FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Imigranci/uchodźcy
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-11-26, 10:28   

Pojęcia nie mam, ale na pewno mniej niż w Lidlu, lub tyle samo. Ale obstawiam, że mniej.

Sytuacja w budżetówce, w sądach w szczególności jest przykładem na to, jak bardzo rzeczywistość odjechała i wymiar sprawiedliwości za nią nie nadąża. Za sprawą rządzących. Odebranie władzy i jej centralizacja w ministerstwie według wzorców z PRL doprowadziła do tego, że nie ma komu na bieżąco reagować. Pracownicy sądów ciężko pracują i kwestie o piciu kawy i nic nie robieniu to pyerdy. Pracy jest za dużo, a ludzi za mało. I tu piszę o zwykłych pracownikach, a nie o sędziach. Do tego cały czas wprowadzane są jakieś zmiany na żywym organizmie, konieczne jest ciągłe szkolenie się i podnoszenie kompetencji, na co nie ma czasu - choć są pieniądze.

A że nie zanosi się na żadne zmiany, to należałoby się zastanowić nad mądrą polityką imigracyjną. Albo nad rewolucją w sądach.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-26, 11:09   

nie ma mądrej polityki migracyjnej - chyba że jako przykład chcesz wskazać Japonię :mrgreen:

co oznaczałaby mądra polityka migracyjna - np. waluacje migranta pod kątem przydatności, odmienności kulturowej, możliwości integracji poprzez kompromis, "pojemności społecznej odminności" - to są wartości sprzeczne z powszechnie panującym demokatyzmem-tu-mi-wisizmo-liberalizmem.

wedle różnych źródeł pogłowie sędziów/na mieszkańca jest nie niższe jak na zachodzie. Komplkacja procedur i słabość kadry wspomagającej robi negatywną różnicę.

w piątek jechałem z azerem, fajnie się gadało w polsko-rusko-ingliszu na tematy geopolityczne :) ale taki koktajl językowy w żaden sposób nie nadaje się do pracy gdzie jest wymagana jakakolwiek precyzja i pewna samodzielność.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-11-26, 17:00   

Co do sędziów, wskaźnik liczby sędziów na mieszkańców nic nie mówi, poza tym ilu jest sędziów na mieszkańców. Nie wiem, kto go wymyślił, ale to - w przypadku wymiaru sprawiedliwości - jest chyba całkowicie bezużyteczne kryterium.

Polityka migracyjna jest potrzebna.

Ludzie, którzy głoszą hasła przeciwne nie mają pojęcia, o czym mówią/piszą. I za jeszcze głupszych uważają tych, którzy w te pyerdy wierzą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-11-26, 17:59   

Ale jaka polityka migracyjna jest potrzebna? Wpuszczamy wszystkich a później się zobaczy? Ktoś to w ogóle zrobił dobrze na świecie? Niemcy? Francja? Może Szwecja?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-11-26, 18:06   

Ash, ty tak serio?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-11-26, 18:16   

Tak?

A jak u nas wygląda polityka migracyjna? Ktoś chce przyoszczędzić na wypłatach, więc sprowadza tanią siłę roboczą. Budujemy mur na granicy z Białorusią a w międzyczasie sprzedają 400k pozwoleń na pracę. Albo Unia chce wymusić na krajach członkowskich relokację migrantów.

Na moje oko to taką politykę migracyjna można o kant chuja rozbić.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-11-26, 18:39   

Ash napisał/a:
Ale jaka polityka migracyjna jest potrzebna?


Na początek jakakolwiek. Bo na razie PL nie ma żadnej i tylko kołtun drze japę, że Muziny som zue.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-11-27, 07:58   

@Ash
Ja pierdole, ogarnij się człowieku i zacznij czytać ze zrozumieniem. Nie chce mi się wydawać w takie pitolenie.
Romulus, Bibi King, +1
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-11-27, 08:45   

Ja się jednak trochę z Ashem zgodzę.
Przecież to właśnie była polityka migracyjna według PISu. To, że to była patologia i kryminał, to całkiem inna sprawa.
Więc ja nie chciałbym "jakiejkolwiek" polityki migracyjnej, tylko dość konkretnej.

