FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
W co gramy?
Autor Wiadomość
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-01-02, 12:38   

to nie jest najgorszy rodzaj śmierci, jaki może cię spotkać
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-03, 08:32   

Prawie zjechałem na niewygodnym krześle.

Moje pierwsze wrażenia:

Doceniam, ale chyba nie lubię tej gry.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-04, 22:04   

Battletech
Po misji z "księżniczką" dorobiłem się już trzech assaultów.
Wolna ta lanca jak nie wiem... ledwie obroniłem miasto, bo tak się wlekli
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-01-05, 07:21   

Czuję ten ból, jak się przywykło do pomykania lekkimi zabawkami, to majestatyczne truchtanie po 4 pola w ostatniej inicjatywie trochę doskwiera. Ale przeciwnikowi bardziej doskwiera ten przytłaczający firepower w niezabijalnych machinach, który przeciw niemu wytoczysz :badgrin: Wczoraj robiłem pierwszy kontrakt z całkowicie szturmową lancą, przeciwnik miał dwie ciężkie z tych cięższych (siakieś Jagermechy i Catapulty do dalekiego wkurwiania, paru drani do brudnej roboty w typie Black Knighta, do tego Battlemaster i King Crab na osłodę). Kłopot w tym, że ja miałem Highlandera wypluwającego 55 LRM-ów na rundę, snajpera Battlemastera na AC5 i wiązce rakiet, drugiego Highlandera z tym rześkim i rumianym lostechem sprezentowanego przez księżniczkę (Gauss cannon //slina ) i gwiazdę wieczoru, czyli King Craba z AC20 i tyloma SRMami, że wszystkich nie zjesz za jednym posiedzeniem. King Crab to w ogóle moja największa miłość do tej pory, rusza się jak wóz z węglem, ale ilość ognia potrzebna, żeby go rozmatrioszyć jest po prostu absurdalna; wsadziłem do niego pilota z Bulwarkiem i ruchem po strzale, ładuję bydlaka przeciwnikowi w samo sedno i zbieram ogień dopóki nie zrobi się za gorąco, w tym czasie reszta lancy ma całkowity spokój i może sobie dowolnie wybierać cele. A jak się robi za gorąco, ładuję salwę pożegnalną, odskakuję na kolejną linię obrony (w cover, ewentualnie można wspomóc się Vigilance) i dalej w koło Macieju; jak się znudzi albo pojawi się okazja, można dać w mordę albo wskoczyć przeciwnikowi na plecy (jeszcze nikt nie ustał salwy z AC20 i wiązki rakiet w tylny pancerz). Dwie słabe strony to stabilność (parę razy skoncentrowany ogień mi go wykopyrtnął zanim zdążyłem zareagować, ale nawet na glebie skurwiel jest w opór twardy) i przegrzewanie, ale priorytetem był pancerz, dopalacze i siła ognia, więc dla wszystkich wentylatorów już nie stało miejsca.
Jump jety mocno poprawiają mobilność szturmówek, zwłaszcza w górach czy w lasach, gdzie bieganie traci na wartości, ale Locusta i tak nie prześcigniesz. Dlatego inwestuję w zasięg, mam w zasadzie 3 mechy skrojone pod LRMy/AC5/PPC, nie muszę być fizycznie na miejscu jesli tylko widać cel.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-05, 09:22   

Mam jakiś problem z Disco Elysium.

Z jednej strony, kurwa, jakie to wszystko fajne. Inland empire! Visual calculus! Świetne dialogi (zwłaszcza te wewnętrzne), ciekawe mechaniki, gęsty lore. Z drugiej strony po dwóch wieczorach jestem śmiertelnie znudzony, mam dość i nie chce mi się w to już grać. To trochę jak z książką, która od pierwszych stron wita Cię mocnym pierdolnięciem, ale w trakcie lektury dość szybko odkrywasz, że autor to co najlepsze zaserwował Ci na samym początku i czujesz, że reszta będzie taka se. Za kilka miesięcy zrobię drugie podejście, może to tytuł z cyklu "muszę mieć nastrój" //spell
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-01-05, 09:26   

Podejrzewam, że winna jest Twoja powolna, acz nieubłagana transformacja ze zblazowanego hipsterskiego pindola w himbo //panda Trudno o immersję, jak się bierze na klatę samochód klasy C //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-05, 09:35   

No mam tu potężny problem z immersją. Nie potrafię się przestawić z mentalnści powergamingowej na takie podejście, że w tej grze najciekawsze są porażki. Trzeba tu umieć zaakceptować cringe, zanurzyć się w nim i czerpać z tego przyjemność. A ja tego nie potrafię. Nic tu dla mnie nie ma.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-01-05, 09:53   

Ale zwycięstwa też są interesujące i ważne, np. takie triumfy, że tylko raz puścisz pawia przy oględzinach wisielca :mrgreen:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-01-05, 10:32   

