FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 666
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2021-07-13, 09:12   

Dziękuję.
Z szybkich porównań wynika, że na razie ograniczeniu uległy głównie Artefakty, których w poprzedniach wersjach planów było kilka oraz Sullivan i Ryan.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-07-13, 11:42   

A te lipcowe dodruki UW to wciąż aktualne?
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-07-13, 14:58   

Typical_troll napisał/a:
Dziękuję.
Z szybkich porównań wynika, że na razie ograniczeniu uległy głównie Artefakty, których w poprzedniach wersjach planów było kilka oraz Sullivan i Ryan.


Delikatnie. 3 z 4 Artefaktów miały wyjść w grudniu. Na razie nic się nie zmieniło. Ryan jest gotowy, więc jest duża szansa, ze ukaże się w listopadzie.

Uther Doul napisał/a:
A te lipcowe dodruki UW to wciąż aktualne?


Tak.
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2021-07-13, 15:51   

Już środek lipca. Wybaczy Pan niecierpliwość, ale kiedy i jakie pozycje z tego UW? Nie chciałbym przegapić momentu, kiedy sprzedaż się zacznie, a podejrzewam, że może zostać szybko wykupione przez spekulantów.
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-07-13, 16:22   

jezzoRM napisał/a:
Już środek lipca. Wybaczy Pan niecierpliwość, ale kiedy i jakie pozycje z tego UW? Nie chciałbym przegapić momentu, kiedy sprzedaż się zacznie, a podejrzewam, że może zostać szybko wykupione przez spekulantów.


Promocja wystartuje 2-22 lipca.

Na liście są:

Córka żelaznego smoka/Smoki Babel
Wieki światła
Dom burz
Diaspora
Atlas chmur
Czasomierze

Kolejne 4 tytuły pojawią się w naszej ofercie przedświątecznej.
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2021-07-13, 16:39   

AM napisał/a:
Promocja wystartuje 2-22 lipca


Rozumiem, że to zwykła literówka i promocja jest między 20 a 22 lipca?

Atlas Chmur to nie błąd? Miał już dodruk na 25 lecie wydawnictwa
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-07-13, 16:48   

Whoresbane napisał/a:
AM napisał/a:
Promocja wystartuje 2-22 lipca


Rozumiem, że to zwykła literówka i promocja jest między 20 a 22 lipca?

Atlas Chmur to nie błąd? Miał już dodruk na 25 lecie wydawnictwa


20-22

Będzie jeszcze raz
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2021-07-13, 16:54   

W takim razie czy dodruki rzadszych UW będą częstsze? Bo nie bardzo rozumiem dlaczego wykorzystywać miejsce dodruku na coś co było niedawno dodrukowywane a taki Welin, Jonathan Strange, Rzeka Bogów czy Smok Griaule są niedostępne od długich lat
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-07-13, 17:09   

Ale taki Jonathan Strange to generalnie nie jest jakiś biały kruk, zwłaszcza że Literackie wcześniej go wydało. Poza tym Welin i Griaule będą, to wiadomo.

Tak w ogóle to myślę sobie, że wiele spraw, może więcej niż nam się zdaje, może się rozbijać o kwestie dostępności/odnowienia praw do książek/przekładów. Przecież to nie jest tak, że MAG może sobie dożywotnio trzaskać dowolnie duże dodruki czego chce i kiedy chce.
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-07-13, 17:16   

Whoresbane napisał/a:
W takim razie czy dodruki rzadszych UW będą częstsze? Bo nie bardzo rozumiem dlaczego wykorzystywać miejsce dodruku na coś co było niedawno dodrukowywane a taki Welin, Jonathan Strange, Rzeka Bogów czy Smok Griaule są niedostępne od długich lat


Odpowiedź jest prosta. Mamy na nie prawa. Welinu i wielu innych pozycji nie odnowimy. W stosunku do Jonathana mamy inne plany i przy okazji robimy nowy przekład. 4 kolejne tytuły, które wydamy w grudniu, wyczerpią dla nas temat wznowień w UW.
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2021-07-13, 17:18   

AM napisał/a:
W stosunku do Jonathana mamy inne plany i przy okazji robimy nowy przekład.