Chciałem nawet w pewnym momencie zacząć pisać co powinno być w takiej polityce migracyjnej.
Tylko doszedłem do wniosku, że problem jest głębszy - w Polsce w ogóle ostatnio nie było jakiejkolwiek przemyślanej polityki. Nie tylko dotyczącej imigrantów. Nie potrafię wskazać jakiegokolwiek ministerstwa które by funkcjonowało na zasadzie jakiegoś planu, uwzględniającego np. kolejne 10 lat do przodu. Pomijam działania "zróbmy wszystko, żeby rządzącym kasy wystarczyło na kolejne 10 lat".

No bo co powinna zawierać taka polityka migracyjna:
- poza początkiem czyli określeniem: kogo chcemy wpuszczać i asymilować (a kogo musimy uwzględnić nawet jak nie chcemy), bo od tego trzeba by zacząć
- jakieś zarządzanie gdzie powinni imigranci mieszkać - a u nas zwykli Polacy nie mają gdzie mieszkać. A budowanie kontenerów i/lub gett dla imigrantów to jest przecież proszenie się o drugą Francję
- oświata dla dzieci imigrantów - przecież cała oświata w Polsce to jedno wielkie bagno, które niczego, nikogo nie uczy i służy tylko za przechowalnię dla dzieci i nauczycieli. Wiem, że są dodatkowe zajęcia dla różnych uczniów, ale wiem też, że to mocno zależy od samej szkoły, które potrafią zignorować zalecenia.
- służba zdrowia dla imigrantów - patrz wyżej, nie obejmuje na poważnie nawet Polaków
- nie wiem jak wygląda z ZUSem, a tym bardziej z ubezpieczeniem dla imigrantów niepracujących (np. dzieci imigrantów)?
- nie wiem jak wygląda z emeryturami, ale przecież nawet Polacy nie są pewni własnych emerytur (kolega jest imigrantem zarobkowym Dania/Szwecja i od początku wiedział dokłądnie co go dotyczy, co dostanie, kiedy, czy może wybrać wcześniej itd.)
- czy MOPSy mają jakieś wpływy na imigrantów? mogą zainterweniować, nie tylko dawać kasę?
i tak można by jeszcze długo

I pytanie czy/jakie są różnice dla imigrantów w ramach UE, a tych spoza UE? Bo pewnie w ramach UE to już udało się w miarę ustandaryzować w jakiejś części, przynajmniej na papierze.

Czy ktoś to zrobił dobrze?
Wcześniej powiedziałbym, że mimo wszystko Niemcy.
Można narzekać na Turków, ale przez kilkadziesiąt lat u Niemców, imigrantów z Turcji i Polski było mnóstwo i jednak się zasymilowali w większości.
Teraz już Niemcy sobie tak dobrze nie radzą na moje oko. Chociaż dalej nie mają takich akcji jak Francja.
I to przy danych mówiących o
- w Niemczech około 25% ludności ma pochodzenie imigracyjne
- we Francji tylko 13%
(takie dane podają internety, nie weryfikowałem jakoś bardzo)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-11-27, 08:52   

goldsun, no ale w ty cała rzecz rze polityka migracyjna jest potrzebna. Robiona z głową a nie po pisowskiemu, z demagogicznym ad hoc. Ruchy migracyjne będą się tylko nasilać i przed tym nie ma ucieczki. Warto by tym zarządzać z sensem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-11-27, 16:51   

Ash napisał/a:
Ale jaka polityka migracyjna jest potrzebna? Wpuszczamy wszystkich a później się zobaczy? Ktoś to w ogóle zrobił dobrze na świecie? Niemcy? Francja? Może Szwecja?

