione np. Słów światłości. Teraz mają być wydania hybrydowe, czyli właście jakie? Okładki takie jak w ostatnim wydaniu twardookładkowym a w środku co ma być właściwie specjalnego?


To skomplikowana sytuacja. We wszystkich jubileuszowych książkach Sandersona zmodyfikowano tekst (na razie to mniej niż połowa jego tytułów). Musimy dostosować nasze przekłady do nowych wersji. Stare wersje mają odejść w niebyt. To jedna sprawa. Druga polega na tym, że chcemy zmienić okładki. I to nie ma związku z wydaniami jubileuszowymi. Problem polega na tym, że na niektóre wersje jubileuszowe trzeba będzie czekać wiele lat... Wersje hybrydowe są rozwiązaniem przejściowym. Modyfikujemy środki, dodajemy grafiki, teksty itd., ale okładki zostają te same. I jednocześnie w przypadku niektórych tytułów w następnym roku startujemy z zupełnie nowymi edycjami (które będą miały inne okładki, ale już zawartość wersji hybrydowych). Na pierwszy rzut idą Elantris, Z mgły zrodzony, Bohater wieków i Studnia wstąpienia.

Słowa światłości to osobna sprawa. Wersja poprawiona to jedno, jubileuszowa druga (na wersję jubileuszową poczekamy ładnych parę lat).

Wersja jubileuszowa to tylko termin roboczy. Nasze książki nie muszą tak wyglądać. Istotna jest aktualizacja tekstów książek.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 658
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2021-08-08, 16:24   

Dziękuję bardzo, wreszcie zrozumiałem - nie zdawałem sobie sprawy, że te wersje dopiero powstają i ich wydawanie może się przeciągnąć na kilka lat.
Żeby więc zobaczyć co i do jakiego stopnia autor pozmieniał w poszczególnych książkach trzeba poszukać jego wyjaśnień. Poczytałem na razie o zmianach w Elantris gdzie zmiany są przeważnie drobne (chociaż mogą obejmować też dopisane sceny), za to rozbudowano dodatki włącznie z zestawem scen wyciętych z tekstu. Zakładm, że to wszystko ukaże się w tej formie również w polskim wydaniu?
Chyba zachowam na razie obecne wydania w spójnej szacie graficznej i poczekam sobie na nowe okładki.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Duqeeh


Posty: 18
Wysłany: 2021-08-09, 13:50   

Czy te nowe edycje (okładki) mają w przyszłości całkowicie zastąpić obecne wersje? Czy na przykład kolejne mistborny, lub Stormlighty, które Sanderson będzie pisał po 2023 i później, będą już u Was tylko w tej nowej oprawie graficznej i nie będą spójne z obecnymi wersjami?

Nie miałbym z tym problemu, Stormlight 6-10 to w zasadzie już będzie coś oddzielnego od Stormlight 1-5, więc i inna oprawa byłaby uzasadniona. To samo z "erami" mistborna. Oby tylko w takiej sytuacji udało się dostać Stormlight 5 i Mistborn 4 w obecnej szacie graficznej.
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2021-08-09, 15:10   

Duqeeh napisał/a:
Czy te nowe edycje (okładki) mają w przyszłości całkowicie zastąpić obecne wersje? Czy na przykład kolejne mistborny, lub Stormlighty, które Sanderson będzie pisał po 2023 i później, będą już u Was tylko w tej nowej oprawie graficznej i nie będą spójne z obecnymi wersjami?

Nie miałbym z tym problemu, Stormlight 6-10 to w zasadzie już będzie coś oddzielnego od Stormlight 1-5, więc i inna oprawa byłaby uzasadniona. To samo z "erami" mistborna. Oby tylko w takiej sytuacji udało się dostać Stormlight 5 i Mistborn 4 w obecnej szacie graficznej.


W przypadku już wychodzących serii, jak Archiwum, będziemy ciągnęli wszystkie wersje okładkowe.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2021-08-09, 15:27   

Romulus napisał/a:
Ja nie skreślam FS, tylko ich ksiażek nie czytam. Skreśliłem za to Kresa, ponieważ próbowałem słuchać tych książek i odpadłem na pierwszym tomie. Już do nich nie wrócę.

Ciekawe jak pp latach bym to odebrał, bo te poand 10 lat temu podobał mi sie bardziej niz Wiedźmin. Jednak poczekam az wydadza całość, znaczy dokończą cykl (bo dopiero wtedy uwierzę, że Kres do dopisał).

Widzę że spór fanów s-f z fanami fantasy o to czy fantasy to w ogole literatura ma sie całkiem dobre ;-)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
0lukasz0

Posty: 12
Wysłany: 2021-08-12, 23:30   

Panie Andrzeju jaka jest szansa na dodruk:
Miecz i cytadela, Gene Wolfe
Ślepe stado, John Brunner
Odwrócony świat, Christopher Priest?

Trawa, nie jest w planach na przyszły rok, ale czy w ogóle nie ma szans na dodruk czy jeszcze nie wiadomo?
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2021-08-13, 13:00   

0lukasz0 napisał/a:
Panie Andrzeju jaka jest szansa na dodruk:
Miecz i cytadela, Gene Wolfe
Ślepe stado, John Brunner
Odwrócony świat, Christopher Priest?

Trawa, nie jest w planach na przyszły rok, ale czy w ogóle nie ma szans na dodruk czy jeszcze nie wiadomo?


Wolfe i Brunner na pewno. Na Priesta jest szansa. Rozmawiamy z agentem. Trawa... zobaczymy.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-13, 13:15   

0lukasz0 - jakim cudem udało ci się ni kupić Wolfa do tej pory ?
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-13, 13:17   

Jeśli z "Trawą" się uda, to przy okazji może i inne książki Tepper by się (u)dało? ;)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1889
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-08-13, 14:04   

Ta Trawa to faktycznie taka dobra? Bo ją zarzuciłem po kilku stronach.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-13, 14:14   

m_m napisał/a:
Ta Trawa to faktycznie taka dobra? (..)


Palona najlepsza! :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,61 sekundy. Zapytań do SQL: 14