Czy to oznacza, że Strange nigdy nie dostanie wznowienia w ramach UW?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-07-13, 17:22   

Ooops, z Welinem pojechałem za daleko :-) Przepraszam.
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-07-13, 17:25   

Whoresbane napisał/a:
AM napisał/a:
W stosunku do Jonathana mamy inne plany i przy okazji robimy nowy przekład.


Czy to oznacza, że Strange nigdy nie dostanie wznowienia w ramach UW?


Może wobec tego jeszcze Strange, przy okazji.
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2021-07-13, 17:27   

AM napisał/a:
Może wobec tego jeszcze Strange, przy okazji.


Bardzo się cieszę. Dziękuję za cierpliwość i wyczerpujące odpowiedzi.

Bibi King napisał/a:
Ooops, z Welinem pojechałem za daleko :-) Przepraszam.


Niedobry Bibi!!
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2021-07-13, 17:41   

jezzoRM napisał/a:
Już środek lipca. Wybaczy Pan niecierpliwość, ale kiedy i jakie pozycje z tego UW? Nie chciałbym przegapić momentu, kiedy sprzedaż się zacznie, a podejrzewam, że może zostać szybko wykupione przez spekulantów.

Serio? :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-07-13, 18:20   

Z tego zestawu chyba tylko "Wieki światła" wezmę, żeby mieć całą serię z ładnymi grzbietami. No, chyba że wygra żyłka spekulanta.

Może "Zielony kocur diabła" w Magu?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-13, 19:25   

ja tam od razu wezmę z 200-300 kg.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-07-13, 19:29   

Ja wezmę "Wieki światła", co by mieć całego MacLeoda w dobrą stronę :mrgreen: I "Czasomierze", bo moje gdzieś wsiąkły, a to zdecydowanie najlepsza rzecz Mitchella.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2021-07-13, 19:33   

Trojan napisał/a:
ja tam od razu wezmę z 200-300 kg.

Książkowym skrytożercom mówimy nie!
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2021-07-14, 07:05   

To ja uspokoję tych, którzy boją się "spekulantów" książkowych. :) Z dodruku UW nie kupię niczego. Moja kolekcja książek z UW kurczy się i zapewne skurczy się jeszcze bardziej w tym roku. Tak o połowę. A kiedy wreszcie przeczytam Adę Palmer, to kto wie, czy kolejne trzy nie trafią na kupkę do wywiezienia.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7123
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-07-14, 07:21   Re: MAG

AM napisał/a:

Takich eksperymentów zrobiliśmy jeszcze kilkanaście i... wniosek jest prosty i jednocześnie smutny. Mamy niewielki wpływ na wypromowanie książek (musielibyśmy wydawać 100-200-300 tysięcy złotych na promocję, a to się nie opłaca). Wszystko co nam wyszło, wyszło bez naszego udziału. Eragon, bo było głośno na zachodzie i dziennikarze zaczęli sami pisać.
AM, a może reklamuj wykorzystując nas i nasze social media za pomocą jakiegoś hashtagu? Taka reklama jest bardzo nośna, wiele firm ją stosuje

E Gdzie się podziała dyskusja? //panda
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2021-07-14, 07:40   

Romulus i za to cię podziwiam. Moje kolekcjonersko-snobistyczne skrzywienie mi na to nie pozwala, ale prawdą jest, że lekko licząc, połowa UW tylko do kosza się nadaje.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1645
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-07-14, 08:12   

Fidel-F2 napisał/a:
Romulus i za to cię podziwiam. Moje kolekcjonersko-snobistyczne skrzywienie mi na to nie pozwala, ale prawdą jest, że lekko licząc, połowa UW tylko do kosza się nadaje.