Taka postawa to jest przykład braku polityki. Na imigrantów jesteśmy skazani, tego się po prostu nie da uniknąć. Bo nasza gospodarka nie da sobie rady bez dodatkowych rąk do pracy. I nie zapewnimy ich sobie własnymi staraniami, bo Polaków nie będzie się rodzić więcej choćby skały srały, że się tak obrazowo wypowiem. Ukraińców też więcej nie przyciągniemy i jest ich za mało w stosunku do potrzeb.

Tak samo jest na zachodzie Europy. Przy tym oni zasysają ile mogą z nas, a my z nich nie możemy, bo nie jesteśmy w żaden sposób konkurencyjni jeśli chodzi o rynek pracownika. Dowód anegdotyczni: wszyscy moi znajomi ze studiów, a także siostra mojego kumpla - wszyscy po medycynie - nie pracują już w Polsce. Monika pracuje w Dreźnie, Kuba w Norwegii, a dwie dziewczyny (jedna to pielęgniarka) w Hiszpanii. Tracimy wykwalifikowanych pracowników i nie nadążamy z ich zastępowaniem, bo nowi też dostają na starcie po ryju polskim systemem. Ale nawet jak zaczniemy ich szanować - to i tak jest za mało, bo po prostu Polaków jest coraz mniej. Dane GUS i prognozy są nieubłagane.

Można kwilić, spazmować i pomostować - rzeczywistości się nie da oszukać. Tak samo na Zachodzie. Dochodzi do tego jeszcze model gospodarczy bogatych państw Zachodu. Ktoś ten dobrobyt musi fizycznie wypracować.

Dochodzi do tego jeszcze zagłada klimatyczna. Południe szybciej się rozmnaża i szybko traci dostęp do wody. 2023 r. to kolejny, drugi lub trzeci rok katastrofalnych susz w Iranie i Iraku. W Iranie w niektórych miastach racjonowano wodę w tym roku. W Syrii wojna zaczęła się od suszy. A susza i wojna doprowadziły do ucieczki z kraju. I tak dalej.

Oczywiście, możemy sobie pisać banialuki, że po socjal przyjeżdżają. Ale serio, skoro ten socjal w Polsce jest taki zajebisty, to sam chętnie rzuciłbym pracę i udał się na królewskie życie na zasiłku. Tyle, że nie jest. Więc, niestety, muszę pracować, bo w Lotto też jakoś nie wygrywam. :(

Naprawdę uważacie, że można Polskę ogrodzić, obstawić karabinami maszynowymi co dziesięć metrów i powstrzymać tę falę? Żadne państwo Europy sobie nie da z tym rady samo, a Polska tym bardziej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-27, 17:56   

nasza polityka migracyjna musi współgrać z UE - a w UE już dawno stracili nad tym panowanie, mimo że mówią że czarne jest czarna.Mądra polityka migracyjna oznacza wprowadzenie barier na które nie ma zgody w Uni. Mądra(dobra) polityka migracyjna kosztuje dużo kasy, powoduje rozdęcia aparatu państwowego itp itd.
Z tego co się orientuje Dania prowadzi mądrą politykę migracyjną, ale robi to po cichu i nikt się nie czepia :)

Francja - zakładam że 13% to są imigranci spoza Magrebu których francuzi traktują jak swoich (Portugalia->Brazylia)


zagadnienia mądrej polityki wymienił goldsun:
Cytat:

No bo co powinna zawierać taka polityka migracyjna:
- poza początkiem czyli określeniem: kogo chcemy wpuszczać i asymilować (a kogo musimy uwzględnić nawet jak nie chcemy), bo od tego trzeba by zacząć
- jakieś zarządzanie gdzie powinni imigranci mieszkać - a u nas zwykli Polacy nie mają gdzie mieszkać. A budowanie kontenerów i/lub gett dla imigrantów to jest przecież proszenie się o drugą Francję
- oświata dla dzieci imigrantów - przecież cała oświata w Polsce to jedno wielkie bagno, które niczego, nikogo nie uczy i służy tylko za przechowalnię dla dzieci i nauczycieli. Wiem, że są dodatkowe zajęcia dla różnych uczniów, ale wiem też, że to mocno zależy od samej szkoły, które potrafią zignorować zalecenia.
- służba zdrowia dla imigrantów - patrz wyżej, nie obejmuje na poważnie nawet Polaków
- nie wiem jak wygląda z ZUSem, a tym bardziej z ubezpieczeniem dla imigrantów niepracujących (np. dzieci imigrantów)?
- nie wiem jak wygląda z emeryturami, ale przecież nawet Polacy nie są pewni własnych emerytur (kolega jest imigrantem zarobkowym Dania/Szwecja i od początku wiedział dokłądnie co go dotyczy, co dostanie, kiedy, czy może wybrać wcześniej itd.)
- czy MOPSy mają jakieś wpływy na imigrantów? mogą zainterweniować, nie tylko dawać kasę?
i tak można by jeszcze długo


problem w tym że polakom nie styka, więc mieliby oddać ze swojej (względnie) pustej michy siakimś arabom/murzynom/skośnym ? nawet jeśli robią to dla swoich dzieci swoich dzieci swoich dzieci.....
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-11-27, 18:22   

Polityka migracyjna to takie trochę trzymanie kciuków i liczenie, że się uda :mrgreen:

Niemcy mają Turków, Francja ma Algierczyków, Szwecja to brała chyba wszystkich, którzy chcieli tam do nich przyjechać. Wygląda to teraz jak wygląda. Nie możemy liczyć na to, że nam się to uda jak się nie udało bogatszym krajom. To jest po prostu szaleństwo.

Tak w ogóle to ja nie mam nic przeciwko tym co chcą przyjechać pracować, nawet tym co wizy kupili. Pytanie jaki jest pomysł na asymilacje tych pracowników i ich rodzin? Jakoś to będzie hehe?

Ja to w ogóle bym zaczął od tego co zrobić żeby się więcej Polaków rodziło.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-27, 19:09   

dla mnie Polska mądra polityka migracyjna opierałaby się na mieszkańcach byłego ZSRR.
Ściągać białorusinów (więcej), mołdawian, armenów, gruzinów, azerów. Mamy z nimi jakąś minimalną platformę story. Dodatkowo duża migracja ukraińska powinna ułatwić im zadomowienie.
W drugim rzucie - kierowałbym się na -stany

Podstawa - na już. Darmowe kursy polskiego, powszechne czyli łatwo dostępne a nawet obowiążkowe.
Na szybko - sensowna nostryfikacja, oraz kursy doszkalające/dostosowujące na nasze warunki.
Np. księgowość, prawa jazdy i inne uprawnienia zawodowe.

Ash napisał/a:


Ja to w ogóle bym zaczął od tego co zrobić żeby się więcej Polaków rodziło.


bez sensu. nie ma na to szans.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-11-27, 22:24   

Ash napisał/a:
Ja to w ogóle bym zaczął od tego co zrobić żeby się więcej Polaków rodziło.
Po kiego chuja? Ziemia jest przeludniona, po chuj jej więcej Polaków? Należy promować obniżanie dzietności.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-11-27, 23:15   

