FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Reprezentacja
Autor Wiadomość
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2023-09-20, 17:12   

PZPN za Kuleszy stoczył się poniżej poziomu, jaki prezentował za Laty. Ta instytucja jest chora. W takiej sytuacji czy trenerem jest ten czy inny przedstawiciel polskiej myśli szkoleniowej ma znaczenie drugorzędne. Poczekamy i zobaczymy, czy Probierzowi będzie bliżej do Brzęczka czy do Michniewicza. Może i będzie ciut lepiej niż z wypalonym, zblazowanym Portugalesem, ale kadrowo jesteśmy dziś słabsi niż w czasach Nawałki, więc na radykalną reinkarnację tej reprezentacji nie liczę.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-20, 18:52   

Probierz wbrew deklaracjom składanym, preferuje granie zagranicznym zaciągiem.
NIe wiem jak się odnajdzie w reprze...
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-15, 22:42   

Repra z Lewandowskim gra ostatnio średnio. Repra bez Lewandowskiego wyżej Wysp Owczych nie podskoczy. Dziękuję, dobranoc. Czarno widzę baraże z Estonią i Walią(?).
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-15, 23:01   

ja nawet nie podchodze do meczów repry ostatnio.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-10-16, 05:51   

Bibi King napisał/a:
Repra z Lewandowskim gra ostatnio średnio. Repra bez Lewandowskiego wyżej Wysp Owczych nie podskoczy. Dziękuję, dobranoc. Czarno widzę baraże z Estonią i Walią(?).

Dałbyś tej reprze bez Lewandowskiego dłużej pograć ...
Przez ileś lat Lewy grał prawie zawsze, weryfikacja po ledwie 2 meczach, ze skłądem eksperymentalnym trochę, jest jednak słaba.
A 2 połowa dała jakąś nadzieję, nie pamiętam kiedy ostatnio polska repra grała z takim zaangażowaniem i oddała 20 strzałów na bramkę. Z kilkunastu albo i kilkudziesięciu ostatnich meczy - nie pamiętam repry tak grającej. Celowniki im się jeszcze nie uregulowały, pewnie kilka osób musi jeszcze być zmienionych, ale poza wynikiem to nie wyglądało w tej 2 połowie tak źle. Jak porównać do przespanej całkowicie 2 połowy z tą samą Mołdawią w poprzednim meczu, to było niebo a ziemia. Nawet z Wyspami Owczymi grali gorzej. Oczywiście nie jest to jakiś niewiarygodnie wysoki poziom, ale przynajmniej zapier... po boisku. Jak któryś tracił piłkę to się wracał i ją odbierał (poza Zielińskim, który znowu tracił piłki i stawał w miejscu machając rękami)
Ja bym im dał dłużej tak pograć - w takim, lub podobnym składzie. I tak nic do stracenia już nie mamy.
Frankowski chyba zaklepał sobie właśnie automatyczne wchodzenie od 1 minuty. Podobnie jak Świderski.
Za to Milik po raz kolejny poniżej krytyki.

Ciekawostka - Szczęsny wczoraj nie zanotował chyba ani jednej udanej interwencji? I to mimo, że miał kilka okazji do tego.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-10-16, 14:00   

Stawianie na kiepskiego Milika to nader bolesne nieporozumienie.

Dziczek też zagrał "padlinę". Slisz jest o wiele lepszy.

Wpuszczenie Grosickiego tylko na kilka ostatnich minut to nie błąd, a "wiel-błąd". Powinien dostać co najmniej pół godziny. Ma umiejętności i wciąż jest w dobrej dyspozycji fizycznej.

A swoją drogą, odkąd: Kamiński i Skóraś (grzeją ławy w klubach) wyjechali za granicę, wyraźnie obniżyli loty. Póki grali w Polsce, błyszczeli także w europejskich pucharach.
Jóźwiak - kolejny piłkarz, który się marnuje za granicą, że o: Żurkowskim i Płachecie nie wspomnę.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-16, 15:02   

goldsun napisał/a:
(długie, ale przeczytałem)

Cały twój wywód nie zmienia mojej opinii, że wczoraj z Lewandowskim nie zagralibyśmy wcale gorzej. A prawdopodobnie lepiej. Zamiast Milika, na ten przykład.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-10-16, 15:10   

Bibi King napisał/a:
(..) wczoraj z Lewandowskim nie zagralibyśmy wcale gorzej. A prawdopodobnie lepiej. Zamiast Milika, na ten przykład.