Mam tak samo - 2 półki z UW ładnie wyglądają. ;-)
Ale nawet połowy z nich jeszcze nie przeczytałem ... czekam na wolny czas, pewnie na emeryturze ... ;->

P.S. Na szczęście (powiedzmy), z dodruków UW mam wszystko, więc nie będę kupował. ;-)
P.S.2. Nawet zostawię ten odwrócony grzbiet "Wieków światła" - z daleka i tak nie rzuca się to w oczy.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2021-07-14, 08:24   

goldsun napisał/a:
odwrócony grzbiet "Wieków światła"
ja bym nie zamienił nawet za dopłatą
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ivo_jw1

Posty: 7
Wysłany: 2021-07-14, 09:51   

A co z obiecywanym wznowieniem Reynoldsa?
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-07-14, 13:23   

AM napisał/a:

Proszę bardzo. Plany na listopad i grudzień zmaterializują się za 2 miesiące. Wiele będzie zależało od tego ile będziemy musieli zrobić niezbędnych dodruków.

Tak, wiem, że jestem nudny, ale czy miękki Abercrombie mieści się w tych "niezbędnych dodrukach"?
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-07-14, 13:29   

ivo_jw1 napisał/a:
A co z obiecywanym wznowieniem Reynoldsa?


Zobaczymy. Poruszamy się w określonych granicach finansowych, więc wiele zależy od tego, ile będzie dodruków i jakich. I czy po ich zrobieniu zostanie nam jeszcze limit na druk takich książek, jak Przestrzeń objawienia. W każdym razie pracujemy nad Reynoldsem i jeśli tylko zapadnie decyzja, żeby drukować, zrobimy to w 3 tygodnie.
 
 
Duqeeh


Posty: 18
Wysłany: 2021-07-14, 15:20   

AM napisał/a:
Odpowiedź jest prosta. Mamy na nie prawa. Welinu i wielu innych pozycji nie odnowimy. W stosunku do Jonathana mamy inne plany i przy okazji robimy nowy przekład. 4 kolejne tytuły, które wydamy w grudniu, wyczerpią dla nas temat wznowień w UW.


A jak to wygląda w Artefaktach? Macie prawa do starszych pozycji, takich jak Wszyscy na Zanzibarze, Przedrzeźniacz, Hyperiony? Czekałem cierpliwie na dodruki, ale teraz się wystraszyłem, że może wcale się nie doczekam.

Swoją drogą - te numerki na grzbietach to cios poniżej pasa ;) Nie można nie mieć kompletu. No chyba, że tylko ja jestem takim marketingowym niewolnikiem...

I przy okazji bardzo dziękuję za taką aktywność i transparentność z Pana strony.
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-07-14, 15:25   

Duqeeh napisał/a:
AM napisał/a:
Odpowiedź jest prosta. Mamy na nie prawa. Welinu i wielu innych pozycji nie odnowimy. W stosunku do Jonathana mamy inne plany i przy okazji robimy nowy przekład. 4 kolejne tytuły, które wydamy w grudniu, wyczerpią dla nas temat wznowień w UW.


A jak to wygląda w Artefaktach? Macie prawa do starszych pozycji, takich jak Wszyscy na Zanzibarze, Przedrzeźniacz, Hyperiony? Czekałem cierpliwie na dodruki, ale teraz się wystraszyłem, że może wcale się nie doczekam.

Swoją drogą - te numerki na grzbietach to cios poniżej pasa ;) Nie można nie mieć kompletu. No chyba, że tylko ja jestem takim marketingowym niewolnikiem...

I przy okazji bardzo dziękuję za taką aktywność i transparentność z Pana strony.


Nie mamy. I pewnie w niektórych przypadkach nie odnowimy.. Oczywiście poza Simmonsem.
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2021-07-14, 15:35   

AM napisał/a:

Nie mamy. I pewnie w niektórych przypadkach nie odnowimy.. Oczywiście poza Simmonsem.


A z czystej ciekawości jak to wygląda w kontekście Brunnera i Tevisa czy Tepper - skoro nie macie praw do tych pozycji (a nakład jest wyczerpany) to dlaczego ebooki są dostępne?

Czy konstrukcja kontraktu wygląda w ten sposób, że na papier jest określony nakład, a na ebooki określony czas? Czy na papier też jest czas, ale krótszy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,01 sekundy. Zapytań do SQL: 13