Widzę, że dalej pokutuje przekonanie, że obywatel polski to ma być biały katolik itd. Według mnie to błędne założenie właśnie prowadzące do wykluczenia tych, którzy nie przyjmują kultury odrębnej. Dobra polityka migracyjna powinna być skierowana i do tych przybywających do kraju, ale i do tych "rdzennych" obywateli coby wiedzieli jak poruszać się wobec obcych przybyszów.
Znam takie młodego człowieka, co jeszcze niedawno rzucał teksty rodem z Trojana, a teraz opowiada jak to na studiach doktoranckich poznał muzułmanina, z którym się zakolegował, nawet raz meczet odwiedził i ma już całkiem inne poglądy niż dawniej, gdy uważał każdego wyznawcę Islamu za terrorystę w pasie szahida.
Ludzie o innej kulturze mogą się w danym kraju poczuć dobrze, mogą się utożsamiać z takim krajem.
W USA są i katolicy i protestanci i Żydzi i muzułmanie i przeróżni Azjaci, którzy uważają się na obywateli USA, służyli w wojsku, umierali za ten kraj itd. A są też biali chrześcijanie, którzy uważają że to państwo ich prześladuje i nie chcą mieć z nim nic wspólnego.
To kwestia wielu czynników i prostymi elementami typu kursy językowe i szkolenia nie rozwiązują problemu.
I skąd pomysł, że Ukraińcy czy Białorusini poczują się prędzej bardziej Polakami niż Ukraińcami mając kraj tuż za granicą? Że łatwiej oderwać się od swoich korzeni komuś z daleka, z małym i utrudnionym kontaktem z dawnym krajem? Tylko czy w naszym kraju poczuje się jak w swoim domu?
Bo polityka migracyjna chyba nie powinna mieć na celu szukania pracowników, którzy przyjadą, popracują, a jak będą niepotrzebni to wyjadą, albo ich wypchniemy, albo jak będą mogli raz dwa wrócić do sąsiedniego kraju to rzucą to co zbudują tu i wrócą na swoje.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-27, 23:38   

Tomaszu, co ty za przeproszeniem mi tu bredzisz ?
Komunały z Biblii lewactwa ?


ja nie chce, nie oczekuje że Ukrainiec/Białorusin/ktokolwiek poczuje się Polakiem od przebywania w naszym smrodzie

zresztą cała twoja wypowiedź... jest jakaś taka z dupy, oderwane od rzeczywistości. Nie za bardzo wiem jak się w ogóle do niej odnieść bo jest pełna nonsensów.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-11-28, 10:30   

Fidel-F2 napisał/a:
Ash napisał/a:
Ja to w ogóle bym zaczął od tego co zrobić żeby się więcej Polaków rodziło.
Po kiego chuja? Ziemia jest przeludniona, po chuj jej więcej Polaków? Należy promować obniżanie dzietności.


Ale to trzeba zacząć od Afryki czy Azji gdzie mnożą się jak króliki a później wskakują na łodzie i płyną do Europy.

Mamy chujową politykę prorodzinną, socjalną i mieszkaniową i dlatego polityka migracyjna będzie polegać na sprowadzaniu taniej siły roboczej, ludzi, którzy będą pracować w niemieckich i amerykańskich montowniach i budować mieszkania, na które Polaków nie będzie stać :mrgreen:

Tomasz napisał/a:
W USA są i katolicy i protestanci i Żydzi i muzułmanie i przeróżni Azjaci, którzy uważają się na obywateli USA, służyli w wojsku, umierali za ten kraj itd. A są też biali chrześcijanie, którzy uważają że to państwo ich prześladuje i nie chcą mieć z nim nic wspólnego.


To wszystko działa jak % pozostają na niskim poziomie bo w takim USA Islam to jakiś 1%, w Szwecji to już 10% (jak nie więcej bo to nie dobrze o tym mówić).

Jeszcze raz. Nie udało się w Niemczech, nie udało się we Francji, w Szwecji też się chyba nie udało ale nadal będziemy udawać, że nie-biały Islamista jest lepszy od białego Katolika
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-11-28, 11:22   

Cytat:
Nie udało się w Niemczech, nie udało się we Francji, w Szwecji też

To może uczyć się na błędach i zrobić coś, żeby się udało? Zamiast wołać "Rodacy, ruchajcie się! Bo za mało nas!"