MrSpellu napisał/a:
No mam tu potężny problem z immersją. Nie potrafię się przestawić z mentalnści powergamingowej na takie podejście, że w tej grze najciekawsze są porażki. Trzeba tu umieć zaakceptować cringe, zanurzyć się w nim i czerpać z tego przyjemność. A ja tego nie potrafię. Nic tu dla mnie nie ma.
Sam polecałeś mi Hadesa w którego notabene tez nie mogę grać, drażni mnie to zaczynanie od nowa //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-01-05, 10:55   

Mnie też Disco Elysium znudziło, a nawet nie kupiłem, o graniu nie wspominając.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-05, 11:04   

utrivv napisał/a:
MrSpellu napisał/a:
No mam tu potężny problem z immersją. Nie potrafię się przestawić z mentalnści powergamingowej na takie podejście, że w tej grze najciekawsze są porażki. Trzeba tu umieć zaakceptować cringe, zanurzyć się w nim i czerpać z tego przyjemność. A ja tego nie potrafię. Nic tu dla mnie nie ma.
Sam polecałeś mi Hadesa w którego notabene tez nie mogę grać, drażni mnie to zaczynanie od nowa //utrivv


A grałeś wcześniej w jakieś roguelike? Bo jak tak i nie podchodziło, to sam sobie jesteś winien :P

Stary Ork napisał/a:
Ale zwycięstwa też są interesujące i ważne, np. takie triumfy, że tylko raz puścisz pawia przy oględzinach wisielca


3% szans na sukces i zdałem, także nie było pawia :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-01-05, 11:07   

MrSpellu napisał/a:
3% szans na sukces i zdałem


Kantorowska precyzja :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-01-05, 13:01   

MrSpellu napisał/a:

To trochę jak z książką, która od pierwszych stron wita Cię mocnym pierdolnięciem, ale w trakcie lektury dość szybko odkrywasz, że autor to co najlepsze zaserwował Ci na samym początku i czujesz, że reszta będzie taka se. Za kilka miesięcy zrobię drugie podejście, może to tytuł z cyklu "muszę mieć nastrój" //spell


Jeśli poddałeś się zanim dotarłeś na drugą stronę kanału, to straciłeś wiele zabawy.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-05, 13:49   

Trudno.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-08, 21:26   

no wiesz, grałem w Battletecha w czasach gdy było do tego potrzebne kartka i ołówek
Obecnie moja podstawowa lanca to 100/95/90/85 - gdzie 85 jest nastawiona na szybkość ;) (żabie skoki). Cenię sobie też otwieracz do konserw czyli AC120.
jednakowoż są misje gdzie assaultowa lanca nie daje rady bo nie nadąża, a zasięg to nie wszystko. Np obrona obiektu gdzie wyrzucają cię po drugiej stronie miasta a wróg jest 2 tury od zasięgu w którym wali w budynek i po misji, albo konwoje...
Bierę wtedy Katapultę albo Dragona nastawione na zasięg ruchu.

btw. rozczarowuje mały wachlarz plansz gry... w tych czasach ograniczać się do nie wiem, 10 ? może 15 (ale to chyba za dużo) terenów ??? spore niedopatrzenie.
w sumie zacząłem ograniczać sie tylko do misji scenariuszowych, bo sama rozgrywka taktyczna mnie już zaczyna nudzić.
Na tablicy pamięci jeszcze nikogo nie wpisałem,
jestem na etapie "po misji" w której miałem uwolnić tego doradcę...






Stary Ork napisał/a:
Czuję ten ból, jak się przywykło do pomykania lekkimi zabawkami, to majestatyczne truchtanie po 4 pola w ostatniej inicjatywie trochę doskwiera. Ale przeciwnikowi bardziej doskwiera ten przytłaczający firepower w niezabijalnych machinach, który przeciw niemu wytoczysz :badgrin: Wczoraj robiłem pierwszy kontrakt z całkowicie szturmową lancą, przeciwnik miał dwie ciężkie z tych cięższych (siakieś Jagermechy i Catapulty do dalekiego wkurwiania, paru drani do brudnej roboty w typie Black Knighta, do tego Battlemaster i King Crab na osłodę). Kłopot w tym, że ja miałem Highlandera wypluwającego 55 LRM-ów na rundę, snajpera Battlemastera na AC5 i wiązce rakiet, drugiego Highlandera z tym rześkim i rumianym lostechem sprezentowanego przez księżniczkę (Gauss cannon //slina ) i gwiazdę wieczoru, czyli King Craba z AC20 i tyloma SRMami, że wszystkich nie zjesz za jednym posiedzeniem. King Crab to w ogóle moja największa miłość do tej pory, rusza się jak wóz z węglem, ale ilość ognia potrzebna, żeby go rozmatrioszyć jest po prostu absurdalna; wsadziłem do niego pilota z Bulwarkiem i ruchem po strzale, ładuję bydlaka przeciwnikowi w samo sedno i zbieram ogień dopóki nie zrobi się za gorąco, w tym czasie reszta lancy ma całkowity spokój i może sobie dowolnie wybierać cele. A jak się robi za gorąco, ładuję salwę pożegnalną, odskakuję na kolejną linię obrony (w cover, ewentualnie można wspomóc się Vigilance) i dalej w koło Macieju; jak się znudzi albo pojawi się okazja, można dać w mordę albo wskoczyć przeciwnikowi na plecy (jeszcze nikt nie ustał salwy z AC20 i wiązki rakiet w tylny pancerz). Dwie słabe strony to stabilność (parę razy skoncentrowany ogień mi go wykopyrtnął zanim zdążyłem zareagować, ale nawet na glebie skurwiel jest w opór twardy) i przegrzewanie, ale priorytetem był pancerz, dopalacze i siła ognia, więc dla wszystkich wentylatorów już nie stało miejsca.
Jump jety mocno poprawiają mobilność szturmówek, zwłaszcza w górach czy w lasach, gdzie bieganie traci na wartości, ale Locusta i tak nie prześcigniesz. Dlatego inwestuję w zasięg, mam w zasadzie 3 mechy skrojone pod LRMy/AC5/PPC, nie muszę być fizycznie na miejscu jesli tylko widać cel.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-16, 01:50   