Gorzej od Milika zagrać chyba nie można. Z Mołdawią tylko podtrzymał swój denny trend. ;)

Z Lewandowskiego uczyniono "kozła ofiarnego". Ktoś jednak musi mu tę piłkę zagrać, aby mógł coś zrobić w polu karnym czy jego okolicy, a nie laga na RL i niech coś wyduma. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-10-16, 15:17   

Bibi King napisał/a:
goldsun napisał/a:
(długie, ale przeczytałem)

Cały twój wywód nie zmienia mojej opinii, że wczoraj z Lewandowskim nie zagralibyśmy wcale gorzej. A prawdopodobnie lepiej. Zamiast Milika, na ten przykład.

Możliwe.
Ale Lewy to już gwiazda schodząca. Lepiej budować nowy skład.
A ten sam Lewy też ostatnimi czasy nie błyszczy, więc nie wiadomo czy cokolwiek by zmieniło w samym meczu.
To czemu nie dawać nowym/młodszym czasu na ogranie się? I tak niewiele sensownego na razie są w stanie osiągnąć, jeśli nie potrafią wygrać z nikim poza Wyspami Owczymi. To lepiej ogrywać młodszy skład na jakieś kolejne mistrzostwa.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-16, 15:33   

Jeżeli kładziemy lachę na najbliższe ME, to rzeczywiście dobry moment, żeby wylewać jakieś fundamenty i budować od podstaw. Ale do tej pory chcieliśmy chyba awansować, więc nie wiem, czy lepszym teatrem do eksperymentów i ogrywania szczawi (w większości marnych) nie byłaby Liga Narodów.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-10-16, 15:47   

Tak realnie to może w końcu wszyscy się zgodzą, że to nie kwestia trenerów tylko kopaczy, którym się nie chce.
Taki Kędziora przy akcji, w której Mołdawia strzeliła bramkę, to poziom jakiego by nie zaakceptowali w żadnej sensowne reprezentacji. A koleś u nas gra już tyle meczy. Po cholerę? I takich ludzi jest mnóstwo w tej reprezentacji.
Obojętne czy nie potrafią czy im się nie chce, być ich w reprezentacji nie powinno.
A jak ktoś pisze co by to Lewandowski zrobił w tym meczu, to przypominam że w meczy z Lewandowskim Mołdawia z Polską wygrała. Komedia po prostu.
O tym co to za reprezentacja i jacy piłkarze świadczy, że z najłatwiejszej grupy eliminacyjnej, w której wystarczyło do awansu drugie miejsce, nie uda się bezpośrednio awansować.
Mam nadzieję, że trafią najłatwiejszego przeciwnika w barażach i też przegrają. To się skończy bredzenie.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-10-16, 16:01   

Tomasz napisał/a:

Mam nadzieję, że trafią najłatwiejszego przeciwnika w barażach i też przegrają.


Póki co, to pachnie: Chorwacją/Holandią. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-10-16, 18:51   

Bibi King napisał/a:
Jeżeli kładziemy lachę na najbliższe ME, to rzeczywiście dobry moment, żeby wylewać jakieś fundamenty i budować od podstaw. Ale do tej pory chcieliśmy chyba awansować, więc nie wiem, czy lepszym teatrem do eksperymentów i ogrywania szczawi (w większości marnych) nie byłaby Liga Narodów.

Ja nie chcę awansować. Po co, przecież z taką grą nic tam nie zwojują.
Jedyny potencjalny plus to właśnie lepsze zgrywanie drużyny, ale to musiałaby być nowo budowana drużyna a nie zastęp emerytów, którzy po imprezie zrezygnują.
Dlatego uważam, że tu nie ma się co czarować, tylko budować drużynę na jakieś kolejne mistrzostwa, w których już Szczęsny, Lewandowski, Grosicki, Milik i może Zieliński - nie zagrają. Niech sobie emeryci dogrywają jakieś ogony, może nawet czasami cały mecz. Ale trzon stanowiący domyślną pierwszą jedenastkę powinien być zmieniony.

Cytat:

Tak realnie to może w końcu wszyscy się zgodzą, że to nie kwestia trenerów tylko kopaczy, którym się nie chce.

Ja o tym piszę już od dłuższego czasu.
Zresztą gdzieś niedawno czytałem podobny wniosek, tylko w innym kontekście - polscy piłkarze wyjeżdżają na zachód żeby zarabiać pieniądze, a nie grać w piłkę. Wybierają większą wypłatę za siedzenie na ławce niż mniejszą za granie. I efekt tego widać bo regularnie w reprze grają piłkarze, którzy w klubach siedzą na ławce, ale są powoływani bo siedzą na ławce w ligach zagranicznych.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13