Cytat:
lepszy od białego Katolika

Generalnie od katolika to prawie każdy jest lepszy... Ale to kopanie leżącego.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-11-28, 11:39   

Bibi King napisał/a:

Generalnie od katolika to prawie każdy jest lepszy... Ale to kopanie leżącego.

Dzięki bibi, ja to od rana po prostu jak w wierszu Tuwima
Cytat:
Zaśmiecam język z lubością,

Znieprawiam, do złego kuszę,

Zakusy mam bolszewickie

I sączę jad w młode dusze.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-11-28, 11:48   

Bibi King napisał/a:
Cytat:
Nie udało się w Niemczech, nie udało się we Francji, w Szwecji też

To może uczyć się na błędach i zrobić coś, żeby się udało? Zamiast wołać "Rodacy, ruchajcie się! Bo za mało nas!"

Tylko tak realnie - czego chcecie się na tych błędach nauczyć?
Moim zdaniem Niemcy sobie radzili, tylko przestają sobie radzić po prostu z ilością.
Jakie byłoby rozwiązanie na po prostu zalew imigrantów, z którymi sobie aparat państwowy po prostu nie poradzi?
Szwecja sobie nie radzi z podobnego powodu, tylko oni byli jeszcze bardziej nieprzygotowani i po prostu witali wszystkich z otwartymi ramionami.
Nie wiem czy jakieś skrócenie procedur to akurat lepsze rozwiązanie.

Ja nie jestem zwolennikiem nacjonalistów ani niczego podobnego.
Ale widzę spory problem z przyjęciem wszystkich imigrantów jacy do nas mogą przyjechać a tym bardziej w dłuższym okresie czasu - jak w Afryce coraz bardziej nie będzie się dawało żyć z powodu ocieplenia. Przez "nas" rozumiem całą Europę.
Jak tak na serio sobie wyobrażacie sytuację w której może do Europy ściągnąć pół Afryki i Bliskiego Wschodu? Moim zdaniem w dłuższym okresie czasu taka sytuacja nie jest nierealna.
Poza tym my i tak leżymy z ogarnianiem kraju nawet bez imigrantów. W Policji jest już do 20% wakatów i ta liczba ma się prawdopodobnie jeszcze zwiększyć w lutym (tak, są powody że akurat w lutym).
Pracownicy MOPSów są opłacani gorzej niż ci którym mają pomagać.
W oświacie braki maksymalne, chociaż tu by trochę pomogło po prostu wyrżnięcie połowy bzdurnego programu.
W służbie zdrowia też braki maksymalne.
Jakie wy na serio chcecie wdrożyć rozwiązania, bo na razie widzę tylko puste ogólniki "zróbmy tak, żeby było dobrze".


Bibi King napisał/a:

Cytat:
lepszy od białego Katolika

Generalnie od katolika to prawie każdy jest lepszy... Ale to kopanie leżącego.

Islamski fanatyk raczej nie będzie lepszy.
A bezkulturowi/bezwyznaniowi przez co nie mający wpojonych żadnych zasad i reguł poza "wygra silniejszy" też wątpię czy będą realnie lepsi.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-11-28, 11:54   

Bibi King napisał/a:

Cytat:
lepszy od białego Katolika

Generalnie od katolika to prawie każdy jest lepszy... Ale to kopanie leżącego.


???

Prześladowanie w Polsce: babcia z dziadkiem nalegają żebyś chodził do kościoła i na lekcje religii

Postęp w kraju muzułmańskim: masz 6 lat, jesteś dziewczynką, ojciec "nalega" żebyś wyszła za jego 60letniego kuzyna bo inaczej zostaniesz ukamienowana. Wszystko oczywiście zgodnie z religijną książeczką.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-11-28, 12:03   

Ash napisał/a:
Bibi King napisał/a:

Cytat:
lepszy od białego Katolika

Generalnie od katolika to prawie każdy jest lepszy... Ale to kopanie leżącego.


???