skupiłem się na głównym wątku (tylko) i w miarę szybko skończyłem.
W ostatniej walce spotykasz osławionego BurgerKinga
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-01-28, 11:10   

Bry. Wstaem waśnie. wczoraj mię naszło, popykam se w Cywilizację. Siadłem wieczorem na luziku, tak obok ósmej, no i pierwszy raz jak spojrzałem na zegarek to była 5.20. Czarna dziura.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-01-28, 12:39   

A którą grasz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-01-28, 12:42   

VI z dodatkami. Napierdalam wszystkich jako Harald.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-01-28, 12:47   

Mam tak samo, ostatnio głównie Gathering Storm. 90% Sumerem - Gilgamesz. Czasem, dla higieny jakąś losową cywilizacją.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-01-28, 13:05   

Wróciłem do tego po prawie półtora roku przerwy, bo kradło mi za dużo czasu. Wtedy rajcowało mnie granie Wiktorią na realnej mapie świata i sprawdzanie, czy da się odtworzyć Imperium Brytyjskie, gdzie słońce nigdy nie zachodzi. Nie było łatwo, ale się dało. Teraz bawię się na wygenerowanych mapach.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-28, 17:04   

ja tylko w generowanych

ale nie grałem w Civka z 5 lat już
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-02-02, 14:07   

Pograłem w Civkę Cyrusem, pierwszy raz, całkiem ciekawe opcje daje.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-15, 07:45   

Za nieduże pieniądze nabyłem X-Com 2 z dodatkami i wsiąkłem znów. Niby znajome, ale w porównaniu z jedynką (a nawet z gołą dwójką) jednak mocno zmienione - bardzo mi się podoba mechanika zmęczenia czy więzi między żołnierzami, z drugiej strony presja projektu Awatar powoduje spory dyskomfort //panda Jest grane.
Nawiasem, wraz z wprowadzeniem dronów dla specjalistów i rozwinięciem hakowania ta gra coraz bardziej przypomina Infinity, i to jest dobre. Spellu, odkopujemy system? Może wreszcie bym pomalował moich spejs muslimów //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-02-19, 22:12   

Stary Ork napisał/a:
Nawiasem, wraz z wprowadzeniem dronów dla specjalistów i rozwinięciem hakowania ta gra coraz bardziej przypomina Infinity, i to jest dobre. Spellu, odkopujemy system? Może wreszcie bym pomalował moich spejs muslimów


Też miałem takie odczucia. Figurek nie wyjebałem, ale jak sobie przypomnę, że miałbym pałować się znowu z tymi małymi detalami...

Z drugiej strony pomalowałbym to szybciej niż nurgli //mysli

Z trzeciej strony oszukuję się, że będę miał na to czas //mysli

Z czwartej strony chyba jednak wolę pocykać se foty //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-03-06, 23:13   

Dla rozluźnienia pykam w stare

HotLine Miami

Prostota, brutalność, kombosy, genialna pikseloza, przegenialna muza, żadnych loaderów i innych wkurwiaczy :)
10/10
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-03-07, 12:57   

Wczoraj zainstalowałem Close Combat: Cross of Iron. Dzisiaj będzie grane //orc
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-03-08, 10:35   

Niemcami? //mysli Kampania była zajebongo w obie strony, aż sobie muszę odświeżyć, bo chyba żadna następna część mnie tak nie angażowała (zwłaszcza bitwy, w których cała obrona wisiała na jednym PAK-u //mysli ).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-03-08, 11:26   

Cóż, gra odpala się tylko w 720p. Na monitorze 1440p jest to dość bolesne doświadczenia, nawet po zmianie rozdzielczości //panda
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-03-08, 11:41   

W internetach piszą że bez problemu da się ustawić full hd
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14