Prześladowanie w Polsce: babcia z dziadkiem nalegają żebyś chodził do kościoła i na lekcje religii

Postęp w kraju muzułmańskim: masz 6 lat, jesteś dziewczynką, ojciec "nalega" żebyś wyszła za jego 60letniego kuzyna bo inaczej zostaniesz ukamienowana. Wszystko oczywiście zgodnie z religijną książeczką.

Trochę jednak przesadzasz z tym prześladowaniem przez katolików.
Z jednej strony, na wsiach, ksiądz potrafi sporo napsuć razem z jakimś kółkiem różańcowym emerytek. Tak wprost z prześladowaniem ludzi. Ale nawet ostracyzm może być niedobry, bo pewnie są ludzie którzy mogą to źle znosić i nie mieć znikąd pomocy.
Ale cała sytuacja z aborcją i klauzulą sumienia (plus invitro) to jest kurestwo pierwszej wody, wprost prowadzące do śmierci ludzi.
Już to chyba kiedyś pisałem, ze taki katolicki chuj jebany nazywający się nie wiadomo dlaczego lekarzem, wykończyłby mi żonę przy porodzie pierwszego dziecka. Zresztą dziecko też.
Więc tu fanatyzm katolicki też potrafi sporo mieć na sumieniu.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-11-28, 12:15   

goldsun napisał/a:
Jakie wy na serio chcecie wdrożyć rozwiązania, bo na razie widzę tylko puste ogólniki "zróbmy tak, żeby było dobrze".


Głęboko wierzę, że są ludzie lepsi ode mnie, którzy mogliby takie rozwiązania wypracować i wdrożyć. Kategorycznie sprzeciwiam się natomiast podejściu "Nie róbmy nic, bo nikt sobie nie poradził, nic się nie da, a w ogóle to w Polsce mamy własne problemy i niech na całym świecie wojna, byle polska wieś spokojna".

Cytat:
Islamski fanatyk raczej nie będzie lepszy.

Dlatego napisałem "prawie" ;-) . Do jasnej cholery, nie każdy uchodźca to muzułmanin i nie każdy muzułmanin to fanatyk.
Cytat:
A bezkulturowi/bezwyznaniowi przez co nie mający wpojonych żadnych zasad

Daruj sobie te parafrazy z Kaczyńskiego, jakoby Kościół był jedynym nośnikiem moralności. To jest tak głupie, że nie wiem, jak reagować.

@Ash,
Cytat:
Prześladowanie w Polsce: babcia z dziadkiem nalegają żebyś chodził do kościoła i na lekcje religii

Do tego sprowadzasz kłopot z religią w Polsce? Albo jesteś ślepy/głuchy, albo niemożebnie cyniczny. goldsun już ci trochę odpowiedział. Mnie się nie chce.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-11-28, 13:25   

Bibi King napisał/a:

Do tego sprowadzasz kłopot z religią w Polsce?


Powiem szczerze, myślałem że zaczynamy sobie trollować (prawie każdy jest lepszy od katolika albo polityka migracyjna powinna być dobra żeby było dobrze) i tak mnie trochę poniosło :mrgreen:

Wiem jak to u nas wygląda na wsiach gdzie ksiądz jest traktowany jak bożek. Też nie rozumiem klauzuli sumienia u lekarzy czy aptekarzy. Chociaż powiem szczerze, że tutaj mam zagwozdkę czy to na pewno jest klauzula sumienia czy po prostu strach przed wizytą policji, prokuratora czy innych problemów prawnych. In vitro to w ogóle dziwny temat bo mamy ujemny przyrost naturalny.

Zresztą różnego rodzaju statystyki pokazują zwiększające się odejście Polaków od Kościoła z roku na rok, nowy rząd za chwilę zmieni prawo aborcyjne, Rydzyk młodszy już nie będzie, więc można powiedzieć, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Przyjmowanie setek tysięcy już nie mówiąc o milionach migrantów czy to w UE czy w Polsce brzmi jak wszystko tylko nie "dobry kierunek", to po prostu proszenie się o kłopoty.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-11-28, 13:51   

Tomasz napisał/a:
Widzę, że dalej pokutuje przekonanie, że obywatel polski to ma być biały katolik itd. Według mnie to błędne założenie właśnie prowadzące do wykluczenia tych, którzy nie przyjmują kultury odrębnej. Dobra polityka migracyjna powinna być skierowana i do tych przybywających do kraju, ale i do tych "rdzennych" obywateli coby wiedzieli jak poruszać się wobec obcych przybyszów.
Znam takie młodego człowieka, co jeszcze niedawno rzucał teksty rodem z Trojana, a teraz opowiada jak to na studiach doktoranckich poznał muzułmanina, z którym się zakolegował, nawet raz meczet odwiedził i ma już całkiem inne poglądy niż dawniej, gdy uważał każdego wyznawcę Islamu za terrorystę w pasie szahida.
Ludzie o innej kulturze mogą się w danym kraju poczuć dobrze, mogą się utożsamiać z takim krajem.
W USA są i katolicy i protestanci i Żydzi i muzułmanie i przeróżni Azjaci, którzy uważają się na obywateli USA, służyli w wojsku, umierali za ten kraj itd. A są też biali chrześcijanie, którzy uważają że to państwo ich prześladuje i nie chcą mieć z nim nic wspólnego.
To kwestia wielu czynników i prostymi elementami typu kursy językowe i szkolenia nie rozwiązują problemu.
I skąd pomysł, że Ukraińcy czy Białorusini poczują się prędzej bardziej Polakami niż Ukraińcami mając kraj tuż za granicą? Że łatwiej oderwać się od swoich korzeni komuś z daleka, z małym i utrudnionym kontaktem z dawnym krajem? Tylko czy w naszym kraju poczuje się jak w swoim domu?
Bo polityka migracyjna chyba nie powinna mieć na celu szukania pracowników, którzy przyjadą, popracują, a jak będą niepotrzebni to wyjadą, albo ich wypchniemy, albo jak będą mogli raz dwa wrócić do sąsiedniego kraju to rzucą to co zbudują tu i wrócą na swoje.
+27
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2023-11-28, 15:06   

Społeczeństwo nasze jakie jest niby każdy widzi. Ameryki tu nie odkrywam dodając, że w aglomeracjach wygląda to inaczej niż na głębokiej prowincji. Myślę, że trzeba 2 pokoleń, by bardziej radykalne zmiany w mentalności i obyczajowości przekroczyły masę krytyczną.
Przypatrując się wnukom nabrałem nadziei, że gdy ich pokolenie weźmie ster w swoje ręce, życie w tym kraju będzie wyglądało inaczej. Zakładając, że do tego czasu nie trafi się światowe tąpnięcie.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-11-28, 16:49   

_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-28, 18:17   

utrivv napisał/a:


robiłem ich dwa koncerty ;)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-11-28, 21:51   

Trojan napisał/a:
dla mnie Polska mądra polityka migracyjna opierałaby się na mieszkańcach byłego ZSRR.
Ściągać białorusinów (więcej), mołdawian, armenów, gruzinów, azerów. Mamy z nimi jakąś minimalną platformę story.

Posrało cię? Co nas niby łączy z Mołdawianami? Ormianami? Wspólnota CCCP? Ale serio? Ktookolwiek rozumny chciałby się odwołać do braterstwa z dawnymi republikami Sojuza? Zresztą skoro Azerowie tak, to co z Turkmenami? Uzbekami? Albo Tadżykami? Tadżycy to przynajmniej indoeuropejski lud i język, może do tej spuścizny się odwołać?

Dalej przedstawiasz fajne - może trochę marzycielskie, ale fajne - postulaty, ale ten dobór "dozwolonych" narodowości to jest jakiś kosmos.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14